Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, Triticum vulgare said:

Gledao sam malo klipova sad Koprivice. Vidi se da se nabildovao. Zakuca kad god može. Nisam baš video da nešto napada leđima. Više liči na Motrezel Herelsa nadam se da neće biti Manimal, nego nešto više. Verujem da od Zubca bi mogao više.

 

To cemo jos da vidimo, ali kazu da se od njih moze puno ocekivati. Pecarski malo stagnira ali jos je mlad. Sledeci korak u karijeri moze da mu bude krucijalan.

 

Btw, sta znaci ovo sto je Krstic rekao o Tristanu:

 

"Tristan Vukčević je 'Special case'. Mislim da smo to i objašnjavali. FIBA je pomerila granicu sa 21 na 23 godina, ali on će moći retroaktivno da nastupa za našu reprezentaciju. Ubeđen sam da se on izjasnio da igra za nas. Sada ima 18 godina, pa moramo da sačekamo tri godine, ali dobro, to brzo prođe".

 

Koliko se secam i njegov otac je potvrdio da je izabrao Srbiju, ne znam sta sad ima da se ceka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kako vidim fali nam 4 i jedan na 5. Ako gledamo da Kalinić nekad igra i na 4 onda Lučić jedina na 3 zato je Dobrić dobar u kombinaciji na pozciji 2-3. Mislim da Marjanović neće na OI. Tu su Petrušev i Milutinov ako bude zdrav. Za trećeg centra iz nekog razloga pre vidim Raduljicu od Marjanovića.

 

Jović, Micić, Teodosić su zacementirani. Bogdan na mnogo treba, ako ostanemo na Guduriću, Nedoviću i Avramoviću Kalina/Lučić i Bjelica neće te rupe u odbrani zakrpiti nikad.

 

Ne bih bio na mestu Kokoškova. Očekivanja su velika, talanat je tu. Treba pravo majstorstvo sve ovo složiti. Ovi Grci su igrali takođe oslabljeno (bez Kalates, Printezis, Janis,..) a mi sa 2. timom i pobedili smo dosta lagano. Ja se nadam da smo na pravom putu.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kosta said:

Ne, naveo sam dva random igraca, koji ne mogu da se uporedjuju sa Jokarom. Da li je upitan ne znam.

 

Svejedno... ako i on odustane previse je to otkaza. A da mu ipak titras jajca evo samo pola sata, mozda se predomisli? 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Na centarskoj poziciji je zdrav i spreman Milutinov pun pogodak. Manimo se centara, jopet ćemo doći u situaciju da fali na krilnim pozicijama... Beli ne može ni sebe da zakrpi u odbrani, kamoli nekog drugog.

 

Edit: za reprezentaciju će uvek biti značajniji igrač tipa Lučić nego igrač tipa Jokić.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Edit: za reprezentaciju će uvek biti značajniji igrač tipa Lučić nego igrač tipa Jokić.

Zvucis kao neki onomad na starom forumu kad su pisali da je Kecman bitniji za reprezentaciju od Stojakovica 😄

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja Petruševa više vidim na četvorci nego na petici. Fali tu još gabarita za centarsku poziciju. On bi mogao biti nešto između četvorke i petice, kao osigurač ako se pojavi neki problem u igri Marjanovića ili Milutinova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kosta said:

Zvucis kao neki onomad na starom forumu kad su pisali da je Kecman bitniji za reprezentaciju od Stojakovica 😄

Ti opasno troluješ na forumu ali ću ti ipak odgovoriti. Nijednoj ekipi nije potreban igrač koji ne poštuje selektora, saigrače - ne udostoji se ni da lično javi da neće igrati, dođe na pripreme sa 20 kg viška, igra nezainteresovano, zarađuje sebi isključenja itd. Ako ti misliš da takvom igraču treba titrati - izvoli, eno ga na hipodromu pa nek mu Kosta titra, možda ga ubedi. 😄 

 

Na SP je upravo Luča (zdrav, prav) falio da igra odbranu, kao i igrač tipa Kalinić, a imali smo tog Jokića koji je u tom trenutku bio All NBA prva petorka i najuspešniji igrač individualno, pa nije vredelo. Tim je uvek iznad pojedinca.

 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 5geriti said:

Osim ako taj pojedinac nije najbolji srpski igrač svih vremena. Ako ne podrediš igru takvom igraču onda si ignorantska budala ili neznalica.

Ko je lud da igru podredi igraču koji ne igra za reprezentaciju? 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kosta said:

Uporedjujes Jokica i Luchica? 🙄

 

Verovatno si mislio da kazes 'izjednacavas' a ne 'uporedjujes'.... ti rece da bi Judi titrao jajca 24h, pa reko mozda bi se zrtvovao za Lucu bar pola sata. Stvarno nam je to bitno u ovoj situaciji. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ti opasno troluješ na forumu ali ću ti ipak odgovoriti. Nijednoj ekipi nije potreban igrač koji ne poštuje selektora, saigrače - ne udostoji se ni da lično javi da neće igrati, dođe na pripreme sa 20 kg viška, igra nezainteresovano, zarađuje sebi isključenja itd. Ako ti misliš da takvom igraču treba titrati - izvoli, eno ga na hipodromu pa nek mu Kosta titra, možda ga ubedi. 😄 

 

Na SP je upravo Luča (zdrav, prav) falio da igra odbranu, a imali smo tog Jokića koji je u tom trenutku bio All NBA prva petorka i najuspešniji igrač individualno, pa nije vredelo. Tim je uvek iznad pojedinca.

 

Znaci, ja napisem da je Jokic, kao mvp enbieja, tj najbolji igrac na svijetu, za reprezentaciju bitniji od Luchica,clana petorke prosjecne Jurolig ekipe, i ti to nazoves 'trolanjem'?

Svaka chast 😁

Pa Jokic bi Grckoj bolje dosao od Kumpa i Americi od npr bilo kog centra sem Obrve...ali,ne i Srbiji od Luchica...prejako. 😄

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Verovatno si mislio da kazes 'izjednacavas' a ne 'uporedjujes'.... ti rece da bi Judi titrao jajca 24h, pa reko mozda bi se zrtvovao za Lucu bar pola sata. Stvarno nam je to bitno u ovoj situaciji. 

Onda nisi ukapirao moj prethodni poust. Jokic je JEDINI igrac kojem treba titrati.

Kao sto se titralo Cosicu, Drazenu, Kukocu...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Znaci, ja napisem da je Jokic, kao mvp enbieja, tj najbolji igrac na svijetu, za reprezentaciju bitniji od Luchica,clana petorke prosjecne Jurolig ekipe, i ti to nazoves 'trolanjem'?

Svaka chast 😁

Pa Jokic bi Grckoj bolje dosao od Kumpa i Americi od npr bilo kog centra sem Obrve...ali,ne i Srbiji od Luchica...prejako. 😄

MVP ni u jednom rečniku ne znači "najbolji igrač na svetu", jer onda je to bio i Janis prethodne dve godine, za kog niko pri čistoj svesti neće reći da je najbolji igrač. Jokić je veliki igrač, ali to ne znači da nacionalni tim njemu treba podrediti.

 

Generalno troluješ, nije ovo prvi tvoj upis koji čitam :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

MVP ni u jednom rečniku ne znači "najbolji igrač na svetu", jer onda je to bio i Janis prethodne dve godine, za kog niko pri čistoj svesti neće reći da je najbolji igrač. Jokić je veliki igrač, ali to ne znači da nacionalni tim njemu treba podrediti.

 

Generalno troluješ, nije ovo prvi tvoj upis koji čitam 🙂

Da, Jokic je trenutno najbolji igrac na svijetu. One man team.

I ne,  Kumpo nije nikada bio najbolji igrac na svijetu.

Mozes li mi objasniti kako ja trolujem, u vezi cega?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:

Naravno da nije ni među centrima, ali ako gledaš zadnjih desetak sezona u cirkusu zvanom NBA onda sigurno jeste.

Ono sto mnogi zaboravljaju je cinjenica da je pred njim jos 8-10 godina ozbiljne kosarke.

Koji je to centar bolji od njega, za nas sa 35godisnjim pracenjem kosarke?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Sta znaci ovo sto je Krstic rekao o Tristanu:

 

"Tristan Vukčević je 'Special case'. Mislim da smo to i objašnjavali. FIBA je pomerila granicu sa 21 na 23 godina, ali on će moći retroaktivno da nastupa za našu reprezentaciju. Ubeđen sam da se on izjasnio da igra za nas. Sada ima 18 godina, pa moramo da sačekamo tri godine, ali dobro, to brzo prođe".

 

Koliko se secam i njegov otac je potvrdio da je izabrao Srbiju, ne znam sta sad ima da se ceka.

 

Vrlo jednostavno, Tristan nije imao drzavljanstvo Srbije kad je napunio 16. 

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosta said:

Da, Jokic je trenutno najbolji igrac na svijetu. One man team.

I ne,  Kumpo nije nikada bio najbolji igrac na svijetu.

Mozes li mi objasniti kako ja trolujem, u vezi cega?

One man team je najgora moguća stvar u timskom sportu, i nikako se ne izjednačava sa "najbolji igrač na svetu". Da bi neko bio najbolji, gleda se skillset koji prikazuje na terenu, u čemu je svakako ove sezone bio u top 3. E sad, ko je najbolji je već stvar lične preferencije svakog od nas...

 

Druže, odgovaraš svima u nekom ironičnom tonu, bukvalno prvi komentar je zvučao kao loša sprdnja. 😄  Jako mi je teško da poverujem da neko ono ozbiljno misli, a prati kolektivni sport.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kosta said:

Onda nisi ukapirao moj prethodni poust. Jokic je JEDINI igrac kojem treba titrati.

Kao sto se titralo Cosicu, Drazenu, Kukocu...

 

Nisam nisam.....ja rekoh posto si prepisao terapiju titranja od 24h pomislih da mozda za neke druge kosarkase moze da pomogne neko krace vreme.

Pih, a taman sam se ponadao da za te neke imamo jos aduta u `rukama`.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikiMilane said:

 

Vrlo jednostavno, Tristan nije imao drzavljanstvo Srbije kad je napunio 16. 

 

Aha, znaci u pitanju su neke pravne zavrzlame. Ok, bitno je da je decko rascistio s tim, da se saceka nije problem. Koprivica, Vukcevic, Nakic, Petrusev i Jovic iz Mege, Pokusevski...Fali nam neki plej pa da kazemo da smo se obezbedili za narednih 15 godina. Mozda od Trifunovica bude nesto, plejevi ionako nesto sporije sazrevaju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

One man team je najgora moguća stvar u timskom sportu, i nikako se ne izjednačava sa "najbolji igrač na svetu". Da bi neko bio najbolji, gleda se skillset koji prikazuje na terenu, u čemu je svakako ove sezone bio u top 3. E sad, ko je najbolji je već stvar lične preferencije svakog od nas...

 

Druže, odgovaraš svima u nekom ironičnom tonu, bukvalno prvi komentar je zvučao kao loša sprdnja. 😄 

To da je one man team losa stvar vidimo po tome sto je:

1.Jokic mvp lige

2.od Denvera napravio jedan od top 5 timova lige

3.ucinio boljim sve saigrace

4.napunio kolone skoro pa u tripl dabl PROSJEKU,u NBA.

 

Ali ok, nije bitan kao Lucha.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...