Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Diplomatski uvijen odgovor da je bilo nečega:

 

Quote

Plejmejker Efesa, koji iza sebe ima najbolju sezonu u karijeri, a dobro je počeo i tekuću, osvrnuo se na učinak "orlova" u Kini.

 

"Smatram da smo imali toliko kvaliteta da ga je bilo i više nego što je potrebno za ovu vrstu takmičenja. Osim što smo imali kvalitet, svaki igrač iza sebe je imao vrhunsku klupsku sezonu. Milutinov, Gudurić, Jokić i ja, kao nešto mlađi, izašli smo iz najboljih sezona u karijeri. Nije neophodno imati 12 najboljih igrača, bolje je imati 12 zadovoljnih i da se zna ko je lider. Da ne bi bilo nezadovoljnih i nesrećnih. Kada svako od nas želi da bude 'taj', a trener treba sve to da prihvati, desi se da nešto ne klikne. Španija je imala četiri igrača koji po kv

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2019 at 12:27 PM, wrach said:

...

Sve u svemu, jedinstveno iskustvo ali ne zelim vise da idem u Kinu 😄

 

Upravo isto ovo čuo sam prošle i pretprošle godine od dvojice trenera (košarkaški - Fleš i fudbalski - Čukarićki) koji su za velike novce bili u Kini, ali su se radije vratili nego da produžuju masne angažmane.  Fizička mučnina od nekih njihovih običaja (pogotovo za vreme obroka) ih je vratila nazad uz komentar kao tvoj. 🙂

 

Inače, izveštaj ti je fantastičan, dajte još malo ti i magija, super je za čitanje 👍

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Green23 said:

 

Interesantno. 

 

"Kada to kažu Đorđević i Danilović, hajde nek im neko protivreči. U Trentu nije palo nikome na pamet." 

 

Eeee, pa nije Trento isti autoritet kao i Vox forum. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je sigurno najgluplja izjava bilo kog našeg bivšeg reprezentativca ikada 😄 A bilo je svačega 

8 minutes ago, mmajstor said:

 

Interesantno. 

 

"Kada to kažu Đorđević i Danilović, hajde nek im neko protivreči. U Trentu nije palo nikome na pamet." 

 

Eeee, pa nije Trento isti autoritet kao i Vox forum. 😄

Pa niko nije glup da se raspravlja sa kriminalcem ili sa ludakom koji nije uspeo ni da igra u NBA a misli da je bolji od pravih zvezda. 

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Haha. ..pa sta imaju na panelu da se raspravljaju, svako iznosi svoje misljenje i nije moranje da bude identicno.

 

Mnogo veci utisak je po mene ostavilo to sto je jedna GDS u stranoj zemlji organizovala panel koji se bavi fenomenom nase kosarke. Umesto da nam bude drago zbog toga, mi nase ljude koji su to zasluzili proglasavamo kriminalcima i ludacima. Pa koji unutrasnji poriv vas tera na to? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nicklord said:

To je sigurno najgluplja izjava bilo kog našeg bivšeg reprezentativca ikada 😄 A bilo je svačega 

Pa niko nije glup da se raspravlja sa kriminalcem ili sa ludakom koji nije uspeo ni da igra u NBA a misli da je bolji od pravih zvezda. 

 

izjava đorđevića i danilovica je besmislena, nije čak vredna ni diskusije, isto kao i ova tvoja primedba uostalom 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

izjava đorđevića i danilovica je besmislena, nije čak vredna ni diskusije, isto kao i ova tvoja primedba uostalom 

Bez sprdnje sad ali realno slušati Đorđevića i Danilovića ili 95.7% drugih starijih igrača (domaćih i stranih) kada pričaju o modernoj košarci meni izgleda ovako 😄

Резултат слика за old man yells at cloud

 

Takođe ne mislim da je komentar nepotreban. Tačno se vidi zašto na ovom prvesntvu nije osvojeno zlato a bili smo najjači.

Edited by Nicklord
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

nije toliko nepotreban koliko je besmislen. jednog si nazvao kriminalcem a drugog ludakom koji nije prava zvezda jer nije uspeo u nba

netacno je ruzno i smesno/bedno

 

sto ne opravdava njihovu izjavu koja nema veze sa realnoscu i svakako je takodje nepotrebna, kao sto i rekoh 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

nije toliko nepotreban koliko je besmislen. jednog si nazvao kriminalcem a drugog ludakom koji nije prava zvezda jer nije uspeo u nba

netacno je ruzno i smesno/bedno

 

sto ne opravdava njihovu izjavu koja nema veze sa realnoscu i svakako je takodje nepotrebna, kao sto i rekoh 

Šta tu nije tačno? Da je Danilović krimos ili da Sale nije uspeo u NBA i da je oduvek salty zbog toga? 😄

 

Sale je lud zato što ima najboljeg centra na svetu i koristio ga je kao četvorku i onda posle sme da kaže da taj isti igrač nije dovoljno dobar da igra sa njim a on sam kao igrač bukvalno nikada nije prišao nivou na kome su Jokić i Dončić trenutno. 

Edited by Nicklord
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

sad ja treba da trosim vreme da objasnjavam kako danilovic nije kriminalac a sale nije ludak i jeste prava zvezda iako nije imao neki narocit ucinak u nba ili nije uspeo da iskoristi jokica na pravi nacin

 

nije trebalo ni ovoliko da pisem. te meklodove fore, lupim nesto pa cu da se vadim u diskusiji dve strane i dokazujem teorije izvoli pa sa njim ili nekim kome je draga ta tabloid-rasprava, ja nisam zainteresovan 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

sad ja treba da trosim vreme da objasnjavam kako danilovic nije kriminalac a sale nije ludak i jeste prava zvezda iako nije imao neki narocit ucinak u nba ili nije uspeo da iskoristi jokica na pravi nacin

 

nije trebalo ni ovoliko da pisem. te meklodove fore, lupim nesto pa cu da se vadim u diskusiji dve strane i dokazujem teorije izvoli pa sa njim ili nekim kome je draga ta tabloid-rasprava, ja nisam zainteresovan 

To što je u Srbiji normalno da se krade pa tad i nisi kriminalac nego samo funkcioner je drugo. Mogu da te vodim na pivo sa braćom Jaramaz ako hoćeš da čuješ kako to izgleda 😄

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vasa Micić otkrio zbog čega je odlučio da ostane na Mundobasketu sa reprezentacijom Srbije, uprkos porodičnoj tragediji 

"Mislim da su mediji preterivali u tome. Nisam ja heroj, niti sam se osećao kao heroj. Ništa spektakularno nisam uradio. Mirne glave sam doneo odluku da ostanem sa reprezentacijom, to je i ona želela.

Saigrači su bili zatečeni kada sam tog dana primio vest, nisu ni imali predstavu koliko je stanje ozbiljno. Nisu ni mogli da imaju, jer nisam mnogo pričao o tome. Sale Đorđević mi je rekao: "Idi kući". Rekao sam mu da ne želim i otišao u sobu. Želela je da igram. Mislim da sam doneo pravu odluku.

Od januara je majka počela da priča da ćemo imati najbolju reprezentaciju u istoriji. Moja želja je bila da budem tu od početka priprema, ali je njeno stanje postajalo sve gore. Još tokom finalne serije turskog prvenstva sa Fenerbahčeom stanje se pogoršalo.

Uprkos svemu, bio sam fokusiran na košarku i tokom priprema i za vreme Svetskog prvenstva. Već tri godine sam igrao sa tim saznanjem. Nisam mogao da budem srećan, ali sam uspevao da se koncentrišem na košarku", rekao je košarkaš Anadolu Efesa u intervjuu za "Večernje novosti". 

Micić veruje da su "svi igrači shvatili da ego mora da se povinuje interesu tima". 

"Smatram da smo imali toliko kvaliteta da ga je bilo i više nego što je potrebno za ovu vrstu takmičenja. Osim što smo imali kvalitet, svaki igrač iza sebe je imao vrhunsku klupsku sezonu. Milutinov, Gudurić, Jokić i ja, kao nešto mlađi, izašli smo iz najboljih sezona u karijeri. Nije neophodno imati 12 najboljih igrača, bolje je imati 12 zadovoljnih i da se zna ko je lider.

Da ne bi bilo nezadovoljnih i nesrećnih. Kada svako od nas želi da bude "taj", a trener treba sve to da prihvati, desi se da nešto ne klikne. Španija je imala četiri igrača koji po kvalitetu nisu naša klasa, i trojicu koji su radili za njih. Nadam se da su svi igrači shvatili da ego mora da se povinuje interesu tima."

 

Vasa Micić

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nick je ocigledno previse (suvise) mlad kada ovu dvojicu naziva starijim igracima koji nemaju pojma o modernoj kosarci... jbte kako onda da nazovemo moku, dalipagica ili pesica? 🙂

 

Malo respekta prema starijima od sebe ne bi bilo na odmet, barem moja generacija je koliko toliko toga imala. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nicklord said:

Bez sprdnje sad ali realno slušati Đorđevića i Danilovića ili 95.7% drugih starijih igrača (domaćih i stranih) kada pričaju o modernoj košarci meni izgleda ovako 😄

Ajd' Danilović je priča za sebe ali ne znam kako si uspeo da Saleta ubaciš u tu grupu s obzirom na to da je on ipak i dalje u toj modernoj košarci. Nije da igra šah, drži kafić i pljucka sa strane.

 

Izjava jeste glupa jer Jokić ima ono nešto što bi radilo u svakoj košarci još od kada su korpe služile kao koševi, a i Luka je fenomen svoje vrste, pa stvarno ne znam šta im bi da to izjave. Jeste da su igrali sa Draženom, genijem Tonijem i sličnima, koji su krem de la krem ali opet...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo se paznje pridaje nekoj izjavi za koju je pitanje u kom kontekstu je ona izrecena. Vrlo je moguce da su zeleli da istaknu doprinos i zelju koju Bogdan ima igrajuci za reprezentaciju sto je bila i njihova odlika (mada za Danilovica 'nako), a ona se odnosila na to ko bi zbog toga mogao da igra sa njima, a ne ko je bolji igrac. U sustini potpuno nebitno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...