Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Bajata vest.
Vidi se da nisi posecivao pdf Tenis gde satro obitavaju i pisu kulturni forumasi, koji se ne bave zutom stampom i tracevima. :lol_2:

LM..ako Kokoskov postane novi selektor, najpre da se zahvali nasem turistickom vodicu iz Kine.

 

Pa Sujeti smo se vec zahvalili.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Djordjevic je pljuvan zbog 3 srebra sa jedva smo se skupili ekipama, 'nachi Kokoskova nabijamo na kolac ako dogodine ne osvoji olimpijsko tozla :cigar:

Pa nisam bas siguran da je Sale pljuvan zbog rezultata. Ja recimo tu nemam nikakvu zamerku. Falilo je zlato sa EP, ali je to bio neki splet okolnosti na koji on i nije mogao mnogo da utice.

Link to comment
Share on other sites

 

26 minutes ago, Beonegro said:

Zaboravih da kazem, Kokoskov mora da osvoji OI ali da Boban igra bar 30 minuta i Jokic isto bar 30 minuta iskljucivo na 5. I da zove Micova da startuje na 3 i Kalinica isto da startuje na 3.

i da nauci vasu ta tapka loptu i kalinu da bude kosovoljub. umalo zaboravih svi moraju da budu dobri decaci nalik legendoglou

Edited by HAMMER
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam postavljanje Kokoskova na mesto selektora. Jedan od najboljih "mladih" strucnjaka mada samo po godinama starosti, ima taj veliko iskustvo do sada.

 

Strucnjak modernih shvatanja koji ce znati da napravi hijerarhiju unutar reprezentacije i nadam se ubaciti nekog mladjeg umesto Bircevica koji je zalutao u reprezentaciju.

 

Takodje, nadam se da nece biti politike u kosarci pa ce jako vazan sraf Fenera, Nikola Kalinic ponovo biti u timu.

 

Interesantno je kako u nasem kosarkaskom savezu i dalje ima neke pameti, za razliku od fudbala gde smo zabrazdili u crveno i nema nade. Ipak mora da ima strucnih ljudi cim nije postavljen...ne znam ni ja...Slavnic ili Gurovic za selektora. Mislim, Tumba i Krstajic su taj nivo. Cisti poltroni.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vredni mrav said:

Pa nisam bas siguran da je Sale pljuvan zbog rezultata. Ja recimo tu nemam nikakvu zamerku. Falilo je zlato sa EP, ali je to bio neki splet okolnosti na koji on i nije mogao mnogo da utice.

Nisam ni ja, cak sam prilicno siguran da je pljuvan samo zato sto su pljuvaci maloumni, a Kokoskov nazalost jos nije izmislio vakcinu protiv toga.

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, John Terry said:

Iteresantno je kako u nasem kosarkaskom savezu i dalje ima neke pameti, za razliku od fudbala gde smo zabrazdili u crveno i nema nade. Ipak mora da ima strucnih ljudi cim nije postavljen...ne znam ni ja...Slavnic ili Gurovic za selektora. Mislim, Tumba i Krstajic su taj nivo. Cisti poltroni.

 

Previse je tu legendi da bismo zasrali. Pritom ne mislim na KSS nego na kosarku uopste.

 

A mozda je presudno to sto u kosarci nema para kao u fudbalu. Tamo se izvlaci ozbiljna lova, od kosarke/vaterpola/odbojke dovoljno je zaraditi ono famozno "hvala". Ima li bolje reklame nego da ti se pred sirokim narodnim masama zahvaljuje neko uspesan? Onda ima i neceg tvog u tom uspehu. To je taj rezon. Zato se tu sportski sektor previse ne dira, to su vrhunska grla u ergeli zahvaljivaca.

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Dejan Tomašević odlazi iz KSS: Podneo je ostavku!

Generalni sekretar Košarkaškog saveza Srbije (KSS) napušta Sazonovu.

Dejan-Tomasevic-i-Predrag-Danilovic

Posle četiri godine rada na veoma važnoj funkciji, nekadašnji istaknuti reprezentativac naše zemlje Dejan Tomašević (46) odlazi iz KSS.

Portal "Blic" objavio je fotografiju njegove ostavke, u kojoj je napisao:

"Ovim putem podnosim ostavku na funkciju generalnog sekretara Košarkaškog saveza Stbije iz ličnih razloga. Ostajem na raspolaganju Košarkaškom savezu Srbije kao v.d. generalnog sekretara do izbora novog".

Tomašević je bio gensek Saveza od 2015, kada je nasledio Andriju Kleuta. Na tu funkciju je stigao posle sa mesta potpredsednika KSS, što je bio od 2011. godine.

Ove godine, legendarni srpski krilni centar podneo je kandidaturu za predsednika FIBA Evrope, ali je izgubio na izborima.

KSS je u sredu ujutru na svom sajtu potvrdio ozvaničeni izbor Igora Kokoškova na mesto selektora, a se povodom Tomaševićeve ostavke se još nije oglasio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

"Ovim imenovanjem mojoj porodici i meni lično je ukazana velika čast. Srećan sam da ću biti u mogućnosti da kao selektor vodim nacionalni košarkaški tim Srbije.

Dobro mi je poznato koliko ljudi u Srbiji vole i podržavaju košarkašku reprezentaciju. Takođe, dobro mi je poznato kakvi su naši rezultatski standardi koje su svojim uspesima decenijama gradile prethodne generacije igrača i trenera.

Očekivanja naših navijača od nacionalnog tima su uvek bila velika, a ambicije igrača i trenera su uvek najveće. Toga sam vrlo svestan.

Svaki košarkaški trener sa ovih prostora sanja da postane selektor nacionalog tima.

Moj glavni motiv da se prihvatim ovog posla je upravo jaka lična “emocija” i želja da se posle 20 godina rada u NBA i više od deset godina rada u FIBA sa drugim nacionalnim timovima konačno vratim tamo odakle sam krenuo – u Srbiju.

U tom smislu, za mene je izbor za selektora našeg nacionalnog tima profesionalni zadatak koji ne može da se uporedi ni sa jednim drugim sportskim izazovom do sada.

Detalji našeg ugovora nisu tajna, ali ne bi trebalo da budi prioritetni javnosti u ovom trenutku, kao što nisu bili prioritetni ni meni pri potpisivanju istog.

Moje trenersko razmišljanje se bazira na tome da se svaki uspešan tim, pre svega, gradi na kreativnošću i sposobnostima samih igrača tog tima.

Mi u Srbiji nikada nismo oskudevali u košarkaškom talentu. Otuda će moj posao kao selektora biti da igrače pripremim, pomognem im i da donosim odluke u najboljem interesu tima.

Igrači sa kojima sam do sada radio znaju da je moj stav da 'uspeh tima uvek pripada igračima, a da treneri preuzimaju odgovornost'", između ostalog je poručio novi selektor Srbije, Igor Kokoškov.

  • Like 9
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Sad kad je zvanično, mnogo sreće Igoru. Jako sam zadovoljan novim selektorom, nismo mogli bolje da prođemo, moderan stručnjak, dobar sa igračima, a ipak nije igračka legenda da to bude neki balast i generator sujete. Rezultati će dati svoj sud, predispozicije za velike stvari imamo. Želim mu pre svega zdravlje svih onih na koje računa.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...