Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

42 minutes ago, realno *w said:

Todorovićev učinak je dosta tanak ove godine, a ima već dosta vremena kako se oporavio. Videćemo kako će to izgledati.

Jesi li ga gledao ove godine? Ja nisam, zato pitam, ali sam pratio da statistike nisu lose. Evo sada provjeravao.

EC: 21 minut,10,5 poena, procenti 60, 33,8 i 89. Indeks 10,5. To je dobro. U zadnje dvije EC 15 i 20 poena.

 

U ACB, malo manja minutaza i skor, procenat za dva dosta losiji 40, ali za tri 38%. Ako se ustali na 40% za tri to je ozbiljan ucinak sa krila, a sutira u skok sutu. U svakom slucaju igrac koji ne treba loptu, a svakako je bolje kontrolise nego konkurenti za poziciju.

Kandidat mi je slican Jaramazu. Ims neke kvalitete koji ga isticu. Recimo, da je Milosavljevic zdrav on ne bi imao mjesta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laki pepe said:

Jesi li ga gledao ove godine? Ja nisam, zato pitam, ali sam pratio da statistike nisu lose. Evo sada provjeravao.

EC: 21 minut,10,5 poena, procenti 60, 33,8 i 89. Indeks 10,5. To je dobro. U zadnje dvije EC 15 i 20 poena.

 

U ACB, malo manja minutaza i skor, procenat za dva dosta losiji 40, ali za tri 38%. Ako se ustali na 40% za tri to je ozbiljan ucinak sa krila, a sutira u skok sutu. U svakom slucaju igrac koji ne treba loptu, a svakako je bolje kontrolise nego konkurenti za poziciju.

Kandidat mi je slican Jaramazu. Ims neke kvalitete koji ga isticu. Recimo, da je Milosavljevic zdrav on ne bi imao mjesta. 

 

Nisam gledao statse, moram priznati da su bolji nego što sam imao utisak. Čak deluje da rastu brojke u poslednje vreme...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jaramaz se ozbiljno namece za poziciju broj dva. Cini mi se da smo tu najbolje obezbedjeni "podmlatkom" sa jos Radanovim, Vanjom, Avramovicem, i jos dalje Trifunovicem. Kako to ufrikombinovati sa ne tako starim Nedovicem, Guduricrm i neprikosnovenim Bogdanovicrm bice zanimljivo za videti kad neko od njih propusti takmicenje.

 

Na tri se namecu Davidovac i Zagorac, dok Dobric jos uvek ne moze da se nametne za minutazu na ozbiljnom nivou, a tu je i Todorovic iz pecalbe. 

 

Najveci oroblem nam je i dalje pozicija 1 i 4. Na pleju susa nevidjena... od Pena mislim da treba dici ruke, i jedino sto postoji u razmatranju je Uskokovic iz FMP. Na poziciji 4 je Borisa najvece razocarenje. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam malo gledao Davidovca na 4 i 3 protiv Tomasa koji je dosta jak i Novice koji je dosta namazan je bilo sasvim korektno. Plus u napadu onda nije tako spor kao protiv bekova. Dakle DD bih ja od sada vodio kao 3/4.

 

Ako svi budu zdravi i ako Kokoskov ne bude imao neke cudne ideje, na krilnim pozicijama ce biti bas interesantno: Bjelica, Kalina, Lucha, Todorovic, DD, Zagor... mozda i gospodin MM da se oprosti sa medaljom 🙂

 

Sto se tice pleja,  OI ce verovatno biti Teovo poslednje takmicenje a onda Vasa uzima palicu. Sa njim i Bogdanom smo mirni bar jos jedan ciklus. Ne moramo da posmatramo pozicije vise tako klasicno. Sa Bogdanom i recimo Gudurom ti imas jos dva kreatora, plus sa krila i centra Bjelica i Jokic. Svako tu moze da vrti pik i poziva akcije, mogucnosti je mnogo.

Edited by Laki Marvini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da - Smailaga, njega zaboravih. Nesto ne vidim te druge klince da se namecu, ili su previse mladi da bi se mogao proceniti njihov potencijal. 

 

Slazem se da je DeDa najvise iskoracio ove sezone. Dobio je konstantnost. 

 

1 hour ago, 21Barkley said:

Da, Zagorac se baš nameće. :classic_biggrin:

 

Namece se, samo je pitanje koliko uspesno i da li ima neko drugi da je vise u tome uspeo. Od nestandardnih reprezentativaca to su samo pomenuti DeDa i Todorovic 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Jeste treci centar (Milutinov je drugi) ali sve manje igra ozbiljnu kosarku, tako da se nadam da ce se vrlo brzo neko drugi nametnuti na tu poziciju. Kuzmic je ispao iz trke i nadajmo se da ce uspeti da se vrsti u onu formu iz Zvezdine prve sezone. Od ostalih moguce je da ce to biti Djordjevic iz FMP. Jankovic iz Partizana se trudi, ali ne verujem. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...