Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

11 minutes ago, uini said:

druga opcija je petrušev / kopriva umesto marinkovića, gde bi uglavnom sedeli na klupi kada je važno.

 

Sve vreme citajuci tvoj post mislim na ovo i na kraju si pomenuo. 


To je jedina smislena opcija. Petrusev kao treci centar umesto Marinkovica.

 

Jos i zna i da sutne za 3p. Prakticno svi osim Milutinova su onda pretnja i sa distance. 

 

Vanja je totalno nepotreban uz Nedovica, Gudurica, Jaramaza, pa i Dobrica da se spusti na 2 (retko do nikad).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

To je jedina smislena opcija. Petrusev kao treci centar umesto Marinkovica.

 

to je jedna od opcija ali nije jedina;

 

ja na to gledam ovako: u situaciji u kojoj jokić i milutinov komotno dele 40 minuta na centru (ili makar 35mins, gde 5mins ostaje za smallball sa davidovcem ili bjelicom) = koja je uloga petruševa? da ima ulogu ako se jokić ne-daj-bože povredi? da ima iza sebe sezonu dijametralno drugačiju od prikazane pa da to uzmem u obzir. pešić je nakon letonije i vidnog nedostatka samopouzdanja (understatement), potpuno odustao od petruševa za belgiju. ja bih u ne-daj-bože situaciji čak pre išao sa milutinov-koprivica kombom, bar si defanzivno kompetentan.

 

moja teorija je da ako ti ode neko od ova dva centra, ti ni nemaš šta da tražiš na prvenstvu.

 

s'druge strane, mogu da zamislim jaramaza-vanju-dobrića kako na 5mins sprovode agresiju po terenu na spoljnim pozicijama u defanzivi i zabodu otvorene šuteve u napadu. dobrić je pouzdaniji "u glavu" što se tiče šuta ali je npr vanja kompetentniji defanzivno. u svakom slučaju ovde pričam o minijatura-ulogama, gde bi neko od tri pomenuta autsajdera dobio više od 5mins ako neočekivano klikne. na taj način bi malko kompenzovali lošu defanzivu nosioca na PG-SG a ne bi gubili makar na spotup šutu (u poslednjih 10ak godina su nam defanzivci po pravilu bez prosečnog šuta za tri, pa bi ovo bio kvalitet).

 

naravno, tako ja razmišljam, mada ne očekujem da se to i dogodi u praksi, odnosno, bio bih prijatno iznenađen.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Jedan Milutinov treba da dobija minute na kasicicu, a kamoli treci centar koji nam ne treba u sustini.

 

Nazalost, zbog eventualnih povreda treba misliti i o tome.

 

Tu dolazimo do Bjelice. Prvo pitanje sa njim kao trecim centrom je moze li i sprema li se uopste za to, a drugo je koliko mu je minutaza namenjena 4, odnosno kakva mu je uloga u ovom timu.

 

Ako je projektovan da igra 30 plus minuta na 4 kao prva opcija na toj poziciji i jedan od lidera ekipe, ne moze mu se onda jos traziti da ide uz to i na peticu odredjeno vreme.

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, uini said:

to je jedna od opcija ali nije jedina;

...

 

Ima smisla sve sto kazes, s tim da nas ne bih bas skroz otpisivao i da pu-pu ostanemo bez jednog centra (cuj mene Nikole, mislio sam Milutinova).

 

Pitanje je sa kojim centrima ce doci Spanija, Slovenija ih ionako nema, a ostale repke verujem da su ok, ipak mi sa Jokicem i Petrusev/Koprivica zamenom i dalje imamo sta da pokazemo. Bez Jokica svakako ne. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bojdo said:

Ovako talentovana generacija a vjerovatno nikad zlato.

 

Tuga.

 

ako je bjelica deal-breaker za zlato onda yebigah.

na poziciji bjelice imamo davidovca, po viđenom u kvalifikacionim prozorima, nisam siguran da je ovo grandiozan gubitak za nas.

 

kalinić - lučić - gudurić - dobrić mogu da igraju SF

kalinić - lučić - davidovac mogu na PF

 

čini mi se da je to dovoljno igrača, iako verovatno fali malo visine i gabarita ali nije sad da su ostali neke grdosije na PF

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

ako je bjelica deal-breaker za zlato onda yebigah.

na poziciji bjelice imamo davidovca, po viđenom u kvalifikacionim prozorima, nisam siguran da je ovo grandiozan gubitak za nas.

 

kalinić - lučić - gudurić - dobrić mogu da igraju SF

kalinić - lučić - davidovac mogu na PF

 

čini mi se da je to dovoljno igrača, iako verovatno fali malo visine i gabarita ali nije sad da su ostali neke grdosije na PF

Previdjas plan trenera i kako igraci gledaju na saigrace.Ako je Pesicu Bjelica starter jasno je da je gubitak veliki,ako su sad igraci mentalno u panici,ako su imali sigurnost u Bjelicu i vrednovali ga kao Bjelicu iz 2014 i tu smo na gubitku.Ne sporim ja da se svako ko je gledao Bjelicu u kvalifikacijama pita sto je Itudis toliko zapeo za njega ali i prva recenica stoji.

Eto mozda se iz te igracke panike stvori nesto dobro,mozda Jokic sad batali neku svestranu igru i uzme sve u svoje ruke,a mi idemo all in,2 3 igraca na maksimalnoj eksploataciji i udri.Ja cesto vise volim taj stil nego 15 opcija u napadu i ludila.Mozda npr Lucic sad krene da ore teren a u apadu bude Bajern mode.Ali mozda ne bude nista od toga plus da Bjelica i nije bio nosioc nego ustvari ulogom samo kvalitetniji Borisa,jaci je i bolje kreira za druge.coskari za tri-ceka Jokicevu asistenciju.

Nemoguce je u ovom trenutku znati a verovatno nikada ni necemo moci da dobro procenimo s obzirom da ih nismo gledali u punom sastavu.Svakako najvece sanse su da je ovo znacajan gubitak.

1 minute ago, Bojdo said:

Govorio sam vise o nakupljenim problemima Bogdan, Teo, Bjelica...Da smo kompletni bio i bismo prvi favoriti za zlato, ovako nas je to udaljilo od zlata.

Od Bogdanove povrede se plasim da ce nam zafaliti izrazit napadac,jos se Jokic nije dokazao kao takav u repki.Nadamo se da moze.A i ovo sa Vanjom starterom me zabrinjava,krompir Gudurica i koliko 4 poena Nedovica govori da oni tesko da imaju znacajnu ulogu napadaca.Ja se tu nadao Andjusicu da mozda trpa sa klupe pa Nedovicu a izgleda bice niko.Nekom drugom filozofijom se vodi Kari izgleda.

A mozda Jokic i jeste glavna opcija,mozda je dao 16p za 7min pa se uhvatio za koleno,nagadjamo do Slovenije i Grcke

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Previdjas plan trenera i kako igraci gledaju na saigrace.Ako je Pesicu Bjelica starter jasno je da je gubitak veliki,ako su sad igraci mentalno u panici,ako su imali sigurnost u Bjelicu i vrednovali ga kao Bjelicu iz 2014 i tu smo na gubitku.Ne sporim ja da se svako ko je gledao Bjelicu u kvalifikacijama pita sto je Itudis toliko zapeo za njega ali i prva recenica stoji.

Eto mozda se iz te igracke panike stvori nesto dobro,mozda Jokic sad batali neku svestranu igru i uzme sve u svoje ruke,a mi idemo all in,2 3 igraca na maksimalnoj eksploataciji i udri.Ja cesto vise volim taj stil nego 15 opcija u napadu i ludila.Mozda npr Lucic sad krene da ore teren a u apadu bude Bajern mode.Ali mozda ne bude nista od toga plus da Bjelica i nije bio nosioc nego ustvari ulogom samo kvalitetniji Borisa,jaci je i bolje kreira za druge.coskari za tri-ceka Jokicevu asistenciju.

 

sve to ima smisla. nisam želeo da bagatelizujem prisustvo bjelice, on je igrač koji može u 5mins da reši finale - samo mislim da nije u toj grupi najvažnijih igrača za nas u ovom trenutku. vasa - (nedović) - kalinić - lučić - jokić - milutinov je grupica čiji će performans odlučivati da li smo u grupi favorita ili tek nezgodna ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...