Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ovako. Proslo je vec 2 nedelje od svetskog prvenstva i neuspeha nase selekcije. Brojna su bila nagadjanja, novinski natpisi, izjave selektora, Danilovica, igraca. Ovo nije ni lozenje ni trolovanje. Od coveka koji je blizak jednom nasem reprezentativcu (jednom od boljih) a imao je prilike sa njim da prica posle svetskog prvenstva cuo sam sledece stvari. Neka imena necu pominjati. 

Od pocetka do kraja prvenstva je bila losa atmosfera. I to na relaciji igraci-selektor, pojedini igraci medjusobno. Kao i 2005 nekoliko igraca je kvarilo atmosferu celog tima. A to znaci da pojedini igraci nisu dolazili na vreme na treninge, da su imali jako neozbiljan i los odnos prema timu i takmicenju, da su pojedinci vise gledali licni ucinak nego timski, da smo imali miljenike selektora kojima je sve bilo dozvoljeno i pojedince koji su mu bili u nemilosti. Bilo je i svadja, do granice fizickih incidenata. Jokic je bio od pocetka skrajnut i na neki nacin stavljen u ulogu epizodiste. Sam Jokic je mnogo skromniji nego sto bi trebalo s obzirom na kvalitet koji poseduje. Dok su neki imali ego i stav Majkla Dzordana a srce zeca u kljucnim utakmicama.  Milutinov od starta skrajnut i u nemilosti Djordjevica dok su neki njegovi miljenici mogli da rade sta god hoce. Na treningu i na utakmici. Sve u svemu, epilog je poznat. Mozemo ocekivati jos povlacenja iz reprezentacije a da je je Djordjevic ostao 5,6 igraca iz tima se ne bi vise odazivalo sigurno a i ovako je pitanje za neke. Sve u svemu, ono sto smo gledali na terenu je odraz onoga sto se desavalo mimo ociju javnosti. Djordjevic koga sam ja branio i cenio najvise je uprskao stvar. Da li je imao punu podrsku kosarkaske organizacije i to je pitanje. Sve u svemu, sujete, sukobi, losa atmosfera. To je ono sto je obelezilo nasu reprezentaciju. Ono sto se naslucivalo po ponasanju pojedinih. A tek cemo videti u sledecim ciklusima ko ce sve bojkotovati reprezentativni tim od igraca. Nadam se da necu biti u pravu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Sam Jokic je mnogo skromniji nego sto bi trebalo s obzirom na kvalitet koji poseduje.

 

Kakve veze ima kvalitet sa skromnoscu? Ili si skroman ili nisi. 

Ko je taj koji je imao ego Majkla Dzordana i gledao samo licni ucinak? Od jacih imena jedino mi pada na pamet samo Bjelica ali je on uvek vazio kao nekonfliktan. Nije tu toliko bilo silovanja nego neorganizacije. Moguce da je taj koji je izvor tih informacija bio najproblematicniji kao i ti koji imaju u vidu bojkotovanje reprezentacije. Zbog cega? 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Kakve veze ima kvalitet sa skromnoscu? Ili si skroman ili nisi. 

Ko je taj koji je imao ego Majkla Dzordana i gledao samo licni ucinak? Od jacih imena jedino mi pada na pamet samo Bjelica ali je on uvek vazio kao nekonfliktan. Nije tu toliko bilo silovanja nego neorganizacije. Moguce da je taj koji je izvor tih informacija bio najproblematicniji. 

Ja samo pisem sta sam cuo. A bio sam najveci fan i Djordjevica i reprezentacije. Uvek postoji subjektivni utisak. Pa tako i kod igraca. Uglavnom, poenta je da je postojao veliki jaz izmedju nekoliko igraca i ostatka ekipe. Sujete, netrpeljivosti. Ima veze skromnost sa kvalitetom. Jer Jokic sa svojim talentom i kvalitetom mora biti mnogo bezobrazniji i nametljiviji. Nazalost, mislim da ga je Sale zapostavljao da bi neke druge forsirao. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalistenika u rutini said:

bogdan, raduljica, bircevic, lucic ... nisu sigurno zvezdini igraci :classic_biggrin:

 

ljudi, necete valjda sad o ovome sto je jonny clash, msm aj bar nesto relevantnije ... neki kurir itd :classic_biggrin:

Druze, ne pisem ovo jer mi je dosadno. Cuo sam ovo iz relativno proverenog izvora. Drugar reprezentativca. Naravno da ne mora niko da mi veruje. I naravno da necu pominjati imena. 

Link to comment
Share on other sites

Jokic je dobio najvecu minutazu onda kada je to bilo najbitnije. Protiv Spanije je sam usrao, protiv Argentine je nesto i odigrao ali je i imao dobru minutazu. Nece valjda da ga trosi protiv Angole i jos da ovaj zbog toga bude nesto nezadovoljan. Tako ta prica za njega mi ne igra... on je debelo odgovoran za svoj doprinos i za ono sranje protiv Spanije.

 

Verovatno igraci nisu legli jedni sa drugima. Od novih koji se ne poznaje sa ostalima tu je Milutinov, Gudura je imao vecu ulogu nego na proslom EP. Jedino ako su oni imali konflikt sa Braduljom, Bogdanom koji su deo starije ekipe. Generacijski jaz, ali ako je tako bilo trebalo je da radi Micovanje. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalistenika u rutini said:

drugar kog reprezentativca?

 

Jednog od boljih. A taj pridev moze samo da ide za Bogdana, posto su svi ostali bili losi. A s obzirom da ovo ne lici na Bogdana to znaci da je u pitanju Milutinov. 

🙂

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Just now, kalistenika u rutini said:

drugar kog reprezentativca?

 

ako neces da spominjes imena nema potrebe ista da pises na temu i da palis masu.

 

kapiram da je to ok?

Ok. Neću više pisati. Naravno da je debilno da spominjem javno imena. Poenta je. Nije bila dobra atmosfera i to se odrazilo na igre Srbije. 

Link to comment
Share on other sites

Ok. Neću više pisati. Naravno da je debilno da spominjem javno imena. Poenta je. Nije bila dobra atmosfera i to se odrazilo na igre Srbije. 

Ne, nije debilno pisati imena jer se ne radi o nekoj anegdoti ili neslanoj sali na nečiji racun koji se desio iza zatvorenih vrata pa ajd kao da ne spominjemo imena, kao ono ... nije sportski.

Ovo je nesto drugo i bas je debilno pisati o tome a ne navesti ko je izvor informacija, tj ko je prvobitno od igrača pustio priču.

Šta, kao štitis izvor? Izvor da je hteo da ostane zaštićen ne bi ni pustio tu priču te ne bi ni došla do tvog drugara, pa do tebe, pa gle čuda i do interneta. [emoji3]

Ili napisi sta kako ili bar taguj na kraju tekst sa #nije desilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ace Rimmer said:

Sve je krenulo sa tim da Milutinov radi nečega naljutio. Pa se onda Raduljica stao da brani selektora i valjda neku atmosferu u timu. Onda su se pofajtali Milutinov i Raduljica. I onda je selektor još dodatno smanjio minute Milutinovu.

Milutinov se naljutio i bacao peškir, Jokić indisponiran celo prvenstvo, Sale kritikuje Jokića javno. Proziva Bogdana u stilu "nikada reprezentacija sa najboljim strelcem nije bila prvak", Bogdan odgovara na twitteru. Bjelica od sjaja do očaja. Protiv Argentine nigde borbe i vatre u zadnjoj četvrtini. Nelogične izmene. I onda Tegi priča kako je sve super bilo. Ma kako da ne.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalistenika u rutini said:


Ne, nije debilno pisati imena jer se ne radi o nekoj anegdoti ili neslanoj sali na nečiji racun koji se desio iza zatvorenih vrata pa ajd kao da ne spominjemo imena, kao ono ... nije sportski.

Ovo je nesto drugo i bas je debilno pisati o tome a ne navesti ko je izvor informacija, tj ko je prvobitno od igrača pustio priču.

Šta, kao štitis izvor? Izvor da je hteo da ostane zaštićen ne bi ni pustio tu priču te ne bi ni došla do tvog drugara, pa do tebe, pa gle čuda i do interneta. emoji3.png

Ili napisi sta kako ili bar taguj na kraju tekst sa #nije desilo

Poslao sam ti poruku. Poenta je da je bila loša atmosfera. Sve drugo je nebitno. Videćeš ko će se odazvati za Olimpijske igre. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Milutinov je trebao da deli minutažu sa Jokićem na 5 i eventualno da odigraju ponekad zajedno kad imaju protiv koga. Raduljica je miljenik, to se zna. Umesto njega je trebalo zvati bilo koga, najbolje nekog mladog povesti da uđe u sistem. 

Imena ne treba pisati ovde jer novinari kopaju svuda kao lešinari.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Milutinov se naljutio i bacao peškir, Jokić indisponiran celo prvenstvo, Sale kritikuje Jokića javno. Proziva Bogdana u stilu "nikada reprezentacija sa najboljim strelcem nije bila prvak", Bogdan odgovara na twitteru. Bjelica od sjaja do očaja. Protiv Argentine nigde borbe i vatre u zadnjoj četvrtini. Nelogične izmene. I onda Tegi priča kako je sve super bilo. Ma kako da ne.

 

Primjetno je da Bjelica dobro počne turnir i onda kako se bliži kraju bude sve gori. Ako se sjećam 2015. Ep prva utakmica protiv Španije donio preokret, protiv Njemacke koš za pobjedu, a onda u nokaut fazi ništa od njega. Tako i sada.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...