Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, DameTime said:

Joj Miki, kao da ne znaš šta rade marketing i PR, samo smo mi nevešti... Kari može da priča šta hoće, mnogo je bitnije šta radi. A precrtao je dugogodišnjeg kapitena kao da je levo smetalo. Zamislite da se španske legende ne oproste od reprezentacije, da se Dragić nije opraštao, nego da ih selektori otpišu jer im se ne uklapaju u "viziju". No dobro, nek su Vasa i Jokić dobili više te ključeve reprezentacije u ruke, sad ćemo videti šta će da urade sa njima.

Ja od Vase ne ocekujem ama bas nista u reprezentaciji. Sve osim potpune prosecnosti bi za mene bilo iznenadjenje. S druge strane, Jokic je previsok nivo da bi odigrao lose, ali sa supporting castom koji mi imamo da ponudimo, gde je drugi najbolji igrac Jokicev kolega na poziciji koji mu konkurise za minute, treci Vasilije sa "ne saltam preko druge brzine kad igram u reprezentaciji" sindromom i tako dalje - ne ukazuje da mozemo bolje od neke slucajne bronze.

Ajde da i ja jednom insajderisem  - elem, od zajednickog prijatelja sam upravo dobio potvrdu da je u pitanju sukob kapitena i Pesica.

Edited by Casaubon
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, jel iko ima ideju u kakvom je fizickom stanju Teo?

 

Mogli su oni da pricaju mesecima oko uloge i da se sloze, sta ako jednostavno nije na zavidnom nivou?

 

Jer je Pesic na onoj konferenciji rekao da mu je primarni cilj da budemo fizicki najspremnija reprezentacija.

 

Ako Kari ima tu viziju i zelju, moramo je razumeti. I da je odlucio da ne ide na tu pricu, bolje Teove magije 5 minuta nego Avramovic da igra pa makar dao i 20 poena, sto je gore neko i napisao.

 

Mozda je iz istog razloga i Bogdan odmah precrtan iako vidimo da je mozda i postojala mogucnost da igra?

 

To je neka legitimna odluka, sad, mozemo se slagati ili ne, to je druga stvar, ali po meni ne zasluzuje pljuvanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Casaubon said:

Ja od Vase ne ocekujem ama bas nista u reprezentaciji. Sve osim potpune prosecnosti bi za mene bilo iznenadjenje. S druge strane, Jokic je previsok nivo da bi odigrao lose, ali sa supporting castom koji mi imamo da ponudimo, gde je drugi najbolji igrac Jokicev kolega na poziciji koji mu konkurise za minute, treci Vasilije sa "ne saltam preko druge brzine kad igram u reprezentaciji" sindromom i tako dalje - ne ukazuje da mozemo bolje od neke slucajne bronze.

Ajde da i ja jednom insajderisem  - elem, od zajednickog prijatelja sam upravo dobio potvrdu da je u pitanju sukob kapitena i Pesica.

 

Ja ću biti potpuno iskrena i reći da ne očekujem ni od jednog ni od drugog. Nikola neće odigrati loše jer jbg MVP je NBA i top 3 igrač, no ne očekujem da će ovu ekipu odvesti do medalje. Da ne pričam da sam anti-fan stava sklanjajte se svi (pa i Teo) da njih dvojica konačno pokažu šta mogu kao lideri. Tresla se gora, rodio se miš. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Snjofko said:

Inace, jel iko ima ideju u kakvom je fizickom stanju Teo?

 

Mogli su oni da pricaju mesecima oko uloge i da se sloze, sta ako jednostavno nije na zavidnom nivou?

 

Jer je Pesic na onoj konferenciji rekao da mu je primarni cilj da budemo fizicki najspremnija reprezentacija.

 

Ako Kari ima tu viziju i zelju, moramo je razumeti. I da je odlucio da ne ide na tu pricu, bolje Teove magije 5 minuta nego Avramovic da igra pa makar dao i 20 poena, sto je gore neko i napisao.

 

Mozda je iz istog razloga i Bogdan odmah precrtan iako vidimo da je mozda i postojala mogucnost da igra?

 

To je neka legitimna odluka, sad, mozemo se slagati ili ne, to je druga stvar, ali po meni ne zasluzuje pljuvanje.

 

 

Twist: Snjofko je zapravo Pesic koji se smorio sto forum ne podrzava odluku pa pokusava da nam racionalizuje i priblizi svoju stranu 😄

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Evidentno je da je kemistri u repki na daleko najnizem nivou jos od zenita one sveopste bruke&sramote neposredno pre Dudine ere. U tom svetlu, sasvim je isprazno baviti se koncepcijskim, strateskim i zanatskim pitanjima. 

 

Kao i uvek, kratko, jasno, crno - ali možda je to realnost.

Link to comment
Share on other sites

Malo malo pa kljucevi. Pa nije reprezentacija automobil pa da samo jedan moze da vozi.

 

Srbija posle dugi niz godina nema skoro nijednog beka bar na EL nivou. Samo Teodosic, Micic, Guduric i Bogdanovic i dalje mogu da se nazovu kvaltetnim igracima na pozicijama 1 i 2. Sve ostalo su igraci zadatka, suvi proseci koji ne mogu da nose tim na svojim ledjima niti da imaju bitnu ulogu.

Rezon da Teodosic nije kompatibilan sa Jokicem je kao da neko napise sta ce Grckoj Calathes, imaju Giannisa koji je isto ciglar, daj nekog Larentzakisa, on je suter. Ili, sta ce Spaniji Rudy, vreme je za penziju i da se kljucevi daju Abaldeu. :classic_unsure:

Svaka reprezentacija itekako uvek racuna na svoje dugogodisnje asove, niko ne kaze, e evo ga novi mladji lider vreme je da stariji odu u penziju. Samo kod nas je nenormalno da se nakon 30. rodjendana igra za reprezentaciju, jer se karijera pocinje rano, zavrsava rano i uvek kroz reprezentaciju moraju da se guraju novi igraci. Pogotovo sada je potrebno da ovi stariji odigraju sto je moguce duze jer naslednike nemamo cak ni u tragovima. 

Edited by goldberg
  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Snjofko said:

Inace, jel iko ima ideju u kakvom je fizickom stanju Teo?

 

Mogli su oni da pricaju mesecima oko uloge i da se sloze, sta ako jednostavno nije na zavidnom nivou?

 

Jer je Pesic na onoj konferenciji rekao da mu je primarni cilj da budemo fizicki najspremnija reprezentacija.

Sad već verujem da nas zajebavaš.

 

Teo je inače uvek bio spreman kao Janis a pošto je malo popustio poslednjih par meseci više se ne uklapa u visoko postavljene standarde.

 

Koji bi trener u poslednjih 15 godina makar sekund razmišljao o Teu ako bi kao prioritet postavio fizičku spremu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jakob Aman said:

Bas ne podnosis Partizan jbt.

Priznajem, apsolutno, to je dobrim delom istina - ali nema veze s tim sto mi se ne gleda Avramovic. Ima bekova koji umeju da briljiraju na terenu, a pogledas na kraju statistiku i vidis da je dao svega 10 poena. Sa Avramovicem je suprotno, da 20 poena a i dalje izgleda kao da te je vise ukanalio nego sto ti je pomogao da pobedis. Kad odigra jednu dobru partiju, znas da slede dve lose. Jos nedoreceniji igrac od Nedovica. Da je on otpao, bio bih zadovoljan. No, ne branim da ga vi volite zbog boje klupskog dresa, i to je OK.

Edited by Casaubon
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slusah skoro Pesica kod Mileta.

Prvi utisak je da ga je bas pregazilo vreme, jos uvek prodaje fore iz proslog milenijuma.

Al nije to problem, vec sto je on ubedjen da je duhovit, jer mu se ljudi smeju iz kurtoazije, pa covek misli da je Zoran Radmilovic.

Nemam nista protiv coveka, bio mi je drag i simpatican, ali ta njegova terminologija je prevazidjena.

Tesko da on moze da zadivi neke igrace, a pogotovu da bude neki autoritet.

Novo vreme, novo shvatanje kosarke ne poznaje vise takve stvari, na zalost ili srecu...

Zato Dule Vujosevic nije uspeo nigde sem u Partizanu, kome je klub dozvolio da bude Bog i batina.

Dranje i urlanje, ne doticu vise nikog(vidi pod Zeljko, Jasekivicijus, Obradovic Sasa...)

Taj vojnicki sistem, hijerarhija, jednobraznost...to je proslo i zato ne verujem u ovaj projekat sa Pesicem.

Nakon svega, verovatno je ovim pokisao da sebe izdigne, kao onomad kad je izbacio Radmanovica.

Prija mu ta prica i zeli na slican nacin da postavi autoritet.

Stoji prica da je Teo star i olinjao od kad se udao, ali na ovakav nacin ga skartirati je neukusno.

U principu zabole me, oduvek je bilo prljavstine u sportu, nije prvi put, vec vidjeno, teraj dalje.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uh, bas sam mislio da napisem par recenica pred ove bitne utakmice i sve sto sledi, ali ovakav hladan tus nisam ocekivao. Ali ajde, "sacekajmo".

2 hours ago, uini said:

 

pa jel radi jos neko u tom kosarkaskom savezu, danilovic npr??

 

neozbiljno i za turnir u basketu koji se odrzava u susednom selu za par dana


Ja se samo najiskrenije nadam da nece biti primenjena "lezite i pravite se mrtvi" taktika. 
Bio sam medju najglasnijima ovde u vezi situacije oko prethodnog neigranja Jokare i svega vezanog za tretman prema njemu, i sablasne tisine iz saveza povodom toga, a ovo je nesto sto je verovatno i gore. Dakle, ako su i PR i Danilovic insistirali tokom citavih priprema, da se ne vrsi veliki pritisak, u smislu da je potreban mir i da se vremenski ogranice te sesije sa medijima, i sa cim se inace u potpunosti slazem, a ako Teo i Kari kojim slucajem ne budu zeleli da komentarisu u ovom trenutku, onda je upravo na predstavnicima saveza, a najbolje predsedniku, da izadje, da makar neko zvanicno obavestenje i obrazlozenje, jer je ovo jako neocekivano i usudio bih se reci sokantno.

Nazalost, cisto sumnjam da cemo nesto tako cuti i videti.
Gledao sam citavu konferenciju iz tog centra u Pazovi, i jedan od jacih utisaka mi je bio kako bi Danilovic bio idealan za recimo tim menadzera reprezentacije, dakle ta neka Nesa Ilic uloga. Ovako kako se on ponasa i prica nikako ne prilici jednom predsedniku saveza. Da ne pominjem ostale stvari, ima ih puno.

Edited by Sombor Shuffle
Link to comment
Share on other sites

Just now, Problem sa licnim greskama said:

Micic - Avramovic

Guduric - Nedovic - Jaramaz

Kalinic - Lucic - Dobric/Davidovac

Bjelica - MJK
Jokic - Milutinov

 

Rizicno je ovo u najmanju ruku.

 

Ti misliš da će Kuridža dospeti do konačnog spiska? 🙄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Evidentno je da je kemistri u repki na daleko najnizem nivou jos od zenita one sveopste bruke&sramote neposredno pre Dudine ere. U tom svetlu, sasvim je isprazno baviti se koncepcijskim, strateskim i zanatskim pitanjima. 

To je bila Italija prosto tada su pored Kokoskova, Teodosic i Bjelica trebali da zavrse svoje karijere i da se napravi reset

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Rešio" je Kari Radmanovića tada, ali je u svlačionici imao gazdu u vidu Dejana Bodiroge. Lidera i na terenu i u svlačionici kakvog mi danas nemamo. 

 

@Redstar0356 U polufinalu Pešić je odstranio Radmanovića iz sastava nakon što je na poluvremenu jeo bananu dok je on pričao, imali su kako bi mi mladi rekli beef. Umesto Radmanovića u finalu je nastupio Aleksandar Smiljanić i primio zlatnu medalju. 

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...