Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

5 hours ago, Nicklord said:

Evo ti snimak pa pogledaj i sam kako je "sralo" Francusku da pogodi otvorene šuteve protiv odbrane koja je nabijena oko reketa

https://www.youtube.com/watch?v=BJKTitMJYyo

 

Evo HD snimka, možda bolje vidiš neke stvari na njemu 😄 

 

 

Ovo o čemu ti pričaš je jako tendenciozno i nepošteno, bukvalno sve što su pogodili je plod ili naših grešaka u odbrani ili iznuđenih grešaka koje su došle kao posledica dobrih akcija Francuza. 

Tvrdnja da smo mi svjesno skupili i pustili te šuteve je još jedna glaž.

 

Uostalom:

09:50 trica Furnijea: greška Teodosića, potpuno je izgubio svog igrača

06:51 trica Diaoa: Bogdan ostaje u bloku Gobera, Raduljica prinuđen da preuzme Batuma, Bjelica se povlači korak u reket da mu pokrije leđa, Diao izlazi na pop i pogađa

06:09 trica Batuma: Teodosić zapinje u blok Gobera, Batum potpuno sam

05:17 trica Furnijea: Teodosić zapinje u blok Gobera, sledi serija preuzimanja u kojima Francuzi uspijevaju potpuno da nas ispomijeraju, Raduljica se vraća sa Diaoa na Gobera a da pritom nije iskomunicirao sa Bjelicom, Marković istrčava iz kornera na Diaoa kao igrača koji je na prvom pasu, Dijao prepoznaje da e Furnije sam u korneru

04:31 trica Batuma: Bogdan ispada u situaciji 1:1 protiv Batuma, bez bloka, prosto je Batum prebrz za njega

02:39 trica Batuma: istrčavanje Batuma, Jović ostaje u bloku Diaoa, Teo čak uspijeva da pritrči da pomogne, ali može samo da gleda Batuma iz žablje perspektive

02:17 trica Diaoa: rani blok Želabala na Teodosiću, Bogdan preuzima Ertela, ali ga ovaj probija, Bjelica mora da se spusti da lovi Ertela na polaganju, Diao opet ostaje na pop i sam pogađa

01:09 trica Batuma. jak blok Diaoa na Teodosiću (bilo je tu i držanja rukama), Krstić mora da preuzme Ertela 1:1, odbrana naravno mora da skupi iza centra jer je pretpostavka da će bek da probije, Diao izlazi na stranu prima loptu i radi blok sa uručenjem za Batuma, Bjelica potpuno izlazi Batumu na šut jer je ovaj vruć i uspijeva da ga omete, ali Batum spušta na Diaoa koji ostaje protiv Jovića na niskom postu i kreće da zida, Krstić oklijeva da li da pomogne i ostavlja Ertela potpuno samog

 

 

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2019 at 1:51 PM, Green23 said:

 

 

Piše (vidi donji link), da je pored Danilovića, Saleta, Nakića itd. bio i Sergio Tavčar.

Ako neko nađe snimak celo tog okupljanja u vezi ex-yu basketa neko okači....

ovde (itj) je samo najava (i kratak video odnosno intervju sa Dan Petersonom).

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Asterion said:

 

siva brada i zelene hlače ...Sergio Tavčar

Opet poturanje ovog kukavca. I posle onog sramocenja sa tekstovima. čd 

19 hours ago, uini said:

nba jeste specifično mesto gde se zvezdama svašta dozvoljava ali rekao bih, samo zato što se znaju i njihove obaveze u milimetar. nisam stekao utisak da su ovi mlađi, bilo itudis u evropi ili brad stevens u nba nešto naročito drugačije raspoloženi od npr đorđevića (kada je već o njemu reč). jedino što ti mlađi treneri za razliku od starijih ne praktikuju to gorepomenuto nasilje u porodici 😀 što svakako podržavam. stop nasilju.

Zavisi od toga sta ti je potrebno. Sto je vise talenta, to ti vise treba neki drugar u svlacionici. Meni vecina deluje prilicno pristupacno. Pa cak i Pop deluje kao ortak kad se ona pizdenja ostave po strani. Zato je npr. Bred imao problema tokom prosle sezone sa nekim glavama u svlacionici, ali sa mladjima nema problema da radi. 

 

Naravno, imas tu likove koji se slepaju na taj ortakluk, pa to ide do te mere da su i igraci zaslepljenih njima. Evo, svez primer je MJax gde je jasno da je covek bolid, ali odredjeni ga brane jer je sa njima bio skroz ok. Ili Janis sto je zaradio stokholmski sindrom od Kida. Naravno, to je stvar koju treba da prepozna neko ko je nadredjeni i prekine te odnose zarad nekog uspeha. 

 

Mislim da bi ovogodisnje USA timu bolje legao Stivens nego Pop&Ker, bas zbog tog stava. No, nemam pojma, pricam svasta ovako rano.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mmajstor said:

Kakve odbrane, od cega... ko je pominjao Kalinica? 

Barkley napisa ovo:

 

Oslabljena je bila i zbog polomljenog Gagija, zdrav Mačvan takođe ne bi škodio kao ni Vasa sa čistom glavom. O Kalini da ni ne govorim.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Død said:

 

Zavisi od toga sta ti je potrebno. Sto je vise talenta, to ti vise treba neki drugar u svlacionici. Meni vecina deluje prilicno pristupacno. Pa cak i Pop deluje kao ortak kad se ona pizdenja ostave po strani. Zato je npr. Bred imao problema tokom prosle sezone sa nekim glavama u svlacionici, ali sa mladjima nema problema da radi.

 

meni i sale deluje pristupacno i prilično "ortacki" u komunikaciji sa igračima. 

 

taj sa kojim je stevens imao problema je pušten da ode, iako je njihov najbolji igrač. a to su celtics, iako ih ne volim, ozbiljna franšiza, za razliku od neozbiljne koju gotivim. 

 

slušam često bill simmons pod a on vazda ima nešto o celticsima: već oko nove godine su bili u fazonu, teraj se irvinzhe i napravili malo interno bostan veselje kada je otišao. to valjda nesto govori o granicama i obavezama. 

 

možeš biti i jedan od najboljih na svetu pa da opet stetis ekipi. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Beonegro said:

 

Evo HD snimka, možda bolje vidiš neke stvari na njemu 😄 

 

 

Ovo o čemu ti pričaš je jako tendenciozno i nepošteno, bukvalno sve što su pogodili je plod ili naših grešaka u odbrani ili iznuđenih grešaka koje su došle kao posledica dobrih akcija Francuza. 

Tvrdnja da smo mi svjesno skupili i pustili te šuteve je još jedna glaž.

 

Uostalom:

09:50 trica Furnijea: greška Teodosića, potpuno je izgubio svog igrača

06:51 trica Diaoa: Bogdan ostaje u bloku Gobera, Raduljica prinuđen da preuzme Batuma, Bjelica se povlači korak u reket da mu pokrije leđa, Diao izlazi na pop i pogađa

06:09 trica Batuma: Teodosić zapinje u blok Gobera, Batum potpuno sam

05:17 trica Furnijea: Teodosić zapinje u blok Gobera, sledi serija preuzimanja u kojima Francuzi uspijevaju potpuno da nas ispomijeraju, Raduljica se vraća sa Diaoa na Gobera a da pritom nije iskomunicirao sa Bjelicom, Marković istrčava iz kornera na Diaoa kao igrača koji je na prvom pasu, Dijao prepoznaje da e Furnije sam u korneru

04:31 trica Batuma: Bogdan ispada u situaciji 1:1 protiv Batuma, bez bloka, prosto je Batum prebrz za njega

02:39 trica Batuma: istrčavanje Batuma, Jović ostaje u bloku Diaoa, Teo čak uspijeva da pritrči da pomogne, ali može samo da gleda Batuma iz žablje perspektive

02:17 trica Diaoa: rani blok Želabala na Teodosiću, Bogdan preuzima Ertela, ali ga ovaj probija, Bjelica mora da se spusti da lovi Ertela na polaganju, Diao opet ostaje na pop i sam pogađa

01:09 trica Batuma. jak blok Diaoa na Teodosiću (bilo je tu i držanja rukama), Krstić mora da preuzme Ertela 1:1, odbrana naravno mora da skupi iza centra jer je pretpostavka da će bek da probije, Diao izlazi na stranu prima loptu i radi blok sa uručenjem za Batuma, Bjelica potpuno izlazi Batumu na šut jer je ovaj vruć i uspijeva da ga omete, ali Batum spušta na Diaoa koji ostaje protiv Jovića na niskom postu i kreće da zida, Krstić oklijeva da li da pomogne i ostavlja Ertela potpuno samog

 

 

Eto, hvala što si potršio više vremena od mene jer me je mrzelo da iskucam sve to 😄

 

Znači ti ne vidiš krivicu trenera gde se svi gube posle jednog bloka i uvek kasne i nema komunikacije nikakve? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

 

meni i sale deluje pristupacno i prilično "ortacki" u komunikaciji sa igračima. 

 

taj sa kojim je stevens imao problema je pušten da ode, iako je njihov najbolji igrač. a to su celtics, iako ih ne volim, ozbiljna franšiza, za razliku od neozbiljne koju gotivim. 

 

slušam često bill simmons pod a on vazda ima nešto o celticsima: već oko nove godine su bili u fazonu, teraj se irvinzhe i napravili malo interno bostan veselje kada je otišao. to valjda nesto govori o granicama i obavezama. 

 

možeš biti i jedan od najboljih na svetu pa da opet stetis ekipi. 

Sto se Irvinga tice, znamo da je lik na svoju ruku. Ali ima tu i do trenera malo, ipak je i njegov posao da se pobrine za atmosferu i postavi stvari na svoje mesto. 

Kod Djordjevica pristup mora malo da se prilagodi novijim generacijama. Jednostavno je, Jokic nije isti tip kao Teo ili Krstic, pa cak i Bogdan. Ovi su mozda i navikli da neko urla ili ih prozove malo posle javno, ali on takve tretmane nije imao ni u Megi ni u nba-u. Djordjevic je odlican u tome da izvuce dosta iz limitiranih timova, ali je svojevrsna ironija to sto je na kraju ispao od jednog takvog kao i sto nije pozvao igraca od koga bi upravo mogao da izvuce najbolje partije (bez obzira na razloge).

 

Ja nisam ubedjen da ce se nesto preko noci promeniti, mozda neka smena generacija ako uspe da smanji jaz izmedju 2 pristupa kod igraca.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nicklord said:

Eto, hvala što si potršio više vremena od mene jer me je mrzelo da iskucam sve to 😄

 

Znači ti ne vidiš krivicu trenera gde se svi gube posle jednog bloka i uvek kasne i nema komunikacije nikakve? 

Nicklorde, tvoja dosadašnja teza je bila da je Đorđević postavio odbranu tako da brani samo reket. Sad nakon što sam se potrudio da stavku po stavku demonstriram da nije istina, ti se vraćaš sa novom tvrdnjom. To je logička greška zvana odaljavanje gola:

Image result for logical fallacy moving the goalposts

 

Zašto si se na ovaj način diskvalifikovao iy diskusije, to ćeš ti sam najbolje znati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2019 at 1:20 PM, krzna said:

Mislim da je degutantno pominjati nedostatak prisustva Kalinica, u kontekstu odbrane selektora.

Nije mi bila namera da rečenica koju si kasnije citirao bude napisana u tom kontekstu, ali kapiram da se bez problema može tako razumeti. Nema problema, taj deo može da se zanemari, moja greška.

 

U svakom slučaju, malo mi je smešno to ''kontekst odbrane selektora''. Ako postoje ovde ljudi kojima je ideja vodilja napadanje Saleta, ja nisam njihova suprotnost (koliko god se ovde proturala teza o braniocima) nego pokušavam da doprinesem diskusiji analizom, u kojoj sam stalno isticao ono što vidim kao plus i ono što vidim kao minus. Sad, što ne

želim da učestvujem u staroj srpskoj igrici pronalaženja jednog krivca i svaljivanja svega na dotičnog (čitaj: tabloidizacija, što pomenu uini), šta da radim.

 

....

Što se tiče Saletove ''zadrtosti'' koju sam pomenuo, možda nije to pravi izraz ali mi drugi ne pada na pamet. Možda jednodimenzionalan. Pre svega sam mislio na nepreciznost u komunikaciji - nekada sa Milutinovim, sada način saopštavanja spiska bez prethodnog javljanja Kaliniću i Nedoviću, a bilo je toga još. Drugo, deluje mi da je on u toj izgradnji tima umeo da radi stvari na jedan način, to je doveo na veoma visok nivo, ali kad su počeli da se osipaju oni koji su mu bili oslonac, kostur tog tima (Pefi, Teo, Mačvan, Gagi, eto odrekao se sam Kaline - je l' i ovo odbrana?), nije našao način da to prevaziđe. Suštinski je ovo prepričan onaj medin post, za sada poslednji, u kome je izneo to da Sale nije uspostavio međusobno poverenje sa novom generacijom igrača u reprezentaciji. Odgovornost je naravno njegova, jer je on selektor, ali videćemo koliko je krivica samo do njega a u kojoj meri će novi selektor to uspeti da učini i koliko će druga strana (igrači) biti u stanju to d'urade - da nađu zajednički jezik. Ne smatram da je on tu staromodan, jednostavno nije kliknuo sa njima, nije pronašao drugu dimenziju komunikacije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Vredni mrav said:

A smejali su se neki kad smo trazili Borisu u Kini... koliko mi nemamo sluha za mlade igrace uzas jedan...

 

Niko se nije smejao. Je ne znam da li postoji jedan covek na ovom forumu koji bi dao prednost Birci u odnosu na Borisu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...