Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

5 minutes ago, DameTime said:

Ništa se u životu ne mora, sem da se plati porez i umre (a ni ovo prvo, ako si građanin određenog reda). Ali neki postupci i reči govore o nekome. Izdavanjem saopštenja u kom se vadi na klub i njihove sugestije, pa klub izdaje saopštenje kako oni podržavaju svaku njegovu odluku, pa njegov ćale priča kako je zbog trudnoće - to je pravljenje cirkusa u situaciji gde je jednostavno moglo da se reši sve jednom rečenicom. "Ne mogu (neću), imam svoje razloge." Mene iskreno ne interesuje da on meni ili bilo kome opravda svoju odluku, zanima me samo doslednost i poštovanje selektora i saigrača.

 

Moja netrpeljivost prema Jokiću, podvlačim u reprezentaciji, nema nikakve veze sa Dejmom. Da je zbog Dejma, ne bih da podnosila ni u NBA... 

 

:s_d:

 

_110742599_djokovic_epa_shhh.jpg

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MikiMilane said:

 

Nažalost takva su pravila, hipotetički gledano, ako se i Peđin malac vodi kao "special case" onda nećemo biti u mogučnosti da ga koristimo zajedno sa Tristanom na takmičenjima pod kontrolom FIBE, pošto bi obojica bili naturalizovani igrači. 

  Stvarno, o kome se ovde radi. 🤔 Dajte ljudi, ako vas mrzi da kucate imena i prezimena, nemojte da ostavljate postove na temi. Čemu ove šifrovane poruke. 🙄

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drgnk said:

  Stvarno, o kome se ovde radi. 🤔 Dajte ljudi, ako vas mrzi da kucate imena i prezimena, nemojte da ostavljate postove na temi. Čemu ove šifrovane poruke. 🙄

 

Ok brt, ukapirao sam ko je, samo se nisam u prvom trenutku setio jer ga nisam spominjao u prethodnim postovima koji su citirani. Nisam ni znao da je Stojakovicev sin krenuo tatinim stopama.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kosta said:

Malo mi je degutantno sto vecina vas Jokic hejtera pise kao da se on oprostio od reprezentacije(?!?).

Dok npr charshija zna da ce Kokoskov jos pricati sa njim, uostalom i sam je to rekao na pressici. Ocito da su selektor i Kosta glupanderi. 😏

 

Malo si dosadan sa tim glorifikovanjem samog sebe.

 

Ovo je internet forum na kojem su svi anonimni i pisu svoje misljenje. Ovo "ja znam jer znam, verujte mi na rec" moze svako da napise. Svako moze da napise da je kucni prijatelj sa Kokoskovim ili Radonjicem i da mu je ovaj rekao da je Dobric sila od igraca i da ce svakako imati minute. Pa ako se potrefi, super.

 

Sa Jokicem je stvar jasna - ne mora uopste da igra za reprezentaciju, ali ne mora ni niko drugi. Lepo da niko ne igra, pa da vidimo sta ce se pisati kad nas budu pobedjivale Bugarska, Estonija i Ceska. Nego Bogdanovic treba da igra svako prvenstvo i da ga neki i dalje pljuju zbog "neka igra Jenkins za reprezentaciju", a Jokica cemo da volimo jer je nas.

 

Da se ne lazemo, Jokic je idol mnogima jer je iz Srbije ili jer je srpske nacionalnosti. Kakav lom u glavi treba da nastave kada takvi izjavljuju da ih bas briga za drzavni tim, a odmah nakon toga da prate Jokica jer je iz Srbije stvarno ne znam, ali da se kosi sa logickim razmisljenjem, kosi se.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Malo si dosadan sa tim glorifikovanjem samog sebe.

 

Ovo je internet forum na kojem su svi anonimni i pisu svoje misljenje. Ovo "ja znam jer znam, verujte mi na rec" moze svako da napise. Svako moze da napise da je kucni prijatelj sa Kokoskovim ili Radonjicem i da mu je ovaj rekao da je Dobric sila od igraca i da ce svakako imati minute. Pa ako se potrefi, super.

 

Sa Jokicem je stvar jasna - ne mora uopste da igra za reprezentaciju, ali ne mora ni niko drugi. Lepo da niko ne igra, pa da vidimo sta ce se pisati kad nas budu pobedjivale Bugarska, Estonija i Ceska. Nego Bogdanovic treba da igra svako prvenstvo i da ga neki i dalje pljuju zbog "neka igra Jenkins za reprezentaciju", a Jokica cemo da volimo jer je nas.

 

Da se ne lazemo, Jokic je idol mnogima jer je iz Srbije ili jer je srpske nacionalnosti. Kakav lom u glavi treba da nastave kada takvi izjavljuju da ih bas briga za drzavni tim, a odmah nakon toga da prate Jokica jer je iz Srbije stvarno ne znam, ali da se kosi sa logickim razmisljenjem, kosi se.

Znam gomilu bivsih kosarkasa i kosarkaskih radnika, sa dva nasa NBA igraca sam i kucni prijatelj, nije to glorifikovanje nego cinjenica koju zna svaki iole bitan clan prethodnog, a i ovog foruma.

Mnogi forumas zaboravlja da je i Kosta razocaran ovom Jokarinom odlukom. Sto mu opet, sa druge strane, ne moze pomutiti razum do te mjere da postane Jokic hejter jer ovaj propusta jedno takmicenje. Ajde onda da opljunemo i po Divcu,Djordjevicu,Bodirogi,Peji...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, goldberg said:

 

Malo si dosadan sa tim glorifikovanjem samog sebe.

 

Ovo je internet forum na kojem su svi anonimni i pisu svoje misljenje. Ovo "ja znam jer znam, verujte mi na rec" moze svako da napise. Svako moze da napise da je kucni prijatelj sa Kokoskovim ili Radonjicem i da mu je ovaj rekao da je Dobric sila od igraca i da ce svakako imati minute. Pa ako se potrefi, super.

 

Sa Jokicem je stvar jasna - ne mora uopste da igra za reprezentaciju, ali ne mora ni niko drugi. Lepo da niko ne igra, pa da vidimo sta ce se pisati kad nas budu pobedjivale Bugarska, Estonija i Ceska. Nego Bogdanovic treba da igra svako prvenstvo i da ga neki i dalje pljuju zbog "neka igra Jenkins za reprezentaciju", a Jokica cemo da volimo jer je nas.

 

Da se ne lazemo, Jokic je idol mnogima jer je iz Srbije ili jer je srpske nacionalnosti. Kakav lom u glavi treba da nastave kada takvi izjavljuju da ih bas briga za drzavni tim, a odmah nakon toga da prate Jokica jer je iz Srbije stvarno ne znam, ali da se kosi sa logickim razmisljenjem, kosi se.

Upravo tako. Koji đavo da ga pratimo u NBA "jer je Srbin" a ovde da budemo u fazonu "ok, nek radi šta hoće, mi ćemo da mu titramo"? Konstantno se vrši zamena teza, kao da ja ili neko drugi smatra da je apsolutizam da Jokić igra za reprezentaciju. Nije apsolutizam, ali je izložen komentarima i kritikama kao svi drugi, i degutantno je da se kao protivargument tome izvlače njegova dostignuća u NBA. To nikakve veze nema s nacionalnim timom, kao što smo se i uverili na prošlom SP.

 

Takođe niko nije rekao da Jokić ne bi doprineo nacionalnom timu, naravno da bi, ali kad bi se zalagao bar upola kao u Denveru. Međutim, dečko to nije radio niti će raditi, i ne znam na kom više jeziku i na koji način treba da pokaže da ne želi  da bude alfa i omega nacionalnog tima. Samim tim, on nije od značaja momcima koji će igrati kval. i u Tokiju (ako se plasiraju).

 

Što se Koste tiče, Kosta nisam sa starog foruma, na ovom sam tek 10ak dana i o tebi znam samo ono što sam čitala u prethodnim upisima. Za našu razmenu mišljenja je apsolutno nebitno da li ti igraš košarku, kažem ti drago mi je ako igraš (igrao si) ali ti to ne daje nikakav kredibilitet jer se ti i ja ne poznajemo, kao ni činjenica sa kim si od igrača ti kućni prijatelj. Nema poente da ovu diskusiju svodimo na tebe, mene ili bilo kog člana foruma, diskusija se tiče Jokićevog (ne)odazivanja repr.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Sad znas ko je Kosta 😉

Inace, neki me nisu shvatili, ja ne branim Jokarinu odluku, ja samo pokusavam da objasnim da je Jokic nama u iducih 8-10 godina najbitniji element tima. Bitniji i od Bogdana i od Jovica i od bilo koga iz druge grupe igraca po vaznosti. 

Ako Nikola sutra dodje i kaze 'Braco i sestre Srbi, ne zelim i necu nikada da igram za reprezentaciju' , onda je zreo za odredjeni vid kritika. A do tada - slati mu prepelicje mlijeko, kavijar, pitu zeljanicu i Gavrilovic chajnu pashtetu ne na dnevnoj vec na 6-satnoj bazi 😁

 

P.S. Naravno da je moje poimanje kosarkaske igre i organizacije mnogo bolje od obicnog smrtnika te sam, stoga, misljenja da mogu objektivnije nego neki prosjecan lik (koji kosarku prati preko tevea)da procijenim nekog igraca ili, sto da ne, neku charshijsku temu/narativ. Nije to samohvala.

Edited by Kosta
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosta said:

Sad znas ko je Kosta 😉

Inace, neki me nisu shvatili, ja ne branim Jokarinu odluku, ja samo pokusavam da objasnim da je Jokic nama u iducih 8-10 godina najbitniji element tima. Bitniji i od Bogdana i od Jovica i od bilo koga iz druge grupe igraca po vaznosti. 

Ako Nikola sutra dodje i kaze 'Braco i sestre Srbi, ne zelim i necu nikada da igram za reprezentaciju' , onda je zreo za odredjeni vid kritika. A do tada - slati mu prepelicje mlijeko, kavijar, pitu zeljanicu i Gavrilovic chajnu pashtetu ne na dnevnoj vec na 6-satnoj bazi 😁

 

P.S. Naravno da je moje poimanje kosarkaske igre i organizacije mnogo bolje od obicnog smrtnika te sam, stoga, misljenja da mogu objektivnije nego neki prosjecan lik (koji kosarku prati preko tevea)da procijenim nekog igraca ili, sto da ne, neku charshijsku temu/narativ. Nije to samohvala.

Ali mene ne zanima ko si ti, Kosta, jer je to potpuno irelevantno za našu raspravicu. Kao što tebe ne treba da zanima ko sam ja. 😄 

 

Pa da mu braniš odluku, to bi imalo više smisla, jer je odluka svakako njegova. Ovo što ti pišeš je zaista, da izvineš na izrazu, notorna glupost. Kako može najbitniji element da ti bude igrač koji ne da je upitan, nego više naginje da se neće nikad odazvati nego da hoće? Čovek koji bi radije timario konje nego igrao za reprezentaciju i koji se bukvalno vukao po parketu u Kini nije potreban nacionalnom timu, sve i da je MJ lično. A nije.

 

Ništa, pošto imaš NBA igrače za kućne prijatelje kao i domaće košarkaške moćnike, deder im objasni kako tačno treba da titraju Jokiću. Posle postavite Melouna za selektora a umesto srpske zastave nek se vijori ona s grbom Nagetsa.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kosta said:

Ako Nikola sutra dodje i kaze 'Braco i sestre Srbi, ne zelim i necu nikada da igram za reprezentaciju' , onda je zreo za odredjeni vid kritika. A do tada - slati mu prepelicje mlijeko, kavijar, pitu zeljanicu i Gavrilovic chajnu pashtetu ne na dnevnoj vec na 6-satnoj bazi 😁

 

 

Gavrilovic? Pa to bre puno aditiva, bice umoran do kraja zivota. Da si reko kavurmu, svarglu i krvavicu pa da te i razumem......a ti navrnuo na te neke fensi proizvode pa jos i kavijar. Ih bre Kosta, Kosta, hoces da nam unakazis repku.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kosta said:

Sad znas ko je Kosta 😉

Inace, neki me nisu shvatili, ja ne branim Jokarinu odluku, ja samo pokusavam da objasnim da je Jokic nama u iducih 8-10 godina najbitniji element tima. Bitniji i od Bogdana i od Jovica i od bilo koga iz druge grupe igraca po vaznosti. 

Ako Nikola sutra dodje i kaze 'Braco i sestre Srbi, ne zelim i necu nikada da igram za reprezentaciju' , onda je zreo za odredjeni vid kritika. A do tada - slati mu prepelicje mlijeko, kavijar, pitu zeljanicu i Gavrilovic chajnu pashtetu ne na dnevnoj vec na 6-satnoj bazi 😁

 

P.S. Naravno da je moje poimanje kosarkaske igre i organizacije mnogo bolje od obicnog smrtnika te sam, stoga, misljenja da mogu objektivnije nego neki prosjecan lik (koji kosarku prati preko tevea)da procijenim nekog igraca ili, sto da ne, neku charshijsku temu/narativ. Nije to samohvala.

 

Jokic sada ima 26 godina.

 

Po tebi i tvom poimanju kosarkaske igre Jokic ce igrati do 34 - 36 godina za reprezentaciju? Mozda i hoce, ali bi bio prvi igrac iz Srbije posle dugo dugo vremena koji bi:

 

1) Bio u dobrom stanju i nakon 30-31 godine

2) Igrao za reprezentaciju nakon 30-31 godine

 

Slobodno mi nabroj igrace iz Srbije koji su nakon 31. rodjendana i dalje igrali na vrhunskom nivou ili i dalje igrali za Srbiju. Neces naci mnogo takvih primera, a neces naci nijednog koji ispunjava oba uslova. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

Pa da mu braniš odluku, to bi imalo više smisla, jer je odluka svakako njegova. Ovo što ti pišeš je zaista, da izvineš na izrazu, notorna glupost. Kako može najbitniji element da ti bude igrač koji ne da je upitan, nego više naginje da se neće nikad odazvati nego da hoće? Čovek koji bi radije timario konje nego igrao za reprezentaciju i koji se bukvalno vukao po parketu u Kini nije potreban nacionalnom timu, sve i da je MJ lično. A nije.

 

Ništa, pošto imaš NBA igrače za kućne prijatelje kao i domaće košarkaške moćnike, deder im objasni kako tačno treba da titraju Jokiću. Posle postavite Melouna za selektora a umesto srpske zastave nek se vijori ona s grbom Nagetsa.

Kokoskov i Kosta ocito znaju ponesto sto DameTime ne zna 😉

U vezi drugog pasusa - nisam bas neki fan Nagitsa.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 5geriti said:

Nije ista atmosfera u reprezentaciji sada i na prošlom SP. Novi selektor, nova pravila, nema više povlašćenih igrača i miljenika selektora.
Sada ima opravdan razlog Bilo koji razlog zašto je izostao je jednako opravdan, to svakako ne znači da će tako biti i ubuduće.

Koja su to nova pravila? I odakle ti da novi selektor nema miljenike, neka insajderska info? Pa prvo što je Igor uradio kad je zaseo na klupu Fenera, nastavio je tradiciju dovlačenja srpskih igrača u klub. 😛  

 

Mislim da se pothitno mora bataliti zavaravanje praznim pričama da će se on ikad odazvati, a da nije preko one stvari i zbog imidža u javnosti, koji je istina bitniji nekima u njegovoj okolini nego njemu samom. Da, igraće sa 36 godina za nacionalni tim, a ne sa 26 kad je u punom naponu snage i na vrhuncu skilla.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

 

Jokic sada ima 26 godina.

 

Po tebi i tvom poimanju kosarkaske igre Jokic ce igrati do 34 - 36 godina za reprezentaciju? Mozda i hoce, ali bi bio prvi igrac iz Srbije posle dugo dugo vremena koji bi:

 

1) Bio u dobrom stanju i nakon 30-31 godine

2) Igrao za reprezentaciju nakon 30-31 godine

 

Slobodno mi nabroj igrace iz Srbije koji su nakon 31. rodjendana i dalje igrali na vrhunskom nivou ili i dalje igrali za Srbiju. Neces naci mnogo takvih primera, a neces naci nijednog koji ispunjava oba uslova. 

Ovo je kao da ti ja napisem da mi nabrojis nase igrace koji su bili mvp enbiej lige i najbolji igrac na svijetu u tom momentu. Ne ide, jel?

Vezano za godine - Jokic za 8 godina, ako bude na 25% svoje danasnje igre, bit ce suuuvo zlato za nacionalni tim.

Link to comment
Share on other sites

Samo ti meni nabroj igrace iz Srbije koji su igrali za Srbiju nakon 32. rodjendana ili koji su na nesto licili nakon 32. rodjendana.

 

Takav kosarkaski znalac treba da stoji iza svojih reci. Drugim recima ili imas primere da pokrepis svoje reci ili samo lupetas na forumu.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Cak i on nije imao 34 pune godine kad je odigrao poslednji mec za reprezentaciju.

 

Hajde da odradim posao "strucnjaka koji poznaje carsiju". Navescu najstarije reprezentativce sa nekoliko prethodnih takmicenja:

 

Eurobasket 2017: Stimac 29, nakon toga Marjanovic, Lazic, Lucic

Eurobasket 2015: Erceg 30, nakon toga Simonovic 29 i Teodosic 28

Eurobasket 2013: Katic 32, Krstic 30, pa Stimac 26

Eurobasket 2011: Krstic 28, Savanovic i Rasic 27

Eurobasket 2009: Popovic i Krstic 26, svi ostali mladji

Eurobasket 2007: Gurovic 32, Jaric 28

 

Hajde da vidimo za OI:

 

OI 2016: Simonovic 30, Teodosic 29, Stimac 28

OI 2012: /

OI 2008: /

OI 2004: Bodiroga i Tomasevic po 31, ostali 28 ili mladji

 

Hajde da vidimo za SP:

 

2002: Divac 34, Koturovic 30, ostali mladji

2006: Nikolic 30, Rakocevic 28, ostali mladji

2010: Krstic 27, Rasic 26, ostali 25 ili mladji - jako mlad tim

2014: Katic 33, Krstic 31, ostali mladji

2019: Simonovic 33, Raduljica 31, Bjelica 31, Marjanovic 31, Lucic 30

 

Dakle, od 2002. godine, na 13 velikih takmicenja u tom periodu samo su Simonovic (33) i Katic (33-34) igrali za reprezentaciju i nakon 32. rodjendana. Kao sto se vidi, reprezentacija je skoro uvek imala mlad tim i retko kada je neki igrac igrao nakon 30., a i ti primeri su igraci koji nisu bili majstori i nisu imali neku blistavu karijeru.

 

Potrebno je biti bas neobavesten ili bezobrazan pa pricati kako je Jokic tu za narednih 8 ili 10 godina. Zasto ne jos 15, eno ga Gasol, sto ste tako skrti?

 

Postoji razlog zasto igracima iz Srbije ponestaje motiva da igraju za reprezentaciju nakon 30. godine - em jako rano pocinju karijere da bi ih menadzeri sto pre gurnuli u profesionalnu kosarku i da bi se istakli em nakon 30. uglavnom vise ne mogu da igraju kao nekada pa im ne pada na pamet da gube snagu jos na reprezentativna okupljanja.

 

Kakav Jokic 2029., veoma velike sanse su da on te godine nece ni igrati kosarku.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...