Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Svima je jednovremeno saopsteno na sajtu, nijedan od dvadeset i kusur igraca nije individualno bio pozivan da mu se saopsti da li je na spisku ili nije. 

 

Na čemu si ti? Dečko izbacio je iz ekipe člana prve petorke, jednog od najboljih igrača u poslednjih nekoliko godina. Sigurno to nije uradio jer je naprasno neki drugi krilni igrač svojim kvalitetom izbacio Kalinića iz sastava. Nego postoji drugi razlog, da li neki konflikt, svađa, ucena...šta god.

 

Vređa celoj naciji iq sa svojim objašnjenjima.

 

Nikola Kalinic je najbolje nisko krilo koje Srbija ima. Zašto nije u sastavu treba da objasni selektor.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Covek non stop visi na tviteru, sasvim je prirodno da on sazna na njemu.

 

 

 

Znajucu Kalinica visi non stop i na porhub-u pa nije bas prirodno da mu tamo ostave poruku da ne mora da se cima ovo leto do Beograda.

  • Like 5
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Obi-Wan said:

 

Na čemu si ti? Dečko izbacio je iz ekipe člana prve petorke, jednog od najboljih igrača u poslednjih nekoliko godina. Sigurno to nije uradio jer je naprasno neki drugi krilni igrač svojim kvalitetom izbacio Kalinića iz sastava. Nego postoji drugi razlog, da li neki konflikt, svađa, ucena...šta god.

 

Vređa celoj naciji iq sa svojim objašnjenjima.

 

Nikola Kalinic je najbolje nisko krilo koje Srbija ima. Zašto nije u sastavu treba da objasni selektor.

 

A koliko je puta samo objasnjavao, pa ako razmislis o tome zasto bi ti vredjao tvoj IQ? Objasnjenje je da 12 cine oni koji u zbiru daju najbolji tim, a ne 12 najboljih individualnih igraca.

S obzirom da on stoji iza rezultata i da najvise vremena provodi sa njima i poznaje ih mnogo vise nego forumasi, zar nije legitimno da proceni koji su tih 12 koji ce ciniti najbolji tim? Zasto bi pojedinosti iznosio u javnost i tako okomio novinare na tog igraca i tako napravio zlu krv, samo da bi zadovoljio vasu radoznalost? 

 

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Znajucu Kalinica visi non stop i na porhub-u pa nije bas prirodno da mu tamo ostave poruku da ne mora da se cima ovo leto do Beograda.

 

Nije njemu niko iz KSS javio na tviter, nego su njegovi pratioci retvitovali vest sa sajta KSS-a. 

Link to comment
Share on other sites

Prva provera je 10. avgusta u beogradskoj „Štark areni“ protiv Litvanije, 
a dva dana kasnije, na programu je duel istih rivala, samo u Kaunasu.

Posle toga Orlovi će učestvovati na „Akropolis kupu“ u Atini. 

Za 20. avgust zakazan je odlazak u Kinu, gde ćemo poslednje provere pred Svetsko prvenstvo imati u Šenjangu, 
na turniru na kome učestvujju još Francuska, Italija i Novi Zeland.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je neko moje razmisljanje, Sale je u sustini odbacio ideju Jokica na cetvorci, a ipak je hteo da ima malo mesa i da ne krpi samo sa Lucicem i Kalinom kada Bjelica izadje.

Takodje, nije hteo da na ovakav tim ubacuje botove poput Bircevica, Macvan je povredjen i odlucio se da vodi pet visokih: Jokic, Bjelica, Bobi, Radulja, Milutinov. Radulja tu ide i zbog starih zasluga, ali je i FIBA mamojebac, neko ko zna kosarku i ko moze da trpa i kao petica kada Jokic izadje jer Bobi ume da ima crne minute, a i kada se igra odredjena vrsta kosarke, ume da ispadne smesan, a Milutinov nije neki ofanzivni ubica, a i jos je nedokazan i neproveren na ovom nivou. Osim igranja na petici u odredjenim situacijama, verovatno Radulja moze solidno da odigra cetvorku protiv nekih botina, a mozda i protiv neke ozbiljne ekipe on i Jokic mogu da glume Jokica i Plumija.

 

Posto se odlucio za pet visokih, odlucio je da mu ne trebaju dve trojke koje mogu da krpe i na cetvorci, a i odlucio je da poveca ofanzivni potencijal na trojci. Posto su Lucic i Kalina relativno slicni, odlucio je da jedan otpadne i da na trojci vise koristi igrace koji mogu da zatrpaju sve, pa cak i Amere sa par vezanih trojki tj. Bogdana i Guduru. U tom izboru izmedju Lucica i Kaline, verovatno se odlucio za Lucu kao neki sigurniji izbor jer sa Kalinom je vec imao problema.

 

U takvoj situaciji, ostala mu jos samo dilema Nedovic ili Milosavljevic, gde je izabrao svog ljubimca.

 

Tako da, kapiram da se vec odlucio za 12 pre objavljivanja spiska od 18 i da je odlucio da ne cima bezveze Nedovica i Kalinu i to je razlog sto nisu na spisku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bek said:

Ovo je neko moje razmisljanje, Sale je u sustini odbacio ideju Jokica na cetvorci, a ipak je hteo da ima malo mesa i da ne krpi samo sa Lucicem i Kalinom kada Bjelica izadje.

Takodje, nije hteo da na ovakav tim ubacuje botove poput Bircevica, Macvan je povredjen i odlucio se da vodi pet visokih: Jokic, Bjelica, Bobi, Radulja, Milutinov. Radulja tu ide i zbog starih zasluga, ali je i FIBA mamojebac, neko ko zna kosarku i ko moze da trpa i kao petica kada Jokic izadje jer Bobi ume da ima crne minute, a i kada se igra odredjena vrsta kosarke, ume da ispadne smesan, a Milutinov nije neki ofanzivni ubica, a i jos je nedokazan i neproveren na ovom nivou. Osim igranja na petici u odredjenim situacijama, verovatno Radulja moze solidno da odigra cetvorku protiv nekih botina, a mozda i protiv neke ozbiljne ekipe on i Jokic mogu da glume Jokica i Plumija.

 

Posto se odlucio za pet visokih, odlucio je da mu ne trebaju dve trojke koje mogu da krpe i na cetvorci, a i odlucio je da poveca ofanzivni potencijal na trojci. Posto su Lucic i Kalina relativno slicni, odlucio je da jedan otpadne i da na trojci vise koristi igrace koji mogu da zatrpaju sve, pa cak i Amere sa par vezanih trojki tj. Bogdana i Guduru. U tom izboru izmedju Lucica i Kaline, verovatno se odlucio za Lucu kao neki sigurniji izbor jer sa Kalinom je vec imao problema.

 

U takvoj situaciji, ostala mu jos samo dilema Nedovic ili Milosavljevic, gde je izabrao svog ljubimca.

 

Tako da, kapiram da se vec odlucio za 12 pre objavljivanja spiska od 18 i da je odlucio da ne cima bezveze Nedovica i Kalinu i to je razlog sto nisu na spisku.

Objasnjenje nijedno nema smisla. Cuj nece da ih cima na pripremama. Mozda se neko povredi? Mozda neko otkaze i sta onda? 

 

Raduljica je mamojeb u FIBA, pre 3-4g? I od tad po Kini, Macvan ode u Japan? 

 

Nedovic sazna da otpada na twiteru? Kosarkase izbacujemo zbog licnih stavova?  Zar mi kao neki tamo srpski narod koji eto slucajno  prati reprezentaciju ne mozemo dobiti objasnjenje?

 

Sta je Guduric odigrao, sta je Teo odigrao ove sezone, Jovic isto nije blistao jos su dva od tri u problemu sa povredama konstantno. 

 

Koliko je Djordjevic ispao sramotan prema njima, tako je ispao i prema nama navijavima. Trebao je da obrazlozi razloge, igraju zbog nas i drzave valjda 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako kineska roba ode na prvenstvo umesto Bobija, onda je sujeta zaista u kanalu. 

Na stranu ovo nepozivanje Kalinica i cela ujdurma oko toga, prezvakano je vec - sramotica. 

 

Idemo dalje, sa vatrom u srcu i mirom u kurcu do 1/4 finala. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ubedjen da idu sva petorica, Jokic, Radulja, Bobi, Milutinov i Bjelica, ono ostalo sto sam napisao je nategnuto, ali u ovo sam siguran. Raduljica koji se priprema da igra cetvorku, koji prica o tome da vise voli da igra cetiri, trener njegov koji kaze da postoji opcija da igra cetvorku na SP... Meni je sve izgledalo kao da je vec dogovoreno sa Saloom, samo ne mogu da kazu da ce to tako biti i da je on siguran putnik vec kao postoji opcija.

 

Na sta ce to liciti na terenu, ne znam.

Edited by Bek
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte nisam ubijeđen u Mačvanovu priču da sigurno ne ide, koliko mogu da primijetim on se fizički već dosta vratio, a to što nije igrao jednu sezonu nema mnogo veze jer je on, čisto košarkaški, u top 3 najtalentovanija igrača u reprezentaciji sa Teodosićem i Jokićem. Mislim da će Đorđević čekati do poslednjeg trenutka da vidi da li Mačvan postaje upotrebljiv.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...