Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, mmajstor said:

Mnogo se paznje pridaje nekoj izjavi za koju je pitanje u kom kontekstu je ona izrecena. Vrlo je moguce da su zeleli da istaknu doprinos i zelju koju Bogdan ima igrajuci za reprezentaciju sto je bila i njihova odlika (mada za Danilovica 'nako), a ona se odnosila na to ko bi zbog toga mogao da igra sa njima, a ne ko je bolji igrac. U sustini potpuno nebitno...

 

Ja mislim da  predsednik košarkaškog saveza Srbije duguje "razjašnjenje konteksta" celokupnoj košarkaškoj javnosti.  

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, 34Barkley said:

Ajd' Danilović je priča za sebe ali ne znam kako si uspeo da Saleta ubaciš u tu grupu s obzirom na to da je on ipak i dalje u toj modernoj košarci. Nije da igra šah, drži kafić i pljucka sa strane.

 

Izjava jeste glupa jer Jokić ima ono nešto što bi radilo u svakoj košarci još od kada su korpe služile kao koševi, a i Luka je fenomen svoje vrste, pa stvarno ne znam šta im bi da to izjave. Jeste da su igrali sa Draženom, genijem Tonijem i sličnima, koji su krem de la krem ali opet...

To što je i dalje u košarci ne znači da je moderan. Igra sa dva centra pola utakmice ne prolazi 10+ godina a on insistira na tome. 

 

Bob Dilan i dalje ide na turneje pa nije moderan nikako 😄

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nicklord said:

To što je i dalje u košarci ne znači da je moderan. Igra sa dva centra pola utakmice ne prolazi 10+ godina a on insistira na tome. 

 

Bob Dilan i dalje ide na turneje pa nije moderan nikako 😄

 

Ne učitavaj. 

 

Napisao sam da je u modernoj košarci a nikako da je moderan, u to ne ulazim. Tih 97,5% starijih igrača kojima se il ne sviđa ovo sada uglavnom ni ne prolaze pored košarkaških terena. Sale je ipak sa njima, trenira ih, gleda stalno, dakle u toku je, u košarci je. 

 

Zato me i čudi izjava jer je Jokić sve samo ne moderan atleta, čak je po mnogo čemu kao ispao iz tog vremena. Isto važi i za Dončića jer zna kakav je Dražen bio fenomen (ne poredim stilove igre nego i zasluženi hajp).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

potpuno je okej smatrati da je neko staromodan, nekompetentan, da je izvalio glupost ili napravio glupost.

 

potpuno je drugi par cipela napisati da je taj neko ludak koji..blabla a njegov x-saigrač i saradnik kriminalac zato što volimo tako danas bez pokrića da tvrdimo krupno & radikalno.

tako nastane kurir-informer narativ a kada ti @Død koji je moderator takav post lajkuje, onda se zapitam postoje li ikakvi parametri ovde 

 

kao što rekoh 100x sama izjava je glupa do bola. jokić i dončić su baš primer igrača koji bi u svakom vremenu i svakoj velikoj ekipi imali svoje značajno mesto.

 

što se tiče igre sa dva centra, pre prvenstva sam pisao da bi to bila svojevrsna jeres, što zbog jokića, što zbog činjenice da se tako danas veoma teško igradobar basket u kontinuitetu. 

probao je to coach pop u spursima, probali su neki mlađi i moderniji, probaće i 76ersi ove sezone sa embiidom i horfordom. naravno, trener se odlučuje na neke opcije ne obavezno zato što ih voli, već zato što određen profil igrača ima na raspolaganju. 

 

što se tiče reprezentativnih takmičenja, probao je to ne tako davno i scariolo sa repkom španije koja je bila jača od ove naše u septembru, gde su braća gasol igrala zajedno na terenu, pa to nije bilo dobro. baš puno toga treba da se poklopi u današnjoj brzoj i floor spacing igri da bi to funkcionisalo kako je zamišljeno. ja definitivno nisam fan takvih opcija.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

potpuno je okej smatrati da je neko staromodan, nekompetentan, da je izvalio glupost ili napravio glupost.

 

potpuno je drugi par cipela napisati da je taj neko ludak koji..blabla a njegov x-saigrač i saradnik kriminalac zato što volimo tako danas bez pokrića da tvrdimo krupno & radikalno.

tako nastane kurir-informer narativ a kada ti @Død koji je moderator takav post lajkuje, onda se zapitam postoje li ikakvi parametri ovde 

 

kao što rekoh 100x sama izjava je glupa do bola. jokić i dončić su baš primer igrača koji bi u svakom vremenu i svakoj velikoj ekipi imali svoje značajno mesto.

 

što se tiče igre sa dva centra, pre prvenstva sam pisao da bi to bila svojevrsna jeres, što zbog jokića, što zbog činjenice da se tako danas veoma teško igradobar basket u kontinuitetu. 

probao je to coach pop u spursima, probali su neki mlađi i moderniji, probaće i 76ersi ove sezone sa embiidom i horfordom. naravno, trener se odlučuje na neke opcije ne obavezno zato što ih voli, već zato što određen profil igrača ima na raspolaganju. 

 

što se tiče reprezentativnih takmičenja, probao je to ne tako davno i scariolo sa repkom španije koja je bila jača od ove naše u septembru, gde su braća gasol igrala zajedno na terenu, pa to nije bilo dobro. baš puno toga treba da se poklopi u današnjoj brzoj i floor spacing igri da bi to funkcionisalo kako je zamišljeno. ja definitivno nisam fan takvih opcija.

Bukvalno je teoretski nemoguće biti predsednik Zvezde ili Partizana u fudbalu i košarci osim ako nisi krimos jer su bukvalno oba tima u suštini državne kriminalne organizacije u osnovi. Znam na koliko su potpisani ugovori a koliko se zaista dobije a to je samo delić onoga što oni rade. Znam iz ličnog iskustva kako posluju Arena i Pionir i kakve uslove oni traže kada hoćeš da posluješ sa njima. Znaš i sam kako je jedno vreme bila previše popularna fora sa opraštanjem dugova. To je bila baš česta pojava na forumu da se na to gleda kao na nešto normalno a to nije bilo bukvalno ništa drugo nego reketiranje igrača 😄 Kažem ti da poznajem jako dobro igrače koji su igrali tu, u suštini nekoliko njih mi je i smučilo domaću košarku jako da sam gotovo prestao da je pratim. To što lopov =/= krimos u Srbiji je druga stvar.

 

Za Saleta da je ludak nije značilo da mislim da je čovek šizofren i da mu treba uraditi lobotomiju već da je lud kakve izjave daje i kako se ponaša već neko vreme. Asocijacje kada se kaže da je neko ludak su i da radi sulude stvari i da radi pomahnitale stvari. Jako sam jasno napisao posle na šta sam mislio. Celo njegovo ponašanje preko leta je suludo, ergo ponašao se kao ludak. Nije išao ulicama sa nožem i pretio ljudima 😄 Ne moraš se hvatati za najgore značenje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 34Barkley said:

Ne učitavaj. 

 

Napisao sam da je u modernoj košarci a nikako da je moderan, u to ne ulazim. Tih 97,5% starijih igrača kojima se il ne sviđa ovo sada uglavnom ni ne prolaze pored košarkaških terena. Sale je ipak sa njima, trenira ih, gleda stalno, dakle u toku je, u košarci je. 

 

Zato me i čudi izjava jer je Jokić sve samo ne moderan atleta, čak je po mnogo čemu kao ispao iz tog vremena. Isto važi i za Dončića jer zna kakav je Dražen bio fenomen (ne poredim stilove igre nego i zasluženi hajp).

Ništa nisam učitao, samo kažem da to apsolutno ništa ne znači što je i dalje u modernoj košarci. Npr mi smo pod Dudom igrali najmoderniju košarku u poslednjih 20 godina a čovek trenira od fazon šljake 😄 Igra sa evropskog '09 i svetskog '10 je bukvalno nešto nedostižno za Saleta, čak i kada smo igrali vrhunski u knockout fazama '14 i '16 to nije bio taj nivo tečne i brze igre. Ne kažem da je samo meta igra ono što donosi rezultat ali je mnogo teže bez nje. Čisto pričam sa načina gledanja na košarku. Recimo Šek se penzionisao pre 7-8 godina pa još nije shvatio kako funkcionišu moderni tokovi košarke. Kobi pre 3 pa redovno ima glupe izjave. Durant i dalje igra (i to je top 3 igrač) pa ne razume modernu košarku.

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

@Nicklord

 

okej, sad relativizuješ pod a) svoj upis koji je tu par strana ranije & b) pojam kriminalca.

 

ya đorđevića si napisao

Quote

ili sa ludakom koji nije uspeo ni da igra u NBA a misli da je bolji od pravih zvezda. 

 

..tako da, taman da je "ludak" ovo što si elaborirao upravo, ostaje gorak utisak ovog drugog dela lajne gde je svrha prosto da uniziš čoveka čiji ti se stav ne dopada tvrdnjom da je ljubomoran na prave zvezde, jer eto, on nije ostavio nikakav trag u nba.

 

što se "kriminalca" tiče, relativizuješ je stavom da svako ko je na odgovornoj funkciji u fuci/basketu u srbiji, mora biti kriminalac. tom logikom zaista možemo otići jako daleko (a opet, ona nema nikakve veze sa glupom izjavom koja je data, već služi da se diskredituje xy osoba na nekom fundamentalnijem nivou od benignog sportskog stava.

 

tom logikom i naprednjaci tvrde za boškića da je fašista (što se mene tiče, ima stavove koji su na drgom polu od mojih osnovnih životnih nazora, agresivan je ali je zaista zlonamerno tvrditi da je fašista).

 

longstoryshort:

 

sama ova priča oko saleta & saleta meni zaista nije važna, pogotovo što je taj njegov selektorski ciklus završen

međutim, jako mi smeta što je sticajem okolnosti postalo krajnje uobičajeno i normalno deliti tako drastične stavove i lepiti epitete ljudima i događajima.

 

ogromna je razlika između prava na svoju teoriju / mišljenje i kategoričke tvrdnje da je nešto baš onako kako danas Ti tvrdiš.

 

juče (pre 5 godina) ja takve skokove sa dvostrukim saltom dozvoljavao samo gdin kojeg nema potrebe opet da pominjem, zatim je tokom sezona okupio pomalo ekstremnu ekipu istomišljenika a danas veoma racionalni i (iskreno verujem) dobronamerni forumaši i moderatori kao što ste zumbul i ti, prihvatate takav narativ kao prvi forumaški amandman, što je velika zabluda.

 

žao mi je što se takva, za mene pogubna shvatanja forumaških diskusionih prava, ekspresno banalizuje sa nekim "čuvari vatre" vs "oni koji ne veruju u idole" ili tradicionalisti vs moderni, nije ni bitno ko je i u kom slučaju na određenoj imaginarnoj strani.

 

postaćemo / postaćete kao mainstream dnevna štampa i portali u srbiji u najlošijem smislu takvog poređenja a koji se ogleda u onome što sam opisao gore.

 

ovo kažem bez ikakvog gneva ili agende, pa neka shvati to kako ko želi. ja sam što se mene tiče probao i shvatio da ne moram da pišem i komentarišem, iako mi je to izgledalo neverovatno pre metar dana. izgleda da mi je ipak teže da ostavim pljuge  🙂

 

btw, ako nije primereno, nije problem da se prebaci post i na predloge/žalbe, mada svakako ne bih nastavljao dalje diskusiju prosto da ne bih pisao jedno te isto u različitim varijantama  ( :

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

tako nastane kurir-informer narativ a kada ti @Død koji je moderator takav post lajkuje, onda se zapitam postoje li ikakvi parametri ovde 

Poenta je? 

Ja ne smem da udaram reakcije, a ti smes? 

 

Ukoliko ces da me ganjas sad za svaku sitnicu, daj, covece, da resimo to kako valja. Idi lijepo trazi moju glavu i toeto. 

Ja necu da se ljutim, udaram smeska na taj post i slicne stvari. Obecajem.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Død said:

Poenta je? 

Ja ne smem da udaram reakcije, a ti smes? 

 

Ukoliko ces da me ganjas sad za svaku sitnicu, daj, covece, da resimo to kako valja. Idi lijepo trazi moju glavu i toeto. 

Ja necu da se ljutim, udaram smeska na taj post i slicne stvari. Obecajem.

 

 

:lol_2: naravno da nije to što si naveo poenta, već da po meni, takvo frljanje epitetima i kategoričkim tvrdnjama (plus relativizacijom u pojašnjenju), ne bi trebalo da bude princip po kojem funkcioniše diskusija na ovom forumu. ako ti kao moderator ovog dela foruma, ne samo da ne vidiš problem, već se i slažeš sa takvom tvrdnjom, onda se ja zapitam naglas da li uopšte postoje neki kriterijumi ovde ili samo u mojoj glavi (obe opcije su legitimne, samo što druga meni lično nije poželjna).

 

to opet ne znači da neko treba da se kažnjava banovanjem ili da lete glave, već samo primećujem kako je nešto što je meni nedopustivo u diskusiji kakvu ja zamišljam, tebi i mnogima koje smatram racionalnim, kvalitetnim i kakvim sve već ne forumašima u pozitivnom smislu -> to izgleda krajnje primereno i na koncu, poželjno.

 

sam stil & ton kojim mi se obraćaš iako je jasno da ne tražim nikakvu kavgu, niti podižem tenziju, opet može da kaže ponešto o aktuelnom stanju stvari, zar ne?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa tabloid rasprava je svaka rasprava za koju to kazu pojedinci kojima je bas takva rasprava besmislena, a redovno stancuju neverovatno kvalitetne i rasprave i postove, sto se kaze, drze jedan nivo.

 

Ja sam za to da se ustolici apostol istine i da sece po vlastitim objektivno nepogresivim kriterijumima i povede forum u svetliju buducnost.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

sam stil & ton kojim mi se obraćaš iako je jasno da ne tražim nikakvu kavgu, niti podižem tenziju, opet može da kaže ponešto o aktuelnom stanju stvari, zar ne?

Sam stil i ton znaci da sam prilicno umoran od jedne iste price koja traje vec odredjeni period. Ne mora da znaci da si ti (ili iskljucivo ti), u pitanju. Sama cinjenica da sam udario plus znaci da sam se slozio sa nekim delovima tog posta i to je to. Ne treba da pojasnjavam to, a i ne mogu dalje da sirim. Ako hoces da procaskamo o tome van ove teme - ok. 

Moyda sam i precerao, ali jebiga. Dramis ti, dramim ja i na kraju sve ode u krasni.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Nicklord said:

Šta tu nije tačno? Da je Danilović krimos ili da Sale nije uspeo u NBA i da je oduvek salty zbog toga? 😄

 

Sale je lud zato što ima najboljeg centra na svetu i koristio ga je kao četvorku i onda posle sme da kaže da taj isti igrač nije dovoljno dobar da igra sa njim a on sam kao igrač bukvalno nikada nije prišao nivou na kome su Jokić i Dončić trenutno. 

Ovde se olako daju kvalifikacije. Primetio sam u dosta postova da se Danilovic naziva kriminalcem. Sto je prilicno smela tvrdnja. A u javnosti ne postoji nijedno delo, apsolutno nista sto potvrdjuje ovu tvrdnju. Ako je neko kriminalac zbog par tuca i malo teze naravi onda veliki broj ljudi zasluzuje tu kvalifikaciju. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Nicklord said:

Ništa nisam učitao, samo kažem da to apsolutno ništa ne znači što je i dalje u modernoj košarci. Npr mi smo pod Dudom igrali najmoderniju košarku u poslednjih 20 godina a čovek trenira od fazon šljake 😄 Igra sa evropskog '09 i svetskog '10 je bukvalno nešto nedostižno za Saleta, čak i kada smo igrali vrhunski u knockout fazama '14 i '16 to nije bio taj nivo tečne i brze igre. Ne kažem da je samo meta igra ono što donosi rezultat ali je mnogo teže bez nje. Čisto pričam sa načina gledanja na košarku. Recimo Šek se penzionisao pre 7-8 godina pa još nije shvatio kako funkcionišu moderni tokovi košarke. Kobi pre 3 pa redovno ima glupe izjave. Durant i dalje igra (i to je top 3 igrač) pa ne razume modernu košarku.

Postoje samo dva načina igranja košarke - uspešan i neuspešan. Ako ti uspeš da organizuješ igru prema svojim zamislima, nađeš igrače, preneseš im to i na kraju ostvariš rezultat, ti si uradio posao pa kako god to izgledalo. Ti možeš da gaji kakve god hoćeš emocije prema nekoj vrsti košarke, ali ako neko uspe sa drugačijim pristupom da napravi nešto, ćao zdravo. 

 

Sale je u prethodnom periodu imao neke značajne uspehe, a eto i ovaj neuspeh (na stranu to što nam je igra sa dva centra bila najmanji problem u igri) i to mu daje osnov da ocenjuje neke stvari. To što se tebi takva igra ne sviđa je legitimno, ali nigde ne piše da je teže igrati po Saletovom nego po tvom rezonu. 

 

Durant ne mora ništa da razume dokle god je the cheat code, onaj koji pravi pravila. Eto, padala su loženja na ovaj tim SAD pun modernih igrača pa se ispostavilo da su q na biciklu bez desetak trenutno najvećih majstora ove igre, koji bi imali svoje mesto u bilo kom vremenu. Pa o Jokiću se dugo pričalo da neće uspeti u modernoj košarci jer izgleda kao da je ispao iz nekog davnog vremena ali je on toliko dobar da usmerava tokove igre i stvara nove. Da li je on pre nekoliko godina delovao kao neko ko je relevantan da priča o modernoj košarci ili ne?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, uini said:

@Nicklord

 

okej, sad relativizuješ pod a) svoj upis koji je tu par strana ranije & b) pojam kriminalca.

 

ya đorđevića si napisao

 

..tako da, taman da je "ludak" ovo što si elaborirao upravo, ostaje gorak utisak ovog drugog dela lajne gde je svrha prosto da uniziš čoveka čiji ti se stav ne dopada tvrdnjom da je ljubomoran na prave zvezde, jer eto, on nije ostavio nikakav trag u nba.

 

što se "kriminalca" tiče, relativizuješ je stavom da svako ko je na odgovornoj funkciji u fuci/basketu u srbiji, mora biti kriminalac. tom logikom zaista možemo otići jako daleko (a opet, ona nema nikakve veze sa glupom izjavom koja je data, već služi da se diskredituje xy osoba na nekom fundamentalnijem nivou od benignog sportskog stava.

 

tom logikom i naprednjaci tvrde za boškića da je fašista (što se mene tiče, ima stavove koji su na drgom polu od mojih osnovnih životnih nazora, agresivan je ali je zaista zlonamerno tvrditi da je fašista).

 

Što se tiče Saleta. Ja i dalje stojim iza toga da je on lud zbog toga kako vidi sebe u okvirima svetske košarke, NBA lige i generalno kako uopšte vidi svoju ulogu kao selektora. Možda je "lud" malo jača reč jer generalno vuče jače konotacije ali ja iskreno smatram da to nije zdravo razmišljanje. A ako misliš da imam neki rat protiv njega, primetićeš da ga generalno nikad nisam ni branio ni napadao do sad

 

Za Daniloviča nema tu šta da se ode jako daleko da se relativizuje. Nije kao da sam rekao da svaka sekretarica koja radi u našim klubovima kriminalac. Evo ti primer, direktor fabrike u Lučanima = kriminalac, radnik u fabrici = nije (nužno) kriminalac. Ponoviću treći put, ne moraš ići dalje od ugovora koje su dobijali igrači i kako su isplaćivani i na kakve načine su praštani dugovi a to je info koji je stizao na forum. To su desetine hiljada evra koje su završile na drugim mestima zbog "ljubavi prema klubu" 😄

 

Boškić jeste fašista. Zalaže se za manje više svaku osnovu fašizma 😄 Sad što je protiv drugog fašiste ne znači da on nije

 

 

1 hour ago, 34Barkley said:

Postoje samo dva načina igranja košarke - uspešan i neuspešan. Ako ti uspeš da organizuješ igru prema svojim zamislima, nađeš igrače, preneseš im to i na kraju ostvariš rezultat, ti si uradio posao pa kako god to izgledalo. Ti možeš da gaji kakve god hoćeš emocije prema nekoj vrsti košarke, ali ako neko uspe sa drugačijim pristupom da napravi nešto, ćao zdravo. 

 

Sale je u prethodnom periodu imao neke značajne uspehe, a eto i ovaj neuspeh (na stranu to što nam je igra sa dva centra bila najmanji problem u igri) i to mu daje osnov da ocenjuje neke stvari. To što se tebi takva igra ne sviđa je legitimno, ali nigde ne piše da je teže igrati po Saletovom nego po tvom rezonu. 

 

Durant ne mora ništa da razume dokle god je the cheat code, onaj koji pravi pravila. Eto, padala su loženja na ovaj tim SAD pun modernih igrača pa se ispostavilo da su q na biciklu bez desetak trenutno najvećih majstora ove igre, koji bi imali svoje mesto u bilo kom vremenu. Pa o Jokiću se dugo pričalo da neće uspeti u modernoj košarci jer izgleda kao da je ispao iz nekog davnog vremena ali je on toliko dobar da usmerava tokove igre i stvara nove. Da li je on pre nekoliko godina delovao kao neko ko je relevantan da priča o modernoj košarci ili ne?

Kada pričamo da je nešto uspešno i neuspešno tu postoji mnogo faktora. Evo USA na OI 2016. Da li su osvojili? Jesu. Da li su imali bilo kakvu igru? Nisu. Da li je selektor uspešno vodio tim? Jeste. Da li bi bukvalno 99.9% trenera uzelo zlato sa njima? Da. Jeste ostvaren rezultat ali selektor nije imao veliku ulogu.

 

Sale ima rezultate sa reprezentacijom i to je činjenica ali je takođe i činjenica da nikada nije izvukao maksimum iz ekipe (možda Eurobasket 2017). Sad ti ćeš reći i sa maksimumom mi ne bi uzeli zlato 2014. i 2016. i to jeste tačno ali ja ne pričam o tome uopšte. 

 

Ovaj NBA tim nije imao neko loženje iza sebe. Čak smo bili prvi favoriti po kladionicama dosta dugo i njihove rupe u igri su bile očigledne. Nisu imale nikog da štiti obruč i nikog da kreira i gotovo svi su se složili da je ovo najveća šansa da se pobede u poslednjih 15 godina. Apsolutno nisu bili posloženi kao moderna ekipa.

 

Durant jeste cheat code ali je i igrač koji odbija da igra timsku košarku i jedini put kada je osvojio nešto u životu je kada je bio u ubedljivo najjačem timu, USA i GSW. Njegova igra se raspala više puta u Oklahomi a nikad u GSW. Zato što je teže igrati na staromodni način protiv modernog. Da je Oklahoma imala bilo kakav protok lopte znaš kada bi ispali od GSWa 2016.

 

Ono što ja hoću da kažem. Ako ostvariš uspeh u 80% slučajeva na svoj način a mogao si u 100% slučajeva onda to nije dovoljno dobro. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nicklord said:

takođe i činjenica da nikada nije izvukao maksimum iz ekipe

Ja stvarno ponekad imam utisak da se na ovom forumu ukrstaju ljudi koji zive u razlicitim univerzumima. Recimo ovo sto je cinjenica u tvom univerzumu je glupost i laz (glaz?) u mom, jer one pobjede protiv Grcke, Brazila, Francuske ili Australije, pa i protiv Letonije i Rusije na EP 2017 ne da jesu bile izvlacenje maksimuma, nego niko normalan nije ocekivao da reprezentacija u takvim sastavima ikada moze da dostigne taj nivo kosarke. Bukvalno da mi je neko rekao pred tekmu sa Strejom da ce ih ekipa u kojoj Teodosic, Raduljica i Macvan zajedno igraju jake minute udaviti odbranom, rekao bih mu da nije samo lud i drogiran, vec da je to neko sledece stanje nesvijesti.

  • Like 5
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro

upravo tako. par postova ranije je, da bi pojasnio kako neko može biti mator a moderan, pričao kako smo najmoderniju košarku igrali sa dudom kao selektorom 2009-2013.

a zapravo je jedini trenutak koji po stilu (ne i po kvalitetu igre) može da se poredi sa igrama saletove ekipe, bila 2010a.

 

duda je postavio temelje te ekipe i naravno prvi skapirao šta promena pravila u FIBA košarci (upravo pred prvenstvo 2010e) znači u praksi - ali eto, još jedan primer tijeh paralelnih univerzuma. ja odgovorno tvrdim da, izuzev 2001, gde je naša ekipa bila 3 klase bolja od prvog najbližeg protivnika, ova saletova igrala ubedljivo najlepši, ako ne i najmoderniji basket od 1995e naovamo, bez obzira da li je rezultat na određenom prvenstvu bio dobar ili loš.

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...