Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

10 hours ago, leki bg said:

Nazalost jeste oporavak od COVIDa u pitanju, nista drugo. On se uvek odazivao,a ovo je samo dokaz koliko  COVID moze biti zajeban kad se ne shvati ozbiljno. Nema jos zeleno svetlo za pun trening, zamara se i sl.

 

Ljudima je kratko pamćenje, već su zaboravili šta je bilo sa Odžom i zašto ne treba žuriti. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Stiletto said:

Pored mog matorog Darbija, Kinika, Konstantina, Diva, Pletilje... Kosta najstariji član prošlog i ovog Foruma? :thumbdown:

 

Inače, kome se gleda večerašnja prijateljska utakmica Srbija-Meksiko, prenosi B92.

Ma ne, ja sam htio reci da sam najduze forumas od svih nas na kosarkaskom dijelu foruma Vox92. Mozda je malo nespretno ispalo, ali samo sam mislio reci da neko ko je 20 godina na forumu ne mora da gradi reputaciju.

Link to comment
Share on other sites

Po svemu sudeci vecina igraca sa kvalifikacionog turnira ce igrati i na OI, sto moze da im bude motiv vise. Nije sad ona situacija da neki rudare i krvave gace u kvalifikacijama, pa kad dodje takmicenje da se pojave neki drugi i kazu omiljenu CIA frazu iz filmova: "We will take it from here". 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kosta said:

Ma ne, ja sam htio reci da sam najduze forumas od svih nas na kosarkaskom dijelu foruma Vox92. Mozda je malo nespretno ispalo, ali samo sam mislio reci da neko ko je 20 godina na forumu ne mora da gradi reputaciju.

Au, pa tek sam sada primetio da imaš manje postova od mene - a ja definitivno nisam pojam konstantnosti što se tiče forumskog bivstvovanja. Al ajde, mora je Kosta veoma zauzet čovek i da ima preče stvari nego da gubi vreme na nas neuke :classic_wink:

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

znaci, ako ne bude novih otkaza, idemo sa ovim:

teo, vasa, jovic

andjusa, avram

dobric, (lazic/davidovac/milosavljevic?)

kalina, bjelica

bobi, petrusev, milutinov?

 

jel se zna gde su i sta rade marinkovic i jaramaz?

ako su dostupni, onda svakako oni pre ovih iz zagrade

dodatno jos moze i kalina da se racuna kao trojka, a ilic da dobije nesto sitno minuta na 4

jesam propustio nekoga?

 

sta ako ne moze milutinov?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jaramaz je povredjen, a Vanja je tu sve vreme ali je najmanje igrao uz Ilica.

 

Sastav je dovoljan za kvalifikacije, najbitnije da su tu Teo i Vasa.

 

Sto se tice Tokija, najbolje je sniziti ocekivanja oko sastava. Pitanje je ko ce igrati, ako jedan od 3 opcije na dvojci bude igrao bice dobro, kako stoje stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je najveće iznenadjenje ovog ciklusa ipak Petrušev. Stoji da smo se oprobali samo protiv retke boranije uz neki ''cimanja bez'' energetski pristup, ali nisam kod njega primetio više od par pogrešnih procena preko kog igrača na koji način treba poentirati. Ok, vidi se taj deficit mase za neki hasl efekat pod košem ali mora se priznati da su mu okretnost i brzina kojom odlučuje šta mu valja činiti na ozbiljnom nivou. Posebno iz ugla da su ga Jovke, Vasa pa i Teo baš forsirali. Odlično se snalazi i u tranziciji...blokovi su mu pismeni i ako poradi na šutu i sutra nabaci neke preterane plećke igraće se košarke sa ovim skilom i talentom.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Vasa nam je sad ubedljivo najvažniji bek, evo mu prilika da ima svu slobodu i da pokaže zašto je EL MVP. A biće verovatno i petorki gde igra zajedno sa Teom.

 

Koliko god čudno zvučalo, meni deluje da bi odsustvo Milutinova i onoga što on donosi u odnosu na Petruševa i Boubena, bilo čak zajebanije nadoknaditi nego i Bogdanov izostanak, pu pu pu. 

 

A Gudura je ostao itekako dužan u reprezentaciji, na SP se raspao na atome, jbga.

 

Mene raduje što je tu Kalinator, on daje balans ekipi na vrhunskom nivou.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Molim se bogovima kosarke da Milutinov i Bogdanovic budu ok, i da nam se pridruzi barem jedan iz dvojca Lucic/Guduric. Mozda pre Luca, zbog balansa u ekipi. Ali ako svi budu tu, to bi bilo idealno. Molim te, Boze, samo to mi ucini, pa nek Gobelja bude dozivotno u Zvezdi!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Drakaris said:

Ja mislim da Bogdan 99% ne ide na OI, ako se Srbija plasira. Povredjen je jednostavno. Ovo sto igra u Atlanti je na veliki rizik od teze povrede i igra dosta rezervisano.

I ja mislim isto. Da nije finale istoka u pitanju ne bi igrao uopšte.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Petrusev bas izgleda kao junior, skilled, ali ipak junior od kog se ne treba nista ocekivati osim par minuta u garbage time na OI.

 

Teo vec par ciklusa u reprezentaciji vise vremena provodi na SG, nego na pleju (sa Markovicem/Jovicem zajedno na parketu) tj. ne radi iskljucivo zadatke koji su tradicionalni za old-skul PG-a. Ne prenosi loptu, nije mu primarna igra centralni p&r, ne cuva striktno beka itd. Dosta se vise koristi njegov sut, puno se krece od lopte, igra dosta pnr-a sa krilnih pozicija, i izolacije su vecinom sa krilnih pozicija itd. Sa njim i u ovim godinama dobijamo tecnost u napadu, izgledamo timski, krece se lopta brzo, uposljavaju se igraci pravovremeno, sve nekako izgleda bolje i uigranije. Eh sad kako sve to uklopiti sa EL MVP-ijem, cini mi se nemoguca misija da igraju zajedno na parketu - Ovo mi je najveca enigma kako ce im se uloge raspodijeliti, jedva cekam da vidim kako ce Kokoskov to rijesiti.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Drakaris said:

Ja mislim da Bogdan 99% ne ide na OI, ako se Srbija plasira. Povredjen je jednostavno. Ovo sto igra u Atlanti je na veliki rizik od teze povrede i igra dosta rezervisano.

Nije bas 99% , ali jedno 75% da ga nece biti na OI,ako se plasiramo.

Ako mu Hawksi budu trazili mirovanje ili nedajboze operaciju neku, onda ga 100% nece biti u drzavnom timu.

Link to comment
Share on other sites

Ja baš mislim da nisu toliko male šanse da Bogdan zaigra. Samo je pitanje kakvo je stanje sa povredom, tj da li je nesto potencijalno zajebanije sto se krije zbog taktike u plej ofu.

 

Ako je samo "banged up" eto njega u Japanu ako se plasiramo. 

 

Nemam nikakve insajd infoe, ali jednostavno takav mi je utisak. Pa cemo videti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...