Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Imam nešto dizjavim na temu rasprave koja se dešavala pre tisuću strana, a sada sam je čitao:

 

- Tačno da je da smo na očiglednom primeru videli da Bogdan ne može sam da dovuče ekipu do medalje, koliko god da individualno pokida. Ipak, s obzirom na to u kakvom su stanju na tom prvenstvu bili svi ostali nosioci, njegova pozicija na poslednjem SP je uporediva jedino sa Dirkom i reprezentacijom Nemačke, a čak ni on nije uspevao svaki put sam do medalje. Nevezano za tu priču, ostaje ogromna rupa u poenima, kreaciji, odbrani i pristupu reprezentativnom dresu.

 

- Tačno je da je Jokić za klasu bolji igrač od Bogdana. A tačno je da tu klasu još uvek čekamo u reprezentaciji, jer do sada smo njegov značajan doprinos imali jedino na OI, kada je bio daleko od prve violine tima. Dakle sva očekivanja oko njegove uloge i ostvarenja na sledećem EP su još uvek samo u domenu teorije. Pritom, dok smo u domenu teorije, prihvatam da je sasvim logično očekivati da dominira i poenterski i u organizaciji napada i na skoku. Ali, ima stvari kojih se plašim i teoretski i praktično. Prva je odbrana. Ono što vidim u NBA je da se muči i u odbrani 1 na 1, i u odbrani pika i na preuzimanju i kada ga napadaju bekovi i u zaštiti obruča. Dakle tamo sve to može teško u kategoriju prihvatljivog bez da uđe u foul trouble. Za očekivati je da mu u ne-NBA košarci bude lakše bez defanzivne 3 sekunde i sa generalno manje prostora za napadače i sa generalno manje talentovanim napadačima, ali se ipak plašim kako će to izgledati. Druga stvar je ponovno privikavanje na igrački bezobrazluk evropske košarke i sudije. Na primer, situacije kada se spušta na niski post u mismeču a neki bekčić se nakači na njega pa onda flopne i odleti 16 metara prilikom prvog pokreta. Ili odbijanje od njega u treći red publike kada postavi blok. Ili kad krene na ofanzivni skok pa neko uz urlik padne kao pokošen pravo na grudi junačke sudiji ispod koša. Cenim da će zbog takvih situacija ni kriv ni dužan imati bar jedan faul u napadu po meču, a to posledično znači ulazak u fajt sa sudijama, koje će i bez toga da ga nerviraju, pa i tu očekujem jednu tehničku po meču. 

 

Da ne ispadne da ga nešto hejtujem, naravno da obožavam njegovu košarku i nema srećnijeg od mene što hoće da igra na ovom prvenstvu i što će biti opet onog posebnog tipa radosti i veselja kad zaigramo segsi basket. Samo gajim rezerve prema pričama da on može da nas dovede do trofeja ili medalje uz brojke Pau Gasola ili ulogu Dirka Novickog. Mi moramo kao ekipa da imamo igru i bez njega na parketu i bez njega kao dominatne figure na parketu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arsenije Pesic said:

 

- Tačno da je da smo na očiglednom primeru videli da Bogdan ne može sam da dovuče ekipu do medalje, koliko god da individualno pokida.

 

Bogdan je sam dovukao ekipu do medalje, i to umalo zlatne. Tako da smo na očiglednom primeru videli da on može. Videli smo i da Teo može. Sad ostaje da vidimo ko još može, u ulozi nosioca.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Redstar0356 said:

Kako Doncicu daju da igra u prozorima a on tamo superstar a Pokusevskom levom smetali klub brani?

 

u pitanju koje si postavio su odgovori. dončić i igrači sličnog statusa mogu da igraju šta hoće i kad hoće, dok neki nebitni i nedokazani moraju onako kako im se kaže.

šta bi tačno uradili dončiću da ga spreče? dok je dirk bio u prajmu, kuban je zapomagao da se zabrani nba igračima da igraju pod ugovorom za repke i slično.

onda dođe prvenstvo, dirk samo javi "odoh ja" a oni mu kažu, "važi, javi se kad stigneš i nemoj do kasno da izlaziš, pij dovoljno vode ako se naroljaš"

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Pazario i ja, ali mi nije stigao mejl sa kartama, pa sam ih cimao i kazu mi uzeli smo vam pare, ali karte nisu rezervisane. Pare vracamo za 10 dana. Dok mi je napisao da pazarim opet rasprodalo se. Slepci.

 

Barem ce biti puno, dobra odluka da se igra u Nisu. Samo van BGa, ali nema puno hala koje su pristojne.

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Reče sad Kari na ceremoniji koju je organizovao drug predsednik da se ne začudimo ako neko od zvučnih imena ne bude na spisku za EP jer tim ne čini 12 najboljih košarkaša već 12 onih koji se najbolje slažu. Dosadan mi je Kari sa ovim njegovim nazovi misterijama. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, PavNO1 said:

Reče sad Kari na ceremoniji koju je organizovao drug predsednik da se ne začudimo ako neko od zvučnih imena ne bude na spisku za EP jer tim ne čini 12 najboljih košarkaša već 12 onih koji se najbolje slažu. Dosadan mi je Kari sa ovim njegovim nazovi misterijama. 

Ima kredit za takvo ponasanje, medjutim ako dozivi flop i neuspeh takve izjave nece da se tolerisu verovatno i bice bivsi, tako je kako je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se Kari i Nedović ne podnose, tako da očekujem da za makar to zvučno ime ne bude mesta u timu. Od ostalih zvučnih imena mi ne pada nijedan kritični lik na pamet. Teo, Vasa, Kalina, Lučić, Bjelica, Jokić neće igrati samo ako ne žele. Gudurić mu je preko potreban zbog Bogdanovog otkaza, tako da ni njega nema šanse da odjavi. Ne znam za Milutinova, mada mi ne deluje kao problematičan lik i ubedljivo je najbolja zamena na petici koju imamo. 

 

Verovatno kenja Kari preventivno da unapred podigne disciplinu i možda unapred pravi alibi za šutiranje Nedovića.

Edited by Heaviside
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Heaviside said:

Mislim da se Kari i Nedović ne podnose, tako da očekujem da za makar to zvučno ime ne bude mesta u timu. Od ostalih zvučnih imena mi ne pada nijedan kritični lik na pamet. Teo, Vasa, Kalina, Lučić, Bjelica, Jokić neće igrati samo ako ne žele. Gudurić mu je preko potreban zbog Bogdanovog otkaza, tako da ni njega nema šanse da odjavi. Ne znam za Milutinova, mada mi ne deluje kao problematičan lik i ubedljivo je najbolja zamena na petici koju imamo. 

 

Verovatno kenja Kari preventivno da unapred podigne disciplinu i možda unapred pravi alibi za šutiranje Nedovića.

 

Sačekao bih sa Bogdanom još uvek. Ima strašnu želju da zaigra. Što se tiče njega, imaću informacije uvek iz prve ruke. 

Edited by PavNO1
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...