Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Quote

Košarka i trenerski poziv nisu bili deo mog života, već moj život. To je bio odnos konstantnog međusobnog davanja. Košarci sam dao sebe, a ona je moj život oblikovala na najlepši mogući način. 

:heart:

Edited by Cooper
  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve epizode sa Vučićem pre par meseci, nemojmo sada jedno ucenjivanje ko zna čime (familijom, parama ili čistim nasiljem) jednog starog čoveka ubacivati u ovo. Duda je znao šta je i kako je i kada je trebalo govorio je i delovao kako je mogao i koliko je mogao. Uostalom mislim da ceo ovaj forum može da zahvali Dudi na nazivu.

 

  • Like 17
  • Love 1
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CheshireCat said:

Osećao bih se mnogo drugačije sada da nije bilo one epizode sa Vučićem od pre par meseci.

No ni Bora Čorba neće uspeti da izađe iz legende uprkos silnim gafovima.

 

 

Izgubili smo legendu svetske košarke. :classic_sad:

Istina, nije mu ono trebalo u starim danima, ali neka mu je prosto, što se mene tiče. Nisam bezgrešan da bih bacio kamen. Neuporedivo više je doprineo ovoj zemlji, našoj košarci i košarci uopšte, da bi ga mogao uprljati jedan psihopata.

 

I da, mislim da je pomalo ponižavajuće za njega (nije ti bila namera, znam) da se nađe u istom postu sa Borom Đorđevićem.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Nažalost, epizoda sa Vučićem postoji i kao i tada, tako i sada, ne znam šta je to jednom starom, u potpunosti ostvarenom i materijalno obezbeđenom, šta više legendarnom čoveku trebalo u životu. Naravno, poređenje sa takvim balegarom kakav je boro čorbo je krajnje neumesno.

 

No, Dudu ću daleko iznad svega pamtiti kao košarkaškog Yodu, mudraca u koga sam imao uvek apsolutno poverenje i prema kome sam uvek osećao neiskazivo poštovanje. Šta je on značio za svetsku košarku, a posebno za košarku na ovim prostorima, izlišno je komentarisao. Neka ti je laka zemlja, druže Stari.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nemanjaol said:

Baš mi je žao. Duda je mnogo dao košarci. Onaj povratak u reprezentaticiju kada niko nije hteo da se uhvati tog posla. I to u godinama koje i tada nisu bile male je meni bas ostao urezan kao postupak velikog coveka.

 

samo da dodam da je pored ovoga koji pominješ, imao još jedan "novi početak" za repku, kada smo 1995e igrali prvi put kao sr jugoslavija i to skupljeni na brzaka za kvalifikacije u bugarskoj i prvenstvo evrope u grčkoj. 

 

igrači su pričali da je on godinama obilazio sve igrače, iako nisu mogli da igraju za repku i da ih je okupljao u grčkoj tokom leta na neko vreme da rade zajedno i da se druže.

 

u principu, da nije izneo to tozla + srebro 1995 & 1996, pitanje je kako bi izgledala repka u tim, sada najsjajnijim godinama koje su sledile iza njega.

isto važi i za srebro koje pominješ 2009e i polufinale 2010e. da nije čovek napravio to što jeste, verovatno ne bi bilo ni onoga što je usledilo.

 

massive respect 🧡

Edited by oubrevo.
  • Like 22
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam to zahvaljivanje doziveo kao njegovu licnu zrtvu, zarad pomoci svom klubu. U fazonu, ako ce psiho da da neku kintu za Radnicki neka me ljudi posle pljuju, ja znam ko sam i sta sam.

U tom smislu, ja mu cak ni to ne zameram. Borio se protiv vetrenjaca sasvim dovoljno.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nemanjaol said:

Baš mi je žao. Duda je mnogo dao košarci. Onaj povratak u reprezentaticiju kada niko nije hteo da se uhvati tog posla. I to u godinama koje i tada nisu bile male je meni bas ostao urezan kao postupak velikog coveka.

 

Baš sam komentarisao na drugom mestu - mnogo je dobrih stvari uradio, ali taj momenat je meni nešto posebno. Bili smo na dnu, atmosfera je bila očajna, on je uzeo stvar u svoje ruke i vratio košarku tamo gde joj je mesto.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, oubrevo. said:

 

samo da dodam da je pored ovoga koji pominješ, imao još jedan "novi početak" za repku, kada smo 1995e igrali prvi put kao sr jugoslavija i to skupljeni na brzaka za kvalifikacije u bugarskoj i prvenstvo evrope u grčkoj. 

 

igrači su pričali da je on godinama obilazio sve igrače, iako nisu mogli da igraju za repku i da ih je okupljao u grčkoj tokom leta na neko vreme da rade zajedno i da se druže.

 

u principu, da nije izneo to tozla + srebro 1995 & 1996, pitanje je kako bi izgledala repka u tim, sada najsjajnijim godinama koje su sledile iza njega.

isto važi i za srebro koje pominješ 2009e i polufinale 2010e. da nije čovek napravio to što jeste, verovatno ne bi bilo ni onoga što je usledilo.

 

massive respect 🧡

I da se nadovezem da koliko se ja sjecam arena u BG je bila planirana na za Svjetsko prvenstvo u košarci i logično je bilo očekivati  iz perspektive kraja 80 i početka 90 ih da će Duda voditi SFRJ protiv dream teama...jbg nije nam se dalo.

Ja bih tu istu arenu nazvao po njegovom imenu!

Beogradska arena Dušan Duda Ivković!

  • Like 15
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Pre svega gospodin i čovek, a onda i jedan od najvećih trenera. Jednom rečju autoritet. Neka mu je večna slava.

 

P.S. Mene njegove uloge u politici ne zanimaju... I suviše mi je tužno ovo da bih sad mislila o tome.

 

Edited by DameTIme
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakav gubitak za nas 😞 iako znas da je smrt neizbezna i da smo svakoga dana korak blizi, nekako nikad nisam "spreman" za ovakve dogadjaje.

 

Da li sto sam ja vec mator pa imam puno tih sportskih, muzickih, filmskih "idola", ali cini mi se da su bas mnogi "odlucili da odu" bas u ovih nekih 2 godine. Bas puno njih. 

 

Ono sto je cinio za nasu kosarku je neizmerno. Mislim da ima najvise reprezentativnih medalja. 

 

Ode Duda. Slava mu. 

 

P.S. Bravo @NMX za spajanje postova. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...