Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Čekaj, ako su od onih 14 od starta Simon i Birča smatrani za višak, šta sada? 

 

Je l' po pravilima Saša ima pravo da pozove još nekog naknadno, ili smo definitivno zakucani sa ovim što imamo na 1 i 2 i naravno Birča ide jer je najveći us** na svetu? 😨

Edited by Milisav
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, OnionKnight said:

Kakvo je ovo sranje, ova generacija baš nema sreće sa povredama, nemamo mogućnost da skupimo najjaču ekipu. 

Izostanak Tea je užas, mislim da ćemo ponovo najviše zavisiti od Bogdana. Sad se tek vidi kako je glupa odluka odricanje od Nedovića i Kaline onako rano. Imamo 2 velike rupe na 1/2 i 3/4 , a gle čuda, njih dvojica igraju baš to.

Malo je ruzno pricati o takvim stvarima, ali kada su Teove povrede u pitanju, uvek je pitanje koliko je to stvar nemanja srece, a koliko njegovog neadekvatnog pristupa igranju profesionalnog sporta na najvisem nivou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

 

 

Just now, Milisav said:

Čekaj, ako su od onih 14 od starta Simon i Birča smatrani za vištak, šta sada? 

 

Je l' po pravilima Saša ima pravo da pozove još nekog naknadno, ili smo definitivno zakucani sa ovim što imamo na 1 i 2 (i naravno Birča ide jer je najveći us** na svetu? 😨

 

Ima naravno. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bek said:

Malo je ruzno pricati o takvim stvarima, ali kada su Teove povrede u pitanju, uvek je pitanje koliko je to stvar nemanja srece, a koliko njegovog neadekvatnog pristupa igranju profesionalnog sporta na najvisem nivou.

Otprilike. Zato se nisam ni iznervirao previse, niti sam iznenadjen. Jednostavno taj njegov nerad je dosao na naplatu.

 

Secam se da je u jednom intervjuu kao odgovor na pitanje zasto nije malo fizicki jaci i spremniji rekao da jednostavno nema kad da radi na tome, sto je i moglo da prodje posto je tada igrao sa CSKA do juna i posle reprezentacija, ali evo sad se nakon toliko slobodnog vremena potpuno raspao i njega je nedostatak utakmica, sto ga je odrzavalo sve ove godine, ubio.

Edited by Del Piero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Mislim da Simonovic ni pre ovoga nije smatran za visak, pre bi Bircevic izvisio sa Milosavljevicem.

U kom univerzumu je Simonovic bio ispred Milosavljevica? Pogotovo sa ovoliko visokih igraca.

 

A nakon ove povrede, Milosav je siguran i ako ne bude pozvao nekog naknadno, 99% Bircevic je taj koji otpada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Casaubon said:

Utisak veceri je definitivno ta povreda Teodosica. Ovaj tim bez njega nije isti, i koliko god da ljudi koji komentarisu na internetu (ne na forumu, vec u komentarima na vesti) seire nad tom povredom i Teodosicevom nespremnoscu - meni, licno, je on ono sto pravi razliku izmedju solidnog tima i vrhunske ekipe. Vodio bih ga makar povredjenog, da sedi na klupi (kao sto je nekada i Djordjevic vodjen), pre nego bilo koga od kandidata koji pretenduju na to eventualno upraznjeno mesto (Da, Bircevicu, u tebe gledam).

 

Ovo je naravno prvorazredna budalaština.

Ovde se svi srćaju Teodosića od pre +3 godine, i uzimaju kao legitimam podatak da je vreme stalo i zaledilo se te je taj igrač i dalhe isti od pre X godina. 

Jbg, nije.

Čovek već dve godine ne igra takmičarsku košarku, EKSTREMNO je neozbiljan u vezi obaveza, očito da mu svira paja za karijeru i sve ostalo što ide s tim.

Na kraju krajeva bile su skoro kvalifijacije, ko god nije imao ružičaste naočare ns očima mogao je da vidi na šta liči.

I odjednom je krenuo hajp da će taj čovek čiji je trenutni nivo košarke ozbiljniji rekreatevac odjrdnom u roku od mesec dana da se vrati i formu od pre pet godina i da krene da porobljava?

 

Ne funkcioniše to tako rođaci.

 

To se dešava samo u bajkama i vlažnim snovima. Talenat se transformiše u kvalitet kroz posvećen, predan i ozbilhsn odnos prema obavezama.

 

Sve drugo je jedno milozvučno sviranje kurcu.

 

CixNB7OWsAA7d7W.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imamo li mi nekog igraca koji moze da kapitenski ponese kapitensku traku sad? Znam da ce komsije da dignu po dve ruke Za Bogdana - i iako mislim da je to nesto sto treba ocekivati,  u njemu bas ne vidim kapitenski figuru, nekoga ko drugima oko sebe uliva sigurnost. Jokic ima to, ali mi se cini da je prerano da mu pored svih ocekivanja prilepimo i traku.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Casaubon said:

Imamo li mi nekog igraca koji moze da kapitenski ponese kapitensku traku sad? Znam da ce komsije da dignu po dve ruke Za Bogdana - i iako mislim da je to nesto sto treba ocekivati,  u njemu bas ne vidim kapitenski figuru, nekoga ko drugima oko sebe uliva sigurnost. Jokic ima to, ali mi se cini da je prerano da mu pored svih ocekivanja prilepimo i traku.

 

Verovatno La-Du, Bjelica ili Bogdan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Casaubon said:

Imamo li mi nekog igraca koji moze da kapitenski ponese kapitensku traku sad? Znam da ce komsije da dignu po dve ruke Za Bogdana - i iako mislim da je to nesto sto treba ocekivati,  u njemu bas ne vidim kapitenski figuru, nekoga ko drugima oko sebe uliva sigurnost. Jokic ima to, ali mi se cini da je prerano da mu pored svih ocekivanja prilepimo i traku.

Sem Bjelice i njega ne vidim ko bi treći mogao biti kapiten.

S tim što mi se čini da Bogdan ima više liderstva u sebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Xpert said:

U kom univerzumu je Simonovic bio ispred Milosavljevica? Pogotovo sa ovoliko visokih igraca.

 

A nakon ove povrede, Milosav je siguran i ako ne bude pozvao nekog naknadno, 99% Bircevic je taj koji otpada.

 

U univerzumu u kom idemo sa jednom trojkom i jednom cetvorkom na prvenstvo. Imamo sasvim dovoljno bekova i bez Teodosica za nisku postavu, sa Bogdanovicem na 3 (ionako ce igrati 30 mpg na bitnim utakmicama). Simonovic moze da pokrije 5-6 minuta na obe pozicije, gde treba, Milosavljevic ne moze ni trojku kako treba na ovom nivou.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bek said:

Malo je ruzno pricati o takvim stvarima, ali kada su Teove povrede u pitanju, uvek je pitanje koliko je to stvar nemanja srece, a koliko njegovog neadekvatnog pristupa igranju profesionalnog sporta na najvisem nivou.

 

Ma dobro, stoji to sa Teom, ali generalno ova ekipa se nije uspjela pojaviti u najjačem sastavu već nekoliko godina. Ima tu raznih faktora naravno, ne samo sreća, odnosno nesreća.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mmajstor said:

 

To nikad nije proslo pa nece ni sada, niko ne moze sam a ovo nije Denver. Podredice se svi onoj igri koja ce dati najbolji rezultat. 

Sinoc je bilo bolno vidljivo koliko je Nikola Jokić bolji od saigraca. On je kicma tima i niko drugi ne moze da bude, jer je covek medju 5 najboljih igraca na planeti u ovom trenutku. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Verovatno La-Du, Bjelica ili Bogdan. 

Bjelica zapravo ne zvuci kao lose resenje.

@Laki21

Podvukao sam subjektivnost i lokalpatriotizam u originalnom postu. Razumem da ga dobar deo navijaca ne vidi vise kao ozbiljnog igraca, ali su i daleko losiji igraci od njega prolazili u raznorazne selekcije na stare zasluge.

 

Sve to na stranu, uz Vasu i staklenog Jovica za kojeg mozemo samo da se molimo visim silama da zdrav pocne i zavrsi prvenstvo - jos jedan plej je bio neophodan. Kako cemo to sad da krpimo - ne znam, ali nadam se ne Avramovicem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Kako se zamislja to podredjivanje reprezentacije Jokicevoj igri? Moze li da se objasni to malo, kako to treba da izgleda? Juce je mnogo lopti islo na njega u prvom poluvremenu da igra 1 na 1 i to uopste nije bilo dobro.

Onako kako je izgledalo u poslednjih par minuta. I ne, nije poenta u tome da se njemu baca da igra 1 na 1, nego da igra na poziciji point centra i da ne prodje nijedan napad da on ne pipne loptu i kreira van linije za tri poena. Kao u Denveru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...