Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, mmajstor said:

 

Savesnije ces da radis nakon odgledane utakmice nego isfrustriran sto ih neces uopste gledati. 🙂

 

Tako su meni govorili za ispite.

Bolje ces uciti sutra, kad veceras izadjes i opustis se, nego da razmisljas sta mi radimo dok ti ucis.

 

I ko ce sad da mi polozi sve ove ispite?

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, OnionKnight said:

 

Pa igrao je prosječno 7 minuta po utakmici, ako se ne varam, sa Plumijem u petorci. Ko je tu bio 4, a ko 5, manje je bitno.

Bitno je 😄 Jokić kampuje u reketu i ne juri se sa četvorkama. Ako igramo sa dve petice (bože me sačuvaj) on ne bi smeo da bude taj što juri

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Javlja ti se, ili imaš neki negativan predosećaj glede reprezentacije?
Bilo bi glupo da čitamo tvoje doskocice kad krenu tekme i pozitivni takmičarski naboj koji iste nose.  

Kapiras, "pozitivni", ti se tu ne uklapas sa dosadašnjim pisanjem pa se moraš I sam složiti da je za sve nas najbolje da ti taj period odmaras.

 

 

Da me ne razumeš pogrešno, čim doživimo krah, treba te vratiti na forum da izdominiras, ali nikao pre toga, nisam za to avansno kukanje i mracenje.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi glupo da čitamo tvoje doskocice kad krenu tekme i pozitivni takmičarski naboj koji iste nose.  Kapiras, "pozitivni", ti se tu ne uklapas sa dosadašnjim pisanjem pa se moraš I sam složiti da je za sve nas najbolje da ti taj period odmaras.
 
 
Da me ne razumeš pogrešno, čim doživimo krah, treba te vratiti na forum da izdominiras, ali nikao pre toga, nisam za to avansno kukanje i mracenje.
 
 
 
Ništa od svega toga, svako je podložan kritici pa i selektor. Ostavili smo iza sebe to društvo gde je nečija odluka bila neupitna, i hvala Bogu što je tako.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nicklord said:

Bitno je 😄 Jokić kampuje u reketu i ne juri se sa četvorkama. Ako igramo sa dve petice (bože me sačuvaj) on ne bi smeo da bude taj što juri

 

Pa bilo bi tako i ovdje, naravno da ne bi on jurio. Poredio je već neko Milutinova i Plumija, vjerujem da bi Milutinov mogao da odigra tu ulogu. Naravno ne dolazi u obzir da igraju Jokara i Bobi, eventualno sa Raduljom u ekstremnim slučajevima.

Edited by OnionKnight
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Tako su meni govorili za ispite.

Bolje ces uciti sutra, kad veceras izadjes i opustis se, nego da razmisljas sta mi radimo dok ti ucis.

 

I ko ce sad da mi polozi sve ove ispite?

 

 

Profa je kriv... da si upisao onaj Megadens Limited & Co, sad ne bi postavljao to pitanje. 

Link to comment
Share on other sites

Juce sam bio bolestan, pa uzeh da pogledam ono cuveno finale iz Indijanapolisa protiv Argentine. Bio sam (blago receno) sokiran rotacijama koje je Kari pravio 🙂

Tokom prve 3/4, postava je uglavnom izgledala ovako:

Plej (menjali je Vujanic i Jaric, otprilike ravnopravno).
Gurovic
Peja
Divac
Kotur

 

Da, Chicha i Peja na 2 i 3. Povremeno je ulazio Bodi da zameni jednog od njih dvojice kao i Tomasevic na 4/5 umesto Divca ili Kotura. Prosecna visina petorke u najvecem delu cca 205 cm 🙂
Tek u 4/4 igramo samo sa jednim centrom, i to verovatno uzrokovano Koturovim problemom sa licnim greskama.

 

Mogli smo da vidimo Divca kako uguzava Skolu kad mu se digne, sto je uglavnom imalo za posledicu dodavanja na otvorene pozicije (ko je rekao Jokic?)
Onda udje Bodi madjija, umesto nekoga na poziciji 3 koga cuva Nocioni i napravi mu malu decu u 2 napada dok njihov trener stigne da reaguje.
I pored svega toga, ova ekipa Argentine je jedna od najboljih reprezentativnih kosarkaskih ekipa u istoriji, tako da nije sve islo bas glatko.

 

Dakle sta smo imali:
- rotacija od 8 igraca (trojica preko 30 minuta, petorica 25-30)
- ogromna petorka
- Divac 0 poena iz igre, plus masi ona famozna bacanja
- Celu 4/4 smo u zaostatku 5-8 poena

 

I onda dolazi jedan od najjacih takeovera koje sam ikada gledao: Bodi u 4 napada (za cirka 100 sekundi) daje 9 poena (2 + 3 + 2 + 2 bacanja) da bi na kraju regularnog dela imao 25 poena uz 8 od 11 iz igre!!!

 

Naravno, svi znamo koliko se kosarka promenila, ali gledajuci onu petorku od gore, neki pandan u ovoj sada ekipi bi bio: Plej, Lucha, Bjelica, Jokic, Milutinov. Mislim da bi pola foruma dozivelo nervni slom da to vidi 🙂
Drugim recima, mi ovde drvimo da li je mnogo 5-10 minuta Jokic + neko a onomad smo osvojili SP sa daleko vise minuta u slicnim kombinacijama.

 

U svakom slucaju, i dalje stojim pri onome sto je i Realni rekao: neka se drugi prilagodjavaju nama.

Edited by Marvin
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Niko nece imati jaku minutazu, tako mi izgleda. Bar 10 igraca 

bice korisceno u svakoj utakmici, a verovatno svih 12.

 

Zavisi od utakmice. U uvodnim sigurno a kako takmičenje bude odmicalo cenim da će i rotacija da se skraćuje. Bar na pojedinim pozicijama.

Link to comment
Share on other sites

Ništa od svega toga, svako je podložan kritici pa i selektor. Ostavili smo iza sebe to društvo gde je nečija odluka bila neupitna, i hvala Bogu što je tako.
Pre i posle takmičenja ok. Kada krene takmičenje svi smo jedno. Podrška na maximum.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Marvin said:

 

Naravno, svi znamo koliko se kosarka promenila, ali gledajuci onu petorku od gore, neki pandan u ovoj sada ekipi bi bio: Plej, Lucha, Bjelica, Jokic, Milutinov. Mislim da bi pola foruma dozivelo nervni slom da to vidi 🙂
Drugim recima, mi ovde drvimo da li je mnogo 5-10 minuta Jokic + neko a onomad smo osvojili SP sa daleko vise minuta u slicnim kombinacijama.

 

U svakom slucaju, i dalje stojim pri onome sto je i Realni rekao: neka se drugi prilagodjavaju nama.

 

Sve je to ok, samo ova nasa ekipa nije ni blizu te ekipe, osim sto je naravno Jokic bolji od Divca. Ostalo bi bila blasfemija staviti u istu recenicu.

 

Peja je mogao da cuva od dvojke do petice opusteno, Bodiroga da unakazava na 3+ nacina ko god njega da cuva. To sada jednostavno nemamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bek said:

To me podseti na pricu da je Australija favorit protiv nas u polufinalu OI. Australija favorit protiv Srbije hahahahaaha. Tu se onda u pricu ukljucuju strucnjaci iza tastatura, prica se o rim protektorima, lateralnim kretanjima, vertikal dzampingu, vingspenovima, bol hendlzima... 

 

Voleo bih opet da se vratim vremeplovom u tu 2014. godinu i da trazim da mi mnogi odavde napisu skauting riport, sto bi oni rekli, o Nikoli Jokicu.

Ne treba ti vremeplov, dovoljno je da procitas sta se pisalo na KKCZ topiku. Tada je konsenzus bio "sta ce nam Miskov nabijac statistike Jokic, kada imamo Tejica"

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mek, pričamo o overall kvalitetu ili defanzivi? 

Ako je overall onda se slažem. 

Ako je defanziva, onda je stvar sledeća:

Jović ~ Jarić

Luča ~  Gure

Bjelkan ~ Peja

Jokić < Divac

Milutinov ~ Kotur 

Dakle vrlo slično

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nemanjaol said:

 

Kako vidiš Jokićevu ulogu u reprezentaciji?

 

Ne mora da se kopira igra iz Denvera, ali mislim da bi mu trebalo dati loptu u ruke i igrati kroz njega. Jbm li ga, kapiram i da Fiba pravila ne favorizuju Jokićevu igru previše, zato me baš zanima kako će to da izgleda i šta je stručni štab smislio.

 

Imamo najboljeg centra na svetu koji igra prilično specifično, nismo dugo imali tako dominatnog igrača u sastavu.

 

 

Mislim da treba igrati napad kroz Jokica, ali kroz pnr, ponekad low post, neki handoff iz kojeg sledi pnr (iz pune kretnje npr., Teov omiljeni pik). Ono da on stoji na kapici i bekovi trce oko njega nema smisla jer niti imamo takve igrace, niti ima potrebe za time jer su nasi bekovi mnogo kreativniji i sa boljim pregledom igre od zunzara iz Denvera.

 

Jokic je odlican pnr igrac, ali to u Nuggetsima cesto ne dolazi do punog izrazaja jer ti bekov, npr. Jamal, ne mogu da iskreiraju nista iz pika osim nekog suta za sebe. Narocito kad je tvrdo, kao u playoffu, pa je bila vise puta situacija da Jokic rola do kapice, Murraya udvoje na piku, ali on ne vidi taj pas koji bi isekao odbranu. 

 

Dodji ti udvoji Tea/Jovica/Vasu/Bogdana/Guduru i svako od njih ce podeliti pas i onda imas 4 na 3 i loptu kod Jokica, to je otvoren sut za nekoga.

 

Generalno ce nas pik biti mnogo tesko braniti. Imas Jokica koji ume sve, Bobija koji je jednostavno Bobi i Milutinova kao lob pretnju. Plus su svi bekovi dobri dodavaci i realno samo Jovicu mozes da ides ispod bloka. Na to dodaj da na krilima imas Lucica i Bjelicu + jednog beka, i koga ti sad tu da pustis? Najezim se kad pomislim koliko cemo dobri napadacki biti ukoliko Sale to postavi kako treba, to ce biti rang Spanije u najboljim danima.

Edited by Del Piero
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...