Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Imali bismo isti rezultat kao sa pomenutim dvojcem. 

 

(ako su duhoviti i dobro mlataraju :)) 


diskutabilno, na primer, ko bi od njih dvojice mogao da iznese Štimcovu ulogu iz finala EP koje smo jebi ga izgubili, ali zahvaljujući Štimetu smo bili i u prilici da dobijemo...  malo ti je neozbiljna argumentacija iskreno.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta bi nam pomogao Bircevic u slučaju eventualne povrede (da ne čuje zlo) Jokica. U tom smislu neće nam naravno pomoći ni Simanic ali postoji mogućnost (manja ili veća nebitno) da u budućnosti bude nešto od toga. I da je to što je dobio tada tu neku šansu pomoglo u nastavku karijere. Naravno, poželjno je da ima neko i talentovaniji od Simanica, Smailagica i sl.
I da generalno doprinose i imaju nivo u klubu, ne na lepe oči. Zato je potrebna i filozofija mladih selekcija, ne da imaju isključivo rezultate nego profilisanje takvih igrača, makar jednog po generaciji..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:


diskutabilno, na primer, ko bi od njih dvojice mogao da iznese Štimcovu ulogu iz finala EP koje smo jebi ga izgubili, ali zahvaljujući Štimetu smo bili i u prilici da dobijemo...  malo ti je neozbiljna argumentacija iskreno.

Mislio sam na SP, kad su obojica bili u sastavu, ali dobro, tu bismo vec i ti i ja imali slicne zasluge, ne moraju juniori na kraj klupe :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Mislio sam na SP, kad su obojica bili u sastavu, ali dobro, tu bismo vec i ti i ja imali slicne zasluge, ne moraju juniori na kraj klupe 🙂


pa da, oni su svoje sa Brazilom poslednje odigrali i polufinale i finale nisu na parket gazili, al daleko bilo da se povredio Raduljica/Krstić (koji valjda nije igrao prvi deo), da li bi ti protiv Gobera u polufinalu ubacio Borišu/Pecarskog ili nekoga od dvojca Rale/Štime?

Idealno bi bilo da mogu ova dvojica prvih, ali ja stvarno nisam video, pa ni Špance koji su gazili da vuku nekog klinca koji je talenat...  pa njuima je fakin Mumbru od 40 godina do juče igrao za reprezentaciju 😀

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:


pa da, oni su svoje sa Brazilom poslednje odigrali i polufinale i finale nisu na parket gazili, al daleko bilo da se povredio Raduljica/Krstić (koji valjda nije igrao prvi deo), da li bi ti protiv Gobera u polufinalu ubacio Borišu/Pecarskog ili nekoga od dvojca Rale/Štime?

Idealno bi bilo da mogu ova dvojica prvih, ali ja stvarno nisam video, pa ni Špance koji su gazili da vuku nekog klinca koji je talenat...  pa njuima je fakin Mumbru od 40 godina do juče igrao za reprezentaciju 😀

samobanuj se

:s_d:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

U DA DA JEBOTE!!!!

KAKO SAM VRIŠTAO TADA PO HALI gledali me španci kao da nisam normalan to i rale je dao neko polaganje negi onaj njegov roling :bravo:

ja se radujem ko malo dete španci WTF dobra akcija bila... nismo šanse imali, mada je krajnji rezultat smešan koliko su trebali da nas napenale
. Baš ih išao šut i nisi  im mogao ništa, bukvalno predju pola i pljasnu trojku.

Ali to što su igrali u finalu je garbage time i definitivno Ti i ja ovo Štimcovo ne bi mogli da doprinesemo nikako 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Nakon što je Kalinić otpisan, Milosavljević ne bi trebalo da bude sporan u 12, mislim da će 95% vremena provesti na 3 kao back up Lučiću, a bolji je igrač od Simonovića koji je tu takođe neka alternativa. Kao što rekoh, Nedović i Milosavljević nikad nisu bili jedan drugom konkurencija jer su igrači potpuno različitih profila. Konkurencija Nedoviću je bio Gudurić pre svega. Međutim, povredom Teodosića otvaraju se neke rupe i spolja gde smo bili ipak dobro popunjeni za razliku od pozicija 3 i 4. Nedović kao kombo bi tu idealno upao uz preostalu četvoricu ali avaj, mislim da je sad to deplasirana priča. Nadam se da će se jednom razjasniti šta se desilo na relaciji Sale - Nedović. Ista stvar važi i za Kalinića koji mi je ipak malo drugačiji i nemirniji, da ne kažem problematičniji karakter.

 

što se nedovica tiče, nekako je ogromna razlika u percepciji u zavisnosti od ukusa (gledalaca) ili taktike (selektora). 

 

ja nedovica baš ne gotivim igrački iako razumem da je dobar el igrač, pa mi nekako ne treba čak i u ovoj neveseloj situaciji bez tea. 

 

vasa -/jović + bogdan + sa pf/c jokić + bjelica je po meni sasvim dovoljno kreacije koju nedovica ni nema iako je zvanično kombo 

 

bogdan, vasa, gudura mi je sasvim dovoljno šuta, ako uzmemo u obzir da će puno šuteva uzimati i jokić i bjelica 

 

mislim, meni bi igrao 7min, kao bobi. 

ponavljam, nije da ga nešto spuštam, lik je legit igrač ali meni se nikada nije uklapao, iako su i duda i sale eksplicitno njega navodili kao nosioca u budućnosti a ponekad i forsirali uprkos učinku. 

 

kalina, sve suprotno, jbga, sa ili bez tea. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo, Simanić i Pecarski ne mogu u istu rečenicu, jer je prvi prošle sezone odigrao 64 utakmice sa 16.9 minuta prosečno, a drugi 30 utakmica sa 8.9 minuta, pritom je Simanić igrao u boljoj ekipi. To da nije bio nikakav faktor u ABA ligi jednostavno nije tačno, bio je u redovnoj rotaciji i imao svoju ulogu koju je sasvim dobro odrađivao, a imao je i neke baš impresivne partije na obe strane terena. Drugo, živ nisam da čujem šta to njega čini potpuno neupotrebljivim juniorom (koji pritom ima 21 godinu), u odnosu na 1 Stefana Birčevića? Igrači vrlo sličnih karakteristika, čak bih rekao da to malo stvari koje rade na parketu Boriša radi bolje, a pritom je 9 godina mlađi i znatno talentovaniji igrač.

 

I da budem jasan, ne mislim da je ovo neki veliki propust selektora, ni preterano bitna tema za diskusiju, samo mi je zasmetala ovakva argumentacija... Kao da je neko došao sa predlogom da Pokuševski uleti umesto Bjelice, a ne da između igrača koji su trenutno sličnog kvaliteta ide onaj koji je perspektivniji.

 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

O zameni Tea Nedovićem najbolje je rekao moj drug, to je kao da vam ispadne okp6, a vi umesto njega tu posadite kurac. 

 

Ni najmanje ne sumnjam da je Sale bio spreman na zivot bez Tea, neće to biti možda lepršavo, ali kotrljaćemo. Možda sad težište igre bude malo više prebačeno na Jokića, a Vasa i Gudura da pokažu od čega su. 

Edited by Baron23
Link to comment
Share on other sites

mozda je i stvar ukusa ali Nedovic je za mene duplo bolji fit na ovakav sastav, brzi, atleticniji, konkretniji, bezobrazniji i iskusniji od Gudurica, savrseni 6th man, igrac koji moze da ubaci u drugu a i trecu brzinu i donese up tempo shift koji je dragocen na turnirskim takmicenjima

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SunZero said:

mozda je i stvar ukusa ali Nedovic je za mene duplo bolji fit na ovakav sastav, brzi, atleticniji, konkretniji, bezobrazniji i iskusniji od Gudurica, savrseni 6th man, igrac koji moze da ubaci u drugu a i trecu brzinu i donese up tempo shift koji je dragocen na turnirskim takmicenjima

 

kao što rekoh, stvar ukusa. 

nedovic je to što pišeš u teoriji. 

 

ja bih sa ovim sastavom koji je krcat kreatorima uvek radije vodio igrača koji može da ubaci 40% za tri a to je gudura 

 

ali legit je i vaše razmišljanje, ne sporim, samo se ne slažem (:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prosle godine u ovo doba tvrdio da je Nedovic igrac za top cetiri EL ekipe i da neki CSKA npr. treba da ga dovede. Ali on me evo demantovao tokom cijele godine. Dijelom i zbog zdravlja, dijelom i zbog manjka klase.

 

Nije on vise ni mlad igrac, godinama je visilo mjesto nosioca i u reprezentaciji i u klubovima, nikad nije odigrao tako da pomislis da je to to. Evo i ove godine je imao sansu da pokaze nesto vise, a uticaj u igri nista vazniji od Gudurinog. Tako da je pitanje koliko stoji da on moze nesto sto nije dokazano.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pepe sancez said:

 

Ove godine nije bio fit, prosle je dokazao sta moze, nama je na Svetskom dovoljno par konkretnih stintova od Nedovica. Kad smo kod dokazivanja i dokazanosti, ni Guduric jos nista nije dokazao, vise su to bili neki nagovestaji, ali prosao je Zeljkov dril pa se na njega gleda kroz cvekla naocare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bek said:

Pa kada bi zaista sada Salo pozvao Nedovica, naravno da bi isla obojica. Otpali bi Simon i Bircevic ili Raduljica.

 

pa da idemo sa 8 bekova i 4 viskoka?

Jer prijatelju, jer od ove trojice dvojica ispadaju, a Nedović menja trećeg.

@Guru

Čija je ovo statistika?

ova kvotovana
 

Quote
Average 18.8min,  7pts ,3,6reb  season high 17 pts   uz prosečan indeks 7,5



da ide na pripreme da, da donosi vode i da dodaje peškire saigračima na Kopaoniku da, da sedi na kraju klupe u Čačku na pripremnoj da. Da ide na takmičenje jer ga je neko proglasio talentom pre 5-6 godina, a on gram nije tog talenta isporučio... šta da mu radim ja sad? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SunZero said:

Ove godine nije bio fit, prosle je dokazao sta moze, nama je na Svetskom dovoljno par konkretnih stintova od Nedovica. Kad smo kod dokazivanja i dokazanosti, ni Guduric jos nista nije dokazao, vise su to bili neki nagovestaji, ali prosao je Zeljkov dril pa se na njega gleda kroz cvekla naocare.

Guduric jos uvek nije ni blizu Nedovicu. 

Nedovic moze da ubaci u 5. brzinu i menja ritam tekme. Posebno je cudno sto ga Sale nije pozvao, kao savrsen je za neku Jamal Murray ulogu, pored Jokica.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

vasa -/jović + bogdan + sa pf/c jokić + bjelica je po meni sasvim dovoljno kreacije koju nedovica ni nema iako je zvanično kombo 

Ja sam juce napisao da bi Djordjevic trebao da pojede govno i da zove Nedovica, ne zato sto mislim da je Nedovic bolji plej od Micica i Jovica, ili bolja dvojka od Bogdanovica i Gudurica, nego zato sto je najupotrebljiviji rezervni tocak u slucaju jos nekog sranja tokom prvenstva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...