Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, Ajduk said:

 

Izvini što upadam, ali Jokaru zabole za reprezentaciju i mislim da ga zbog toga ljudi najviše pljuju.

 

Bobi pikenrol, je po nagovoru Miška odustao onomad, ali se vidi da se kaje kao niko, i odaziva se uvek od tada.

 

Ne može da prežali što je tada poslušao zalizanog.

Kod Jokare se vidi da ga zabole.

 

 

 

A na osnovu čega se da zaključiti da ga zabole za reprezentaciju? Da ga zabole ne bi igrao ni 2019 na SP ni 2016 na OI

 

A Bobiju je lako da se odaziva kad veći deo sezone presedi na klupi :classic_smile: 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, threepwood said:

Impresivno je koliko Jokića zabole. Rispekt za to.

Uzeo MVP-a i odlucio da preskoci OI i ode da gleda konje i pije 'ladnog Jelena, svestan koliku ce lavinu pljuvacine da proizvede tim potezom. I to treba umeti, bez zajebancije.

 

 

 

 

Još kad ga uslikaju blicevi i informeri, na nekom splavu, kako se besi o neku šipku, sa nekim domaćicama (hostesama po srpski) biće veselo.. 🙂

Edited by Ajduk
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Green23 said:

Da, kad je neko MVP NBA lige, promoviše samo sebe i svog menadžera :lol_2: 

 

Pa više je Jokić uradio na populaciji košarke kod naše dece, nego reprezentacija u poslednjih x godina.

Zeza me da odgovorim na taj post.

 

Mogli su svi Danilovići da kucaju preko Sabonisa, ali zbog Jokića i Đokovića je ceo svet počeo da se trudi da izgovara i da uči "Ć", "Č", "Đ"...

Značaj i divljenje za predispoziciju Srba da budu genijalni u košarci je podigo Jokić.

Svidjalo se to nekom ili ne, tako je. Tako govori upotrebna vrednost...

 

Neverovatno je koliko ova tema pokazuje koliko su ljudi opterećeni time da svoj lični referentni sistem vrednovanja i spoznaje, reflektuje na sve ostale, i da zahteva da se ceo Svet vodi tim referentnim sistemom.

Koliko se ljudi uvrede ukoliko neko ne ispoštuje njihov sistem ocekivanja.

 

Prosečan Srbin odlučio da investira par limenki piva, i to mu je jedino investiranje (i vremenom i trudom) i sad se očekuje da neki tamo Jokić koji svaki dan radi pod pritiskom, svaki dan je prosecno najbolji u svom poslu(to kaze i MVP uloga), žrtvuje svoje lične prioritete kako bi nečija investicija od par limenki i 15ak minuta do prodavnice bila fullfil-ovana.

Užas.

Da ste mu barem masirali noge posle svake utakmice i poturali lavor za noge, pa i ajde da se kaže.

 

 

Da pitam ljude, jednu stvar.

Da li kad uzmete godišnji odmor, ceo godišnji potrošite na babe, tetke i još neke ljude koji bi bili presrećni da Vas vide, ili odete i na more?

A ovamo ocekujete da neko posle xx meseci guljenja na najvecem nivou (fizicki, psihicki) vama ispunjava ćef?

Jer eto seli ste nekad sa drugarima da pričate iz dosade koliko bi bilo mocno da nam svi igraju, koliko bi bilo prejajno to..m

  • Like 11
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Gudura said:

I sta imamo mi kao drzava i narod od te njegove promocije? Volece nas i ceniti vise?

 

 

 

A sta imamo kao drzava ako osvoji OI, onako ozbiljno pitam osim sto moramo da mu damo nacionalnu penziju? Da se neka zemlja i narod vole po osvojenim takmicenjima Srbija bi bila najvoljenija nacija na svetu, kad 

ono o kontrer maj dir Rodni o kontrer. 

 

4 hours ago, shonke said:

Šta je bre reprezentovao Srbiju?
Da je zakucao preko Sabonisa u finalu nekog takmičenja, dao 10 trojki u tom istom finalu, dao odlučujuću trojku sa 7m u sred Amerike na sp i pokazao tri prsta mileru u facu..

 

A da tog istog Milera pitas dal se seca te utakmice verovatno bi ti rekao da se ne seca ni prvenstva. Nase velike pobede nekome su mali porazi. Miler ce uvek pamtiti pre poraz od Bulsa u 7, 98-e nego poraz reprezentacije 

u gradu u kome njegovi stanovcnici nisu znali da je SP. Samo hocu da kazem drugaciji su prioriteti.

Shvatam da je igranje za reprezentaciju uzvisenije jer ne igras za pare nego iz ljubavi, ali ako neko nece da se aka da bi uveseljavao naciju, ili da mu ta ista nacija psuje majku kad ga ne ide njegovo pravo. Sto kaze BB zasto mislite da Jokic nesto duguje drzavi ili vama pa mora da igra?

 

p.s. Djordjevic je dao 9 trojki u finalu 🙂

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BattleBender said:

 

Da pitam ljude, jednu stvar.

Da li kad uzmete godišnji odmor, ceo godišnji potrošite na babe, tetke i još neke ljude koji bi bili presrećni da Vas vide, ili odete i na more?

A ovamo ocekujete da neko posle xx meseci guljenja na najvecem nivou (fizicki, psihicki) vama ispunjava ćef?

Jer eto seli ste nekad sa drugarima da pričate iz dosade koliko bi bilo mocno da nam svi igraju, koliko bi bilo prejajno to..m

 

 

Prosečan Srbin kad uzme odmor potroši ga uglavnom opet na neke poslove.

 

Da pokosi livadu, obere maline, popravi oluk, okreči gajbu, itd.. 🙂

 

Tako da ti nije to baš neki primer za opravdavanje Jokića... 🙂

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ajduk said:

 

 

Prosečan Srbin kad uzme odmor potroši ga uglavnom opet na neke poslove.

 

Da pokosi livadu, obere maline, popravi oluk, okreči gajbu, itd.. 🙂

 

Tako da ti nije to baš neki primer za opravdavanje Jokića... 🙂

Jokicu je neokosena livada višak masti, a neokrečena gajba slabija odbrana 😄 oluk je neka zaostala povreda 😄

Link to comment
Share on other sites

Skyglidera pamtim samo kad se povede prica o Jokicu. 

 

Eto mi deca komunizma pa smo nekom greskom naviknuti da je normalno da igrac ima zelju da igra za svoju reprezentaciju. Ali izgleda da je Doncic bolje od nas savladao Marksizam cim se odmah stavio na raspolaganje svom nacionalnom timu. Smrt fasizmu, sloboda narodu. 

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Skyglider said:

Ljudi u Srbiji očigledno i dalje ne shvataju da su komunistička vremena odavno prošla i da igrači ne moraju da igraju za reprezentaciju na nekom turniru ukoliko to ne žele. Prosto

 

I ja bih voleo da Jokić igra na OI ali njegova odluka je da ne igra i ja mogu samo da je poštujem. A i razumem njegove razloge, 99% ljudi bi isto uradilo.  

Da se 99 posto igraca ne odaziva ne bi se ni igrale OI jer ne bi imao ko da igra.

OI su najznacajnije takmicenje i jedinstvena prilika da se sastavi nas najjaci tim od ko zna kad, sto se mene tice nema izgovora jer je takmicenje tek za mesec dana. Cak i da mu je zena trudna ko sto neko napisa, pa sta nece ga on radjati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ajduk said:

 

Prosečan Srbin kad uzme odmor potroši ga uglavnom opet na neke poslove.

 

Da pokosi livadu, obere maline, popravi oluk, okreči gajbu, itd.. 🙂

 

Tako da ti nije to baš neki primer za opravdavanje Jokića... 🙂

 

Pa jeste, jer ti volis/moras da to radis a on voli jase konje, peca, cita Politikin zabavnik i sve ono sto ne stize od NBA utakmica. Ti ne stizes od tvog posla da to uradis on ne stize od svog.

 

Davno sam postavio pitanje ovde bas na ovu temu... Zasto ne postoji neko takmicenje vozaca kamiona i autobusa pa onda svako od njih da iskoristi svoj odmor

tako sto ce da ide da vozi kamion za dzabe na trkama za reprezentaciju? Koliko bi se njih odazvalo. Ali nekako svi smatrate da Jokic ima obavezu da se odazove reprezentaciju u kosarci i podredi svoje leto za to. 

Zato sto vi imate zelju da gledate nikad bolju reprezentaciju.
I najjaci je izgovor pasivna agresija... naravno da nema obavezu al nek pusi kurac sto nece da igra. 

 

 

Samo da ilustrujem odlican primer licemerstva srpskog navijaca reprezentacije...

 

Jokic se ne odazove ide jase konje -  lazni mvp, nikada od tebe Srbin, umesto da se boris za zemlju da je predstavljas da budes car u nasim ocima ti ides guzis debele amerikanke.

Raduljica se odazove daje sve od sebe - ko te zvao, sam izadji, stoko, vole, mrs iz reprezentacije ti ces da nas predstavljas, jebo te onaj ko te zvao. 

 

Od nebeskog naroda i svete srpske stvari reprezentacije do licne frustracije jer pobedio nas drogirani amerikanac opet. Sto pljujete Raduljicu kad podredjuje svoje leto reprezentaciji da bi se vi radovali i 

da bi promovisao nasu zemlju u svetu na najlepsi moguci nacin?

  • Like 3
  • Love 2
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Green23 said:

Da, kad je neko MVP NBA lige, promoviše samo sebe i svog menadžera :lol_2: 

 

Pa više je Jokić uradio na populaciji košarke kod naše dece, nego reprezentacija u poslednjih x godina.

Ovo je toliko pogresno razmisljanje, na tako mnogo nacina, da uopste ne bih ni krenuo u objasnjavanje...prvi taj Jokic verovatno sa svojom dezmekastom konstitucijom ne bi ni zaigrao kosarku, da u dresu reprezentacije nije gledao Bodirogu, Djordjevica, Danilovica, Teodosica, Stojakovica i ekipu, a osim poslednjeg ostali ili nisu prismrdeli NBA, ili nisu ostavili nikakav trag. Sigurno je zbog NBA postao to sto jeste...moj klinac trenira kosarku od 6. godine i nikad nije imao dres bilo kojeg igraca iz NBA, pa ni nasih, ali je zato dres reprezentacije trazio dok jos nije umeo loptu da uhvati...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

Skyglidera pamtim samo kad se povede prica o Jokicu. 

 

Eto mi deca komunizma pa smo nekom greskom naviknuti da je normalno da igrac ima zelju da igra za svoju reprezentaciju. Ali izgleda da je Doncic bolje od nas savladao Marksizam cim se odmah stavio na raspolaganje svom nacionalnom timu. Smrt fasizmu, sloboda narodu. 

 

 

Ja sam dete demokratije.

Odrastao sam 90-tih.

 

Ja razumem u potpunosti emvipija, Jokija.

 

Ne znam samo šta ovaj mali komunista - Luka Dončić glumi, pa se odaziva za reprezentaciju i to još Slovenije.. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BattleBender said:

Da pitam ljude, jednu stvar.

Da li kad uzmete godišnji odmor, ceo godišnji potrošite na babe, tetke i još neke ljude koji bi bili presrećni da Vas vide, ili odete i na more?

A ovamo ocekujete da neko posle xx meseci guljenja na najvecem nivou (fizicki, psihicki) vama ispunjava ćef?

 

Daj ne zajebavaj, ko ovde ima 4 meseca odmora?

 

Jos je coveku posao da se igra. Vecina nas dok smo bili klinci i igrali sport iz zadovoljstva je mastalo da od toga i zivimo a ne da radimo po kancelarijama neke suvoparne poslove. Ali eto, nismo svi podjednako talentovani, a sad oni koji jesu neke od njih treba i da ih zalimo jer im je mnogo tesko, a one koji pored toga sa zadovoljstvom prihvataju da igraju i za reprezentaviju kao sto je Bogdan Bogdanovic da smatramo budalom? 

  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim po društvenim mrežama najviše Jokića kritikuju oni koji su do juče bili veliki Nuggets fanovi i u fazonu "tako je srbine, karaj drogirane amere, mvp, mvp, mvp!!!" a od igrača znaju Jokića, Lebrona i Mareja (jer on igra sa Jokićem i čuli su da nije loš mali, kud se povredi).

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja do sada nisam video, barem ne na ovom topiku, da se bilo sta neumesno napisalo o Jokicu. Dakle niko mu nije jebavao majku niti pozeleo sve najgore, najzesci stavovi su bili da se vise nikad ne zove. Dakle Jokica niko ne napada, ne mislimo da nam je duzan bilo sta, samo su ljudi vecinom razocarani jer jbg, prvi put imamo jednog od najboljeg igraca na svetu i on ne zeli da igra za reprezentaciju. 


Tako da nema potrebe da branite Jokica od nas ''prosecnih Srbenda'' u kojima proradi nesto malo jace kad dodje vreme za kosarkasku reprezentaciju.

  • Like 10
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gudura said:

Ovo je toliko pogresno razmisljanje, na tako mnogo nacina, da uopste ne bih ni krenuo u objasnjavanje...prvi taj Jokic verovatno sa svojom dezmekastom konstitucijom ne bi ni zaigrao kosarku, da u dresu reprezentacije nije gledao Bodirogu, Djordjevica, Danilovica, Teodosica, Stojakovica i ekipu, a osim poslednjeg ostali ili nisu prismrdeli NBA, ili nisu ostavili nikakav trag. Sigurno je zbog NBA postao to sto jeste...moj klinac trenira kosarku od 6. godine i nikad nije imao dres bilo kojeg igraca iz NBA, pa ni nasih, ali je zato dres reprezentacije trazio dok jos nije umeo loptu da uhvati...

Tvoj klinac verovatno nece ni da zna šta je NBA dok ne cuje od drugara.

Ako tako gledaš daj svi da igramo za Kandu, jer je Kanadjanin izmislio košarku.

Kakvu bre obavezu ima Jokic prema srpskoj košarci.

Da ga ljubi u dupe ta srpska košarka akontativno. Ko zna koliko mladih igraca odavde ce dobiti bolji status i viši pick zbog njega.

Kad upališ komp, net ili auto, je l se prvo opališ jednu molitvu Faradeju i Tesli?

 

Nisu Bodiroge i Divci igrali kosarku orvenstveno da bi inspirisali neke druge i zbog repke. Taj Bodiroga je kao tinejdzer otiso za Italiju, a Divac preko bare da proba nesto sto je Jokic uspeo.

3 minutes ago, Del Piero said:

Ja do sada nisam video, barem ne na ovom topiku, da se bilo sta neumesno napisalo o Jokicu. Dakle niko mu nije jebavao majku niti pozeleo sve najgore, najzesci stavovi su bili da se vise nikad ne zove. Dakle Jokica niko ne napada, ne mislimo da nam je duzan bilo sta, samo su ljudi vecinom razocarani jer jbg, prvi put imamo jednog od najboljeg igraca na svetu i on ne zeli da igra za reprezentaciju. 


Tako da nema potrebe da branite Jokica od nas ''prosecnih Srbenda'' u kojima proradi nesto malo jace kad dodje vreme za kosarkasku reprezentaciju.

Sve što nalikuje na "a kako mogu drugi" i sve što je eufimizam za "bezdušan i boli ga uvo za repku" je u suštini vredjanje.

Svaka komparacija sa drugim igracima (sto je totalno van konteksta, jer nijedan nas drugi igrac nije bio u slicnoj poziciji) je vredjanje. Jer komparacija sluzi da izmeri sta je vece, sta je manje, sta vredi manje, sta vise po nekom parametru.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gudura said:

...moj klinac trenira kosarku od 6. godine i nikad nije imao dres bilo kojeg igraca iz NBA, pa ni nasih, ali je zato dres reprezentacije trazio dok jos nije umeo loptu da uhvati...

 

Da Bog da ti trazio dres Denvera za 7 rodjendan 😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mmajstor said:

 

Daj ne zajebavaj, ko ovde ima 4 meseca odmora?

 

Jos je coveku posao da se igra. Vecina nas dok smo bili klinci i igrali sport iz zadovoljstva je mastalo da od toga i zivimo a ne da radimo po kancelarijama neke suvoparne poslove. Ali eto, nismo svi podjednako talentovani, a sad oni koji jesu neke od njih treba i da ih zalimo jer im je mnogo tesko, a one koji pored toga sa zadovoljstvom prihvataju da igraju i za reprezentaviju kao sto je Bogdan Bogdanovic da smatramo budalom? 

Bogdana loži da mu košarka bude deo zivota svih 12 meseci. Jokica ne. I ja tu razumem Jokica. 

Hoće da konzumira u zivotu nesto sto nije samo košarka. Ako mu je košarka 95% zivota, postoje i onih 5%

To čak kad pretpostavimo da su podjednako umorni. A nisu.

 

Siguran sam da bih se bolje ispricao sa Jokicem nego sa Bogdanom, jer bi mogao da mi orica i o rasama konja.

Jokic sigurno obozava kosarku, i ne bio MVP da nije tako, i sigurno mu je gotiva da igra za repku, pa da povremeno popiju i času nekog precenjenog vina Zvonka Bogdana, dok su na pripremama.

Ali je u fazonu verovatno "Super je to, ali sad ne mogu, po svaku cenu"

 

O marginama njihovog žrtvovanja se ne diskutuje i ne komentariše, pogotovo mi koji ništa ne žrtvujemo za to sto oni rade. Tu ne znamo sta je malo, sta je mnogo, niti imamo pravo da pricamo sta je mnogo, sta malo.

Svako ima svoje razloge. Nikog ne ugrožava, as simple as that.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Skyglider said:

 

A na osnovu čega se da zaključiti da ga zabole za reprezentaciju? Da ga zabole ne bi igrao ni 2019 na SP ni 2016 na OI

 

A Bobiju je lako da se odaziva kad veći deo sezone presedi na klupi :classic_smile: 

 

 

2016 je bio niko (u poredjenju sa sada).

 

2019 je toliko na silu i pritisak stigao sa 15 kg viska, da nije moglo biti ociglednije. Tada je (imo) i shvatio da to njega ne zanima, uz obilatu pomoc Saleta. Ako je u sekudni prelomio da propusti najvecu sportsku smotru planete, ne vidim sta ce ga motivisati da se odazove za neko tamo Ep ili Sp.

 

Skidam mu kapu sto je odmah rekao sta zeli/ne zeli, bez telenovela premisljanja.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...