Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 hours ago, Zvezdinho said:

Znaci i Majk Meloun dunster sto je izjavio da je Sale forsirao Jokica na poziciji krilnog centra.

 

https://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:823090-Meloun-o-Jokicevim-partijama-u-dresu-Srbije-Igrao-je-na-poziciji-krilnog-centra-ulazio-sa-klupe

Pa kako je uopste i pomislio da moze da bude starter dok je u timu mladjani Birča?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mmajstor said:

 

Birca ne igrao protiv Argentine. 

 

Starter protiv Filipina/Portorika/NZ je opusteno mogao da bude i Slobodan Sarenac. 

Nije mogao jer Jokic dokazano dize formu i kondiciju kroz utakmice. Trebao je da igra svaki mec 30 plus minuta, iako bi nekad izgledao kao da ce da rikne, nikad ne bi riknuo, samo bi bio bolji u narednom mecu. Dokazano u NBA-u.

 

 

Btw, Salo trazi 200 hiljada evra za Tea i u fazonu je: ,,Mislili ste da ste se resili mog unistavanja reprezentacije tako sto ste me smenili sa mesta selektora buahahahahaaha".

Edited by Bek
Link to comment
Share on other sites

Dokazano...mislis posle 3 meseca i skidanja 11kg? Kad dodjes nespreman na takmicenje tu dalje svaka takticka filozofija pada u vodu. 

 

Ovaj drugi pasus ti ne zasluzuje komentar. Pogotovo kad se prisetimo sta si pisao pre i za vreme SP, a sta sada pises. 

44 minutes ago, Markoss said:

Jel pozvan Stefan Djordjevic? Nije igrao, gledao sma nesto ispresecano i cini mi se kao da sam ga video u civilu. 

 

 Bio je na spisku. 

Link to comment
Share on other sites

Aha, ovi sa 20 raznoraznih trenera su ga jedva spremili za 3 meseca, a ti bi da ga on sam spremi za 10ak dana...potpuno neozbiljno. Ne sprema igraca prvi trener tima nego individualni trener. To sto je on dosao debeo i nespreman na prvenstvo pa posle u NBA je iskljucivo njegova odgovornost. 

 

Pritom, najozbiljniju pripremnu tekmu sa Grckom je propustio zbog privatnih obaveza. 

 

Tvoji stavovi idu iz krajnosti u krajnost.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mmajstor said:

Aha, ovi sa 20 raznoraznih trenera su ga jedva spremili za 3 meseca, a ti bi da ga on sam spremi za 10ak dana...potpuno neozbiljno. Ne sprema igraca prvi trener tima nego individualni trener. To sto je on dosao debeo i nespreman na prvenstvo pa posle u NBA je iskljucivo njegova odgovornost. 

 

Kažem ti, gubljenje vremena klasično.

 

 

Kada je prethodnih godina spominjano kako bi neko od tih igrača igrao za repku, ali samo da dobije duži odmor, svi su se složili da je to ok. A kondicioni trener može da odgovara za nečiju spremu, samo ako je sproveo sa tim igračem ceo ciklus priprema. Pa čak ni to nije slučaj, ako igrač dođe sa puno kg viška. A ovde ni jedno, ni drugo. 

 

Al eto, kaže čovek da su kondicioni treneri i nutricionisti koji su 3 meseca spremali Jokića u Denveru idioti, samo je trebalo Meloun da ga isforsira par temi po 35 minuta i to je to :lol_2:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Scepan Mali said:

Stimac igra EL, ne znam stvarno ko je jos mogao, Jelovac? iskreno nista mi smislenije nije da igra Jelovac nego  Velickovic...

 

Jelovca je najbolje opisao Bili Piton:

 

 

🙂

 

Novica ce i kljakav skakati za svaku loptu, takav je mentalni sklop.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, uini said:

ko je ilić, momak koji je igrao u četvrtoj? imao je neki ulaz sa korner - trice gde je praktično jednom spustio loptu na parket, napravio dvokorak u preostaloj razdaljini i zakucao 

 

bar mi se tako pricinilo. nisam video ništa drugo ali ovo je bilo lagano a impozantno 

 

Bio je kapiten selekcije u18 (Petrusev, Pecarski MVP, Paunovic..) koji su osvojili zlato na EP. Meni je bio najbolji prospekt za seniorsku kosarku od njih sviju, cak je dobijao i prilicno dobru minutazu u Igokei, ali mi se nije razvio kosarkaski onako kako sam ga ja zamislio. Baca strasne projektile sa 3p, bas ima drven sut. Fizikalije, odbrana, skok, kretnje, maturity ima sve sto se gleda kod mladog igraca, ali treba bas da poradi na svim kosarkaskim segmentima da bi bio ozbiljna napadacka prijetnja. Fali mi fluidnosti, nekih prirodnih poteza. Bas treba da se razigra negdje, da dobije slobode u igri - ali ima onu zar u sebi, pobjednicku nit. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

kakve sad ima veze da li je pozvan jelovac za prozore tj nowitza umesto njega

verovatno postoje i neki vanterenski razlozi, nije kao da nam je jelovac zavrsavao posao u proslim kvalama i bio na ivici da udje u 12, jer nije

 

bolja je spojka proverenih u svakom smislu veterana i mladih igraca od kojih ce neki nekada mozda i uci u 12. jelovac nije ni jedno ni drugo, novica je drugo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, uini said:

ko je ilić, momak koji je igrao u četvrtoj? imao je neki ulaz sa korner - trice gde je praktično jednom spustio loptu na parket, napravio dvokorak u preostaloj razdaljini i zakucao 

 

bar mi se tako pricinilo. nisam video ništa drugo ali ovo je bilo lagano a impozantno 

 

Da su ga bar malo skautirali, ne bi se u zivotu tako zaleteli na njega i ostvarili mu ulaz. Decko ne moze trojku ni slucajno da da.

 

Mada ima brutalne fizikalije, to stoji. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Novica je odigrao vrlo korektnu partiju juče i bio je pravi "tata" ovim klincima, bodrio sve i dizao atmosferu, al ne onako kao Štimac, nego je čovek davao celog sebe i na parketu, a ne samo za samopromociju. Koliko ga ne volim kad igra za KKP, toliko je bilo lepo navijati juče za njega. Nemam ama baš nikakav problem što će odigrati ove bedne kvalifikacije, sigurno ovi mlađi mogu više da nauče od njega nego od Jelovca, koliko god ovaj drugi danas bio relevantniji igrač.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

kakve sad ima veze da li je pozvan jelovac za prozore tj nowitza umesto njega

verovatno postoje i neki vanterenski razlozi, nije kao da nam je jelovac zavrsavao posao u proslim kvalama i bio na ivici da udje u 12, jer nije

 

bolja je spojka proverenih u svakom smislu veterana i mladih igraca od kojih ce neki nekada mozda i uci u 12. jelovac nije ni jedno ni drugo, novica je drugo.

Ako si mislio na mene, gde sam rekao da je problem što je Novica pozvan? Da smatram da je Jelovac trebao biti pozivan umesto Birčevića npr, definitivno smatram.

Edited by 1 od 8000 Lakija
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1 od 8000 Lakija said:

Ako si mislio na mene, gde sam rekao da je problem što je Novica pozvan?

 

nisam ja nikakav sudija, tako da i ako mislis nesto sta mene briga. samo sam poveyao pitanja "otkud novica" sa činjenicom do obojica igraju na PF poziciji, pa eto.

ne vidim potrebu za jelovcem, taman da je bolji igrač trenutno od nekih na njegovoj poziciji koji su pozvani, to je moj take

 

jesam li nešto pogrešno razumeo?

Link to comment
Share on other sites

igor-prevara

 

https://www.theringer.com/nba/2020/2/21/21146656/nba-coaching-flameouts-john-beilein

Igor Kokoskov, 2018-19 Suns

Record: 19-63

Unlike so many coaches on this list, Kokoskov had a great deal of experience before his first head coaching job. He was an assistant for 18 years in the NBA, including five seasons in Phoenix from 2008 to 2013. Unfortunately Kokoskov inherited a lackluster team, the only welcoming gift the Suns know how to give besides impatience.

But Kokoskov will not be forgotten. He passed too many benchmarks! The Suns finished last in the Western Conference, went on a franchise-worst 17-game losing streak, and was the first team since 1954-55 to score fewer than 10 points in the first quarter of consecutive games. Though his Suns team was not the losingest in franchise history. That honor belongs to Red Kerr, who coached the 1968-69 squad to a 16-66 record.

What happened next? Kokoskov is an assistant coach with the Kings.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...