Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

30 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

@Skyglider ali niko ne govori o nametnutoj obavezi igranja za reprezentaciju, govorimo o igranju za istu iz patriotskih i sportskih pobuda. Evo, sad se igra EP u fudbalu, koliko je igraca svojevoljno odbilo da nastupi za reprezentaciju? Eto i kad je kosarka u pitanju, vidimo kako se tamo na Zapadu igraci listom iz aviona pojave na pripremama. Hell, koliko puta se desilo da neki sportista iskljucivo iz licnih pobuda odlucio da odbije nastup na Olimpijskim igrama? Mislim, mogu ja to da primim k znanju, ali da razumem ne mogu. Ne vidim da za jednog sportistu postoji bilo sta vaznije od nadmetanja, takmicenja i borbe za trofeje. Ako su jos i u pitanju fuckin' OI, kako je moguce da neko to iskulira? Hiljade kosarkasa i milioni sportista bi ubili za takvu priliku. 

 

Možda se listom odazivaju upravo zbog toga jer im niko ne nameće to kao obavezu da moraju da odrađuju nekakav dug državi. Možda se Jokiću upravo zbog toga najviše ne igra, jer od kad je postao zvezda u NBA stalno mu se nameće kako ima neki dug prema državi zbog toga i kako taj dug mora da odradi. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Ko je tacno odredio da bas ovako treba da bude?

 

Iz koje premise smo logicki izvukli da nije ok da se na sport gleda kao posao?

 

Ili je to jos jedna potpuno arbitrarna tvrdnja bez ikakvog uporista u logici. Kao da ja kazem da za rad u kfc-u mora da postoji strast, ne mozes samo da guras pileca krilca u onu kofu.

Zato sto je sport nastao iz zelje za takmicenjem a ne za zaradjivanjem i treba svi da se trudimo da ga tako dozivljavamo uprkos svemu sto se dogadja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

 

Možda se listom odazivaju upravo zbog toga jer im niko ne nameće to kao obavezu da moraju da odrađuju nekakav dug državi. Možda se Jokiću upravo zbog toga najviše ne igra, jer od kad je postao zvezda u NBA stalno mu se nameće kako ima neki dug prema državi zbog toga i kako taj dug mora da odradi. 

 

 

Pa ja ne znam ko mu bilo sta namece. Jedino ako cita forume i komentare po vestima, a mislim da kao vrhunski sportista em nema vremena za to, niti bi to trebalo da ga zanima, niti mislim da je toliko mentalno slab da ga to dotice. S obzirom na to da je 10 meseci godisnje po Amerikama, veci deo dana u hotelu, sali ili avionu, hiljadama milja daleko odavde, mislim da on ne oseti ni promil toga sto se ovde palamudi. Uz to, sve sto se pise o njemu, pise se i o 80 posto drugih (nasih) kosarkasa. Malo mi to suplja prica.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Pa ja ne znam ko mu bilo sta namece. Jedino ako cita forume i komentare po vestima, a mislim da kao vrhunski sportista em nema vremena za to, niti bi to trebalo da ga zanima, niti mislim da je toliko mentalno slab da ga to dotice. S obzirom na to da je 10 meseci godisnje po Amerikama, veci deo dana u hotelu, sali ili avionu, hiljadama milja daleko odavde, mislim da on ne oseti ni promil toga sto se ovde palamudi. Uz to, sve sto se pise o njemu, pise se i o 80 posto drugih (nasih) kosarkasa. Malo mi to suplja prica.

 

 

Meloun je izjavio da Jokić i MPJ nemaju društvene mreže. Dakle on nema pojma šta se piše o njemu, i svakako je bolje da je tako. I nećemo voditi sad neku hajku protiv njega lično.

 

Recimo moji komentari su usmereni isključivo protiv navijača koji su požurili da popljuju Saleta i Bogdanovića jer su mislili da su oni "oteli" medalju na SP, i koji su zvali Melouna u stručni štab reprezentacije i pravili taktike da se gradi igra oko Nikole. Protiv ljudi koji su tupili kako se sve rešava odlaskom Đorđevića sa mesta selektora. Iako je svako mogao da pretpostavi da su veće šanse da Jokić nikad više ne zaigra nego da se odazove.

 

Ako on ima unutrašnju motivaciju da se takmiči u nacionalnom dresu, moj komentar ili tvoj apsolutno ne može da ga demotiviše. Ali teoretske šanse nema za tako nešto.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 5geriti said:

Najverovatniji razlog je to što se sa sledećim ugovorom očekuje da obori rekorde u visini plate po nekim najavama i ne želi da bilo šta to ugrozi. Kad imaš igrača koji vredi kao ostala 11-orica reprezentativaca x 2 ili 3, onda je ovo neminovnost.

 

sutra da polomi obe noge i pokida ligamente sledeci ugovor koji dobija ce biti maksimalan moguc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Meloun je izjavio da Jokić i MPJ nemaju društvene mreže. Dakle on nema pojma šta se piše o njemu, i svakako je bolje da je tako. I nećemo voditi sad neku hajku protiv njega lično.

 

Ma kakva hajka, sve i da ne zaigra vise nikad za reprezentaciju, Jokic je nas kosarkas i predstavnik nase kosarke, i to se ne moze poreci. Ja iskljucivo govorim iz vizure patriotizma i sportskog duha. Prosto neke stvari ne mogu da razumem, iako mogu da ih primim k znanju. Ali ko sam pa ja, samo jedan navijac nase reprezentacije i poklonik loptanja pod obrucima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ma kakva hajka, sve i da ne zaigra vise nikad za reprezentaciju, Jokic je nas kosarkas i predstavnik nase kosarke, i to se ne moze poreci. Ja iskljucivo govorim iz vizure patriotizma i sportskog duha. Prosto neke stvari ne mogu da razumem, iako mogu da ih primim k znanju. Ali ko sam pa ja, samo jedan navijac nase reprezentacije i poklonik loptanja pod obrucima.

Apsolutno se slažem, kažem za mene ništa nije iznad reprezentacije. Ima nešto u tom patriotskom osećaju ponosa kad čuješ svoju himnu :)

 

Isprazne priče o mogućoj povredi, umoru, to su sve samo izgovori. Umorni su i Teo, Vasa, Bogdan, ako nećemo samo o našima Dončić, koji takođe rizikuje povredu jer potpisuje ugovor na 200+ miliona. Ima jedna izreka: ko hoće - nađe način, ko neće - nađe opravdanje, i treba je primeniti na ovu situaciju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Pa ja ne znam ko mu bilo sta namece. Jedino ako cita forume i komentare po vestima, a mislim da kao vrhunski sportista em nema vremena za to, niti bi to trebalo da ga zanima, niti mislim da je toliko mentalno slab da ga to dotice. S obzirom na to da je 10 meseci godisnje po Amerikama, veci deo dana u hotelu, sali ili avionu, hiljadama milja daleko odavde, mislim da on ne oseti ni promil toga sto se ovde palamudi. Uz to, sve sto se pise o njemu, pise se i o 80 posto drugih (nasih) kosarkasa. Malo mi to suplja prica.

 

 

 

Ne mora da čita ništa. Sasvim je dovoljno što je odrastao u Srbiji da bude svestan kakav je mentalitet i šta javnost od njega očekuje.

 

Dažen Dalipagić je u leto 1976.  godine imao tryout sa Boston Celticsima, koji su hteli da ga potpišu, Red Auerbach je rekao da je Dražen "NBA star material".  Pošto NBA igrači tada nisu mogli da igraju na FIBA-inim takmičenjima, Dražen je bio svestan da ako ode u NBA neće moći da "otplaćuje dug državi" pa je rešio da se vrati u Evropu. 

Eto tad nije bilo ni interneta ni društvenih mreža ni komentara.

 

Slična priča je bila i sa Krešom Ćosićem koji je bio prvi YU igrač draftovan u NBA.

 

Mnetalitet je ostao isti, ali vremena su se promenila, tako da je Jokić svestan da mogu javnost (i država) samo da mu pljunu pod prozor.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

 

Negde sam cuo da nije malo novca. Mislio sam da ce na tom polju da bude problema, ali do kojeg na kraju nismo ni stigli jer nije pokazan voljni momenat. Sto znaci da ako ga nekad kojim cudom i bude, placanje premije osiguranja za ugovor od 240 miliona ce biti nemoguca misija. Premiju placa KSS, ne igrac. 

 

 

Kukoc, Drazen, Bodiroga. 

 

 

Sad su skupe pare. 

 

 

Ko placa premiju i u kolikom udelu zavisi od dogovora. Ako NBA klub u startu kaze da ne zeli da bude deo toga, sanse su nikakve.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skyglider said:

 

Ne mora da čita ništa. Sasvim je dovoljno što je odrastao u Srbiji da bude svestan kakav je mentalitet i šta javnost od njega očekuje.

 

Dažen Dalipagić je u leto 1976.  godine imao tryout sa Boston Celticsima, koji su hteli da ga potpišu, Red Auerbach je rekao da je Dražen "NBA star material".  Pošto NBA igrači tada nisu mogli da igraju na FIBA-inim takmičenjima, Dražen je bio svestan da ako ode u NBA neće moći da "otplaćuje dug državi" pa je rešio da se vrati u Evropu. 

Eto tad nije bilo ni interneta ni društvenih mreža ni komentara.

 

Slična priča je bila i sa Krešom Ćosićem koji je bio prvi YU igrač draftovan u NBA.

 

Mnetalitet je ostao isti, ali vremena su se promenila, tako da je Jokić svestan da mogu javnost (i država) samo da mu pljunu pod prozor.  

 

 

 

Ajde konkretno - ko je rekao da igranje za reprezentaciju drzava treba da nametne Jokicu kao obavezu? 

 

'Sasvim je dovoljno sto je odrastao u Srbiji pa da bude svestan sta javnost od njega ocekuje?'

Pa kakav ti je ovo argument majke ti, i odgovor na tvoju netacnu i podmetnutu tezu da neko to zeli da nametne kao obavezu? Ako si citao postove, a sada je jasno da nisi, vecina smatra da ga vise ne treba ni zvati, a ti onda odjednom bupnuo onu neistinu tj podmetnuo si. 

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast nasem MVP-u on zaista ne duguje nista ni ovoj drzavi, ni narodu, ni reprezentaciji, to je zaista licna stvar da li ce neko igrati ili ne. Mnogi igraci su kroz reprezentaciju postali to sto jesu i mozda je to problem jer je on to postao sam i mimo sistema. Mozda je sale kriv sto nismo uzeli zlato na sp i mozda bi sada bila druga prica, ali ja na igranje za reprezentaciju gledam kao na neki drustvno koristan rad. Moze a i ne mora. S te strane ako sam qja sa mojim za njega vrlo skromnim primanjima mogao da radim kao volonter dva meseca u narodnoj kuhinji i za vreme lock downa da nosim penzosima namirnice, e pa druze sa 150 miliona sisaj mi kurac ako neces da igras za reprezentaciju i to sisaj i ti a jos vise tvoja dva nepristoja i bahata burazera koji ce za nedelju dana sjebati i to malo benefita sto si doneo na promociji ove zemlje i naroda iako je taj znacaj uvek preuvelican jer pola denvera i dalje misle da je on iz sibira, a i tu sam vise doprineo, dok sam random lika i ribu iz holandije primio na gajbu, vodio ih po bg tri dana, jeli, pili spavali kod mene i po kafanama za dz, al mu caletu kad otvara pivo i sad zvoni dobro znaj da uvek tu sam ja otvarac. Toliko od mene

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mmajstor said:

 

Ajde konkretno - ko je rekao da igranje za reprezentaciju drzava treba da nametne Jokicu kao obavezu? 

 

'Sasvim je dovoljno sto je odrastao u Srbiji pa da bude svestan sta javnost od njega ocekuje?'

Pa kakav ti je ovo argument majke ti, i odgovor na tvoju netacnu i podmetnutu tezu da neko to zeli da nametne kao obavezu? Ako si citao postove, a sada je jasno da nisi, vecina smatra da ga vise ne treba ni zvati, a ti onda odjednom bupnuo onu neistinu tj podmetnuo si. 

 

Pa to što si napisao da većina smatra da ga više ne treba zvati upravo potvrđuje moju teoriju o uvređenosti zbog njegovog odbijanja da "otplaćuje dug državi".

 

Zašto ga ne treba više zvati? Uvek treba zvati one najbolje koji mogu da se pozovu, pa ko hoće neka dođe, ko neće ne mora i to je to. Nema potrebe praviti dramu svaki put kad neka zvezda ne prihvati da igra za reprezentaciju. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ae be, zivot je previse kratak da bi se samo igrala kosarka. Decko gleda u Americi samo u onaj obruc i kako proturiti loptu. Zeli covek uzivati u zivotu, a uzeleo se i rodnog kraja, kroz ovih 9 meseci. Poslednji put ga videh na mom faksu pred odlazak u USA, dosao na diplomski kod mog kolege sa godine, a pre toga skoro citavo leto je bio zauzet bablom.  Realno od danasnjeg dana ima nekih 2.5 meseca da dize sve cetiri u vis, do septembra i pocetka priprema. Lako je reprezentativcima koji igraju u Evropi koji samo skoknu malo do BG-a u prolazu i vide svoje bliznje. Odlazak na OI bi mu oduzelo i previse vremena, plus mora se u Tokio ici i ranije dve nedelje i plus postovanja njihovih strogih protokola, tu bi izgubio mesec dana, plus razna putavanja pre toga i priprema, a sigurno niste upuceni i kakva su tamo stroga pravila po pitanju testiranja, okupljanja, druzenja itd.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drakaris said:

Ae be, zivot je previse kratak da bi se samo igrala kosarka. Decko gleda u Americi samo u onaj obruc i kako proturiti loptu. Zeli covek uzivati u zivotu, a uzeleo se i rodnog kraja, kroz ovih 9 meseci. Poslednji put ga videh na mom faksu pred odlazak u USA, dosao na diplomski kod mog kolege sa godine, a pre toga skoro citavo leto je bio zauzet bablom.  Realno od danasnjeg dana ima nekih 2.5 meseca da dize sve cetiri u vis, do septembra i pocetka priprema. Lako je reprezentativcima koji igraju u Evropi koji samo skoknu malo do BG-a u prolazu i vide svoje bliznje. Odlazak na OI bi mu oduzelo i previse vremena, plus mora se u Tokio ici i ranije dve nedelje i plus postovanja njihovih strogih protokola, tu bi izgubio mesec dana, plus razna putavanja pre toga i priprema, a sigurno niste upuceni i kakva su tamo stroga pravila po pitanju testiranja, okupljanja, druzenja itd.

Da, nije bio virus i nije blejo u Srbiji..uzeleo se konja..

Link to comment
Share on other sites

Bez osvrta na sve druge razloge i nagadjanja zašto je doneo ovakvu odluku....samo da podsetim da je ljubav ka rasnim konjima i njihov uzgoj na svim meridijanima i u većini kultura teška ekskluziva a nakon toga ubedljivo najveća pasija. Tek od nekog četvrtog mesta na dole idu golubari, kučkari i ostali. Nikola je sa 16 hteo da napusti basket jer je imao premalo vremena za druženje sa ljubimcima. Fascinirao je ali i izludjivao svoje ispisnike ležernim pristupom sportu uz rezultate za koji su oni morali do rode mečku i opet budu u zaostatku. I pored ovog sky-high levela koji je dostigao u jednom od najvećih sportskih franšiza - cirkusa očigledno da je to ipak samo ,,poso'' a ljubav prema konjima su lifetime strast i prevelik deo njega još od detinjstva. Većina sportista je od prvog ozbiljnijeg ugovora kupila nekretninu i besna kolica...on je kupio ,, besnu kobilu '' iz premium klase koju je mogao da sanja samo par godina pre toga. Meni je ortak iz te branše probao da opravda njegovo napuštanje reprezentacije na par dana da bi prisustvovao nekoj trci kasača. Nisam razumijo... jer najveći ljubimac mi je bio mastif od 72kg...trčanja bez. Rekao bi da mu jednako svira paja i za ''moš mislit '' Olimpijske igre. Jokića ipak nema smisla porediti sa kolegama jer nikada nismo imali timskog sportistu na ovom levelu. Njegov sledeći ugovor nisu zaradili svi naši reprezentativci djuture još od Jarićeve svadbe na ovamo...ako ćemo samo po toj paraleli da merimo. Podaleko sam od fanova koji će zbog ovog prestati da prate Denver ali sa druge strane ja Bogdanu one suze neću nikada zaboraviti. Tom mrskom grobaru, ako mu treba....davam ''... i sestru Hatidžu...i biciklo...i psa''.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:

Bez osvrta na sve druge razloge i nagadjanja zašto je doneo ovakvu odluku....samo da podsetim da je ljubav ka rasnim konjima i njihov uzgoj na svim meridijanima i u većini kultura naravno teška ekskluziva a nakon toga ubedljivo najveća pasija. Tek od nekog četvrtog mesta idu golubari, kučkari i ostali. Nikola je sa 16 hteo da napusti basket jer je imao premalo vremena za druženje sa ljubimcima. Fascinirao je svoje ispisnike i trenere ležernim pristupom sportu uz rezultate za koji su oni morali do rode mečku i opet budu u zaostatku. I pored ovog sky-high levela koji je dostigao u jednom od najvećih sportskih franšiza - cirkusa očigledno da je to ipak samo ,,poso'' a ljubav prema konjima su lifetime strast i prevelik deo njega od detinjstva. Sada ima ,,i jare i pare''...i eto nema tu gde da se uglavi crveni dres. Ogromna većina sportista je od prvog ozbiljnijeg ugovora kupila nekretninu i besna kolica...on je kupio ,, besnu kobilu '' iz premium klase koju je mogao samo da sanja samo par godina pre toga. Meni je ortak iz te branše probao da opravda njegovo napuštanje reprezentacije na par dana da bi prisustvovao nekoj trci kasača. Rekao bi da mu jednako svira paja i za ''moš mislit '' Olimpijske igre. Jokić jednostavno nije ''naš'' po ceni koju je većina spremna da plati i pored činjenice da nikada nismo imali timskog sportistu na ovom levelu. Valjalo bi podvući i da je dobar deo te većine zbog igara u repki i napravio ugovore karijere što je kod Nikole opozit. Sa druge strane ja Bogdanu one suze neću nikad zaboraviti. Tom mrskom grobaru, ako mu treba....davam ''... i sestru Hatidžu...i biciklo...i psa''.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Uf uf if, mos misliti, za te pare on moze da kupi konja koji ce trcati kentucky derby ili dubai cup, ali ne njegovo najskuplje grlo je 40k evra

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skyglider said:

 

Pa to što si napisao da većina smatra da ga više ne treba zvati upravo potvrđuje moju teoriju o uvređenosti zbog njegovog odbijanja da "otplaćuje dug državi".

 

Zašto ga ne treba više zvati? Uvek treba zvati one najbolje koji mogu da se pozovu, pa ko hoće neka dođe, ko neće ne mora i to je to. Nema potrebe praviti dramu svaki put kad neka zvezda ne prihvati da igra za reprezentaciju. 

 

Pa nisi citao jer su ljudi napisali i razlog zasto su to napisali. Ne treba ga zvati zato sto je jasno da covek ne zeli da igra za reprezentaciju, a ko to ne zeli zasto mu to vise treba nuditi? 

 

To sto je neko uvredjen, mada je bolji opis razocaran, ne znaci automatski da taj neko smatra da taj cin predstavlja otplatu nekog duga drzavi zato sto:

 

a) Reprezentacija nije drzava. Reprezentacija je skup najboljih igraca koji zive ili su rodjeni u njoj i koji predstavljaju  njene najbolje reprezente - otuda i ime reprezentacija. Stoga, u reprezentaciji reprezentujes svoj narod a ne drzavni aparat;

 

b) Igranje za reprezentaciju bi trebalo da predstavlja cast a ne obavezu jer samo odabrani (najbolji) imaju tu mogucnost;

 

c) Ko ne oseca tu cast nego oseca samo obavezu i teret, znaci da ne oseca tu bliskost sa grupom za koju je prirodno zbog svog kvaliteta pozvan da je reprezentuje, stoga su emocije od strane te grupe prirodno razocaravajuce, i ne postoji nikakva prinuda ili sankcija koja bi mogla takvo osecanje da promeni. Za svaku vrstu duga takva prinuda ili sankcija postoji koja moze da naknadno namiri dug, sto ovde nije slucaj;

 

d) cak i ako bi pokusali da nadjemo neku vezu sa dugom, to bi jedino mogao da bude dug od boga dobijenom talentu prema nekim novim klincima koji bi dobili inspiraciju da se bave kosarkom nakon zlata sa OI, kao i prema celom svetu koji bi dobili priliku da posmatraju mvp-a na najvecoj svetskoj smotri sportista. Na ovaj nacin se taj talenat samo traci. 

 

Link to comment
Share on other sites

Zar niste čuli za onu staru" koga nema bez njega se mora i može" nije spreman da igra ovog leta i gotova stvar, otakazao na vreme i sad selektor neka uigrava preostale igrač. Ne zavisi srpska košarka od jednog igrača, nikad i nije zavisila kako god se taj igrač zvao počev od Koraća pa sad do Jokića

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...