Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 hours ago, Swift Pancakez said:

mogao je npr. da ne proziva javno bobija i jokica sto su jedno leto stavili nesto drugo kao prioritet.

 

Ni meni nije poznato da je davao bilo kakve nekorektne izjave protiv Jokica. Bobiju takodje nije ispodcitavano zato sto je nesto drugo stavio kao prioritet nego zato sto je ispao nekorektan u svom danas-hocu-sutra-necu-hokuspokus-evo-longete-na-nozi-a-da-ja-ipak-preskocim-pripreme ponasanju. Odlicna vaspitna mera koja ne da nije poremetila odnos, vec je Bobi sustinski shvatio sta je uradio i to se vise nikada nije ponovilo.

 

.... 

za onaj ostatak - trebalo bi da uzmemo transkripte svih razgovora u toku godine sa igracima da ocenjujemo kakav je to odnos... ej savane brate ili ej savane odjebi imam pametnija posla. Ovako samo pravimo konstrukcije. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Svetska košarkaška federacija (FIBA) objavila je na koji način će biti raspoređene reprezentacije koje će se boriti za mesto na Olimpijskim igrama u Tokiju naredne godine.

Košarkaška reprezentacija Srbije

 

 

Na kvalifikacionim turnirima će ukupno učestvovati 24 nacionalna tima, koje će biti raspoređene u šest šešira.

U prvom šeširu se nalaze Srbija, Grčka, Litvanija i Rusija.

U drugom Češka, Brazil, Italija, Poland, u trećem su Hrvatska, Turska, Slovenija i Portoriko, u četvrtom su Nemačka, Dominikanska Republika, Venecuela i Kanada.

U petom šeširu su Novi Zeland, Meksiko, Kina i Koreja, dok su u šestom Angola, Tunis, Senegal i Urugvaj.

Zvaničan žreb za kvalifikacione turnire u ženskoj i muškoj konkurenciji biće održan 27. novembra u Domu Patrika Baumana.

Domaćini turnira u muškoj konkurenciji biće Kanada, Hrvatska, Litvanija i Srbija, a igraće se od 23. do 28. juna naredne godine.

 

 

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

Samo da poželim sve najbolje novom selektoru, uveren sam da neće praviti iste greške kao prethodni selektor i da će postaviti igru gde će svaki igrač biti u prilici da da svoj maksimum.

Takođe, nadam se povratku igrača koji po kvalitetu zaslužuju da nose nacionalni dres (Micov, Kalinić, Nedović) i davanju šansi mlađim igračima, prvo Simaniću posle određenog vremena i Smailagiću.

Očekujem i da će se nekim igračima zahvaliti i da ih više neće pozivati u reprezentaciju (Raduljica, Birčević i Simonović).

Nemam sumnje da će to tako i biti jer čovek ume da prepozna kvalitet i upotrebi ga na pravi način.

Još jednom, sve najbolje i puno sreće Igore!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Bek said:

Smailagic bi trebao da debituje u narednim danima, da li ga je neko pratio malo ozbiljnije? Da li postoji i teoretska sansa da iskoristi ovaj raspad u GSW-u i ima ozbiljniju ulogu, nabije samopouzdanje i popuni poziciju rezervne cetvorke, gde smo najslabiji?

Po viđenom prošle sezone može, pod uslovom da umije da prepozna koja bi trebala da bude njegova uloga u reprezentaciji (odbrana i skok). Njegova pokretljivost i fizikalije ga čine idealnim parom za Jokića. Jedino ne znam da li je dovoljno zreo da shvati da danas može da bude koristan samo ako radi za bolje košarkaše od sebe (tj. više-manje svi ostali igrači u reprezentaciji) ili je u Vlada Rada fazonu ja sam NBA igrač, sklon'te se da pripalim trojku. Mada to što su se Warriorsi toliko iscimali oko njega valjda znači da da nije neki kreten.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Po viđenom prošle sezone može, pod uslovom da umije da prepozna koja bi trebala da bude njegova uloga u reprezentaciji (odbrana i skok). Njegova pokretljivost i fizikalije ga čine idealnim parom za Jokića. Jedino ne znam da li je dovoljno zreo da shvati da danas može da bude koristan samo ako radi za bolje košarkaše od sebe (tj. više-manje svi ostali igrači u reprezentaciji) ili je u Vlada Rada fazonu ja sam NBA igrač, sklon'te se da pripalim trojku. Mada to što su se Warriorsi toliko iscimali oko njega valjda znači da da nije neki kreten.

 

Ako več do toga dođe, to je vrlo retko posle prve sezone u NBA.

Link to comment
Share on other sites

Iscimali su se Dubsi i za Jerebka, pa evo ga u EL i pokazuje koliko je nestalan i koliko se teško prilagođava na evropsku košarku.

To sve ne znači da će tako biti i u Alenovom slučaju, ali je u grupi igrača low risk, high reward, ako i ne proigraju doći će sledeći.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kaminski je Amerikanac poljskog porekla. Ta priča sa dedom po majčinoj liniji mi je nekako suviše nategnuta da bi ga smatrali "našim".

 

Ne znam otkud priča o Smailagiću kao reprezentativcu, kad dečko ne pepeli ni u ovakvim, raspadnutim GSW. Na stranu činjenica da gotovo nije sastavio ni minut u seniorskoj košarci. Simanić bar ima solidno iskorišćene evroligaške minute.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...