Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

26 minutes ago, mmajstor said:

 

Prvo pitanje: Pa jel Ronaldo nekada igrao beka kao sto je Jokic ranije igrao na poziciji 4, a igrao je na momente i u sezoni kada je proglasen MVP-em? 

 

Drugo pitanje: Jel Jokic igrao na 4 uglavnom nebitne utakmice ili odlucujucu? 

 

Trece pitanje: Jel Jokic igrao bolje minute na 5 ili na 4?

 

Cetvrto: U kakvoj formi je Jokic dosao na SP? 

 

Peto: Ko bi menjao Bjelicu na poziciji 4 na kojoj smo najtanji?

 

 

 

 

 

Nisam ni ocekivao da si sposoban da na normalan nacin ucestvujes u diskusiji, nego da se spustas na licni nivo. 

Sve to stoji, kao sto stoji da su super zvezde vrlo cesto izuzetno sujetni ljudi. Mnogo je primera za to. Fakat je da je on dosao zapusten, da je delovao flegmaticno... Ali, ako imas, tada jednog od najboljih na svetu, moras da njemu prilagodis sve, da ga titras. Pa nemamo mi vise sve super zvezde u timu, pa da budemo opusteni.

Pitanje je da li bi igrao da je tada bilo sve kako treba. Ko zna, decko je malo cudan lik, malo vise. Ipak, ostaje utisak da je Sale brljao sa njim i da ga nije iskoristio kako treba.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

Ja samo ne znam sto bi bio problem reci - zena mi je trudna, hocu da budem sa porodicom, umesto da se vadi na klub?

Problem je što ima lošeg PR-a koji mu savetuje da će imati lošiju sliku u javnosti ako se opravdava ženinom trudnoćom nego klubom. 😁 Mi možda jesmo krezuba sirotinja koja gleda Zadrugu, ali glupi nismo, ove izjave za medije (i preskakanje selektora, znači nepoštovanje) su smešni.

 

Dajte već jednom da ga precrtamo kad je reč o reprezentaciji i komentarišemo u kontekstu NBA. Ložićemo se na Bobija i Birču, lagano.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam samo kako vi zamisljate da ko god da je selektor, da za 2 nedelje potpuno promeni nacin igre, da celokupne pripreme i uigravanje odradjeno do tada baci u vodu, i da se igra potpuno prilagodi 1 novom igracu, koji pritom nije nesto specijalno ni zainteresovan za to, a pogotovo kada takav nacin igre ne garantuje ni finale i titulu, u situaciji gde vec postoji neki know-how kako da u to finale udjemo baziran na prethodnim takmicenjima? 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 5geriti said:

Selektor je taj koji treba da oseti ekipu, i jasno postavi hijerarhiju unutar rostera. Dakle, ako ti igra u tom trenutku najbolji centar a sada najbolji igrać u NBA onda je on sa kojijm sve počinje i sve završava, ostali mogu da imaju samo manje uloge od njega. Slično je bilo i sa Micićem, ali sa njim su grešili isključivo srpski treneri.

 

A apstrahovao si sve faktore koji postoje i koji su ti nabrojani, nego ces samo tako povrsno da gledas na stvari? 

 

Djordjevic nije napravio dobru hemiju i energiju 2019e koja je neophodna za osvajanje medalje, a sto je uspevao godinama pre toga, ali to nema veze sa ulogom Jokica koja je bila jedina moguca u tom trenutku, i nije Djordjevic kriv za njegove partije vec sam Jokic. Uostalom nije ni Jokic bio toliko los kao neki drugi... ali se oko njega pravi najveca fama jer ste ocekivali da ce da daje isto po 30 koseva i mnostvo asistencija, sto je bilo nerealno ocekivanje iz mnostvo razloga, a neki su vec nabrojani. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mmajstor said:

Ne znam samo kako vi zamisljate da ko god da je selektor, da za 2 nedelje potpuno promeni nacin igre, da celokupne pripreme i uigravanje odradjeno do tada baci u vodu, i da se igra potpuno prilagodi 1 novom igracu, koji pritom nije nesto specijalno ni zainteresovan za to, a pogotovo kada takav nacin igre ne garantuje ni finale i titulu, u situaciji gde vec postoji neki know-how kako da u to finale udjemo baziran na prethodnim takmicenjima? 

 

Ja sam to pitanje postavio pre par strana, doduše na malo drugačiji način - imamo li mi igrače koji mogu da igraju Denverovu igru? Bez ulaženja u Jokićeve razloge za izostanak, zanima me čista teorija.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mmajstor said:

 

Ima 4 meseca za sve to sto si naveo a 3 ako bi se odazvao, sto je vise nego dovoljno.

 

Njegov peak tek dolazi verovatno na sledecim OI kada bude imao 30 godina i bude igrao sa Penom, Uskokovicem i Pecarskim za plasman u 1/16 finala kvalufikacija. Alal mu cufte.

 

Ne bi imao baš 3 mjeseca odmora:

 

Jokic.jpg

 

Pa ima i EP, SP i te OI za 4 godine - Micic, Pokusevski, Smailagic, Milutinov, Petrusev, Jovic itd. svi u najboljim godinama. Košarkaškog talenta ne manjka, samo zdrave atmosfere, normalnih odnosa i medalje će doći 👍

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Princeton said:

 

Ne bi imao baš 3 mjeseca odmora:

 

Jokic.jpg

 

Pa ima i EP, SP i te OI za 4 godine - Micic, Pokusevski, Smailagic, Milutinov, Petrusev, Jovic itd. svi u najboljim godinama. Košarkaškog talenta ne manjka, samo zdrave atmosfere, normalnih odnosa i medalje će doći 👍

 

Ne znam kakva ti je ovo skala, ne vide se meseci. Zadnja utakmica je odigrana pocetkom juna a sezona pocinje ne pre sredine oktobra. To je 4 meseca pauze, sa reprezentacijom 3 meseca. Za 3 meseca je dovoljno i da se telo rehabilituje i da se spremi za pocetak sezone, gde je za njega vec karakteristicno da hvata zalet tokom sezone i da nije uvek u top formi na pocetku sezone. Sve moze. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Ne znam kakva ti je ovo skala, ne vide se meseci. Zadnja utakmica je odigrana pocetkom juna a sezona pocinje ne pre sredine oktobra. To je 4 meseca pauze, sa reprezentacijom 3 meseca. Za 3 meseca je dovoljno i da se telo rehabilituje i da se spremi za pocetak sezone, gde je za njega vec karakteristicno da hvata zalet tokom sezone i da nije uvek u top formi na pocetku sezone. Sve moze. 

Da, krenuo ovu sezonu sa 24.5p/11.5s/13.5a u prvom mesecu

Link to comment
Share on other sites

@mmajstor Ovi brojevi od 1-20 su nedelje. Akcenat je na problematicnom dijelu gdje se Jokicu produzuje sezona na dodatnih 8 nedelja, i gdje je opterecenje na organizam najvece.

 

Poslije OI, ima tacno 12 nedelja prije pocetka nove sezone. Rehabilitacija je ovisna o opterecenju, a uz to i priprema za nadolazecu sezonu ovisi u kom stanju je organizam, i koji segmenti trebaju da se unaprijede, ili donesu na zadovoljavajuci nivo da bi imao uspjesnu nadolazecu sezonu. Meni ima smisla sto se iz Denvera bune i pozivaju na oprez, a izgleda i Jokicu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, 5geriti said:

Naravno da imamo, ali što je još važnije po prvi put imamo selektora koji se košarkaški formirao u Americi, koji ima njihovo shvatanje igre. Jokić je najvredniji upravo zato što povećava vrednost svakom igraču sa kojim god da igra, time što ga pravovremeno upošljava daje mu do znanja da veruje u njega i ovaj isporuči više nego bilo kada pre u karijeri. To je slučaj sa Gordonom, Riversom, Kampacom koji nije bio dokazan igrač na ovom nivou.

 

Ok, hvala! Kako bi izgledala startna petorka sa Jokićem a kako bez njega, po tvom mišljenju? Tj., koja petorka bi najbolje igrala Denverovu igru a koja "našu"?

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

A prethodnih 5?

19/20 - 15/11/7 (20/10/7 na kraju)

18/19 - 22/11/7 (20/11/7 na kraju)

17/18 - 17/11/4 (18/11/6 na kraju)

 

A pre toga nije bio starter. Znači samo je jednu sezonu krenuo slabije od 4 poslednje

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Princeton said:

@mmajstor Ovi brojevi od 1-20 su nedelje. Akcenat je na problematicnom dijelu gdje se Jokicu produzuje sezona na dodatnih 8 nedelja, i gdje je opterecenje na organizam najvece.

 ....

Meni ima smisla sto se iz Denvera bune i pozivaju na oprez, a izgleda i Jokicu.

 

Sta bi se tacno desilo da je Denver igrao finale? To je napor jedno 5 puta veci i duzi koji bi imao od napora na OI. Da li sve to ima smisla kao i njegovo opterecivanje u tom obimu u toku sezone, sa opravdanjem 'Srbi su jaki momci, ne odmaraju kada su zdravi'? Prilicno neozbiljno, ako se bas tako radi po ps-u. 

 

Sa druge strane ne sumnjam da ce najmanje 50 posto igraca na OI ce biti u toj crvenoj zoni, a striktno postovanje te zone podrazumeva da u Americkoj selekciji nece biti nijedan vodeci igrac koji je dogurao do faze dokle je dogurao Denver, sto je malo verovatno. To je ionako matematicki model koji ne mora apsolutno nista da znaci. Jer da nesto znaci, drugacije bi mu se dozirala minutaza tokom sezone, a da je on i ranije ozbiljno racunao na OI ne bi izigravao americkoj heroja sa stenovitog balkana pa da odbija manju minutazu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nicklord said:

19/20 - 15/11/7 (20/10/7 na kraju)

18/19 - 22/11/7 (20/11/7 na kraju)

17/18 - 17/11/4 (18/11/6 na kraju)

 

A pre toga nije bio starter. Znači samo je jednu sezonu krenuo slabije od 4 poslednje

 

 

Sumnjam u ove cifre, mada je i na bazi njih  primetan losiji start 2019e, jer znamo da je u vecini sezona bas Meloun isticao slabiji Nikolin ucinak kao umor od reprezentativnih obaveza pa ti ovde fali i sezone nakon i pre Ria.  Prema tome ako Meloun laze ja lazem. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

 

Sumnjam u ove cifre, mada je i na bazi njih  primetan losiji start 2019e, jer znamo da je u vecini sezona bas Meloun isticao slabiji Nikolin ucinak kao umor od reprezentativnih obaveza pa ti ovde fali i sezone nakon i pre Ria.  Prema tome ako Meloun laze ja lazem. 

Ako basketball-reference laže onda i ja lažem 😄

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nicklord said:

Ako basketball-reference laže onda i ja lažem 😄

 

 

Pitanje je koje utakmice su usle u ovaj prosek i da li obuhvataju sam pocetak sezone. Ja mogu glavu da dam da je imao losiji start u sezoni odmah nakon SP, kao i 2017e kad je odbio da igra, a i mogu da se zakunem da je Meloun iskoristio da protumaci losiji start 2016 kao umor od Ria. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Princeton said:

@mmajstor Ovi brojevi od 1-20 su nedelje. Akcenat je na problematicnom dijelu gdje se Jokicu produzuje sezona na dodatnih 8 nedelja, i gdje je opterecenje na organizam najvece.

 

Mislim da je najveci problem sto se takmicenja organizuju posle sezone, u julu. Da se organizuju pre, u avgustu, ne bi bilo problema 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mmajstor Nema striktnog pravila koji vazi za sve igrace, svaka individua se analizira posebno, i donosi procjena u odnosu na njegovo situaciju. Jokic, mrcina od 130kg, koji nije poznat po zavidnoj fizickoj spremi, je izgurao mozda i najvise minuta kombinovano u bubble-u i ovoj sezoni. Uz to opterecenje/load na pripremama nase reprezentacije se veoma razlikuje u odnosu na SAD pripreme. Kod nas nema privilegovanih, mi smo ponosni na gradjenje timskog duha kroz kondicione pripreme i navodimo ih kao jedan od razloga kod nasih prijosnjih uspjeha - dok Ameri uvjezbavaju timske kretnje kroz scrimmage. Koncentracija, aktivacija cns-a, pristup obavezama je drugaciji kod igranja play-offa i kondicionih priprema + prijateljskih utakmica. Ima dosta faktora koji dolaze u jednacinu, i nije bas tako jednostavno kao ima 3 mjeseca za odmor, i u istoj situaciji su i drugi igraci.

 

Ja mislim da ce dosta igraca da slijedi Jokicev primjer i da propuste ovogodisnje OI - i to bas iz istog razloga, potreban adekvatan odmor i dovoljno vremena za pripremu za nadolazecu sezonu.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je fascinantno da mi i dalje tupimo oko toga da li treba igra da se gradi oko Jokića ili moje pokojne babe, bukvalno razmišljamo individualno a za to smo uvek optuživali Amere. 

 

Pojam kako reprezentacija treba da funkcioniše je naš tim na EP 2017. E to je bilo nešto, jeste srebro, ali svi su igrali kao jedan. To Sale nije postigao ni na SP 2014. i 2019, najbliži utisak tome su OI 2016. Verujem da i Igor može da ukomponuje tim na koji ćemo biti ponosni, pa kako bude.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marvin said:

Ali u mojim ocima, covek nema moralno pravo da kritikuje nekoga za nesto sto i sam ne praktikuje. 

Pa se u tom smislu slazem sa Tamburinjom, zemlja se raspada ali je glavna vest vec dva dana da li neki loptas igra kao predstavnik imaginarne skupine (nacije). 

Tom logikom niko od nas nema moralno pravo da kritikuje loš potez bilo kog profesionalnog sportiste (trenera, člana uprave...) zato što nije nijednog trenutka bio u njegovim cipelama. Dakle, gasimo sportski deo foruma, za početak. 

 

Što se tiče drugog dela, možemo tako da obrišemo sve sportske rezultate još od onog Montevidea u vreme kraljeve diktature, pa na dalje, sve do danas. A i Kari i Dača Ikodinović, koji su ovde pomenuti, nisu nikada za vreme aktivne karijere kritikovali loše pojave u zemlji, tako da ne vidim razloga da je njihovo mišljenje sada relevantno, zar ne?

 

Ja (ti, mi, vi, oni...) imam svako pravo da kritikujem. Moja kritika može da bude tačna, površna, smešna, relevantna, glupa i još trista nešto. Ako kritikujem nešto što i sam radim, time relevantnost kritike pada u minus i niko se neće osvrnuti na istu. Jednostavno je.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...