Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Svi se secaju banane, ali je Kari isto tako sa priprema odstranio Vladu Scepanovica, koji je, ako izuzmemo percepciju Tea kapitena i njegovog statusa, i samo posmatramo igracke kvalitete u tom trenutku, bio mnogo bitniji i "jaci" igrac u tom trenutku svoje karijere nego Teodosic sada.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sam B said:

 

Pa, realno, sanse su jako male. Cak i sve da pobedimo nije sigurno, izjebali smo se opasno sad protiv Belgije.

Nisu male kao sto se misli.Neprofisionalni novinari su svuda oglasili da nam do kraja trebaju sve pobede ili od 4   3 pobede sto nije tacno.Utakmica ima 6,zaboravili su prozore u 2023...

tabela :

             w      L

Grcka    3      1

 Latvia   3     1    

 Turkey  2     2 

Belgium 2     2 

 Serbia   1     3  

 Great    1     3

Sa 6 utakmica do kraja to je dostizno.Ako dobijemo sada grcku i tursku do kraja imamo 2 utakmice protiv UK,kod kuce tursku i eto gostujemo grckoj.Znaci ako resimo ove dve sada realno je da do kraja izgubimo jednom ili ni jednom.

Najveci problem je sto je partizan kupio ulaznicu za EL i sada imamo jos manje dobrih igraca za prozore.Morace da ustupe neke igrace s obzirom kakve ce minute imati domaci a Zvezda nekog Kuzmica mozda cak i Petruseva....Ali ne mozes u takve da se uzdas,videli smo na sta lice igraci bez minuta na primeru Petruseva sad u prozorima pa cak i Bjelice...

Edit:ali imacemo valjda Dekija i MIlutinova na raspolaganju.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

SVI UZ REPREZENTACIJU

– Miloš je naš proizvod, proizvod FMP-a, jako ga dobro poznajem, sa Pešićem sam isto puno radio, u nacionalnim selekcijama i Zvezdi. Nije nam to trebalo, način na koji je to urađeno je loš. Selektor ima sva prava, time preuzimate i ogromnu odgovornost. I Teo i Kari su veoma iskusni i pametni. Trebalo je njih dvojica da samo to “ispeglaju”, ali čuo sam da će Pešić da se oglasi u ponedeljak – poručio je Čović i nastavio:.

– Molio bih ljude da se primire, iako je egzotična tema, ali time ćemo napraviti samo štetu, svi treba da budemo uz reprezentaciju i da napravimo što bolji rezultat. Dajte da im pomognemo, a nećemo im pomoći, ako raspredamo po štampi celu tu priču. Način na koji je urađeno je trapav i pogrešan i time je otvorena pandorina kutija – poručio je Čović.

 

Kad je tesko, Covic! 🙂 

 

Ne moze se reci da nije u pravu. Hajde da sacekamo i taj ponedeljak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, McLeod said:

Svi se secaju banane, ali je Kari isto tako sa priprema odstranio Vladu Scepanovica, koji je, ako izuzmemo percepciju Tea kapitena i njegovog statusa, i samo posmatramo igracke kvalitete u tom trenutku, bio mnogo bitniji i "jaci" igrac u tom trenutku svoje karijere nego Teodosic sada.

Screenshot-20220811-164719-Chrome.jpg Screenshot-20220811-164750-Chrome.jpg 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, McLeod said:

Svi se secaju banane, ali je Kari isto tako sa priprema odstranio Vladu Scepanovica, koji je, ako izuzmemo percepciju Tea kapitena i njegovog statusa, i samo posmatramo igracke kvalitete u tom trenutku, bio mnogo bitniji i "jaci" igrac u tom trenutku svoje karijere nego Teodosic sada.

 

Drugačije su okolnosti, u smislu da Vlado nije bio toliko važan deo tima, uprkos igračkim kvalitetima. Otprilike kao sada Nedović.

 

Znatno bolja analogija bi bila da je Kari kojim slučajem otpisao Divca čija igračka uloga je tada bila u opadanju. Tu bi bilo mnogo više mesta za poredjenja. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Nisu male kao sto se misli.Neprofisionalni novinari su svuda oglasili da nam do kraja trebaju sve pobede ili od 4   3 pobede sto nije tacno.Utakmica ima 6,zaboravili su prozore u 2023...

tabela :

             w      L

Grcka    3      1

 Latvia   3     1    

 Turkey  2     2 

Belgium 2     2 

 Serbia   1     3  

 Great    1     3

Sa 6 utakmica do kraja to je dostizno.Ako dobijemo sada grcku i tursku do kraja imamo 2 utakmice protiv UK,kod kuce tursku i eto gostujemo grckoj.Znaci ako resimo ove dve sada realno je da do kraja izgubimo jednom ili ni jednom.

Najveci problem je sto je partizan kupio ulaznicu za EL i sada imamo jos manje dobrih igraca za prozore.Morace da ustupe neke igrace s obzirom kakve ce minute imati domaci a Zvezda nekog Kuzmica mozda cak i Petruseva....Ali ne mozes u takve da se uzdas,videli smo na sta lice igraci bez minuta na primeru Petruseva sad u prozorima pa cak i Bjelice...

Edit:ali imacemo valjda Dekija i MIlutinova na raspolaganju.

Pisao sam o ovome ovde svojevremeno. 

Sa 6 pobeda prolazimo, nema šta da se razmišlja. 

Sa 4 pobede imamo lepe šanse da prodjemo ali zavisimo od uspeha konkurenata - Belgije i Turske- koje ne bi smele da imaju više od po 2  pobede. Ako jedna ili obe te  ekipe imaju 3, onda medjusobni susreti/krugovi, gde visimo verovatno.

Sa 5 pobeda su već velike šanse da prodjemo, osim u slučaju nekih ludih krugova. 

Osnovni preduslov je da dobijemo 2 tekme sad u avgustu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kenozoik said:

 

Drugačije su okolnosti, u smislu da Vlado nije bio toliko važan deo tima, uprkos igračkim kvalitetima. Otprilike kao sada Nedović.

 

Znatno bolja analogija bi bila da je Kari kojim slučajem otpisao Divca čija igračka uloga je tada bila u opadanju. Tu bi bilo mnogo više mesta za poredjenja. 

 

Pa sad, let's agree to disagree. Divac je i pored toga sto je bio u zescem padu bio prvi centar, igrao je 35 minuta protiv Amera i u finalu.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, on je vodjen najpre zbog utakmice sa Amerima.  I tu utakmicu je izbriljirao. Kao i svi, uostalom. 

 

Osim toga, njegova glavna uloga je bila da pozitivno utiče na saigrače, da ih diže primerom, iskustvom.. On je bio simbol te repke, iako je tu bio i jedan Peja, Bodiroga i drugi. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Jedan je Đorđević Sale.

Kao da je bitno sta je Pesic izjavio. Mozda i namerno spusta euforiju jer smo prosli put tako dobili samarcinu. Nikad mi nije bilo jasno sto se ljudi toliko loze na izjave medijima, uveren sam da Pesic igracima  iznosi totalno drugu pricu. Treba mu dati kredit za ovo EP, zaduzio nas je u proslosti, iako mi se ne dopada ovo odstranjivanje Tea. Lako cemo ako zasere, snosice odgovornost.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Kao da je bitno sta je Pesic izjavio. Mozda i namerno spusta euforiju jer smo prosli put tako dobili samarcinu. Nikad mi nije bilo jasno sto se ljudi toliko loze na izjave medijima, uveren sam da Pesic igracima  iznosi totalno drugu pricu. Treba mu dati kredit za ovo EP, zaduzio nas je u proslosti, iako mi se ne dopada ovo odstranjivanje Tea. Lako cemo ako zasere, snosice odgovornost.

 

Apsolutno se slažem sa tobom, prokomentarisala sam jer se ćelava prevara nekako uvek proziva. 😄 Inače svaki selektor ima slobodu i pravo da ove situacije hendla kako smatra da je najbolje za tim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...