Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, McLeod said:

 

U univerzumu u kom idemo sa jednom trojkom i jednom cetvorkom na prvenstvo. Imamo sasvim dovoljno bekova i bez Teodosica za nisku postavu, sa Bogdanovicem na 3 (ionako ce igrati 30 mpg na bitnim utakmicama). Simonovic moze da pokrije 5-6 minuta na obe pozicije, gde treba, Milosavljevic ne moze ni trojku kako treba na ovom nivou.

Gagi je u ovoj fazi karijere vise trojka, a i za ovaj nas tim je cista trojka, nema razloga zasto on to ne moze da pokrije. 

 

Sad je suvisno pricati o tome, ali glavu dajem da je on i pre ovoga sa Teom bio zacementiran u 12.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Casaubon said:

Bjelica zapravo ne zvuci kao lose resenje.

@Laki21

Podvukao sam subjektivnost i lokalpatriotizam u originalnom postu. Razumem da ga dobar deo navijaca ne vidi vise kao ozbiljnog igraca, ali su i daleko losiji igraci od njega prolazili u raznorazne selekcije na stare zasluge.

 

Sve to na stranu, uz Vasu i staklenog Jovica za kojeg mozemo samo da se molimo visim silama da zdrav pocne i zavrsi prvenstvo - jos jedan plej je bio neophodan. Kako cemo to sad da krpimo - ne znam, ali nadam se ne Avramovicem.

 

Ako Sale Sujeta ipak preskoči Filipa, neće se više niko ni zvati, već će Bogdan imati više loptu u rukama.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Bjelici bih dao kapitensku traku ako bi pristao da prica samo na engleskom. Mnogo je zajebaniji kada prica na engleskom i kada razvije ovu ,,Marlon Brando aj voz rejzd on da strits" personu

 

 

Drugi uslov bi bio da zalize kosu unazad.

 

Bez Tea i te neke romantike, bolje bi nam bilo da sad razvijemo imidz nekih ,,bed bojsa". Bogdan bi recimo mogao da nosi povez preko oka itd.

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Borko said:

Lose je i sto je sinoc izgledalo da niko ne moze da isprati Jokicevu kreativnost sa asistencijama. Ali dobro, nadam se da je to moguce popraviti, jer su tek 3 dana na okupu.

Dva-tri pasa su iskliznula iz ruke. Moglo je lako i da prodje i sad bi se svi lozili ovde kako igramo bolje od Denvera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bek said:

Onako kako je izgledalo u poslednjih par minuta. I ne, nije poenta u tome da se njemu baca da igra 1 na 1, nego da igra na poziciji point centra i da ne prodje nijedan napad da on ne pipne loptu i kreira van linije za tri poena. Kao u Denveru.

On uopste nije sinoc kreirao iza linije za tri poena, osim ona dva pasa za Bogdana koja ovaj nije uspeo da uhvati. 

 

Dosta je bolje Jokic koriscen u drugom poluvremenu, kroz handoff pnr, pnp, a ne toliko kroz niski post.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Del Piero said:

On uopste nije sinoc kreirao iza linije za tri poena, osim ona dva pasa za Bogdana koja ovaj nije uspeo da uhvati. 

 

Dosta je bolje Jokic koriscen u drugom poluvremenu, kroz handoff pnr, pnp, a ne toliko kroz niski post.

Dobro, uzeo sam kreaciju kao malo siri pojam. Ali bukvalno je samo falilo da se izvuce, a ne da cuci dole i da se koristi da resava jedan jedan. Samo to sto je poceo da dobija loptu svaki napad, makar na sekund, je promenilo utakmicu, najobicniji DHO. 

 

Ubrzala se odmah igra, sto nam je uvek kljucna stvar protiv Litvanije, dosli smo da par brzih, lakih poena, stisli u odbrani, istrcali dve kontre, u jednoj je Jokic zakucao, u drugoj asistirao Bjelici i utakmica je bila resena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cekajte bre, ovo je zvanicno saopstenje KSS, nista se ne spominje o igranju i neigranju, a ni o tetivi

 

Kапитен репрезентације Србије Милош Теодосић задобио је повреду стопала у првој четвртини припремне утакмице против Литваније у суботу у „Штарк арени“.

После првих прегледа, информацију о његовом стању дао је доктор наше репрезентације Драган Радовановић.

– У питању је обновљена повреда табанске фасције. Урађен је снимак и започете су интензивне терапије које ће се радити наредних пар дана. Видећемо како ће стопало да реагује на њих, затим ће бити урађени нови контролни снимци и после тога ћемо моћи прецизније да знамо колико ће Милош морати да паузира – каже доктор Радовановић.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Stex said:

Da sam Nedovic i da me Sale pozove da se prikljucim odbio bi ga na keca...

 

Samo se nadam da nece da padne toliko nisko da pozove decka sad..

 

 

Ja sam, naravno, kao i vecina forumasa, bio razocaran odbacivanjem Kalinica i Nedovica, ali se ne slazem sa prvim delom posta. Igrac treba da bude uvek na raspolaganju reprezentaciji, koja je veca i od njega i od selektora, i tu ne bi trebalo da bude nikakve sujete.Sto se nastavka posta tice, ne brini, jer selektoru upravo sujeta ne bi dozvolila tako nesto. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drakaris said:

Mislim da otpada Simonovic. Birca ide na SP. Sumnjam da ce sada neko naknadno doci. 

 

Bjelica mora biti kapiten. 


Skroz izvesno, ali me ić ne raduje. Naravno, ovo za Belog je skroz OK: 

 

Ovim je i zvanično uloga prvog pleja ekipe otišla Jokiću u ruke. 

 

Nadam se da će Sale imati dovoljno mozga da pozove još jednog beka/pleja, a da Birčević lepo presedi ovo kod kuće. 
U suprotnom imamo crknutog Bogdana. Neću ni da mislim na to, ali znamo šta se desilo s Jovićem u polufinalu protiv Rusa... pu pu! 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bek said:

Cekajte bre, ovo je zvanicno saopstenje KSS, nista se ne spominje o igranju i neigranju, a ni o tetivi

 

Kacimo se tanku slamku, ali sta ocekivati od njegovog stopala na sp, cak iako mu uskoro bude bilo bolje? Ocigledno je neozbiljno pristupio tom problemu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nicklord said:

Takođe nikada nije imala top 10 igrača sveta (možda Peja na trenutke)

Nije u tome poenta, imali smo mi ekipa u kojima su se po 2 igrača isticala kvalitetom u odnosu na ostatak i više nego Jokić danas (Bodiroga i Rebrača 1998., Teo i Krle 2009.) pa su sve te naše uspješne ekipe uvijek pored tih udarnih, za koje znaš da će biti u fokusu protivničkih odbrana, tražile da razigraju još nekog igrača.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ovo sme da se napise ali meni je drago ako ne ide Teo.

 

Hvala mu za sve, ali sam je odabrao put rekreativca i zabusanta. Cim je odlucio da ne igra nigde do Svetskog posle odlaska iz NBA... sve mi je bilo jasno.

 

Zvati Nedovica. 

 

I malo da se smanji lozenje, zemlja koja ima u 12 najboljih kosarkasa Simona, Bircevica ili Raduljicu sigurno nije zemlja kosarke.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RedThunder said:

Meni se ovo Đorđevićevo upiranje prstom u Bobija baš ne sviđa i čini mi se da pravi poligon da vodi onog rekreativca na SP.

 

Za Tea, jbg, previše je pauzirao i ovo je posledica nespremnosti. Ostaju Jović i Micić

 

pošto si ti treći koji tvrdi da je povreda posledica pauze i nespremnosti 

-on je tu povredu prvi put doživeo u cska i to negde oko nove godine, nakon tri meseca igranja takmičarske košarke. tada i sledeće godine u cska je pauzirao oko metar dana i tada se već pisalo kako je to hronična povreda koju samo odmor i mirovanje/terapije mogu zalece. i u clippersima se povredio u nekom sličnom periodu. 

 

kada se igrač povredi u trećem minutu utakmice bez kontakta i bez nekih narocitih napora, jasno je da to veze nema sa nivoom fizičke spreme ili takmičarske pauze. njemu je smanjeno rabljenje trebalo samo da prija. tako da jebiga, nije ovo dobro ni za ovo takmičenje ni za ostatak karijere. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Kacimo se tanku slamku, ali sta ocekivati od njegovog stopala na sp, cak iako mu uskoro bude bilo bolje? Ocigledno je neozbiljno pristupio tom problemu. 

Ok, da, ali poenta je da imamo jednako informacija kao pre par sati recimo, a tada se niko nije zvanicno oprastao od Tea nego se cekalo da se saznaju detalji.

 

Sada su se svi oprostili od Tea na osnovu lazne informacije da je pored obnovljene povrede pukla i tetiva.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...