Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ma ljudi menjaju misljenja o pojedincima od utakmice do utakmice. Ne tako davno, na onim proslim kvalifikacijama za WC posle poraza od Estonaca, Izraelaca i ostalih secam se kako je Avramovic ispljuvan od gomile forumusa u fazonu ko poziva ovog amatera, grozan igrac, decko nema pojma itd itd. Mogu da se pronadju ti postovi. Danas posle dobrih igara u ovom prozoru (ne)zacudjujuce veliki broj njegovih poklonika. Tako je to kod nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Del Piero said:

Cenim i gledam Avrama jos od Borca, ali preteraste ga. Kao sto je Chaos napisao, juce je jedan Andjusic uzeo loptu na kraju i resio mec onako liderski. Hteo sam da napisem to sinoc, ali nije mi se dalo da prevalim takvu recenicu preko tastature. Andjusic i lider.

 

Avramovicu hvala sto nas vuce kroz ove i prosle kvalifikacije, ali ne mozes zbog toga da mu das mesto u 12. Ostali ne igraju jer ne mogu, ne zato sto nece. 

 

Ako bismo vec ubacivali novog beka u 12 onda bi imho to trebalo da bude Vanja. Avram sa svojim stilom igre i nema sta da donese novo u nasu igru, odnosno tesko mu je dati loptu pored Tea, Vase, Bogdana, itd., dok Vanja izrasta u vrlo dobrog defanzivca na EL nivou i uz spot up sut za tri poena moze puno lakse da se ubaci u neki sistem.

 

Hvala bogu trenutno na bekovskim pozicijama nemamo problem, mada cinjenica je da u reprezentaciji na terenu nismo puno toga dobili od Vase, Gudure i Nedovica.

Taj sto je napisao to nije gleda Andjusica ove i prosle sezone u Burgu. Andjusic daje 17ppg uz dobre procente i bio je vise puta clutch, cak i buzzer beater..

 

Manje vise za repku, jasno je da tu Avram nema mesta, ali da ni KKP ni Zvezda ga nisu uzeli u obzir je zabrinjavajuce. Nema covek pedigre i trenera da ga skroz profilise.

 

Momku svaka cast, volim igrace sa mudima..koji ne beze od lopte i odgovornosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, LosmiSK said:

Manje vise za repku, jasno je da tu Avram nema mesta, ali da ni KKP ni Zvezda ga nisu uzeli u obzir je zabrinjavajuce. Nema covek pedigre i trenera da ga skroz profilise.

 

Ja sam nesto secanja da on i nije hteo da dolazi u vecite i da prodje kao mnogi drugi koji se nisu probili, nego je vredno nabijao statistiku u Borcu, pa onda jos i u Italiji, i eto ga sada u jednoj od najjacih liga sveta. Vrlo verovatno mnogo bolja odluka i putanja karijere nego da je iz Borca dosao u KKP/KKCZ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Ja sam nesto secanja da on i nije hteo da dolazi u vecite i da prodje kao mnogi drugi koji se nisu probili, nego je vredno nabijao statistiku u Borcu, pa onda jos i u Italiji, i eto ga sada u jednoj od najjacih liga sveta. Vrlo verovatno mnogo bolja odluka i putanja karijere nego da je iz Borca dosao u KKP/KKCZ. 

Sigurno, samo bi onda bar mi znali zasta je realno sposban. Fali mu neki ozbiljan klub,bila je to Unicaja ali tu je bas bilo gusto na njegovoj poziciji..Rizik je veci sa vecitima, ali ako prodjes na konju si.

Link to comment
Share on other sites

Valjda je sad jasnije zasto smo lako dobili Finsku sa 80:58.

 

Svajcarska je trenutno mnogo bolja ekipa od Finske, em imaju boljeg trenera, em dobro koriste igracki kadar koji imaju.

 

Finska je glupo prosula energiju protiv Gruzije koja je klasa u odnosu na ovakvu Srbiju i to je uzelo danak jer su njima glavni igraci oni koji su bili protagonisti i pre 10 godina - Wilson, Huff, Koivisto i nesto mladji Nuutinen i Salin. Sve ostalo je odron koji nije ni za reprezentaciju Moldavije.

 

Ne vidim ni sta je poenta pracenje ovih kvalifikacija - osim toga sto moras da se bas potrudis ako neces da se plasiras, ovi mecevi su pokazali da evropska kosarka polako umire - Srbija koja nema nijednog dobrog igraca mladjeg od 25 godina (osim par izuzetaka koji nemaju nikakve veze sa srpskom kosarkom), Gruzija koja nema spoljne igrace pa im igra izvesni McFadden, Finska koja vec vekovima igra u istom sastavu jer novih igraca nema, realnost je da ce ekipe poput Svajcarske biti sve kompetitivnije u godinama koje slede.

 

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo smara prica kako nemamo mladih igraca i kako sve propada.

 

Za klupsku kosarku i da se slozim, ali reprezentacija kada su svi tu ima imho najjacu ekipu kada se gleda kvalitet igraca jos od 1995. Jos to nismo uklopili da pokazemo na terenu, ali individualni kvalitet i potencijal ekipe je ogroman.

 

Ova prica kako nema mladih igraca se ponavlja godinama unazad. Onda se pojavi Vasa kao jedan od najboljih plejeva Evrope, Guduric dodje do NBA, Lucic se npr. nije ni uzimao u obzir do 2017., a tamo bio jedan od najvaznijih igraca.

 

Sutra ce Vanja mozda da bude bek sa 15 ppg u EL, Petrusev u NBA, Pokusevski novi Bjelica, a onaj Smailagic valjda nije bez razloga u Warriorsima. 

 

Poenta je da u reprezentaciji ne moraju da igraju mladi igraci, vec oni koji su najbolji trenutno, a cinjenica je da su trenutno slatke muke koga izostaviti iz 12. 

  • Like 1
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Ode Rakoč iz KSS, gospodski se pozdravio, abrovi kažu da je realnost drugačija.

 

https://www.instagram.com/p/CIlgzpDBOj8/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Quote

igorrakocevic8

Verified

Dragi prijatelji i ljubitelji košarke, moj mandat od 4 godine na mestu potpredsednika Košarkaskog saveza Srbije se završio. Za ukupno 6 godina na toj odgovornoj funkciji, trudio sam se da maksimalno posvećeno, savesno i pošteno odradim svoj posao. Verujem da sam u tome i uspeo. Osvojene su 3 zlatne i jedna bronzana medalja sa mlađim kategorijama za koje sam bio zadužen, uspešna promocija košarke po Srbiji, stvaranje dobrih odnosa sa klubovima i veliki uspeh u predočavanju mladim igračima koliko je bitno odazvati se pozivu za dres reprezentacije i kolika je čast biti pozvan za taj dres. Uspeo sam da košarkaški približim Republiku Srpsku Srbiji, i recimo, kao rezultat toga, baš iz republike Srpske smo dobili igrača koji je postao kapiten zlatne juniorske generacije a trenutno je i A reprezentativac. Bilo je tu mnogo razgovora i sa roditeljima, igračima, trenerima, agentima sa ciljem da im se objasni i pomogne da shvate važnost igranja za Srbiju. Neki od naših najtalentovanijih mladih igraca koji su učestvovali u našim reprezentativnim programima su danas NBA igrači, izabrani u prvoj rundi drafta. Ipak, najvećim uspehom smatram činjenicu da nijedno dete srpskog porekla nije izostavljeno, gde god da to dete živi i igra košarku, i da je svaki naš mladi igrač dobio podjednaku šansu da obuče dres reprezentacije.
U toku ovih 6 godina sam mnogo naučio, stekao velika i kvalitetna prijateljstva i usavršio svoje veštine. Napraviću kratku pauzu, a onda ću biti spreman za nove sportske izazove jer verujem da je moja dužnost da košarci još više vratim. Želim da se zahvalim dragim kolegama i saradnicima iz Košarkaškog saveza Srbije i da im poželim mnogo sreće u daljem radu! @kssrbije #kss #srbija

 

Edited by Obi-Wan
Link to comment
Share on other sites

Велика је штета што је Игор Ракочевић завршио мандат у КСС. Из личног искуства могу рећи да је био веома посвећен послу, посебно у детектовању и интегрисању наших талената из дијаспоре.

Nа сваку ситуацију је конкретно и брзо реговао.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Mogao bi Konchar da se pozove za OI.
Solidan za kraj klupe.

 

"Nakon što sam krajem januara u Gardenu upitao za porijeklo Džona Končara, saigrača Marka Gudurića, shvatio sam da nema nikakve veze, osim po prezimenu, sa našim prostorima i kulturom. Ne samo da ne zna ni riječ našeg jezika, nego ne zna ni iz kojeg kraja su mu preci, deda po kojem nosi prezime." 

 

Mislim da je ovim gore sve receno. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...