Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ako se dobri sjecam Dudini pomocnici su bili Kesar, Nikitovic, Saletov Muta i Antonic. 

 

Mislim da je izbor Mikojevica i Jovanovica veliki iskorak i da to treba pohvaliti.

 

Ne mislim da su zanatski Kesar, Nikitovic i Antonic losi, ali svaki ima svoje felere.

Kesar i Nikitovic su od prvih dana svoje karijere slovili za menadzerske trenere, suvise su isli linijom manjeg otpora, nikada nisu pokusali izgraditi autoritet.

 

Antonic se davno pozdravio sa karijerom prvog trenera pa i pored moguce velikog doprinosa rezultatima on nije kandidat za neku visu poziciju. Nesto kao Gavrilo u Zvezdi. O Muti ne vrijedi trositi rijeci.

 

Sustinski, proslo je dobrih deset godina, a nije se kroz reprezentaciju dalo sanse nekom perspektivnom treneru da se razvije. Neki Trifa, Sasa O, Luka Pavicevic, Lukic, Dzikic su trebali biti sistemski testirani kroz mladu, univerzitetsku i konacno da dobiju mjesto pomocnika. Svakako i nasi treneri preko bare.

 

Moze se reci da su ostali u medjuprostoru, suvise dobri za pomocnike, nedovoljno dobri za glavne.

 

Zato postujem izbor ove dvojice trenera. Za razliku od prethodnih pomocnika grade svoje ime. Jeste da obojica rade u "menadzerskim" timovima, ali 10 godina u Megi sa gomilom top talenata i prepoznatljiva igra FMP-a cine ovu dvojicu kandidata vrijednim ulaganja.

 

Za ostale selekcije obavezno treba razmotriti Borka Radovica, americke djake, mozda Gvozdica, Vladu Djokica. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

Posle bolnog prizemljenja letos, sad me opet neki hype puca polako 

🙂

 

Isto i mene, sad dok sam pratio zdrebence za OI kvalifikacije, leptirici mi samo rade u stomaku :)

 

Nama malo treba da nas spuca hajp oko kosarke, realno :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sanjam tako sinoć kako idem preko trga nikole pašića, makar podseća i nalećem na 

 

r637847_1296x518_5-2.jpg&w=768&h=307&sca

 

tumara tako on okolo sa zidarskom flašom zaječarca u ruci (plava etiketa, to je valjda onaj pšenični?) koju je već otprilike sljuštio. 

izgleda kao da je leto, pošto fura neku jednako svetlo-plavu maju sa kratkim rukavima i izgleda prilično potišteno;

 

ja sam u fazonu wtf videće te ljudi s'tom flajkom i diskretno je pokupim, nije se opirao.

 

sledeća scena, otvara mi vrata od sobe koja neodoljivo podseća na moju kada sam bio klinja, OPET sa flajkom piva u ruci i kao ćaskamo.

realno smalltalk. pričam ja njemu kako sam u retkim trenucima u kojima sam imao prilike da odigram basket protiv profi košarkaša, kapirao koliko sam bespomoćan.

nikola prevrće očima, čak se ni ne pravi da ga zanima.

 

okej, vidim ja, smalltalk ne fercera, uletim klizeći sa "pa dobro čoveče što šiješ ovo pivo non-stop" (nisam pitao zašto zaječarac, sry boki) a on kao "ma pusti, rekao mi onaj trener da pretrčim 70 kilometara u cugu, ja trčao trčao i smorio se". ja očigledno ne kapiram da je san ali mi tih 70km nešto previše čak i u ovoj nadrealiji i kao "ma jesil siguran, mnogo je to"

 

ma kaže, "gde mnogo, branko lazić ponekad istrči 200 kilometara". ja: "okej"

 

e moi uini  : i

 

edit: zaboravih kraj zbog kojeg sve ovo pišem. izlazim iz sobe koja opasno liči na moju kada sam bio klinja i skapiram da ga nisam pitao da li će igrati za repku. 

ko zna zašto je to dobro.

Edited by uini
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

sanjam tako sinoć kako idem preko trga nikole pašića, makar podseća i nalećem na 

 

r637847_1296x518_5-2.jpg&w=768&h=307&sca

 

tumara tako on okolo sa zidarskom flašom zaječarca u ruci (plava etiketa, to je valjda onaj pšenični?) koju je već otprilike sljuštio. 

izgleda kao da je leto, pošto fura neku jednako svetlo-plavu maju sa kratkim rukavima i izgleda prilično potišteno;

 

ja sam u fazonu wtf videće te ljudi s'tom flajkom i diskretno je pokupim, nije se opirao.

 

sledeća scena, otvara mi vrata od sobe koja neodoljivo podseća na moju kada sam bio klinja, OPET sa flajkom piva u ruci i kao ćaskamo.

realno smalltalk. pričam ja njemu kako sam u retkim trenucima u kojima sam imao prilike da odigram basket protiv profi košarkaša, kapirao koliko sam bespomoćan.

nikola prevrće očima, čak se ni ne pravi da ga zanima.

 

okej, vidim ja, smalltalk ne fercera, uletim klizeći sa "pa dobro čoveče što šiješ ovo pivo non-stop" (nisam pitao zašto zaječarac, sry boki) a on kao "ma pusti, rekao mi onaj trener da pretrčim 70 kilometara u cugu, ja trčao trčao i smorio se". ja očigledno ne kapiram da je san ali mi tih 70km nešto previše čak i u ovoj nadrealiji i kao "ma jesil siguran, mnogo je to"

 

ma kaže, "gde mnogo, branko lazić ponekad istrči 200 kilometara". ja: "okej"

 

e moi uini  : i

Opominje te podsvest da treba da kupis pivo.:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2019 at 5:20 PM, laki pepe said:

Sustinski, proslo je dobrih deset godina, a nije se kroz reprezentaciju dalo sanse nekom perspektivnom treneru da se razvije. Neki Trifa, Sasa O, Luka Pavicevic, Lukic, Dzikic su trebali biti sistemski testirani kroz mladu, univerzitetsku i konacno da dobiju mjesto pomocnika.

Uh, Luka Pavićević je testiran, srećom ne na našoj seniorskoj reprezentaciji 😬

Uzgred, mislim da je u Đorđevićevom stručnom štabu do ove godine glavni čovjek bio Minić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Pazi, to djeluje potpuno realno 😄 

 

Meni ne deluje realno da Nikola ima problem sa alkoholom. Primeti kako mu je @uini lako

oteo flasu, da Nikoli stvarno treba ta flasa, on bi zagradio to, ne bi moglo da mu se pridje na metar.

 

Realnije je da je zavisnik od Josh-a i da je zato potegao i iz flajke.

Sponzori mu salju ogromne kutije sa 24 nova ukusa mesecno, on je probach novih ukusa za Josh

i sve ih voli. On ih jede krisom u onoj uinijevoj sobi iz detinjstva.

 

( Zato je ponekad pomalo pogubljen i ne sutira  na utakmicama, jer mu Malone uvek vice Josh nakon svakog suta )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...