Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Za neupucene u najbolju ligu na svetu, gde je centar svetske kosarke, Smailagic nije "skupio" ni minut zbog teze povrede koja ga je zadesila. 

 

Sto se tice Kaminskog, ovakva moderna petica bi nam bas odgovarala, bas sad sjajno igra u Finiksu. Definitivno. Samo bi trebalo jezik da zabrine, ako ne zna srpski. Ako bi hteo da zaigra, mora da nauci srpski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kaminski rođen i odrastao u blizini Čikaga potvrdio je da ima srpske korene danas u Beogradu, kao i da je košarkom počeo da se bavi u klubu koji je igrao srpsku ligu u Čikagu.

– Imam srpsko poreklo i to sa očeve strane. Igrao sam u srpskoj ligi u Čikagu dok sam odrastao. Znam kakva je srpska kultura, ali iz američkog aspekta. To što sam ovde je baš kul, rekao je Kaminski, a potom se osvrnuo na srpske košarkaše u NBA:

– Sjajni su. Obožavam Jokića. Volim sa njim da se šalim. Sjajan igrač. Na koledžu nemate priliku da upoznate mnogo stranih igrača. Ali kada stignete do NBA lige upoznajete sve više i više stranih igrača. Postajete svesni razlika u igri. I ja sada znam kako Nikola Batum igra drugačije od američkih bekova.

Frenk Kaminski nije krio da je srećan što se pored puno velikih imena nalazi na pomenutom kampu u Srbiji.

– Kada shvatite koliko je ovo mali deo sveta, a koliko talenata je dao svetu košarke to je neverovatno. Okupili su se šampioni NBA, Evrolige, Ol star igrači…

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Vredni mrav said:

Kaminski rođen i odrastao u blizini Čikaga potvrdio je da ima srpske korene danas u Beogradu, kao i da je košarkom počeo da se bavi u klubu koji je igrao srpsku ligu u Čikagu.

– Imam srpsko poreklo i to sa očeve strane. Igrao sam u srpskoj ligi u Čikagu dok sam odrastao. Znam kakva je srpska kultura, ali iz američkog aspekta. To što sam ovde je baš kul, rekao je Kaminski, a potom se osvrnuo na srpske košarkaše u NBA:

– Sjajni su. Obožavam Jokića. Volim sa njim da se šalim. Sjajan igrač. Na koledžu nemate priliku da upoznate mnogo stranih igrača. Ali kada stignete do NBA lige upoznajete sve više i više stranih igrača. Postajete svesni razlika u igri. I ja sada znam kako Nikola Batum igra drugačije od američkih bekova.

Frenk Kaminski nije krio da je srećan što se pored puno velikih imena nalazi na pomenutom kampu u Srbiji.

– Kada shvatite koliko je ovo mali deo sveta, a koliko talenata je dao svetu košarke to je neverovatno. Okupili su se šampioni NBA, Evrolige, Ol star igrači…

 

Mnogi sajtovi na internetu ga svrstavaju u Amerikance poljskog porekla. Prezime Kaminski (Kaminsky) je šesto prezime po brojnosti u Poljskoj.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Polish_Americans

 

Ali ako on lično tvrdi da je srpskog porekla, onda se tu svaka polemika završava. 👍

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, drgnk said:

Kaminski je Amerikanac poljskog porekla. Ta priča sa dedom po majčinoj liniji mi je nekako suviše nategnuta da bi ga smatrali "našim".

 

Ne znam otkud priča o Smailagiću kao reprezentativcu, kad dečko ne pepeli ni u ovakvim, raspadnutim GSW. Na stranu činjenica da gotovo nije sastavio ni minut u seniorskoj košarci. Simanić bar ima solidno iskorišćene evroligaške minute.

Igrao bi da nije povređen. U nekom narednom periodu će dobiti neke minute. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, drgnk said:

 

Mnogi sajtovi na internetu ga svrstavaju u Amerikance poljskog porekla. Prezime Kaminski (Kaminsky) je šesto prezime po brojnosti u Poljskoj.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Polish_Americans

 

Ali ako on lično tvrdi da je srpskog porekla, onda se tu svaka polemika završava. 👍

 

 

 

 

 

Bilo je na nekim temama, da mnogi koji odu odavde u USA promene ime i prezime , zbog toga da ih lakse prihvate. Meni prijateljica u Berlinu razmislja da promeni prezime, jer joj prezime jako tesko izgovoriti. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Bilo je na nekim temama, da mnogi koji odu odavde u USA promene ime i prezime , zbog toga da ih lakse prihvate. Meni prijateljica u Berlinu razmislja da promeni prezime, jer joj prezime jako tesko izgovoriti. 

Nije da se hvalim, ali fakat je da su mnoge moje prijateljice pozelele da promene prezime, ali uspela je samo jedna.

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drgnk said:

 

 

Ali ako on lično tvrdi da je srpskog porekla, onda se tu svaka polemika završava. 👍

 

 

 

Kod Amerikanaca nije neuobicajeno da tvrde da imaju razlicita porekla. To sto je izjavio da je srpskog porekla, ne znaci da nije i poljskog. Kaminski je vrlo cesto prezime u Poljskoj, on je iz okruga u kojem ima jako puno Poljaka i Ukrajinaca. Pored te srpske lige on je igrao i u nekoj katolickoj ligi, isao je u katolicku srednju skolu... Takodje postoje i njegove izjave da je poljskog porekla i da mu je deda sa oceve strane Poljak. 

Verovatno mu je neko u porodici srpskog porekla, iako ja nisam nigde nasao da je ikad precizno rekao o kome se tacno radi, pa zbog toga istice i srpsko poreklo. On je vec ranije imao poziv da igra za poljsku reprezentaciju, ali je odbio. Ne znam da li ima zelju da igra za nasu reprezentaciju ili da li uopste ima nase drzavljanstvo. Meni ne smeta, ako postoji obostrana zelja neka igra, iako nisam uopste siguran da nam je on pored Jokica i Milutinova neophodan. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Bilo je na nekim temama, da mnogi koji odu odavde u USA promene ime i prezime , zbog toga da ih lakse prihvate. Meni prijateljica u Berlinu razmislja da promeni prezime, jer joj prezime jako tesko izgovoriti. 

Jeste, otiso Srbin u Amerike i promenio prezime u poljsko da bi lakse izgovarali...

Link to comment
Share on other sites

Kokoškov je za Koš magazin otkrio da razmišlja o Kaminskom.
"Baš sam ga spominjao jednoj novinarki Kingsa i drago mi je da ste to pomenuli. Znam da Kaminski ima delom i srpske korene, pretpostavljam sa majčine strane".

 

Nastavio je da obrazlaže ovu ideju...
"Ne znam tačno detalje, baš ću to da podelim sa kolegama u svlačionici. Ako govorimo o tom širem spisku, svako ko ima takav potencijal ima pravo i da bude uzet u obzir. Kaminski je NBA igrač, razmatraćemo, videćemo, on je “stretch 5”, ima dobru sezonu, Finiks Sans igraju dobro", rekao je Kokoškov, upravo bivši trener Finiksa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pozdravio bih Kaminskog u reprezentaciji, ako dečko želi da igra i oseća se Srbinom, dobro nam došao. nije on nikakav namenski uvoz, nego mu čupamo korenje k'o Irska svojevremeno u fudbalu, kad su dovodili Aldridgea i ekipa koji su do svog debija za ROI Dablin videli u atlasu otprilike.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...