Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

35 minutes ago, Pero_Cameron said:

Jao kakva lista, steta sto ce bar 3-4 vrhunska igraca otpasti 😔

 

Ja bih pre rekao da imamo tacno 12 vrhunskih, i to na nasu srecu dobro rasporedjenih po pozicijama. Naravno, tesko je ocekivati da ces svih 12 biti zdravi & pravi

 

Micic, Jovic, Teo

Bogdan, Gudura

Lucic, Kalinic

Bjelica, Pokusevski

Jokic, Milutinov, Petrusev

 

Mozda jos Nedovic moze da se ubaci medju "vrhunske", ostali su klasa ispod imho

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Manu said:

 

Ja bih pre rekao da imamo tacno 12 vrhunskih, i to na nasu srecu dobro rasporedjenih po pozicijama. Naravno, tesko je ocekivati da ces svih 12 biti zdravi & pravi

 

Micic, Jovic, Teo

Bogdan, Gudura

Lucic, Kalinic

Bjelica, Pokusevski

Jokic, Milutinov, Petrusev

 

Mozda jos Nedovic moze da se ubaci medju "vrhunske", ostali su klasa ispod imho

Fali ti Bobby M.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Manu said:

 

Ja bih pre rekao da imamo tacno 12 vrhunskih, i to na nasu srecu dobro rasporedjenih po pozicijama. Naravno, tesko je ocekivati da ces svih 12 biti zdravi & pravi

 

Micic, Jovic, Teo

Bogdan, Gudura

Lucic, Kalinic

Bjelica, Pokusevski

Jokic, Milutinov, Petrusev

 

Mozda jos Nedovic moze da se ubaci medju "vrhunske", ostali su klasa ispod imho

 

Dopada mi se ovaj sastav, samo bih dodao jos nekoliko stvari.

1. Koliko je realno da Jovic bude zdrav? Ne znam, ali bi mi tu prva zamena bila Jaramaz, pre svega jer je ostatak bekovske linije odbrambreno poprilicno prosecan.

2. Dilema spolja bi mozda jos bila i Gudura vs Nedovic. Gudura je overall nesto bolji igrac, ali Nedovic bi mogao da bude taj microwave specijalac.

Opet, Gudura je i 4 godine mladji a uzimajuci u obzir Nedovicevo zdravlje Guduric je verovatno na neke srednje staze bolja opcija.

3. Pokusevski. Ogroman plafon ali poprilicno neizdefinisan za sad. Ne znam da li je bolje da ojaca i nadje svoju ulogu u NBA ili odmah bude deo kolektiva?

 

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manu said:

 

 

Quote

Mozda jos Nedovic moze da se ubaci medju "vrhunske", ostali su klasa ispod imho

 

 

Realno, sem USA, Spanije, Francuske i eventualno jos 2 reprezentacije (Litvanija i ajde Australija, mada ne znam bas), sve ostale bi suvim zlatom platile barem 50 posto tih igraca koji su kod nas u folderu "misc". Setimo se onog EP u Sloveniji kad smo otisli sa trecim timom. Prva postava ti je brutalna, a ono sto je sjajno je sto dobar deo tog tima cine momci ispod 30 godina (samo Teo i Bjelkan imaju osetno vise). Znaci, nema za sta da brinemo.

 

Edit: ne znam zasto dupli quote.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo, imamo tuce vrhunskih igraca, ali treba sve to uklopiti. Dosta nasih igraca su lideri u svojim timovima, a u reprezentaciji su u drugom planu. Nije se lako na to privici i prebaciti nivo igre iz kluba u reprezentaciju. Npr. jedan od boljih primera mi je Lucic, koji je 2017. bio fenomenalan na EP, a na SP za tri klase slabiji jer uopste nije bio toliko vazan sraf kao u Turskoj i odigrao je osetno slabije i sa manje samopouzdanja. Takodje sam citao nedavno intervju Milojevica gde kaze da Vasa ne ume da igra male minute i da je ubedljivo najbolji kad je lider ekipe. 

 

Sto se mene tice pre cu gledati onaj polovan tim iz 2017. godine, gde se tacno znalo ko sta radi, nego drim tim iz 2019. i poprilicno neskladnu ekipu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

 

 

Realno, sem USA, Spanije, Francuske i eventualno jos 2 reprezentacije (Litvanija i ajde Australija, mada ne znam bas), sve ostale bi suvim zlatom platile barem 50 posto tih igraca koji su kod nas u folderu "misc". Setimo se onog EP u Sloveniji kad smo otisli sa trecim timom. Prva postava ti je brutalna, a ono sto je sjajno je sto dobar deo tog tima cine momci ispod 30 godina (samo Teo i Bjelkan imaju osetno vise). Znaci, nema za sta da brinemo.

 

Edit: ne znam zasto dupli quote.

I Kanada ima odlican tim.

Bez povredjenog Mareja iz Denvera imaju ako se ne varam 14 Nba igraca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Decembarski said:

I Kanada ima odlican tim.

Bez povredjenog Mareja iz Denvera imaju ako se ne varam 14 Nba igraca.

 

Pa ja kao dal Kanada, dal Australija, pa stavio Kengure, ali imaju i Kanadjani fakat dobar tim.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Del Piero said:

Sto se mene tice pre cu gledati onaj polovan tim iz 2017. godine, gde se tacno znalo ko sta radi, nego drim tim iz 2019. i poprilicno neskladnu ekipu.

Valjda ce novi selektor umeti drugacije da poslozi tim u uloge u njemu?

Link to comment
Share on other sites

Pa nadamo se svi. Samo hocu da kazem da nije to bas tako jednostavno, imas 12 vrhunskih igraca i pregazices sve. 

 

Doduse mi smo stvarno blamantno odigrali protiv Argentine i to se nije smelo izgubiti sve da su nasi potezali nozeve jedni na druge u svlacionici.

 

I koliko god Bogdan bio izvanredan na proslom SPu Jokic mora biti glavni igrac, pa sve ostalo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bice opste klanje na OI. Pitanje ko ce tu sve i igrati, mada OI se igraju uglavnom kompletni timovi. 

 

Videcemo kakav je Kokoskov, i hoce li praviti tim ili ce morati sve zvezdice da vodi. 

 

Micic, Jovic, Teo

 

Bogdanovic, Guduric

 

Lucic, Kalinic, 

 

Bjelica,   Smajlagic

 

Jokic, Petrusev, Milutinov

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Del Piero said:

Pa nadamo se svi. Samo hocu da kazem da nije to bas tako jednostavno, imas 12 vrhunskih igraca i pregazices sve. 

Naravno da nije.

Ja sam od trenera koji dugo radi u Americi (radio) i ocekivao takav neki "All Star" pristup u selektiranju tima..znaci,sva najveca imena su unutra..pa se nadam da ce znati to i da poslozi kako treba..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

 

Dopada mi se ovaj sastav, samo bih dodao jos nekoliko stvari.

1. Koliko je realno da Jovic bude zdrav? Ne znam, ali bi mi tu prva zamena bila Jaramaz, pre svega jer je ostatak bekovske linije odbrambreno poprilicno prosecan.

2. Dilema spolja bi mozda jos bila i Gudura vs Nedovic. Gudura je overall nesto bolji igrac, ali Nedovic bi mogao da bude taj microwave specijalac.

Opet, Gudura je i 4 godine mladji a uzimajuci u obzir Nedovicevo zdravlje Guduric je verovatno na neke srednje staze bolja opcija.

3. Pokusevski. Ogroman plafon ali poprilicno neizdefinisan za sad. Ne znam da li je bolje da ojaca i nadje svoju ulogu u NBA ili odmah bude deo kolektiva?

 

Ovo verovatno nije tacno. Iako se po povratku iz NBA ocekivalo da je napredovao i bude medju liderima barem u Feneru, jednostavno to nije pokazao. Poenterski je bio solidan, ali ostali segmenti u igri su mu blamantni. 

 

Ball handling los, decision making los, odnos asistencija-izgubljenih lopti skoro jednak... Cini mi se da je jedino gde je 'napredovao' u NBA je neutemeljeno samopouzdanje koje je dobio, mada mu je i to splasnulo kako je sezona odmicala. Pisao sam vec o njemu na EL temi.  

 

Evo u tek zavrsenoj polufinalnoj seriji TBL-a protiv Karsijake, kao jedan od 5 stranaca u timu je imao prosecno 7 poena po utakmici uz veoma lose procente suta, sto je zaista sramotno. 

 

Mada u sustini, nije ni bitno ko ce da ide od njih dvojice ako se ovi glavni pojave. Ako dodje do te situacije koju svi zeljno ocekujemo, ja bih tu voleo da vidim nekog igraca sa dobrim defanzivnim karakteristikama. Guduric me nije kupio svojim igrama, ali ce mozda imati prednost jer mu je selektor trener i u klubu.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

OI na stranu, ali da li se to meni čini, ili bi EP naredne godine mogla biti, ne samo poslednja šansa mnogim igračima da dođu do zlata, nego i repki poslednja sigurna godina za medalju na neko vreme? Kad se uzmu u obzir i godine svih tih igrača, (koji su najzaslužniji za 4 vezana srebra u 2014-2017 periodu), i eventualne rupe na bekovskim i krilnim pozicijama u bliskoj budućnosti.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Marko said:

Kad se uzmu u obzir i godine svih tih igrača, (koji su najzaslužniji za 4 vezana srebra u 2014-2017 periodu), i eventualne rupe na bekovskim i krilnim pozicijama u bliskoj budućnosti.

 

Micic ima 27, Bogdan 28, Guduric 26, Nedovic ima 29 godina, Jaramaz ima 25, Kalinic ima 29 godina; ja uopste ne vidim da je to nesto strasno. Tu negde 3/4 su Pokusevski i Smailagic. Plus Lucic i Jovic koji tek imaju 31. Pojavice se neko u medjuvremenu, uopste ne sumnjam u to. Treba da uzivamo u to sto imamo sada i u narednih 5-6 godina, ne da lomimo glave o tome sta ce biti za 10. A vec ima talenata koji su u najavi, treba ispratiti kako ce se razvijati Trifunovic, Jovic, Nakic, Vukcevic, Petrusev.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Micic ima 27, Bogdan 28, Guduric 26, Nedovic ima 29 godina, Jaramaz ima 25, Kalinic ima 29 godina; ja uopste ne vidim da je to nesto strasno. Tu negde 3/4 su Pokusevski i Smailagic. Plus Lucic i Jovic koji tek imaju 31. Pojavice se neko u medjuvremenu, uopste ne sumnjam u to. Treba da uzivamo u to sto imamo sada i u narednih 5-6 godina, ne da lomimo glave o tome sta ce biti za 10. A vec ima talenata koji su u najavi, treba ispratiti kako ce se razvijati Trifunovic, Jovic, Nakic, Vukcevic, Petrusev.

Bogami ce onaj Tristan da bude paklen igrac...

Pu pu pu samo da ga ne ureknem...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...