Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 hours ago, Manu said:

Mislim i da budu jos 3 otkaza sa ovog spiska i dalje smo ubedljivo prvi favoriti

Pored živog Duranta ... nismo. 

EDIT: Nisam pažljivo pročitao da se radi o kvalifikacijama, slažem se 100%

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Ljudi su generalno govna, ne vjeruju ničem što sami ne iskuse.

Ja sam u post kovidu imao strašne glavobolje, omaglice, gubitak ravnoteže, dezorijentaciju i tako sve skoro četiri mjeseca, inače sam zdrav kao konj, nisam kihnuo 15 godina.

Najvažnije da se čovjek oporavi, njegovo odazivanje ionako nije nikad bilo problem.

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Gadno batko, tek sam skoro sunuo jednu rakijicu da proslavim što pretekoh.

Bocajte se da ovo zaboravimo što pre.

Gledam i ja sinoc posledice COVIDa kod hanume: ja i psic sedimo ispod klime i dahcemo, a ona delje slaninu, kajmak  i mladi luk na onu sparinu.

Umalo zalajasmo obojica na nju.:s_d:

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2021 at 2:21 AM, Decembarski said:

Divac 2002?

Teo ove godine?

Sta cemo s tim?

 

Divac je igrao 1996 na OI, onda 1999 na EP i onda 2002 sa 34 godine. Sa 28, pa sa 31, pa sa 34.

 

Nije bas najbolji primer "imamo igraca za narednih 8-10 godina".

 

Teo je bleda senka igraca kakav je nekad bio sa 34, drugim recima, ako ce i Jokic sa 34 da penzionerske dane provodi u reprezentaciji, ne znam kakve koristi od toga ima ista?

 

On 6/21/2021 at 6:21 AM, Kosta said:

Zar nije jednostavnije bilo da kazes da si Jokic hejter ili Kosta hejter?

Gomila nepotrebnih informacija, mlacenje prazne slame i - sto je najgore - los pokusaj da se Kosta navuce na tanak led. Sto su mnogi vec pokusali i lepo se opekli. Niti ces svojim postom da mi promijenis misljenje niti ces da umanjis moje znanje, koje je svakako vece od tvog*.

 

Jeste, jeste, forum sluzi da bi neki tamo kosta pokazivao svoju velicinu.

 

Napisao si neko predvidjanje, ja sam napisao zasto mislim da je ono sto ti i mnogi pricate nema mnogo veze sa realnoscu, tvoje je da me primerima demantujes.

 

On 6/21/2021 at 6:21 AM, Kosta said:

Nikako da shvatis, srecom pa nisi jedini i automatski ti je dijelom oprosteno,da je Jokic jedan od milion i da njega ne mozemo posmatrati u istim okvirima kao Nedu,Kalinu,Luchu,Micova,Djokovica,Tea,Radulju,Simina.... Ne znam kako vam vise to nije jasno.

A glede Jokicevog igranja za 8 godina - znachi,ti mislis da ce on igrati jos godinu-dve i adio? How yes no.

 

Tako je, nikako da prihvatim tvoje misljenje kao jedino prihvatljivo, potkovano sa "ali to Veliki Kosta kaze, nema veze sto bas i nema primera u proslosti koji potvrdjuju ono sto Veliki Kosta kaze".

 

Nece igrati jos godinu - dve, igrace jos 4-5, nakon toga ili vise nece liciti ni na sta na terenu ili ce se penzionisati.

 

On 6/21/2021 at 6:21 AM, Kosta said:

Takodjer, svoje prijateljstvo i poznanstvo sa mnogim nasim kosarkasima i kosarkaskim radnicima ne navodim da bih sebe uzdizao nego da bih nekima ovdje objasnio kako prilicno ploshno razmisljaju na temu profesionalnog sporta. Evo, Kokoskova ne znam, ali znam da ce se jos mnogo puta cuti sa Nikolom jer se kod njih dvojice radi o vrhunskom strucnjaku i jednom od najboljih igraca ikada. 

Ocito - ponovicu - Kokoskov i Kosta nesto znaju, a Goldberg i jos poneki se nabacuju hejtom bez nekog posebnog razloga (najvjerovatnije da bi dokazali da su 'u pravu', omiljenom sportu u ex-Yu 😁).

 

*ne pisem to da bih se branio nego je jasno kao dan.

 

Samo pisem o cinjenicama, ti si taj koji o sebi pise u trecem licu na jednom internet forumu i ti si taj koji bilo kakvo drugacije misljenje naziva "mlacenje prazne slame, nabacivanje hejtom i slicno".

 

Nista protiv Jokica, samo protiv totalno nelogicnog nacina razmisljanja koji se svodi na "ne zanima me reprezentacija, Jokic je zakon i nas najbolji kosarkas i to cu napisati na temi reprezentacije".

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Divac je igrao 1996 na OI, onda 1999 na EP i onda 2002 sa 34 godine. Sa 28, pa sa 31, pa sa 34.

 

Nije bas najbolji primer "imamo igraca za narednih 8-10 godina".

 

Teo je bleda senka igraca kakav je nekad bio sa 34, drugim recima, ako ce i Jokic sa 34 da penzionerske dane provodi u reprezentaciji, ne znam kakve koristi od toga ima ista?

 

 

Jeste, jeste, forum sluzi da bi neki tamo kosta pokazivao svoju velicinu.

 

Napisao si neko predvidjanje, ja sam napisao zasto mislim da je ono sto ti i mnogi pricate nema mnogo veze sa realnoscu, tvoje je da me primerima demantujes.

 

 

Tako je, nikako da prihvatim tvoje misljenje kao jedino prihvatljivo, potkovano sa "ali to Veliki Kosta kaze, nema veze sto bas i nema primera u proslosti koji potvrdjuju ono sto Veliki Kosta kaze".

 

Nece igrati jos godinu - dve, igrace jos 4-5, nakon toga ili vise nece liciti ni na sta na terenu ili ce se penzionisati.

 

 

Samo pisem o cinjenicama, ti si taj koji o sebi pise u trecem licu na jednom internet forumu i ti si taj koji bilo kakvo drugacije misljenje naziva "mlacenje prazne slame, nabacivanje hejtom i slicno".

 

Nista protiv Jokica, samo protiv totalno nelogicnog nacina razmisljanja koji se svodi na "ne zanima me reprezentacija, Jokic je zakon i nas najbolji kosarkas i to cu napisati na temi reprezentacije".

Oce, oce, penzionisace se za 4-5 godina igrac koji ce uskoro dobiti supermax ugovor. Moj boze koliko nisi u pravu.

Pa on ako bude za 5 godina u formi koja je cetvrtina danasnje, moci ce da ubode ugovor od 10-15 milki godisnje.

 

Nadalje, poput mnogih, i dalje ne kuzis da Kosta govori da je Jokic izolovan slucaj. Mvp enbiej lige i najbolji igrac na svijetu. Usporedjivati njega sa bilo kojim nasim reprezentativcem u zadnjih tridesetak godina samo potvrdjuje da ne razumijes o cemu Kosta prica. Pa titrat ce mu svaki selektor. Koji ne bude titrao - nece zeljeti dobro repstaciji.

 

A ovo da mi spocitavas da me reprezentacija ne zanima - granichi sa trolovanjem. Ili mozda mislis da Kosta na temu 'Jokic u reprezentaciji' treba da pise na KK Partizan temi? 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dragi Kosta, drugarski ti kažem da ti baš slabo ide ovo pravljenje nekog interesantnog lika od sebe na ovom forumu i to potenciranje sebe u trećem licu, šta više, pretvaraš se u pravi cringe fest. Mislim, možda ti je i želja da te ljudi doživljavaju ovde kao neku maskotu, al ne bih rekao. Sportski pozdrav.

  • Like 12
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Divac je igrao 1996 na OI, onda 1999 na EP i onda 2002 sa 34 godine. Sa 28, pa sa 31, pa sa 34.

 

Nije bas najbolji primer "imamo igraca za narednih 8-10 godina".

 

Divac je igrao i 1995. (sa 27 godina) a pre toga nije mogao, jer smo bili pod sankcijama, iako je u to vreme bio legit NBA igrac.

 

Posle SP 2002. godine sa 34 godine se oprostio od repke. Godinu dana pre toga je bio All-Star. Dakle mogao je jos da igra ali nije bilo potrebe, napravio je mesta mladjima... U NBA je posle rastanka od repke odigrao jos neke 3 sezone cini mi se.

 

Realno gledano. niste u pravu ni jedan @Kosta ni drugi @goldberg niti ce igrati jos svega 4-5 godina (ako bude zdrav) niti ce igrati jos 10 godina (mozda hoce u NBA, kao Divac pred kraj, ali za repku sigurno ne).

 

Verovatno je istina negde izmedju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Bjelica o reprezentaciji: Nema tu šta da se razmišlja

"Nema tu šta da se razmišlja. Već više od decenije, čim završim sezonu u klubu, slede obaveze u državnom timu. Pokušaću da budem direktan koliko je to moguće i da izbegnem fraze. Meni je reprezentacija sve. Predstavljati Srbiju za mene je čast i zadovoljstvo. Što sam stariji i iskusniji, vidim da ni klupske titule, niti lična dostignuća ne mogu da se mere sa onim što si uradio za svoju zemlju. Kada kao sportista imaš priliku da usrećiš svoj narod, to je neprocenjivo", rekao je Bjelica za "Sportski žurnal" i dodao:

 

"To ne može da se objasni. Od tada, pa do danas, to je za mene jedini ispravan način razmišljanja. Za reprezentaciju sam uvek tu i sva priča se tu završava."

 

:default_coffee:

  • Like 14
  • Love 10
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Divac je igrao i 1995. (sa 27 godina) a pre toga nije mogao, jer smo bili pod sankcijama, iako je u to vreme bio legit NBA igrac.

 

Posle SP 2002. godine sa 34 godine se oprostio od repke. Godinu dana pre toga je bio All-Star. Dakle mogao je jos da igra ali nije bilo potrebe, napravio je mesta mladjima... U NBA je posle rastanka od repke odigrao jos neke 3 sezone cini mi se.

 

Realno gledano. niste u pravu ni jedan @Kosta ni drugi @goldberg niti ce igrati jos svega 4-5 godina (ako bude zdrav) niti ce igrati jos 10 godina (mozda hoce u NBA, kao Divac pred kraj, ali za repku sigurno ne).

 

Verovatno je istina negde izmedju. 

 

 

Tesko ce on igrati posle 31g u reprezentaciji. Mozda odigra sl ciklus OI i to je to. Centri se brzo potrose, njemu jedna malo teza povreda znaci da je 50% slabiji igrac.

 

Tako da nisi ni ti u pravu, mislim da je Goldberg najblizi...

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Devil In My Pants said:

Tesko ce on igrati posle 31g u reprezentaciji. Mozda odigra sl ciklus OI i to je to. Centri se brzo potrose, njemu jedna malo teza povreda znaci da je 50% slabiji igrac.

 

Tako da nisi ni ti u pravu, mislim da je Goldberg najblizi...

Sigrno je blizi @goldberg (4-5 godina) nego @Kosta (8-10 godina). 

 

Da li ce igrati zavisi od mnogo faktora:

- njegove volje

- njegovog stanja (da ne kazemo supruginog stanja)

- da li ce biti pozvan (ako budemo imali dostojne zamene)

 

Ja sam negde misljenja da ce to biti jos 5-6 godina. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Nutritivna vrednost konjskog mesa je sledeća: 100 g mesa daje 133 kcal, belančevina ima 21 g, masti 5 g, gvožđa 3,8 mg, natrijuma 53 mg, holesterol 52 mg. Kao što vidite, meso konja je bogato gvožđem i preporučuje se malokrvnim, anemičnim osobama. Kao i svako drugo meso i konjsko sadrži holesterol, pa ni u njemu ne treba preterivati.

 

Ukus konjskog mesa je slatkast i podseća na kombinaciju srnetine i teletine. Meso mladih konja je svetlije boje, dok staro konjsko meso ima tamniju boju, baš kao i kod drugih životinja. Konjsko meso veoma dobro može da zameni teletinu, junetinu, svinjetinu, ovčetinu, srnetinu i drugu divljač, a u receptima se termički priprema nešto kraće nego recimo teletina i svinjetina. Konjsko meso je uglavnom nemasno i mekano. Kod većine drugih životinja mlado meso je mekše što je mlađe, dok je kod konja upravo suprotno – što je konjsko meso starije, to  je mekše.

 

Od mesa konja se prave i suvomesnati proizvodi, a njih možete naći na većim pijacama, u specijalizovanim mesarama koje prodaju konjsko meso, u Beogradu, Nišu, ali i u Vojvodini. U svakom slučaju, meso konja je jeftinije i po svemu sudeći zdrava alternativa drugim vrstama mesa. Ako vas ne sprečavaju tabui i religija, probajte ga.

:classic_sleep:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, NMX said:

Bjelica o reprezentaciji: Nema tu šta da se razmišlja

"Nema tu šta da se razmišlja. Već više od decenije, čim završim sezonu u klubu, slede obaveze u državnom timu. Pokušaću da budem direktan koliko je to moguće i da izbegnem fraze. Meni je reprezentacija sve. Predstavljati Srbiju za mene je čast i zadovoljstvo. Što sam stariji i iskusniji, vidim da ni klupske titule, niti lična dostignuća ne mogu da se mere sa onim što si uradio za svoju zemlju. Kada kao sportista imaš priliku da usrećiš svoj narod, to je neprocenjivo", rekao je Bjelica za "Sportski žurnal" i dodao:

 

"To ne može da se objasni. Od tada, pa do danas, to je za mene jedini ispravan način razmišljanja. Za reprezentaciju sam uvek tu i sva priča se tu završava."

 

 

11 minutes ago, Kankkunen said:

 

Da li ovo samo novinari navode pricu na stranu ne tako skrivenih prozivki Jokica od strane ostalih reprezentativaca (samo ime jos da mu pomenu) ili je ovo bas "organizovano" pa se prvi javljaju i najstariji reprezentativci? 

 

Deluje mi ovo drugo...

 

Znam da su bili prilicno ljuti na Jokica sto je otisao sa Akropolis kupa zbog konja, a Simonovic ostao a rodilo mu se dete.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...