Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Bjelica,   Smajlagic

 

Jokic, Petrusev, Milutinov

Po meni je ovo mršavo, posebno na četiri. Za sada od ovih pet igrača imamo samo jednog spremnog za napad na postolje. Jeste on trenutno na vrhu sveta, ali samo je jedan.

 

Bjelica je van igre dobar deo sezone, a nije briljirao u reprezentaciji ni pre dve godine. Doduše, sad bi trebalo da bude u drugoj ulozi, pomoćnoj. Smailagića ne vidim kao ozbiljnog igrača u timu koji napada vrh (za sada, naravno). Morao bi neko da se spušta poziciju ispod.

 

Na pet, sa zdravim Milutinovim je ovo beton. Međutim, koliko će on biti spreman? Petrušev je super da bude treći centar i skuplja iskustvo, ali pod uslovom da ima dve zveri ispred. Moraćemo da Jokiću sakrivamo koka-kolu i burek i nađemo način da ga držimo u ovom MVP modu.

 

4 hours ago, Del Piero said:

Sto se mene tice pre cu gledati onaj polovan tim iz 2017. godine, gde se tacno znalo ko sta radi, nego drim tim iz 2019. i poprilicno neskladnu ekipu.

2019. nije bio drim tim.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Barkley#34 said:

Po meni je ovo mršavo, posebno na četiri. Za sada od ovih pet igrača imamo samo jednog spremnog za napad na postolje. Jeste on trenutno na vrhu sveta, ali samo je jedan.

 

Bjelica je van igre dobar deo sezone, a nije briljirao u reprezentaciji ni pre dve godine. Doduše, sad bi trebalo da bude u drugoj ulozi, pomoćnoj. Smailagića ne vidim kao ozbiljnog igrača u timu koji napada vrh (za sada, naravno). Morao bi neko da se spušta poziciju ispod.

 

Na pet, sa zdravim Milutinovim je ovo beton. Međutim, koliko će on biti spreman? Petrušev je super da bude treći centar i skuplja iskustvo, ali pod uslovom da ima dve zveri ispred. Moraćemo da Jokiću sakrivamo koka-kolu i burek i nađemo način da ga držimo u ovom MVP modu.

 

2019. nije bio drim tim.

Poprilicno ces se iznenaditi za smajlija..😊

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Marvin said:

 

Dopada mi se ovaj sastav, samo bih dodao jos nekoliko stvari.

1. Koliko je realno da Jovic bude zdrav? Ne znam, ali bi mi tu prva zamena bila Jaramaz, pre svega jer je ostatak bekovske linije odbrambreno poprilicno prosecan.

2. Dilema spolja bi mozda jos bila i Gudura vs Nedovic. Gudura je overall nesto bolji igrac, ali Nedovic bi mogao da bude taj microwave specijalac.

Opet, Gudura je i 4 godine mladji a uzimajuci u obzir Nedovicevo zdravlje Guduric je verovatno na neke srednje staze bolja opcija.

3. Pokusevski. Ogroman plafon ali poprilicno neizdefinisan za sad. Ne znam da li je bolje da ojaca i nadje svoju ulogu u NBA ili odmah bude deo kolektiva?

 

1. Jovara je vjechno povredjen, zato ga i ne zelim u Zvezdi nekst sizon...ali ti umjesto njega zelis Jaramaza...igraca koji je gotovo jednako svilen?

2. Vidi pod jedan. Nedovic presklon povredama.

3. Poku je must, sa njim nam se shiri igra i mogucnosti switchovanja, vise slashinga zbog fluidnosti, vise ciscenja za nase glavne igrace. U svakom slucaju - must. A ako ga Kokoskov iskontrolise, mogao bi biti najbitniji igrac uz Jokaru i Vasu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Micic ima 27, Bogdan 28, Guduric 26, Nedovic ima 29 godina, Jaramaz ima 25, Kalinic ima 29 godina; ja uopste ne vidim da je to nesto strasno. Tu negde 3/4 su Pokusevski i Smailagic. Plus Lucic i Jovic koji tek imaju 31. Pojavice se neko u medjuvremenu, uopste ne sumnjam u to. Treba da uzivamo u to sto imamo sada i u narednih 5-6 godina, ne da lomimo glave o tome sta ce biti za 10. A vec ima talenata koji su u najavi, treba ispratiti kako ce se razvijati Trifunovic, Jovic, Nakic, Vukcevic, Petrusev.

 

Nisam ni mislio da je nešto strašno, niti da treba lomiti glave na temu, već da odlične prilike za repku ne dolaze tek tako, (bar ne za najviše plasmane), i da ne treba to uzimati zdravo za gotovo. Ovo za Lučića i Jovića, da tek imaju 31, je u fazonu daće bog, imajući u vidu povrede koje su imali. Moj je utisak je da veću dubinu i trenutno i u talentima, imamo među visokim.

 

33 minutes ago, Barkley#34 said:

Po meni je ovo mršavo, posebno na četiri.

 

A pre 5-10 god, četvorka u repki nam bila najkrcatija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Marko said:

 

Nisam ni mislio da je nešto strašno, niti da treba lomiti glave na temu, već da odlične prilike za repku ne dolaze tek tako, (bar ne za najviše plasmane), i da ne treba to uzimati zdravo za gotovo. Ovo za Lučića i Jovića, da tek imaju 31, je u fazonu daće bog, imajući u vidu povrede koje su imali. Moj je utisak je da veću dubinu i trenutno i u talentima, imamo među visokim.

 

 

A pre 5-10 god, četvorka u repki nam bila najkrcatija.

 

Ne kazem da si ti bilo sta pogresno napisao. Razumem te skroz - ne treba nam stav "ima vremena za trofeje", vec "trofeji sad i odmah".

Nekako se i kosarka malo pomerila ka visokim igracima koji imaju dobar ballhandling i visok iq, pa se takvi talenti prilicno forsiraju - cini mi se da mi tu stojimo prilicno dobro. Ali imamo i mladih igraca na spoljim pozicijama u tom uzrastu, samo sto oni sporije sazrevaju, iskustvo je dosta bitno na toj poziciji, klubovi se bas retko osmele da nekom od 20 godina daju kljuceve ekipe u ruke...Videcemo, ali ja sam uveren da ne treba mnogo da brinemo za buducnost. Prosto smo kosarkaska nacija i to nije fraza.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da onako malo u srpskom stilu, polećemo pre nego što je vreme. To se i pokazalo u poslednjih 15ak godina, najveći uspesi su došli kada ih nismo očekivali, kad god smo mi i USA rešavali prvaka u maju, nije dobro prošlo. 
 

Jedno je papir, a drugo teren, ljudi čitaju tabloidne sportske vesti, stoga mislim da ovde vlada nekoliko zabluda:

 

- prva i najveća je Pokuševski. Zaista dečko može biti all star igrač i plafon deluje visoko. That being said, on je u ovom trenutku mnogo bliže minus igraču u tvrdoj FIBA utakmici nego ključnom igraču jednog contendera na OI. I za njega i za reprezentaciju je bolje da nakon sto dodje na okupljanje i oseti duh, vrati se u Oklahomu i sa vrhunskim stručnjacima radi na svom telu i šutu. Mnogo je više bilo Bruno Caboclo-a  i Noah Vonleh-a koji su bili vidjeni kao moderne dugačke opcije na svojim pozicijama, pa nestali sa mape, nego Janisa koji su iz druge grčke lige došli do zvezda. Zato je jako bitno što je dečko očigledno u sredini gde mu veruju i to mora da iskoristi. 
 

-druga je Teodosic. Iako i dalje kosarkaskim sladokuscima ume da pruzi trenutke magije, to je igrac koji je bio slabih fizikalija i sa 24 a sa 34 je ono sto donosi i ono sto odnosi ekipi otprilike u ravnotezi, sto znaci da se mora iskljucivo koristiti u ogranicenim sekvencama, i ne moze biti lider ozbiljne ekipe (na terenu, vam terena svojim iskustvom i zaslugama moze)

 

-treca zabluda (ili ajde recimo zelja koja se nece ostvariti) se odnosi na to da ce magicno svi najbolji igraci biti zdravi. Nece. Milutinov je propustio drugi deo sezone, sanse da zaigra su gotovo nikakve ( velika steta jer bi nam puno znacio). Jovic nije u stanju da ostane zdrav, nisam uveren da ce igrati. Nadam se da nekih novih povreda nece biti


-cetvrta je Bjelica. Takodje nije igrac koji je bio. Svima je jasno da je on sada samo strec opcija sa losom odbranom.

Ta pozicija 4 nam je najtanja i mislim da ce Kalinic i Lucic morati da uskacu.

 

da ne bude da je sve negativno, osvrnuo bih se i na sledece: Vasa Micic je konacno postao ono sto su mu predvidjali 2011. godine. Mislim da je ovo trenutak kada treba da postane Marej umesto Mareja i zajedno sa Jokicem nas odvede daleko. Kalinic i Lucic su jako bitni igraci, mozda ovaj drugi i bitniji zbog boljeg suta i dobrog osecaja za cut sto je bitno u igri sa Jokicem.

Bogdan igra odlicnu polusezonu, u najboljim je godinama i to je neka osovina koja nam moze doneti rezultat. Ne dobijaju prvenstva momci od 19 i ljudi od 37 osim ako se ne zovu Luka i Pau, a koliko god voleli nase mlade momke i veterane, ne zovu se

Edited by bosMan_jr
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Obojica (Bosman i Threep) grijesite, tako se u modernoj kosarci ne razmislja.

Sta, pustimo Pokua da se 'razvija', a moze da se igrom slucaja desi da nam prvo sljedece takmicenje bude za pet godina 🙄

Srecom pa znam da Kokoskov razmislja kao i Kosta.

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Crni Bombarder said:

Dosadan sam,znam,ali...ne voditi Raduljicu u Japan (ako se plasiramo) i vec je Igor napravio veliki pomak napred. 

Ako Raduljica krene, bice tamo prvi centar. To se uvek tako desi, on to vuce sa sobom, tu zlu kob. Ostali se povrede, uvrede, udebljaju, pripremaju za sledecu sezonu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nedović još uvek može i na top levelu, ako mu ubodeš tajming, da napravi apsolutnu pometnju u odbrani serijom trojki, ludih kontri, bacanja...da rano izvuče protivnika iz bonusa. Medjutim za to mu treba minutaža i prilično slobode što je teško očekivati u repki. Poznato je i da ga je muka uklopiti u iole komplikovanije akcije...luda glava je to. Fun to watch, to much to bare. Poku bi valjalo da zaigra da mu usadimo tu repka bubicu na vreme dok se ne istetovira sa zmajevima i tribalima ali i da Kokoškov i tim dobiju to neprocenjivo iskustvo kako se sve može upotrebiti tako specifičan igrač. Valja nam to rabiti narednu dekadu...Bože zdravlja. Od Bjelice ne očekujem ništa još od onog blamiranja sa Litvancima na EP kada je jedini imao i frejm i formu da im odgovori ali se isprepadao najstrašnije. Za igrača tipa Kalina mi nikad nismo imali zamenu. Bukvalno bi on bio dovoljan da se prevrnu slovenci ona zadnja dva minuta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, berti said:

Ako Raduljica krene, bice tamo prvi centar. To se uvek tako desi, on to vuce sa sobom, tu zlu kob. Ostali se povrede, uvrede, udebljaju, pripremaju za sledecu sezonu...

Racunam da ce ovaj put bidi drugacije. Na klupi nema vise njegove mecene.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Cavani said:

Vidim planirano i tradicionalno pripremno shaketanje na Akropolis kupu.

Ustoličenje Buruzisa 😄

 

Gledam snimak fajta i na kraju kad se sve smirilio Gagi otresa random Grka koji se kurčio jedno dva minuta, a kao šlag na tortu Sofo tauntuje Novicu. Kada bih morao da se kladim išao bih na Novicu, luda je to glava, Sofo bi se umorio od zamahivanja 😄

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iz Miškovog dokumentarca... :lol_2:

 

Kako mu je bilo na prvom treningu Denver Nagetsa?

 

"Dolazim na prvi glavni trening, gledam, svi kucaju ovako, kucaju onako, brzi, lete... Au, bokte, di sam ja doš'o... Idem ja možda kući... Možda sam se uplašio, ali sam shvatio da imam vremena da naučim, da ojačam, da budem možda i brži. Moram da ih usporim, ne mogu sa njima, mnogo su brzi. Bolje neka oni igraju u mom ritmu. To mi je ostalo iz Mege, da ja igram kako meni odgovara, a ne kako oni hoće", rekao je Jokić.

 

Dobili smo i potvrdu čuvene priče o jednom skleku.

 

"Nisam mogao stvarmo nijedan sklek da uradim. Počeo sam sa ženskim i šta sve nisam radio... U Vojvodini sam se povredio na prvom treningu, u Megi sam se povredio na prvom treningu, u juniorskoj reprezentaciji sam se povredio na prvom treningu, i u Americi sam se povredio na prvom treningu".

Edited by Čvarkov
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Bradulj

 

W97wlrK.gif

A u glavi peva 'dodje mi da okrenem te, kada zaspis'.

Sad bez zezanja, uvek mi je bilo bezveze ovo Krsticevo gadjanje stolicom pa shtura. Prvo sto je mogao vrlo lako nekog ozbiljno, ozbiljno da povredi, tipa da iskopa oko, a drugo sto Burusis ovde i nije trazio nesto posebno kavgu.

Deluje mi da je dosao sa pistoljem  na tucu nozevima recimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cavani said:

Sad bez zezanja, uvek mi je bilo bezveze ovo Krsticevo gadjanje stolicom pa shtura. Prvo sto je mogao vrlo lako nekog ozbiljno, ozbiljno da povredi, tipa da iskopa oko, a drugo sto Burusis ovde i nije trazio nesto posebno kavgu.

Deluje mi da je dosao sa pistoljem  na tucu nozevima recimo.

Daj ne zezaj, da ne bi Krloa dobišmo po pičci.

 

Pogledajte performans mučenog Koleta Perovića 😄 gura Krloa kako bi dobio prostor da overi Sofa (kako se namestio pomislio sam da će ga poslati na večna lovišta) i onda dva puta maši i pogađa vazduh. Taj dečko nije koristan ni za berbu voća, imam osećaj da bi se okačio o šljivu i polomio sve grane.

Link to comment
Share on other sites

Nedović još uvek može i na top levelu, ako mu ubodeš tajming, da napravi apsolutnu pometnju u odbrani serijom trojki, ludih kontri, bacanja...da rano izvuče protivnika iz bonusa. Medjutim za to mu treba minutaža i prilično slobode što je teško očekivati u repki. Poznato je i da ga je muka uklopiti u iole komplikovanije akcije...luda glava je to. Fun to watch, to much to bare. Poku bi valjalo da zaigra da mu usadimo tu repka bubicu na vreme dok se ne istetovira sa zmajevima i tribalima ali i da Kokoškov i tim dobiju to neprocenjivo iskustvo kako se sve može upotrebiti tako specifičan igrač. Valja nam to rabiti narednu dekadu...Bože zdravlja. Od Bjelice ne očekujem ništa još od onog blamiranja sa Litvancima na EP kada je jedini imao i frejm i formu da im odgovori ali se isprepadao najstrašnije. Za igrača tipa Kalina mi nikad nismo imali zamenu. Bukvalno bi on bio dovoljan da se prevrnu slovenci ona zadnja dva minuta. Sajsi ga ćelavi za taj potez ''struke''.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...