Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Nije mi cilj da na bilo koji način izigravam Dudinog advokata, već samo iznosim jednu malu digresiju na ovu temu. Ja sam stvarno počeo da se distanciram i da ne uzimam za ozbiljno političke stavove i razmišljanja ljudi od 75+ godina (možda i koju godinu manje). 😁

 

Zaista nije nikakva zla namjera i neki diskriminatorski odnos prema starijima, samo ih jednostavno smatram potpuno nespremnim za vrijeme u kojem žive i previše lakom metom politike i političara. Imam u svom okruženju ogroman broj ljudi u ozbiljnim godinama koji su cijeli život protivnici Đukanovićevog režima, ispaštali su mnogi od njih osjetno zbog toga, a opet su spremni ruku u vatru da stave za AV, odnosno za njegov lik i djelo koje im serviraju mediji. Naravno, u Dudinom slučaju otežavajuća okolnost jeste to što prije samo par godina imamo skroz drugačiji narativ...ali zamislite čovjeka u tim godinama, koji se posle toliko vremena vratio kući, penzionisan i svakodnevno od novina preko televizije zatrpan propagandom, a vrlo vjerovatno ljude koji su im od značaja sekta na vlasti i na druge načine spopada i uvlači u svoje kolo...

 

Opet ponavljam, nije mi cilj da advokatišem, na kraju krajeva kao što i rekoste ljudi su kvarljiva roba, neki su možda od starta i kvarni ali smo ih mi u svojim glavama idealizovali iz skroz nekih drugih razloga, samo kažem da ne mora uvijek iza svega da stoji ta mračna strana čovjeka. A i lakše pada takav pogled na stvari, meni lično makar. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima smisla ovo što piše @Shonewizard ja sam u poslednjih par meseci u šoku kako moji matorci sagledavaju trenutnu situaciju. Ljudi koji su tokom groznih 90tih bili nestranački opredeljeni, ali gradjanski prilicno svesni, a danas potpali pod režimsku propagandu. Nažalost godine čine svoje i sivim ćelijama i baš su retki matorci kojima je mozak ostao "naostren" (kao npr. Koraksu, Petricicu, Dragoljubu Bakicu). Samo ja ipak mislim da u slučaju Dude nije samo to sa godinama razlog. Da je tu bilo nekih ličnih motiva, nekih ispravljanja krivih Drina, sujete i sl.

 

Eto Dudo, Radnički je pobedio, Srbija je izgubila. Jesi srećan sad?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, đubrivo. said:

pa za dudu smo znali i to što je pokazao prema snsu u ne tako dalekoj prošlosti. 

 

ne treba ni sve relativizovati, inače mogu ja da se umijem ujutru i kažem da sam novi ja i da prethodna ja dekada ne važi 

 

mislim i to je neki post modernizam koji je sad istorija, šta znam, valjda je i to validno. 

Ne znam da li mogu da precizno izrazim svoje misli, praštaj ako ne uspem. 

 

Elem, ne pokušavam da racionalizujem Dudine poteze (kao što rekoh, ovo je drugi u nizu, prvi je bilo postavljanje Vučića za pokrovitelja jubileja i Dudino objašnjavanje tog poteza, tu sam ''nabrao veđe'', a ovo je bilo samo za kiselu facu), to što radi je po meni dno i tu nema spora i jeste, on je proliv. Potez svakako ima racionalnu osnovu, sigurno se nije napio u kafani i zvao Vučića da mu kaže da ga voli. Ali, to je njegov problem, neće me sigurnosubediti da je to ispravno.

 

U potpunosti delim razočaranost potezom čoveka velike reputacije i iskustva i koji je bio deo priče protiv bolesti koja vlada. Međutim, uvek povlačim tu tanku liniju u odnosu na razočaranost u nečiju ličnost, jer nisam imao osnova ni da verujem u tu ličnost - ne poznajem ga. To je više odraz naše želje da nas razume neko uspešan i situiran, ko dosta stavlja na kocku pričom protiv režima. Da nismo sami, da ne poludimo gledajući kako nerealno postaje stvarno, kako je Mali pravi doktor, kako je Vučić Mesija, kako ništa nismo imali pre 2012... U svemu tome upadamo u zamku idealizujući svakog ko se suprotstavi (osim Boška jer je on, jelte fašista :yawn2:). Posebno kad taj neko ima uspešnu karijeru, ispeglanost, godine... Takva izdaja nas baci u očaj jer kome verovati posle svega. Jbg, svima nam se to dešava.

 

Hoću da kažem da je dovoljno posmatrati saborce samo tako, nema potrebe praviti od njih kumove, braću, prijatelje. Tada je i izdaja samo poslovni potez, ljigav, odvratan, ali nije ličan. 

 

Pritom, pričalo se ranije da generalno ti naši trenerski velikani nisu neki ljudi, u onom bazičnom smislu, a bilo je tračeva i o Dudi. Tu je Dule nekako najtransparentniji, pa je lako nemati iluzije u vezi njega. To što ne želimo da slušamo tračeve o njima, jer je to uglavnom nebitno za njihov osnovni posao, ne znači da treba da zanemarimo kada počnemo da se lično vezujemo za njih. Samo toliko - kad malo razmislimo nemamo osnova da verujemo da on vozi juga i šalje sve pare kevi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni deluje kao kombinacija nekoliko faktora:

1. Pokušao da se direktno bori protiv Vučića - pokušaj doživeo potpuni fijasko, razočarao se u bolida Jankovića, valjda pomislio da je borba besmislena

2. Procenio da "Hvala, Vučiću" i nije toliko strašno da se kaže, ako će to da pomogne da se otkloni poslednja prepreka da država pomogne Radnički, koji jeste nižerazredni klub sada, ali je legat njegovog brata i "preživljavanje" Radničkog vidi kao preživljavanje nečega u čemu je njegova porodica imala važnu ulogu

3. Moguće da postoji i ta neka ucena - kuća, sin (šta je sve već pominjano). 

Inače, kad smo kod tačke 3 - bio sam jednom u Dudinoj kući, na večeri... Šta da vam kažem, vrhunska kuća. Potpuni Beverly Hills. :) 

p.s. Ovo "Hvala, Vučiću i nije toliko strašno da se kaže", nažalost možemo da vidimo puno puta, u raznim oblicima, na primerima raznih ljudi. U našoj eliti ne postoji dovoljna svest, politička i filozofska, o simbolici, o principima, o snazi i važnosti istih... Čak i kad je neko na pravoj strani istorije, ta energija se brzo i uzaludno potroši, niti se postigne konkretan učinak angažmanom, niti ostane nešto za budućnost bar u vidu simbola - otpora, morala, humanosti.

To je vrlo žalosno i ovo je samo jedna epizoda u toj priči.
 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Obi-Wan said:

Nažalost godine čine svoje i sivim ćelijama i baš su retki matorci kojima je mozak ostao "naostren" (kao npr. Koraksu, Petricicu, Dragoljubu Bakicu). 

 

Vrlo moguce da je i samo ovo. 

 

Pa ja vidim po sebi kako godinama mi slabe sive celije i zivci. A onda ako te ne strefi nikakva iznenadna smrt pocinjes ozbiljno da razmisljas o njoj...tu je samo sto nije, i ako tu pomanjka sivih celija onda se i cela percepcija prema samom zivotu menja. Daj da ugrabim ono sto jos moze, da se pojavim na tv-u, da uzmem nagradu, da pokazem da sam jos ziv i bitan itd itd... 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Barkley#34 said:

To je više odraz naše želje da nas razume neko uspešan i situiran, ko dosta stavlja na kocku pričom protiv režima. 

 

Meni ovo nije dovoljno. Conditio sine qua non jeste da covek sa nama deli isti sistem vrednosti. Pa ako je to slicno, a pored toga je i uspesan tek onda je to dobitna kombinacija jer ce dobiti priliku da taj sistem vrednosti promovise.

 

A s obzirom da Dudu pratim jos od kada je vodio reprezentaciju krajem 80ih, i naslusao sam se na tone njegovih intervjua, dok i kroz poteze koje je pravio u karijeri se mogao steci utisak da je to taj sistem vrednosti koji delimo. E taj sistem je on izdao, a ne nas.... i onda se svi mi osecamo slabiji jer oni najbolji (ili medju boljima) od nas koji imaju moc ili priliku da taj sistem adekvatno promovisu - su stavili nesto drugo iznad njega. 

 

Jos jednom - Rest in peace Dudo. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

U potpunosti delim razočaranost potezom čoveka velike reputacije i iskustva i koji je bio deo priče protiv bolesti koja vlada. Međutim, uvek povlačim tu tanku liniju u odnosu na razočaranost u nečiju ličnost, jer nisam imao osnova ni da verujem u tu ličnost - ne poznajem ga. To je više odraz naše želje da nas razume neko uspešan i situiran, ko dosta stavlja na kocku pričom protiv režima. 

 

Niko nije ni rekao da poznaje Dudu pa se razocarao. Jednostavno ljudi su razocarani izdajom (prava rec da ne budemo politiki korektni) coveka koji je do juce bio njihov saborac protiv ovog zla na vlasti. 

 

Dusan Ivkovic je neko koga sam uzimao kao primer zasto treba glasati za Jankovica. Iskusan covek, covek koji je napravio nesto u zivotu, video sveta, video kako se zivi i taj covek dodje i kaze e ljudi ovo nije dobro ne treba ovako moze mnogo bolje. Setao je i protiv rusenja u Savamali davao intervjue kako je vesic najveci zlotvor koga je ovaj grad video (i jeste) i sada taj isti Dusan Ivkovic kaze hvala Vucicu bez njega nista ovo ne bi bilo, kao da je taj Vucic izvadio 

svoje i batine pare i licno sve finansirao.

 

Nece opozicija da gradi halu Radnickom to razumem, al nece brate ni Vucic. Kazes hvala ljudima u gradskom sekretarijatu, u ministarstvu sto su prepoznali da je Radnicki simbol Beograda tuc muc a ne 

Vucicu care padisahu legendo nista bez tebe nista posle tebe. 

Duboko sam razocaran i kao sto nisam imao problem da prelomim da su i Nedovic i Bobi govna koja su mu dala podrsku tako nemam problem ni za Ivkovica. Sisaj ga matori i teraj se u kurac. Idemo dalje. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ili je ucenjen, ili mu nesto ocajnicki treba sto samo rezim moze da mu sredi. Treceg nema. Sto rekoste, nije se zapio u kafani pa iracionalno postupio. Ono je bio nastup coveka u nekoj bezizlaznoj situaciji. Jednostavno, nema gotovo nikakve sanse da je samo tek tako flipnuo pod stare dane. 

 

Sta znam, zena mu valjda drzi onaj privatni vrtic na NBGD, iza opstine, mozda tu nisu cista posla pa su ga sada kada su preuzeli NBGD stisli za to... dodajem samo na listu mogucih pritisaka/potreba. 

Link to comment
Share on other sites

Obrni okreni, deluje da matori nešto muti i radi ilegalno čim mu treba SNS banda za nešto, pošto mu za njegov posao, reputaciju i generalno lovušinu sigurno ne trebaju. SVe u svemu, tužno i duboko razočaravajuće. Čak i da je morao da se zahvaljuje nadležnim organima, nije morao žvalonji lično, kao što je Tamburinjo napisao. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni je zao sto se (jos) jedna svetla tacka (sa strane morala) u nasem sportu ugasila, ali moram da priznam da ja to ne prezivljavam ni izbliza toliko tesko kao pojedini ovde.

 

Naprosto sam postao isuvise cinican u poslednjih par godina, shvativsi da nase drustvo funkcionise po sistemu "sto se tice morala, morala sam".

 

Uostalom, ko god da je ozbiljnije izucavao srpsku istoriju u poslednja dva veka, zna da na nasu kolektivnu veliku zalost, Vucko (manje-vise) predstavlja samo poslednji izdanak jednog otrovnog stabla, i plasim se da ce uprkos svojim nedelima ostati nekaznjen od strane pokolenja.

 

Uostalom, daleko od toga da bi bio prvi. Neki od njih cak imaju i trgove nazvane po sebi.

 

Dakako da je tuzno sto nase drustvo nije sustinski uznapredovalo, a moglo je, ali ne vidim korist od pretvaranja kako se sada desava nesto sto nije nikada ranije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako su iskidale naše. Ajde +35 razlike, nego odbrana i zaštita skoka ❤️

 

Edit: Moderatori, ako treba prebacite na temu ženske reprezentacije. Mada, nisam našao tu temu, što mi je i više nego čudno...  
 

Edited by Majak
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...