Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Za tri dana će mec sa Slovencima, to će nam biti solidan pokazatelj koliko smo udaljeni od najkvalitetnijeg tima i prvog favorita.  Naglašavam tima jer tim osvaja, a oni su definicija skoro savršeno sklopljenih kockica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja predlazem ubuduce da ne igramo nikakve pripremne utakmice pred prvenstvo jer na svakim pripremama izgubimo po nekolilo igraca. Po tome smo zlatna medalja svake godine. Do kraja imamo Sloveniju, dve utakmice na onom turniru i Grcku + Tursku. Dakle ocekujem jos jedno 3 igraca out i roster ce se sklopiti sam.

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Stigla je i zvanična potvrda da će konferencija za štampu nacionalnog tima da bude održana u ponedeljak u 13.30 časova u Beogradu. Tada će Kari da otkrije sve detalje oko ekipe, a sve to moći ćete uživo da pratite na MONDU.

Očekuje se da selektor pre toga održi sastanak sa igračima, da dodatno skrati spisak i da potom sa predstavnicima medija razgovara o tome i da objasni svoje razloge za listu igrača na koje računa za predstojeće takmičenje.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bjelica je po kvalitetu trenutno treca petica, a nama starter na petici treba da igra svaku po 30 mins. Bjelica na PF je jednostavno prespor, i bas sam ubedjen da bi to protivnici eksploatisali do besvesti, kao Italija pre godinu dana.

 

Ipak, znacajan je, kao i Teo, za neke role, minijature, pametan igrac, ali ruku na srce, mislim da ce nam dosta vise faliti Teo nego potencijalno on. 

 

Vasa, Jaramaz

Nedovic, Guduric

Lucic, Dobric

Kalinic, Davidovac

Jokic, Milutinov

 

Ko ce da ide kao 11. i 12. je realno manje bitno, ovo gore je neka osovina. Nek vidi Kari sta mu treba ali ocekujem Vanju da nam digne 3pt i Kuridzu u ulozi dobrog zeta, mada bih licno pre Simanica vodio. I Andjusica pre Vanje svakog dana u svakom trenutku, al jebiga. 

Edited by Markoss
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Previdjas plan trenera i kako igraci gledaju na saigrace.Ako je Pesicu Bjelica starter jasno je da je gubitak veliki,ako su sad igraci mentalno u panici,ako su imali sigurnost u Bjelicu i vrednovali ga kao Bjelicu iz 2014 i tu smo na gubitku.Ne sporim ja da se svako ko je gledao Bjelicu u kvalifikacijama pita sto je Itudis toliko zapeo za njega ali i prva recenica stoji.

Eto mozda se iz te igracke panike stvori nesto dobro,mozda Jokic sad batali neku svestranu igru i uzme sve u svoje ruke,a mi idemo all in,2 3 igraca na maksimalnoj eksploataciji i udri.Ja cesto vise volim taj stil nego 15 opcija u napadu i ludila.Mozda npr Lucic sad krene da ore teren a u apadu bude Bajern mode.Ali mozda ne bude nista od toga plus da Bjelica i nije bio nosioc nego ustvari ulogom samo kvalitetniji Borisa,jaci je i bolje kreira za druge.coskari za tri-ceka Jokicevu asistenciju.

Nemoguce je u ovom trenutku znati a verovatno nikada ni necemo moci da dobro procenimo s obzirom da ih nismo gledali u punom sastavu.Svakako najvece sanse su da je ovo znacajan gubitak.

Od Bogdanove povrede se plasim da ce nam zafaliti izrazit napadac,jos se Jokic nije dokazao kao takav u repki.Nadamo se da moze.A i ovo sa Vanjom starterom me zabrinjava,krompir Gudurica i koliko 4 poena Nedovica govori da oni tesko da imaju znacajnu ulogu napadaca.Ja se tu nadao Andjusicu da mozda trpa sa klupe pa Nedovicu a izgleda bice niko.Nekom drugom filozofijom se vodi Kari izgleda.

A mozda Jokic i jeste glavna opcija,mozda je dao 16p za 7min pa se uhvatio za koleno,nagadjamo do Slovenije i Grcke

 

Jokic nije imao priliku da se dokaze posto je kod Djordjevica bio peta opcija u  napadu. U kvalifikacijama za OI 2016 -e godine ga je forsirao i bio je nas najbolji igrac. Nema sumnje da je Jokic bolji strelac na svakom nivou kosarkaskog takmicenja  od Bogdanovica sto ce imati i priliku da dokaze na EP. Prebrzo donosite zakljucke,  iz prve  pipremne utakmice zatvorenog tipa. Da ce faliti mnogo Bogdanovic fali ce, neko mora da iskoci  Guduric,Nedovic ako ne individualno da eksplodira jedan od njih, onda kombinovano moraju da doprinesu kao strelci.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

A da probamo Jokića na 4? 😬

 

Bez zezanja, tek ovako against all odds postaje interesantno.

Predviđam 30 - 15 turnir brata Jokare, Micića kao najboljeg asistenta prvenstva (ŠKK Maledon?! ko je pominjao Maledona?!), Guduru na 50% za 3 i naravno Luču i Kalinu kao lošeg policajca i goreg policajca.

  • Like 4
  • Love 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Da su Guduric i Nedovic ono sto teoretski i na papiru treba da budu, ja se ne bih brinuo za 1 i 2 i to sto nema ni Teodosica ni Bogdanovica. Problem je sto su obojica skloni umobolnim minijaturama a najbolja magija koju izvode na terenu je nestajanje.

  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Da su Guduric i Nedovic ono sto teoretski i na papiru treba da budu, ja se ne bih brinuo za 1 i 2 i to sto nema ni Teodosica ni Bogdanovica. Problem je sto su obojica skloni umobolnim minijaturama a najbolja magija koju izvode na terenu je nestajanje.

 

tako nekako. bez obzira sto gotivim guduru a nedovica i ne bas [striktno igracki, razume se], gudura je do sada toliko ocajan bio u x svim izdanjima za repku, da mi je nedovic, koji je jednom isporucio pre deset godina, sigurica za ovog drugog.

 

ali ko zna, zakon velikih brojeva & ostale floskule.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Markoss said:

Bjelica je po kvalitetu trenutno treca petica, a nama starter na petici treba da igra svaku po 30 mins. Bjelica na PF je jednostavno prespor, i bas sam ubedjen da bi to protivnici eksploatisali do besvesti, kao Italija pre godinu dana.

 

Ipak, znacajan je, kao i Teo, za neke role, minijature, pametan igrac, ali ruku na srce, mislim da ce nam dosta vise faliti Teo nego potencijalno on. 

 

Vasa, Jaramaz

Nedovic, Guduric

Lucic, Dobric

Kalinic, Davidovac

Jokic, Milutinov

 

Ko ce da ide kao 11. i 12. je realno manje bitno, ovo gore je neka osovina. Nek vidi Kari sta mu treba ali ocekujem Vanju da nam digne 3pt i Kuridzu u ulozi dobrog zeta, mada bih licno pre Simanica vodio. I Andjusica pre Vanje svakog dana u svakom trenutku, al jebiga. 

Sve potpisujem sem Borise umesto MJK, mislim da Kuridza moze biti korisniji, sto je Simaniceva sramota. Da se pravilno razvijao, mogao je biti cak i startna cetvorka. I meni je zao Andjusica, imao bi mesta u 12 u ovakvoj situaciji. U ovom momentu je kvalitetniji igrac od Vanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Osvajamo rutinski, Konjusar dominira kroz turnir, Nedovic ostaje zdrav do kraja, Luca i Kalina grizu kao pitbulovi, Vasa redovno flertuje sa dabl dablom.U finalu DeDa i Dobric vade stvar, pucaju trojke 4/5 i DeDa bacanja 6/6.

Opisao si njihove igre iz klubova. Osim Nedovicevog zdravlja 😀 Nek se pola od ovoga obistini i na konju smo (ne Jokicevom)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smogao sam snage (trebalo mi 5 godina) da odgledam finale sa Slovenijom. Košarka na život ili smrt. Dragon i Prepelić umrli u 3/4 (Vasa i Bogdan ih udavili u odbrani, bacili 4 air-ball trojke).

Ne mogu uopšte da zamislim da Jokić u takvom tempu može da igra 30 minuta, niti da će da se pokida u odbrani kao Kuzmić.

Plašim se debakla u Stožicama.

Link to comment
Share on other sites

Jokic je igrao po 50 minuta(kad su bila ona dva produzetka)bez izlaska u PO u nenormalnim tempu u NBA.

 

 

Jedna stvar je nasa konkurentska prednost nad drugim, niko nema balans u vidu unutrasnjeg i spoljasnjeg vrhunskog plejmejkinka. Ako Vasa i Jokic budu bez sujete igrali i poklapali se to može pakleno dobro da funkcionise.

 

Nekad su to dobro radili Moka-Kreso, Djordjevic-Vlade Divac i to je uvijek donosilo rezultat bez obzira u kojoj eri kosarke da se radi. Taj balans je jako bitan.

Edited by Bojdo
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, medobrundo said:

Čini mi se da je tandem Luča Kalina dosta potcenjen i da se nekako na njih zaboravlja - uzdam se u to da njih dvojica pokidaju na max broju obrtaja

 

ne treba samo ocekivati od njih defanzivne role kao kod saleta, jer nisu vise ti igraci-mladici. u ofanzivi se i ja nadam euroleague izdanjima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Čini mi se da je tandem Luča Kalina dosta potcenjen i da se nekako na njih zaboravlja - uzdam se u to da njih dvojica pokidaju na max broju obrtaja

 

Pa i Lucha je odigrao dobrih repstativnih tekmi kolko i Gudura otprilike. Red je da iskoci i prenese formu iz kluba u rep. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Pa nije bas. Lucic je odigrao kao zmaj celo EP 2017., gulio 30+ minuta. 

I na SP 2019. odigrao dobro protiv Amerikanaca, a i cijelo prvenstvo bi mu bilo solidno da do te tekme sa Amerikancima nije bio posvađan sa šutom

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Devil In My Pants said:

Luca i Kalina su pozadinci..Vasa i Jokic vodje. Nedovic i Guduric x faktor. Od ostalih ne ocekujem previse..tacnije ni od Nedovica bas nista. Mozda dobar sut Kobre. Deda je 2x gori od ovakvog Bjelice. 

 

Generalno rotirati dosta do PO, onda skresati minutaze a nosioci na max.

 

 

Ајде Калина је имао одређених инцидената, али што Луча?🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...