Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 hours ago, Princeton21 said:

 

Bio je kapiten selekcije u18 (Petrusev, Pecarski MVP, Paunovic..) koji su osvojili zlato na EP. Meni je bio najbolji prospekt za seniorsku kosarku od njih sviju, cak je dobijao i prilicno dobru minutazu u Igokei, ali mi se nije razvio kosarkaski onako kako sam ga ja zamislio. Baca strasne projektile sa 3p, bas ima drven sut. Fizikalije, odbrana, skok, kretnje, maturity ima sve sto se gleda kod mladog igraca, ali treba bas da poradi na svim kosarkaskim segmentima da bi bio ozbiljna napadacka prijetnja. Fali mi fluidnosti, nekih prirodnih poteza. Bas treba da se razigra negdje, da dobije slobode u igri - ali ima onu zar u sebi, pobjednicku nit. 

Videh sinoc u mishicani da je Petrusev igrac meseca u NCAA..
je l' to taj?

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mmajstor said:

Aha, ovi sa 20 raznoraznih trenera su ga jedva spremili za 3 meseca, a ti bi da ga on sam spremi za 10ak dana...potpuno neozbiljno. Ne sprema igraca prvi trener tima nego individualni trener. To sto je on dosao debeo i nespreman na prvenstvo pa posle u NBA je iskljucivo njegova odgovornost. 

 

Pritom, najozbiljniju pripremnu tekmu sa Grckom je propustio zbog privatnih obaveza. 

 

Tvoji stavovi idu iz krajnosti u krajnost.

Zbog hobija. Hipodrom

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Squabbit said:

Videh sinoc u mishicani da je Petrusev igrac meseca u NCAA..
je l' to taj?

 

 

Igrao je i Petrusev na tom u18, bas je odudarao kvalitetom. Gledao sam ga kad je igrao u high school, setao je bio izmedju 4 i 5, znao je cesto da napada licem, sutira iz vana, cesto trojke itd. Za Srbiju i evo sada za Zags, igra kao prava petica sidras, razgrce u reketu, dominira. Vidicemo kako ce presaltati taj stil igre na seniorsku kosarku, i koliko ce mu trebati adaptacija. Vise mi se svidjao kao prospekt sto sam vidio iz skole, ali jos je mlad, pa cemo viditi u kom smijeru ide razvijanje.

Link to comment
Share on other sites

Slozio bih se u potpunosti oko nacina igre, komentarisao sam to vec na proslom repstativnom takmicenju. Petrusev je bio legit prangija i znacajan procenat poseda igrao potpuno licem okrenut kosu na Montverdeu. Ovo sto se vidi kod Fewa i u poslednjim rep okupljanjima je bas sidrasenje. Doduse, prosirio je znatno repertoar dole, sad se legit zavrsava oko oba ramena, kapljice i spustanja na tablu iz svih uglova, bolje pozicioniranje za entry pass... Medjutim, te lateralne kretnje.... Uh, deluje mi da je citava 2 koraka sporiji od svog prosecnog mecapa u NCAA. A na sta ce to da lici sutra na ozbiljnijem, pro nivou, ne znam sta da mislim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga pratio samo na takmicenjima mladjih selekcija. Od prvog dana sam zapazio da ima izuzetan rad nogu kada se odrola i otvori, pivoti, rolovi, oslobadjanje za otvorenu poziciju. Sve jeto djelovalo skolski, ali je zavrsavanje, posebno prosle godine, bilo klimavo. Pretpostavljam da je to popravio ove godine, jer je statisticki i ulogom ova godina u odnosu na proslu u Gonzagi neuporediva.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mmajstor said:

Najveci problem sa Petrusevim jeste sto luta izmedju pozicija 4i5 i tesko moze da mu se profilise prava pozicija u seniorakoj kosarci. Za 4 mu fali brzina a za 5 dominacija pod kosem... iako van toga je kvalitetan kosarkas, ali za koju poziciju. 

 

Po meni ne luta ni najmanje, dečko je klasična petica. Ima čitav spektar centarskih poteza - leđna tehnika, otvaranje iz pika, duboko pozicioniranje, post pinovanje... Ima 210, već sada je dosta jak, a što se tiče dominacije pod košem, dečko i u NCAA ima skoro 60% realizacije pod košem, na Fiba u20 je imao i skoro 70% realizacije pod košem, sa 20 poena u proseku. Mislim da je to dovoljno da se nazove dominacijom pod košem?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...