Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Nema šta tu više da se palamudi. Pešić je doneo tu odluku svakako znajući da neće biti baš popularna. Time je još više tereta naprtio sebi na leđa, a tako i treba da bude. Nije Teo više onaj od pre odlaska u NBA. Međutim, nije ni Pešić više onaj od pre 20 godina kad se kladio na sebe i svoj tim i pobedio. Videćemo. Individualnog kvaliteta nam ne manjka uprkos najnovijim malerima sa povredama. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ja nemam nikakav problem sa karijevom vizijom koja ne ukljucuje teodosica. imam problem da on bas bude feature u njegovoj pokaznoj vezbi i to mi je bas sranje.

 

sto se tice samog basketa, neka cepa, a ja mu, kao sto rekoh, necu obavezno prebacivati ni los rezultat (1/4finale ili nize), ukoliko ekioa igra smislen basket i daje dobar effort.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Manu said:

 

ja se slazem sa danilovicem, u smislu da onda takvog igraca ni ne stavljas na spisak. karijev odgovor na temu upravo to i potvrdjuje, tako da mu ta sharada sa pozivanjem teodosica ne ide na cast.

 

Spoiler

Što se tiče Tea, obavljen je dobar razgovor. Moja odluka nije laka, ne samo zato što je dugo u rep, već za svakoga nije laka. On je bio iznenađen, ali to je sastavni deo života i sporta. Rekao sam mu da ne mogu, nakon ovoga što sam video, više ponuditi status i mesto koje je imao u reprezentaciji. Da se okrećem igračima koji mogu više da daju. Bilo je tu dileme, razgovora, u jednom momentu je bilo "pa dobro on je kapiten, uradio je mnogo, neka ostane u ekipi, da bude bek-ap igrač". Međutim, on nije bek-ap igrač nikada bio, imam bolje igrače od njega. Ekipa se ne sastavlja od najboljih košarkaša".

 

Edited by uini
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pronadjen je predsednik saveza!

Danilovic kaze da bi on situaciju ipak drugacije resio-dakle ne staje uz selektora i to javno govori ali navijacima porucuje da stanu uz reprezentaciju i ne budu destruktivni!

Izjava i kako je ona koncipirana pokazuje kakva je on gromada u svakom pogledu.

Kako savez doktorira ove odnose sa javnoscu, pravi su primer ali onaj los primer.Svaki drugi savez samo treba da se ponasa suprotno od naseg u na konju su,imace nikad jacu podrsku javnosti.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da li neko stvarno veruje da Pešić nije bio svestan šta će i koliki pritisak i prašinu da podigne precrtavanje Teodosica? Znao je on dobro o kom se radi, da ne vraća kući nekog Avramovića ili Jaramaza, tako da svakako nije znao unapred, pre okupljanja igrača, da se njegova vizija i Teovo trenutno stanje i sprema neće poklopiti. Inače bi izbegao sve ovo i uopšte ne bi stavljao Miloša na spisak.


Odbaciću (za sada) mogucnost onoga što se pisalo da se Teodosić ponašao po svome i nije poštovao neka pravila, te mi se kao jedini zdravorazumski zaključak nameće da Pešić na pripremama nije video Teodosića kakvog je planirao i očekivao. I tu stavljam tačku, a zbog načina na koji je Kari ovo izneo pred javnost i stao iza odluke ima moju podršku. A u to da li se neko od dvojice legendi naljutio i nadurio na onog drugog nakon saznanja da Teo ne može da bude ono sto je bio neću da ulazim

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, uini said:

 

ja se slazem sa danilovicem, u smislu da onda takvog igraca ni ne stavljas na spisak. karijev odgovor na temu upravo to i potvrdjuje, tako da mu ta sharada sa pozivanjem teodosica ne ide na cast.

 

Odmah po donošenju odluke oko Tea sam rekao da želim da sačekam Karijevo obrazloženje pa da onda komentarišem.

 

Tokom konferencije, Kari je više puta istakao kako je do sada akcenat bio na fizičkoj spremi, kako fali lopte i košarke i da se tek sada polako okrećemo tome. U slučaju Teodosića meni zapravo deluje da je njegov zaostatak na tu temu bio previše za Karija i da je to glavni razlog odstranjivanja. Protiv argumenta kako Teo nikada nije ni bio dobar po tom pitanju moram da istaknem i svoj lični utisak iz serije protiv Armanija u finalu italijasnkog šampionata gde on taj ritam više jednostavno ne može da isprati, a takav intenzitet, pa i jači je nešto što nas očekuje na EP. Mislim i da sam napisao na temi o stranim ligama još tada da teška srca moram da kažem da takvog Teodosića ne želim da gledam u reprezentaciji. 

 

Nakon ove Karijeve konferencije imam bolje mišljenje o njegovom precrtavanju nego pre iste, iako sam se inicijalno uglavnom slagao sa komentarima ovde. Na vreme je prepoznao da to neće ići i na vreme je reagovao, uz međusobnu komunikaciju. Bar ja prihvatam da je sve na tome zbog svog poverenja koje imam u Karija.

Edited by Manu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Ridji, igrao je teo i jedan prozor, tako da ne mogu da se slozim kako je kari pre 7 dana odlucio da mu ipak ne treba.

 

moj utisak je da je ovo potez trenera na kojem zeli da uspostavi autoritet nad ekipom. cilj mi je razumljiv ali ja nisam za te makiaveli fazone. ipak, sve je vec reseno, sta je tu je.

 

 

@Manu, meni je sci-fi to objasnjenje, bas zato sto je teo vec bio kod karija protiv belgije ali okej, tvoje misljenje, ja imam drugacije.

 

 

Edited by uini
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ridji said:

Da li neko stvarno veruje da Pešić nije bio svestan šta će i koliki pritisak i prašinu da podigne precrtavanje Teodosica? Znao je on dobro o kom se radi, da ne vraća kući nekog Avramovića ili Jaramaza, tako da svakako nije znao unapred, pre okupljanja igrača, da se njegova vizija i Teovo trenutno stanje i sprema neće poklopiti. Inače bi izbegao sve ovo i uopšte ne bi stavljao Miloša na spisak.


Odbaciću (za sada) mogucnost onoga što se pisalo da se Teodosić ponašao po svome i nije poštovao neka pravila, te mi se kao jedini zdravorazumski zaključak nameće da Pešić na pripremama nije video Teodosića kakvog je planirao i očekivao. I tu stavljam tačku, a zbog načina na koji je Kari ovo izneo pred javnost i stao iza odluke ima moju podršku. A u to da li se neko od dvojice legendi naljutio i nadurio na onog drugog nakon saznanja da Teo ne može da bude ono sto je bio neću da ulazim

Teodosic je zavrsio sezonu polovinom juna tako da je mogao da vidi i tada u kakvoj je formi i spremi isti a moje neko nestrucno misljenje je, da je bio u sasvim dobroj fizickoj spremi za svoje godine i period u sezoni. Ako je Pesic ocekivao nekog napaljenog klinju koji puca od fizicke spreme i zatrgnutu sajla onda nesto nije pratio Teodosica kroz karijeru.

 

Milioniti put se pise, nije problem sto Tea nema ( kaze selektor da ima bolje igrace ) ali je problem nacin na koji je ovo izvedeno i to je to. Moglo se to mnogo drugacije ali sad je ucinjeno i idemo dalje.

 

Puna podrska reprezentaciji i jedva cekam prvenstvo jer ta ekipa koja ima igrace bolje od Tea u backup ulozi mora da je vrhunska i veliki favorit za zlato. Samo da se ne obije o glavu tvrdoglavost Pesica mada bole ga brige, on svakako zavrsava svoju karijeru a mi cemo tamo neke 2038 konkurisat opet za medalje.

Edited by Miki28
typo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ovo objasnjenje Karija je busno sa svih strana. Ali nebitno, nisam ni ocekivao da kaze otvoreno sta se desilo.

 

Kari se kladi na sebe. Ako uzmemo zlato nema ko sta da mu kaze. Bilo sta manje od toga uvek ce biti prica da je Teo bio tu. I to ce biti sa razlogom, a ne ono nase klasicno glumljenje selektora i slicno. Pa da vidimo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

@Manu, meni je sci-fi to objasnjenje, bas zato sto je teo vec bio kod karija protiv belgije ali okej, tvoje misljenje, ja imam drugacije.

 

 

 

Možda se i malo nepotrebno nadovezujem pošto smo uglavnom rekli šta imamo ali prošlo je i od te Belgije određeno vreme. Možda su Teu predočeni neki predlozi/dogovori do početka priprema koje nije usvojio/ispoštovao. 

 

Slažem se da ovo moje objašnjenje zvuči naivno, ali biram da verujem Kariju i da mu dam podršku po ovom pitanju, koja dobrim delom ide iz onog utiska o trenutnoj Teovoj igri iz mog prethodnog posta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Del Piero said:

Ovo objasnjenje Karija je busno sa svih strana. Ali nebitno, nisam ni ocekivao da kaze otvoreno sta se desilo.

 

Kari se kladi na sebe. Ako uzmemo zlato nema ko sta da mu kaze. Bilo sta manje od toga uvek ce biti prica da je Teo bio tu. I to ce biti sa razlogom, a ne ono nase klasicno glumljenje selektora i slicno. Pa da vidimo.

Svakako da to stoji kad imas u reprezentaciji dvostrukog MVP-ja Jokica, MVP-ja EL Micica i jos nekoliko odlicnih igraca koji su nosioci igre u svojim timovima a ujedno u svom prajmu ( Kalinic, Lucic, Milutinov pa ajde da tu stavim i Gudurica i Nedovica ).

Slovenija je upravo sa takvim dvojcem upotpunjena odlicnim role playerima uzela zlato na proslom EP.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@Ridji, igrao je teo i jedan prozor, tako da ne mogu da se slozim kako je kari pre 7 dana odlucio da mu ipak ne treba.

 

moj utisak je da je ovo potez trenera na kojem zeli da uspostavi autoritet nad ekipom. cilj mi je razumljiv ali ja nisam za te makiaveli fazone. ipak, sve je vec reseno, sta je tu je.

 

 

@Manu, meni je sci-fi to objasnjenje, bas zato sto je teo vec bio kod karija protiv belgije ali okej, tvoje misljenje, ja imam drugacije.

 

 

Ali je Teo u tom prozoru imao ulogu kao i na ranijim okupljanjima reprezentacije, a sada kada su najbolji tu, ne može da ima takvu ulogu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Ali je Teo u tom prozoru imao ulogu kao i na ranijim okupljanjima reprezentacije, a sada kada su najbolji tu, ne može da ima takvu ulogu. 

 

aha, kariju su trebali sedmodnevni treninzi da zakljuci kako teo ne moze biti backup, "jer to nikad nije bio"

 

ja ga jednostavno ne bih zvao, to je minimum respekta koji bi trebalo da imamo prema ucinjenom za repku.

 

ali eto, bio je teodosic na testiranju i nije prosao. kao da bi kari stavio vasu na klupu, nije on dileja.

 

ne znam sta je propozicija ovde? teo konkurisao za startera umesto vase pa nije uspeo ili teo nije prosao test za backupa, posto su mi oba nonsens /pricam o kariju, ne o tebi, da se razumemo/

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

aha, kariju su trebali sedmodnevni treninzi da zakljuci kako teo ne moze biti backup, "jer to nikad nije bio"

 

ja ga jednostavno ne bih zvao, to je minimum respekta koji bi trebalo da imamo prema ucinjenom za repku.

 

ali eto, bio je teodosic na testiranju i nije prosao. kao da bi kari stavio vasu na klupu, nije on dileja.

 

ne znam sta je propozicija ovde? teo konkurisao za startera umesto vase pa nije uspeo ili teo nije prosao test za backupa, posto su mi oba nonsens /pricam o kariju, ne o tebi, da se razumemo/

 

Vađenje kestenja iz vatre, šta nam nije jasno. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...