Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Nista novo... Jokicevi 'obozavatelji' pokusavaju da svemu daju neku politicku ili sumnjivu notu iz nerazumevanja da ima ljudi koji vise cene ono sto je pruzio Bogdan. Ponavlja se teorija zavere gde Kalina nije igrao iz politicko/sumnjivih razloga....'jer je i to bilo sasvim jasno' iako sustinski nije imalo veze sa vezom. 

 

Nego kako bi tek glasovao Kuzmanovic? 🙂

 

Simonovic nema nijedan glas znaci da Kovacic nije ucestvovao u izboru... 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da su gotovo svi ovi koji su glasali za Bogdanovica navijaci Partizana. Slucajnost? 😄

 

Inace, znam za dva medija da su glasale cele redakcije pa je sabirano, to je taj izbor. E sad, da li su svi bili kolegijalni, ili je glasao samo navedeni novinar, to ne znam.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

 

daj nemoj da me zasmejavaš

Pazi, iskreno priznajem da ne znam o cemu se radi, ne ulazim uopste u neke teorije Zvezda-Partizan, Danilovicev zet... Nemam objasnjenje, stvarno ne znam sta da mislim, valjda je jedino objasnjenje retardiranost i strucnost nasih novinara.

 

Nikola Jokic je imao verovatno najbolju sezonu koju je ikada ijedan nas igrac imao. Rekao bih sigurno, ne verovatno. I sve je to kulminiralo u ovoj godini, a nagrada je za igraca godine. Covek je apsolutni vodja tima, ali apsolutni, bez njega su ekipa za dno tabele, doveo ih je do drugog mesta mozda nikad jaceg zapada i polufinala konferencije, gde je malo falilo da udju u finale i to bas zbog retardiranosti ostatka tima, a ne njegove. Prvi centar NBA-a, Ol star igrac, cetvrti u glasanju za MVP-a.

 

Bogdan uopste nije skrajnut u tom Sakramentu kako neki predstavljaju, imao je uvek priliku i uglavnom je nije koristio, jedna dobra partija pa dve lose, slab sut... Prosecan igrac u ispodprosecnoj ekipi. Daju mu se kljucevi druge najjace reprezentacije i dovodi je do petog mesta. I sad tu treba izvlaciti neke individualne uspehe i sta ti ja znam? Najbolji strelac prvenstva gde je MVP Riki Rubio.

 

Ja Bogdana obozavam, ali on jednostavno nije taj kalibar i nema nikakve sramote u tome. Jedan jako dobar bek suter, kakvih je uvek bilo, ima i bice. Srecan sam i ponosan sto ga imamo i sto je nas, ali Nikola je nesto posebno i ne radja se takav igrac svaki dan.

 

I dalje sam ubedjen da su, posle povrede Tea, kljucevi reprezentacije morali da budu dati Jokicu, u kakvoj god formi bio, i da bi rezultat bio drugaciji.

 

Ne znam kako ovo da srocim, a da ne ispadne da imam nesto protiv Bogdana, ali on je imao jednu u stvari luzersku sezonu i to govorim zato sto ga postujem i verujem da moze bolje. Nije se nametnuo u klubu, a nije da nije imao priliku, nije napravio nikakav rezultat sa tim klubom, dobio je reprezentaciju da je vodi do medalje i nije uspeo i za sve to na kraju je nagradjen nagradom za najboljeg srpskog igraca.

 

Sa druge strane imamo igraca koji je pruzao najbolje partije u istoriji nase kosarke, bio lider i pobednik, vukao ekipu da igra iznad mogucnosti i to nije dovoljno da bude najbolji srpski igrac.

 

Znam da nije bas isto, ali skoro da je doslo do toga da je Jokic kao Djokovic tj.sam vrh sporta, a Bogdan je neki Lajovic, Djere... Nije Nikola Novak, ali nije ni Bogdan Lajovic jer je taj Lajovic 34.igrac sveta, daleko bolji nego Bogdan, tako da je poredjenje skoro i na mestu.

 

E, sad, nek TSS proglasi Lajovica za igraca godine. U mom svetu je to tako bukvalno, znam da je za neke preterivanje, ali posle ovakve Jokiceve godine, bukvalno na taj nacin gledam stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/24/2019 at 9:23 PM, LayupFromTheMidget said:

Posle one izjave da bi samo Bogdan mogao da igra sa njima, mislim da je jasno kakvi bizoni su  na celu saveza i bivsi selektor.

To je ona izjava kada su inicijalno pitani za Doncica i Jokica?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Djordjevic i Danilovic su nas najbolji bekovski par svih vremena. Mislim da bi zbog toga bilo legitimno da daju takve kvalifikacije... ako oni nisu to zasluzili, pa ko je onda to zasluzio ili nama nista sveto nije, nego smo svetski prvaci u pljuvanju svega i svacega a pogotovo onih najboljih medju nama? 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj izbor Bogdana od strane ovih burekdžija veoma razumljiv. Pre svega - verovatno većina ovog kadra nije pogledala nijednu NBA utakmicu prethodne sezone, a sasvim moguće je da većina njih deli čuveni stav da se tamo igra "cirkus košarka za američke drogerante i konzumente čizburgera". Dalje, emocija prema reprezentaciji je uvek prenaglašena, a u Kini Bogdan jeste bio naš najbolji igrač bez dileme, nevezano za razloge i Saletovu taktiku. Na kraju, Jokićev ležeran manir i stav, navijačka neopredeljenost i sl. čine ga manje atraktivnim za ove likove čija se profesionalna delatnost uglavnom sastoji ili od prepisivanja ili od "Srbi u NBA" sadržaja.

 

Na kraju krajeva, nije ni bitno. Od Bogdana je jedino bolji bio Jokić, nije sad kao da je Fića Čović dobio priznanje (mada me ni to ne bi čudilo u ovom ambijentu).

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mmajstor said:

Djordjevic i Danilovic su nas najbolji bekovski par svih vremena. Mislim da bi zbog toga bilo legitimno da daju takve kvalifikacije... ako oni nisu to zasluzili, pa ko je onda to zasluzio ili nama nista sveto nije, nego smo svetski prvaci u pljuvanju svega i svacega a pogotovo onih najboljih medju nama? 

Realno, samo sujetne budale mogu da pljucnu po Jokicu i Doncicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2019 at 2:06 AM, mmajstor said:

Djordjevic i Danilovic su nas najbolji bekovski par svih vremena. Mislim da bi zbog toga bilo legitimno da daju takve kvalifikacije... ako oni nisu to zasluzili, pa ko je onda to zasluzio ili nama nista sveto nije, nego smo svetski prvaci u pljuvanju svega i svacega a pogotovo onih najboljih medju nama? 

Najbolji bekovski par svi vremena su Kića i Moka bez sumnje. Uostalom, taj par je osvojio 5 zlatnih medalja na velikim takmičenjima uključujući i Olimpijske igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bluecuracao2 said:

Najbolji bekovski par svi vremena su Kića i Moka bez sumnje. Uostalom, taj par je osvojio 5 zlatnih medalja na velikim takmičenjima uključujući i Olimpijske igre.

 

Da, Moka i Kica su definitivno jedne od nasih najvecih legendi. Najtrofejniji jesu, a sto se tice kvaliteta u odnosu na ovu dvojku tu ce uvek biti razlicitih misljenja. Sigurno bi i ovi imali vise trofeja da nas nisu stopirali sankcijama kao i zlata da je 96e dosla koledz sekcija kao nekada. 

 

3 hours ago, Bojdo said:

Reći za NBA superstaRa da ne bi mogao da igra sa NBA prolaznicima predstavlja teško nipodaštanja. 

 

Za njih je receno da su fantasticni igraci tako da to uopste ne lici na nipodastavanje. Druga je vec prica sta oni misle ko od ovih sadasnjih bi mogao da igra sa njima.... to ne znaci da onaj ko se tu ne nadje je nekvalitetan, vec samo da bi se Bogdan najvise uklopio u njihovu pricu. Tu se ne radi samo o kosarkaskim kvalitetima, a da bi se neki NBA 'superstar' tu nasao verovatno mora prvo da postane i reprezentativni superstar, a ne da neki NBA 'prolaznici' razvale u reprezentaciji, pruze mnogo vise od superstarova, i imaju potpuno drugaciji pristup prema tom dresu. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Azazelkg said:

Neumorni ste po pitanju pominjanja Filipa Čovića na svim mogućim i nemogućim temama... Koji je motiv pomenuti ga na ovoj temi? Pokušavam da povežem pojmove Filišćp Čović i reprezentacija Srbije i nikako mi ne ide...

 

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Juniorski repstativac... idemo dalje

 

2 hours ago, McLeod said:

 

I umalo seniorski, za vreme kvalifikacija. Srecom oporavi se mocni Ilija Djokovic na vreme.

 

 

Quote

ČETVRTAK, 02. JUL 2009, 18:47 -> 18:50

 
 

Košarkaši Srbije izgubili od Albanije u Peskari

Košarkaši Srbije izgubili su od Albanije sa 69:83 (19:23, 19:15, 18:21, 13:24) u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta na Mediteranskim igrama u Peskari.

mladi-20-do-god.4bmp.jpg

Reprezentacija Srbije će u petak od 18 sati igrati za sedmo mesto sa selekcijom Crne Gore, koja je izgubila od Maroka sa 60:81.

 

Reprezentacije Albanije i Maroka igraće za peto mesto.

U ekipi Srbije najefikasniji bio je Aleksandar Mitrović sa 18 poena, dok je Filip Čović postigao 12, a Branko Lazić 11.

U reprezentaciji Albanije najbolji je bio Ersid Luka sa 24 poena, dok je Franko Bušati dodao 19.

 
 
 
 
 
 

 

Ovaj poraz je jedna od vecih blamaza nase reprezentacije. Dynamic duo je za MI selektirao i vodio niko drugi nego Klipa...

  • Thanks 5
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...