Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Šta znam, meni je ovo bilo korektno. Ne očekujem nikakvu spektakularnu igru od ovog sastava i svaka pobeda je ok. Nismo blistali, al opet, od 7-8 do 15ak razlike, držali smo utakmicu pod kontrolom.

 

Uz to, uvodimo Jovića i Đuričića u priču polako, dosta bitna stvar. Verujem da bi znatno lakše dobili tekmu da je bio Balša u igri umesto Petruševa, ali ok je dati podršku i njemu u ovom trenutku kada baš nije u formi niti u dobroj situaciji u Efesu.

 

 

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

petrusev se prilicno sjebao odlaskom u efes

rekao bih da mu ne gine jedan od blizanaca na leto

videcemo koji

 

Reci to onom vašem proroku... 😄 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

Пешић на америчкој турнеји
Селектор Србије поставља темеље за акције које репрезентацији предстоје овог лета

Светислав Пешић је пре нешто више од две деценије „Операцију Индијанаполис” почео одласком у Америку. Том приликом је боравио на тренинг кампу Сакрамента пред почетак сезоне и потрудио се да обезбеди да се уз Предрага Стојаковића у репрезентацији нађе и Владе Дивац.
И дан данас се препричавају бројне анегдоте са тог боравка, попут оне кад је, ненавикнут на тамошњи темпо рада, седмог дана кампа упитао Дивца:

- Владе, кад ви почињете да тренирате?

О успешности мисије најбоље сведочи резултат на Светском првенству – последња златна медаља наше кошарке.

Искусни тренерски вук зна да се темељи за искушења која предстоје плавима овог лета сад постављају. Почев од квалификационих прозора крајем јуна у којима играмо против Летоније и Белгије, преко прозора у последњој недељи августа, закључно са Европским првенством које стартује 1. септембра.

Зато ће са се Драганом Тарлаћем, директором репрезентације овог викенда запутити на ону страну Атлантика где ће се потрудити да стекне јасну слику на кога може да рачуна. Почев од искусних репрезентативаца – Јокића, Бјелице и Богдановића, све до потенцијалних чланова државног тима Алексеја Покушевског перспективног члана Оклахоме и Саше Стефановића, адута Универзитета Пердју који у петак стартује у „Мартовском лудилу”.

Надамо се да ће Пешић и овог пута бити једнако успешан као и приликом припрема за Индијанаполис.
 

Quote

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Puno sreće Pešiću na američkoj turneji.

Sa Bogdanovićem i Bjelicom sigurno neće biti nikakvih problema, a sa Pokuševskim čvrsto verujem da ih neće biti.

 

Što se Jokića tiče, od Pešića želim samo da njegov odgovor, kakav god on bio, jasno saopšti javnosti bez uvijanja u oblande, da se zna na čemu smo.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, toliko malo igra da je izgleda i njegov klupski trener zaboravio na njega 🙂

 

U nekom idealnom scenariju gde se svi odazivaju (incl. Jokic) imamo bar 3-4 opcije pre njega (Jokic, Milutinov, Bjelica, Petrusev) a kao 5. ili 6. visokog bih radije gledao Balsu ili Smajlija.

 

Ali realnost je takva da uvek bude min. 2-3 otkaza i medju visokim i medju niskim igracima pa i ne bi bilo lose imati Bobana kao opciju.

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Bogdan zabrinjava,bio je lider ekipe na proslom prvenstvu sa zaista dobrim partijama,nastavio u plej ofu NBA prosle sezone isto dobro ali ove sezone se raspada,suter nepogadjac.

Kari je ozbiljan lik,sistematicno radi sto nam je falilo, problem je da ne prevlada pirocanski mentalitet pa krene u dilove,posebno se plasim da ne uzima strane igrace zbog istog.Takodje brine i ona izjava da kao nismo kao pre,nema on  resursa kao selektor pa zato spominje strance a kad ono reprezentacija nije bila talentovanija 20god barem.Nadam se da su mu to samo price sa raznim ciljevima poput spustanja pritiska a ne stvarno misljenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Marvin said:

Realnost je da smo na nekim pozicijama bas tanki sa kvalitetom. Ako bi otpao Bogdan ili Vasa bili bismo uzasni spolja. Ima tu kvantiteta ali za sada jos uvek slabog kvaliteta.

Gde tanki?Jaramaz,Guduric,Nedovic Teo,Andjusic pa i Avramovic u odredjenoj ulozi je jako opasan igrac,mada ne znam ni sto bi iskljucivali Bogdana kada znamo da ce da igra(osim ako ne bude povrede).A i ja sam siguran da ce Vasa igrati ukoliko ne bude povrede,Misko ne verujem da ce ga preobratiti iako ce u NBA ovog leta izgleda.

Nema slabih tacaka igracki u reprezentaciji a i ne znam zasto mora da bude svaka pozicija prekvalitetna,to ne cini tim.Italija nas je nabila na pogonu Menion-Tonut na tim pozicijama a kasnije na Olimpijadi namucila Australiju u nekom cetvrtfinalu cini mi se itd.Nevezano za ovaj primer,tim ne mora biti pun asova za uspeh.

Nas selektor ima sve na raspolaganju,moze nabaciti tim sa po dva jako kvalitetna igraca na svakoj poziciji a moze i odabrati 2 3 nosioca i graditi oko njih.Mogucnosti su tu.

12 hours ago, Markoss said:

Bogdan je i dalje najbolji srpski bek, u kakvoj god da je formi. 

A 2+2 je 4.Naravno da je najbolji i naravno da ce da igra ako je zdrav i naravno da ce imati jako vaznu ulogu ako ne i "glavnu",zbog svega toga sam i spomenuo formu,kada lideru ide sve je lakse a kad ne ide...Pogotovo sto se radi o izrazitom suteru/jednodimenzionalnom igracu tada je prava boljka ako mu to oruzje ne radi.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pricao o igracima vrhunskog kvaliteta, znaci spolja osim Vase i Bogdana, svi igraci koje si nabrojao su dobri, neki cak i odlicni, ali ne vrhunski.

Nadam se da ce igrati, ovo moje je bilo samo what-if razmisljanje, kao odgovor na tvoju konstataciju da repka nije bila talentovanije 20 godina unazad.

 

Naravno, ja ne sporim da je dobro uklopljen tim veoma vazan, ali mi vec duze vreme ni nemam problem sa trulim jabukama, pa na to ni ne racunam 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2022 at 4:40 PM, UDresuKvinsiMilera said:

Bogdan zabrinjava,bio je lider ekipe na proslom prvenstvu sa zaista dobrim partijama,nastavio u plej ofu NBA prosle sezone isto dobro ali ove sezone se raspada,suter nepogadjac.

Kari je ozbiljan lik,sistematicno radi sto nam je falilo, problem je da ne prevlada pirocanski mentalitet pa krene u dilove,posebno se plasim da ne uzima strane igrace zbog istog.Takodje brine i ona izjava da kao nismo kao pre,nema on  resursa kao selektor pa zato spominje strance a kad ono reprezentacija nije bila talentovanija 20god barem.Nadam se da su mu to samo price sa raznim ciljevima poput spustanja pritiska a ne stvarno misljenje.

 

Naljutio si Bogdana, evo sasuo Memfisu 30 poena, 5/6 trojke. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2022 at 4:40 PM, UDresuKvinsiMilera said:

Bogdan zabrinjava,bio je lider ekipe na proslom prvenstvu sa zaista dobrim partijama,nastavio u plej ofu NBA prosle sezone isto dobro ali ove sezone se raspada,suter nepogadjac.

 

 

ovo nikako nije tačno; ima šuterski dobre i loše partije, igra u serijama (2-3 tekme šutira dobro, pa 2-3 loše) ali nije ni blizu raspada

 

https://www.espn.com/nba/player/gamelog/_/id/3037789/bogdan-bogdanovic

19 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

 

A 2+2 je 4.Naravno da je najbolji i naravno da ce da igra ako je zdrav i naravno da ce imati jako vaznu ulogu ako ne i "glavnu",zbog svega toga sam i spomenuo formu,kada lideru ide sve je lakse a kad ne ide...Pogotovo sto se radi o izrazitom suteru/jednodimenzionalnom igracu tada je prava boljka ako mu to oruzje ne radi.

 

au mile(re), pa kako bogdan izrazito jednodimenzionalan igrač, kada je osvedočeni sekundarni kreator?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma gde se raspada, gluposti.

 

evo odabrao sam "shooting guards" i kliknuo na asistencije

na SG računaju i neke likove koji su plejmejkeri - harden, vanvleet, giddey, mccollum u pelicansima startuje na PG, rozier, bledsoe, anfrneee simmons, ayo dosunmu = i bogdan je po broju asistencija 16i među SGs; kada bi skinuli ovih pomenutih 8 koji su plejevi, bio bi 8i SG u ligi od 30 timova po broju asistencija po tekmi.

 

https://www.espn.com/nba/stats/player/_/stat/assists/position/shooting-guard/table/offensive/sort/avgAssists/dir/desc

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svako ko je pratio Bogdana a da to nije baš površno zna da je u svakoj ekipi u kojoj je igrao bio sekundarni organizator igre, u neretkim situacijama i primarni (od Partizana, preko Fenera i reprezentacije pa čak i u NBA ako je prvi plej povređen). 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...