Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, oɹəd™ said:

Mislim da je idealna prilika bila da se uruči priznanje Vasi Miciću... Ali naravno HTZ bulumenta iz Saveza koju ja odavno prozivam i dalje pokušava da se zameri igraču koji treba da predstavlja oslonac reprezentacije.

Posle one izjave da bi samo Bogdan mogao da igra sa njima, mislim da je jasno kakvi bizoni su  na celu saveza i bivsi selektor.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije nezasluzeno i da je nagradu dobio Jokic, kao sto nije nezasluzeno da je dobije i Bogdanovic. Ipak se ova nagrada dodeljuje u Srbiji, tako da su partije u reprezentaciji merodavnije od partija u NBA. Ako bi NBA ili bilo ko drugi dodeljivao nagradu za najboljeg srpskog igraca u toj ligi ne bi bilo dileme. 

Edited by mmajstor
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa cekaj, zasto vrednujemo doprinos repki Srbije toliko, a domacim klubovima ne?

 

Vrednuje se naravno, ali nijedan srpski igrac nije imao toliki doprinos nekom srpskom klubu kao sto je Bogdanovic imao na svetskom prvenstvu, gde je proglasen za najboljeg strelca i usao u prvu petorku svetskog prvenstva.

Da je neki igrac Zvezde imao takvo priznanje u Evroligi i on bi bi bio u uzoj konkurenciji kao sto je bio i Jokic. Ovo ne znaci da je Bogdanovic bolji igrac od Jokica, nego je to misljenje i priznanje od strane KSS-a. Isto i mi mozemo da organizujemo voting na forumu i da pobedniku damo priznanje za najboljeg igraca po izboru foruma Vox92, ali to ne znaci da je taj najbolji... to je iskljucivo subjektivni osecaj.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Ovo ne znaci da je Bogdanovic bolji igrac od Jokica, nego je to misljenje i priznanje od strane KSS-a. Isto i mi mozemo da organizujemo voting na forumu i da pobedniku damo priznanje za najboljeg igraca po izboru foruma Vox92, ali to ne znaci da je taj najbolji... to je iskljucivo subjektivni osecaj.

Naravno da je subjektivno, uostalom objektivno ne postoji.

 

E sad, s obzirom da svako ko je odgledao 10tak NBA tekmi tokom sezone ni u ludilu nece da pomisli da Bogdan moze da dobaci do onoga sto je Jokic odigrao u plejofu, to znaci da je jedna od naredne 2 stvari tacna:

 

1) Novinari koji su glasali ne prate NBA (sto me uopste ne bi iznenadilo)

2) Dobili su neki incentive da glasaju za Bogdana.

 

Sta je od ova dva tacno uopste nije bitno, poenta je da je nagrada blamantna, kao kad bi Kalates dobio nagradu za najboljeg grckog igraca.

 

Samo neka oni tovare Jokica slobodno, ja se iskreno nadam da ni minut za repku do kraja karijere nece odigrati, pa nek nastave da ga drkaju ovako.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

A imas i 3):

Novinari kada dodeljuju priznanje vise vrednuju igre za reprezentaciju na nacionalnim prvenstvima nego u nba

 

I taj pogled je legitiman kada se uzme u obzir argument da MVP NBA lige gde daje po 40 poena dodje na nacionalno prvenstvo i raspadne se gde na utakmicama bude jedva dvocifren. 

 

Ja kada bih glasao isto bih izabrao Bogdanovica jer vise vrednujem sve one koseve koje je on dao za reprezentaciju nego one koje je Jokic dao za Denver. Verovatno onaj ko vise ceni nba od reprezentacije ce uraditi obrnuto, ali priznanje dobije onaj ko ima vecinu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

A imas i 3):

Novinari kada dodeljuju priznanje vise vrednuju igre za reprezentaciju na nacionalnim prvenstvima nego u nba

 

I taj pogled je legitiman kada se uzme u obzir argument da MVP NBA lige gde daje po 40 poena dodje na nacionalno prvenstvo i raspadne se gde na utakmicama bude jedva dvocifren. 

 

Ja kada bih glasao isto bih izabrao Bogdanovica jer vise vrednujem sve one koseve koje je on dao za reprezentaciju nego one koje je Jokic dao za Denver. Verovatno onaj ko vise ceni nba od reprezentacije ce uraditi obrnuto, ali priznanje dobije onaj ko ima vecinu. 

 

 

Slazem se u potpunosti.

 

Isto i ja mogu da vrednujem sto moj ortak sabija na basketu ispred zgrade pa glasam za njega, to ne znaci da ne treba da se sprdaju sa mnom sirom interneta kao sto to i rade sa ovim laznim novinarima.

 

Moze svako svakakve gluposti da nalupa pod parolom kako je sve subjektivno. Evo ja mislim da je DeAnthony Melton najbolji igrac na svijetu i ne zelim da diskutujem o tome dalje, jer je ionako subjektivno.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Danas se svaka stvar moze izvrdati ruglu i sprdati se jer na internetu svako uzima za pravo da iskazuje svoje stavove i misljenje koji su po pravilu uvek razliciti. Problem je kada svoje misljenje hoces da nametnes kao jedino istinito. 

 

Za svoje misljenje sam napisao argumente zbog cega tako mislim. Za mene MVP lige koji odigra onakvo SP po Fibinim pravilima ne moze da u isto vreme bude i najkorisniji igrac na svetu. Prosto ne moze. Ne igra se kosarka samo u Nba. Svakako se ne bi sprdao sa cinjenicom da je priznanje dobio igrac koji je usao u najbolju petorku sveta i bio najbolji strelac svetskog prvenstva koji je ujedno bio i najefikasniji igrac utakmice protiv Amerike gde su igrali nba igraci. Normalno je da postoje razlicita misljenja i neslaganja, ali ko se to sprda sa tim sem nekoliko ljudi sa foruma? Pa nije Bircevic dobio priznanje...

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Bogdan je role player u NBA, Jokic je superstar i TOP 10 igrač lige,  po vecini američkih novinara i bivsih NBA igrača, kao i GM. Bogdan nije ni u TOP 50 najboljih kosarkasa svijeta. Jedan dobar reprezentativni turnir koji je zavrsio neuspjehom i solidna rola u NBA ga ne mogu svrstati ispred nekoga ko odigra brutalno NBA. Nekoga ko je odigrao PO na nenormalan način, nekoga ko je izabran u prvu petorku  NBA, i četvrti u glasanju za MVP lige. 

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, mmajstor said:

Danas se svaka stvar moze izvrdati ruglu i sprdati se jer na internetu svako uzima za pravo da iskazuje svoje stavove i misljenje koji su po pravilu uvek razliciti. Problem je kada svoje misljenje hoces da nametnes kao jedino istinito. 

 

Za svoje misljenje sam napisao argumente zbog cega tako mislim. Za mene MVP lige koji odigra onakvo SP po Fibinim pravilima ne moze da u isto vreme bude i najkorisniji igrac na svetu. Prosto ne moze. Ne igra se kosarka samo u Nba. Svakako se ne bi sprdao sa cinjenicom da je priznanje dobio igrac koji je usao u najbolju petorku sveta i bio najbolji strelac svetskog prvenstva koji je ujedno bio i najefikasniji igrac utakmice protiv Amerike gde su igrali nba igraci. Normalno je da postoje razlicita misljenja i neslaganja, ali ko se to sprda sa tim sem nekoliko ljudi sa foruma? Pa nije Bircevic dobio priznanje...

 

Dobro, ali nije se taj Jokic toliko osramotio na tom SP koliko neki hoce da predstave. Bio je drugi nas najbolji igrac.

 

I da idemo nekom logikom da su SP i NBA isto, sto veze nema sa mozgom, Jokic je bio drugi najbolji igrac u petom timu na SP, sigurno u nekih petnaestak najboljih igraca na SP i pored slabije forme i najbolji igrac negde cetvrtog, petog tima u NBA, na kraju, negde u 10 najboljih u NBA.

 

Bogdan je bio najbolji igrac petog tima na SP, negde mozda treci, cetvrti igrac prvenstva, neki treci, cetvrti igrac negde, lupam, sesnaestog tima u NBA-u (pitanje je da li to znaci i sesnaestog tima na svetu) i sveukupno negde 65.najbolji igrac u NBA-u.

 

Ako je Jokic recimo bio sedmi igrac u klupskoj kosarci i petnaesti u reprezentativnoj, a Bogdan sezdeset peti u klupskoj i treci u reprezentativnoj, ko je bolji u ukupnom zbiru?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

 

Za svoje misljenje sam napisao argumente zbog cega tako mislim. Za mene MVP lige koji odigra onakvo SP po Fibinim pravilima ne moze da u isto vreme bude i najkorisniji igrac na svetu. Prosto ne moze. Ne igra se kosarka samo u Nba. Svakako se ne bi sprdao sa cinjenicom da je priznanje dobio igrac koji je usao u najbolju petorku sveta i bio najbolji strelac svetskog prvenstva koji je ujedno bio i najefikasniji igrac utakmice protiv Amerike gde su igrali nba igraci. Normalno je da postoje razlicita misljenja i neslaganja, ali ko se to sprda sa tim sem nekoliko ljudi sa foruma? Pa nije Bircevic dobio priznanje...

 

Poenta je kakve argumente koristis i koliko su verodostojni, pominjes kao argument da je Bogdan dao dosta poena u totalno nebitnom mecu sa Amerima nikad slabijeg sastava, pokusavajuci da naglasis taj Bogdanov uspeh nad NBA igracima, dok hoces da unizis Nikolu koji je u timu godine u toj istoj ligi :D. Neverovatno.

NBA je svetlosnim godinama ispred svake lige, zao mi je, ali tako je. Znaci, srazmerno je mnogo veci uspeh sta uspes da uradis u toj ligi. Gledaju te milioni ljudi sirom sveta u NBA, uporedi broj gledalaca, sto u areni, sto pokraj malih ekrana. Svake godine PO se prati sve u vecem broju, pogledaj recimo cene karata za jednu od potencijalnih sedam utakmica, a takodje i cenu za jednu utakmicu finala SP-a. Jedan Kanadjanin je platio ove godine dve karte za jednu utakmicu Toronta 77k kanadskih dolara, doduse, bila je preprodaja, ali to govori koliko su ljudi spremni da plate (jedno pravilo iz ekonomije, proizvod vredi onoliko koliko je kupac spreman da plati) .  Totalno neuporedivo. SP nema prestiz kao NBA. 

 

Sto se tice Grcke, jedan igrac ne osvaja titulu, Janis nije oko sebe imao pristojnog sutera, a u Milvokiju ima specijalce. Ne znam sta ste ocekivali od njega, ali mene njegove partije na SP-u nisu iznenadile kad se zna u kakvom sistemu on fenomenalno funkcionise. To je reprezentacija, ne mozes da se pojacavas kao u klubovima, moras da se boris s tim sto imas. 

 

I da, drag mi je Bogdan, ali sto se tice poredjenja, moze Nikoli samo peskire da nosi.

 

Sto se tice izbora za najboljeg kosarkasa, to je sramota kosarkaskog saveza. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Jokic je dobio prosle godine, a dobice verovatno i sledece. Bogdan je dobio 2017. i 2019. Teodosic 2016. Bjelica 2015. Bitno da se to razdeli medju najboljima, a da li to bude bas te godine kad je igrac zasluzio nije toliko ni bitno.

 

Edited by momohyoideus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, oɹəd™ said:

Mislim da je idealna prilika bila da se uruči priznanje Vasi Miciću... Ali naravno HTZ bulumenta iz Saveza koju ja odavno prozivam i dalje pokušava da se zameri igraču koji treba da predstavlja oslonac reprezentacije.

 

+100

Link to comment
Share on other sites

Jao, majstore, da l' si realan sa ovom poplavom ''argumenata''? Kakvo, bre, pravdanje različitim mišljenjima, subjektivnošću, trte-mrte. Pa nisu pravili anketu na pijaci pa da Vučić dobije nagradu (pošto je on omnipotentno biće, jelte). Utoliko je veća sramota što su tako glasali košarkaški novinari, ljudi koji bi trebalo da su informisaniji i stručniji u odnosu na najveći deo običnog sveta. I ja neuporedivo više volim reprezentaciju pa opet ne bih ni u ludilu glasao tako.

 

Da smo porobili na SP, a Bogi bio MVP, najbolji strelac i još trista nešto, pa i da kažeš da može da postoji neka težina u toj odluci. Jedino ako su im poslužili loš vinjak.

 

Kao da je sramota dati Jokiću nagradu pet ili deset godina uzastopno. Samo da on nastavi da bude na tom nivou, ostalo ćemo lako.

 

6 hours ago, mmajstor said:

nijedan srpski igrac nije imao toliki doprinos nekom srpskom klubu kao sto je Bogdanovic imao na svetskom prvenstvu

Ujeo si tata Čovu za srce. :kece:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drakaris said:

 

 

I da, drag mi je Bogdan, ali sto se tice poredjenja, moze Nikoli samo peskire da nosi.

 

 

 

Da li je Jokić nekad osvojio nešto sa bilo kojim klubom u karijeri? Neko zlato sa reprezentacijom, bilo koje nacionalno prvenstvo, makar neki Kup? 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...