Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, mmajstor said:

Nije vojska bila problem, nego je hteo da ide na neki deciji kamp sa Divcem u Sakramento, a da se na pripreme pojavi mesec ipo dana kasnije. Ajd nedelju, dve, pa i tri, ali mesec ipo dana je bilo stvarno bezobrazno.

 

To se sve desavalo nakon loseg rezultata na EP u Svedskoj prethodne godine, pa je i izgledalo da mu se igralo samo preko one stvari i da je Zeljkov ocekivani potez jedva docekao ako ne i prizeljkivao. Uzgred, ne secam se da je igrao 99e, ali opet reprezentativni staz mu je bio nesrazmerno kratak u odnosu na duzinu karijere... a 2001i2002 ne bi trebalo niko da zaboravi. 

Covece,sto volim ovakva kreativna tumacenja. 

Pa sto onda godinu dana ranije nije odjebao Duloa (kao i svi) nego isao da se mlatara po SveCkama sa Djurom Ostojicem? Nego ispada da je sve bio deo nekog sireg plana da ga Zoc katuje.

Link to comment
Share on other sites

99 je bio u sastavu ali se nije skinuo do same završnice jer je vukao neku povredu noge (ili je čak bila i infekcija?)


Interesantno, ali i ja sam u to vreme imao to "kreativno tumačenje" jer bukvalno je postavio zahteve kao da želi da ga Željko odjebe.

Link to comment
Share on other sites

Ako me secanje ne vara neposredno oko prvenstva je bio termin za porodjaj njegove zene, pa je vrlo verovatno da je i to uticalo na njegovu odluku. Tada je pritisak bio mnogo veci nego u danasnje vreme, pa nakon sramotnog izdanja u Svedskoj verovatno je da je lakse amortizovati pritisak tako sto te selektor odbije nego da sam odbijes poziv. Mada taj razlog je sasvim razumljiv i da je sam odbio poziv... 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Chaos Is Me said:

Nismo u komunizmu. Pravila ne mogu da budu ista za sve i meni je sasvim logično da se top 10 svetskom igraču progleda kroz prste šta treba. On će ionako biti prvi na udaru ako rezultat, nedajbože, ne bude pravi. Kakav kurčev Rakočević? To su sve zamenljivi igrači. Mi smo imali prethodnih 10ak godina Tea kao prvu violinu i najveću zvezdu, nezamenljivog u reprezentaciji i alfu i omegu do stasavanja Bogdana i Bjelice u evro superstarove, ali Jokić je za klasu iznad svih njih and its not even close. Nema tu nekog mudrovanja. Ako neki igrač ima nešto protiv toga, verovatno nije ni svestan s kim će imati čast da deli reprezentativni dres niti koliko je teško postati to što je somborski debeljko postao. 

 

Sa druge strane, ako se ne odazove, svako ima pravo da ga kritikuje zbog toga (naravno, u okviru normalnog i granica ljudskog dostojanstva). Profesionalni sportisti leba jedu i obezbeđuju generacije upravo na račun svih tih koji su čas njihovi kritičari čas slepi obožavaoci. Takav je posao. 

 

Ovo što Jokić radi u Denveru je već sada jedinstveno i do sada neviđeno što se tiče naših igrača u NBA. Čitav tim se formira oko njega, on je alfa i omega i on dominantno predvodi svoj tim do praga finala konferencije. I uz to, način na koji igra, na koji dolazi do fantastičnih statistika, čini ga jednim od meni najomiljenijih igrača, ikada.

 

Ipak, mišljenja sam da se poseban status u reprezentaciji mora zaslužiti igrama - u reprezentaciji. On je do sada, na osnovu svojih izbora, učestvovao na jednom velikom takmičenju. Odigrao dobro i bio u grupi igrača koji su značajno doprineli osvajanju medalje. Da li na osnovu toga, i na osnovu sjajnih igara u Nagitsima, zaslužuje status takav da ostalim igračima treba da bude čast što dele reprezentativni dres sa njim? Ja mislim da to ne bi bilo ni fer ni zasluženo. I da bi to mogao da bude osnov za nezdravu atmosferu u svlačionici. A to nije zanemarljivo, koliko god da postoji kult reprezentacije pod Saletovim vođstvom i pretežno odlična atmosfera među igračima, sve je to prilično krhko i podložno tenzijama. Samo na osnovu onoga što je medijski dostupno imali smo i slučaj Micov, i slučaj Bobi, i slučaj Milutinov, pa i slučaj Jokić. 

 

I sad da na sve to kažeš: hail to the king, mesta za princezu, ovo je njegovo veličanstvo Jokić, imao je 20-12-8 sezonu u Denveru i četiri tripl-dabla u plej ofu! Jer je, eto, nakon nekoliko hoću-neću godina, sada došao red na hoću. I sad ćemo da mu pevamo kadgod došla dobro došla mi? A i ne postoji garancija da će on da pokida na reprezentativnom takmičenju. Ja mislim da on nikada neće ponavljati 40 + 20 brojke iz utakmice u utakmicu kao što je to radio Pau, i mislim da naša reprezentacija nikada neće biti koncipirana kao Nemačka u doba Dirka. I zato bih bio vrlo oprezan sa njegovim statusom, bar ovoga leta. Rekoh već, zbog dužine sezone, broja utakmica, broja minuta, apsolutno je zaslužio nešto duži odmor. Ništa više od toga. A neka bude najzaslužniji za nekoliko budućih medalja reprezentacije, nikad više neće biti problema sa njegovim statusom, u to sam siguran.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Arsenije Pesic said:

 I zato bih bio vrlo oprezan sa njegovim statusom, bar ovoga leta. Rekoh već, zbog dužine sezone, broja utakmica, broja minuta, apsolutno je zaslužio nešto duži odmor. Ništa više od toga. A neka bude najzaslužniji za nekoliko budućih medalja reprezentacije, nikad više neće biti problema sa njegovim statusom, u to sam siguran.

 

Ja bih samo da dodam da kakva mu je sezona sada, po pitanju broja odigranih utakmica i minuta, sva je prilika da ce mu narednih 10 sezona biti iste takve. Ako je procena da mu sada treba odmor, sa kakvim optimizmom se procenjuje da ce to u buducnosti biti drugacije, kada ce biti sve stariji i stariji, a reprezentativna takmicenja su se proredila? Nema zivota u buducnosti, za reprezentaciju bi trebalo da se najvise igra onda kad si na vrhuncu. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Ovo što Jokić radi u Denveru je već sada jedinstveno i do sada neviđeno što se tiče naših igrača u NBA. Čitav tim se formira oko njega, on je alfa i omega i on dominantno predvodi svoj tim do praga finala konferencije. I uz to, način na koji igra, na koji dolazi do fantastičnih statistika, čini ga jednim od meni najomiljenijih igrača, ikada.

 

Ipak, mišljenja sam da se poseban status u reprezentaciji mora zaslužiti igrama - u reprezentaciji. On je do sada, na osnovu svojih izbora, učestvovao na jednom velikom takmičenju. Odigrao dobro i bio u grupi igrača koji su značajno doprineli osvajanju medalje. Da li na osnovu toga, i na osnovu sjajnih igara u Nagitsima, zaslužuje status takav da ostalim igračima treba da bude čast što dele reprezentativni dres sa njim? Ja mislim da to ne bi bilo ni fer ni zasluženo. I da bi to mogao da bude osnov za nezdravu atmosferu u svlačionici. A to nije zanemarljivo, koliko god da postoji kult reprezentacije pod Saletovim vođstvom i pretežno odlična atmosfera među igračima, sve je to prilično krhko i podložno tenzijama. Samo na osnovu onoga što je medijski dostupno imali smo i slučaj Micov, i slučaj Bobi, i slučaj Milutinov, pa i slučaj Jokić. 

 

I sad da na sve to kažeš: hail to the king, mesta za princezu, ovo je njegovo veličanstvo Jokić, imao je 20-12-8 sezonu u Denveru i četiri tripl-dabla u plej ofu! Jer je, eto, nakon nekoliko hoću-neću godina, sada došao red na hoću. I sad ćemo da mu pevamo kadgod došla dobro došla mi? A i ne postoji garancija da će on da pokida na reprezentativnom takmičenju. Ja mislim da on nikada neće ponavljati 40 + 20 brojke iz utakmice u utakmicu kao što je to radio Pau, i mislim da naša reprezentacija nikada neće biti koncipirana kao Nemačka u doba Dirka. I zato bih bio vrlo oprezan sa njegovim statusom, bar ovoga leta. Rekoh već, zbog dužine sezone, broja utakmica, broja minuta, apsolutno je zaslužio nešto duži odmor. Ništa više od toga. A neka bude najzaslužniji za nekoliko budućih medalja reprezentacije, nikad više neće biti problema sa njegovim statusom, u to sam siguran.

 

Uz dužno poštovanje i tebi i plusičarima (svi od reda ljudi na mestu) - ne slažem se. Kao što rekoh, taj koji se nađe uvređenim zbog eventualno privilegovanog statusa Jokića (pri čemu je eventualno bitna reč, jer ne znamo hoće li uopšte tražiti takav status) u tom slučaju verovatno nije ni svestan posla kojim se bavi niti vrhunskih dostignuća u okviru tog posla. Jokić nije neki super-talenat, potencijalni mesija itd. već ovoga trena top 10 košarkaš na svetu, dakle neko ko automatski povećava nama značajno procenat mogućnosti da se adekvatno pošibamo čak i sa Amerima (kao što su se Španci šibali u finalima OI 2012 i 2008). Čovek do sada nema nikakvu mrlju u karijeri kad su u pitanju odnosi sa saigračima, uvek je istican kao vrhunski lik i saigrač/kolega, a o njegovom oplemenjivanju ostalih igrača i njihove igre, pronalaženju rešenja za njih i uključivanja njih u igru ne treba posebno pričati, jer je to esencijalni deo njegove košarkaške veličine. Da bi imao takvog baju u svom timu, ja bih učinio sve što treba, a verujem da će i Sale i čini se da pozitivni signali u tom smislu stižu iz njegovih izjava, što me veoma raduje. Takođe, apsolutno sam siguran da su svi naši bitni igrači svesni koliko bi bili bolji kao tim sa Jokićem i da su spremni da mu ustupe rolu alfa mužjaka jer je jedina logika da to danas bude baš on. Ostali tim izborom mogu samo da profitiraju. Za kraj, igračina je moguće postati i nevezano za reprezentativna takmičenja, ili u međuvremenu, između njih. Dovodeći tvoju logiku do ekstrema, trebalo bi voditi Iliju Đokovića i Štimca jer su uvek bezrezervno davali sve što su imali za nacionalni tim, iako to što su imali nije mnogo. Ovo je sport, a cilj je zlatna ili u najmanju ruku srebrna medalja, konačno je došlo vreme da bezrezervno napadnemo taj cilj sa jednim od najboljih košarkaša na planeti u timu, a taj podatak konačno savršeno zaokružuje ovu generaciju i daje joj taj added value i nešto veću priliku za konačnu besmrtnost.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

 

OK, složićemo se da se ne slažemo, argumentacija koju si dao je na mestu. Jedino bih se osvrnuo, tj. dodatno objasnio ovaj deo:

 

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dovodeći tvoju logiku do ekstrema, trebalo bi voditi Iliju Đokovića i Štimca jer su uvek bezrezervno davali sve što su imali za nacionalni tim, iako to što su imali nije mnogo.

 

Kad sam pričao o učinku u reprezentaciji kao uslovu za poseban status, mislio sam na učinak u smislu uticaja na igru, rezultate i zasluge za postignute uspehe. Zato Ilija Đoković ili Štimac ne bi imali poseban status u tom smislu, bez obzira što je njihovo ponašanje za svaku pohvalu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arsenije Pesic said:

 To je nestvarno. Niko nema objašnjenje za njegove ovakve igre. Ono što bih želeo da mu poručim kao stariji kolega je da mu dugujemo veliku zahvalnost za sve to što radi. To je najbolji mogući način na koji može da promoviše sebe, porodicu, košarku i, što je najbitnije, zemlju. To treba da bude prva misija svakog od nas koji odemo negde.

Ovo Tomasevic kaze o Jokicu i zaista mislim da ovo treba da bude dominantan stav o njemu. Dobro, ovo na kraju nije prioritet.

 

*Izvini Arsenije, tvoj post sam iskoristio za kvot jer nema opcije da ubacim kvot drugacije.

Link to comment
Share on other sites

Sa tim da bih ja odmah kada se zavrsi sezona trazio da se dogovorimo i da mi izlozi svoj program za leto.

 

Ako kaze, imam zelju, ali Denver kaze odmor toliko i toliko dana pa onda indiviualni rad na ovome toliko dana, pa individualni rad na onome toliko dana... Poklapa mi se pocetak priprema sa programom koji su mi dali, mogu li da dodjem, ne znam, deset dana kasnije? Ok, np.

 

Ali ako nesto zavlaci celo leto, pa kao ako dodje, doci ce kasnije, ali jos ne zna, pa svi treba da ga zeljno cekaju, mole...onda ga odjebati u startu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bek said:

Sa tim da bih ja odmah kada se zavrsi sezona trazio da se dogovorimo i da mi izlozi svoj program za leto.

 

Ako kaze, imam zelju, ali Denver kaze odmor toliko i toliko dana pa onda indiviualni rad na ovome toliko dana, pa individualni rad na onome toliko dana... Poklapa mi se pocetak priprema sa programom koji su mi dali, mogu li da dodjem, ne znam, deset dana kasnije? Ok, np.

 

Ali ako nesto zavlaci celo leto, pa kao ako dodje, doci ce kasnije, ali jos ne zna, pa svi treba da ga zeljno cekaju, mole...onda ga odjebati u startu.

That's the spirit :thumbup:

A imamo Raduljicu. Koji ce nam Joker.

Link to comment
Share on other sites

Denver niti bilo koja NBA organizacija nije luda da nešto uslovljava franšiznog igrača, što smo i viđali na primerima najvećih evropskih igrača u NBA. Jokić je sad već toliko bitan da apsolutno sam može da odluči šta želi da radi na leto, nije on neki lik kome sudbina u NBA zavisi od poslušnosti i poštovanja (nerazumnih) naloga kluba niti je igrač koji tek treba da se bori za mamutski ugovor. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Crni Bombarder said:

That's the spirit :thumbup:

A imamo Raduljicu. Koji ce nam Joker.

Pa koliko god smesno i arogantno zvuci, mi mozemo bez njega. Prezvakana je prica vec sto puta, ali u praksi je vec dokazano da mozemo do drugog mesta i bez njega i da tesko mozemo do prvog cak i sa ovom apgrejdovanom verzijom Jokica. Jokic mu vise dodje kao neko zbog koga bi imali malo mirniji san do finala i da nam ostvari neke mastarije o nekim petorkama koje nikad nismo gledali, o nekim akcijama, seksi basketu itd. Plus da malo ublazi taj poraz u finalu da se ne sprdaju sa nama po americkim emisijama, ako je ikoga briga za to...

 

Ako postoji neka naznaka da ce da rusi atmosferu, da, zaista, ne treba nam.

Link to comment
Share on other sites

ti si sad u fazonu da popuniš nedostatak mekove kontre, šta li  (: 

 

mislim jebiga, fakat je i da neki igrač u zvezdi i partizanu ili cska i šta znam gde još, stigne do 80+ tekmi tokom sezone i to sa mizernim uslovima za oporavak i povremenim putovanjima autobusom. zato mi je i klimavo to sa brojem tekmi / minuta

 

inače, bezveze mi je da se sad ozbiljno upuštam u diskusiju oko ovog drugog dela rečenice. samo ću reći da bi jokić većinu tih tekmi igrao u proseku 20ak min, što je za njega sada smešno. pominjani dirk je i u repki cepao preko 30 sa ludačkim usage rateom. jokić bi ovde imao ozbiljnije napore tek u tekmama na ispadanje i možda po nekoj tokom grupa

 

mislim, nek' dođe na polufinale, yašto da se cima ranije :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

ti si sad u fazonu da popuniš nedostatak mekove kontre, šta li  (: 

 

mislim jebiga, fakat je i da neki igrač u zvezdi i partizanu ili cska i šta znam gde još, stigne do 80+ tekmi tokom sezone i to sa mizernim uslovima za oporavak i povremenim putovanjima autobusom. zato mi je i klimavo to sa brojem tekmi / minuta

 

inače, bezveze mi je da se sad ozbiljno upuštam u diskusiju oko ovog drugog dela rečenice. samo ću reći da bi jokić većinu tih tekmi igrao u proseku 20ak min, što je za njega sada smešno. pominjani dirk je i u repki cepao preko 30 sa ludačkim usage rateom. jokić bi ovde imao ozbiljnije napore tek u tekmama na ispadanje i možda po nekoj tokom grupa

 

mislim, nek' dođe na polufinale, yašto da se cima ranije :lol_2:

Ja samo mislim da je Jokic nesto sto mi nikad nismo imali, a da mi van toga nemamo toliko dobar tim kakav smo znali da imamo.
Sama pomisao da ovaj Jokic  igra u reprezentaciji je uzbudljiva. Ako tu budu Bjelica, Bogdan i Teo, taj IQ i brzina razmisljanja u paketu sa njim. Bas bih voleo da gledam to.
Maltene po svaku cenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva diskusija..

Mishljenja su podeljena, koliko vidim.. Za svako od mishljenja postoje validni argumenti.. 

Lichno, ranije, u ovakvim situacijama uvek sam bio na strani selektora.. Pomenuti sluchaj Stojakovic, npr..

Sada, medjutim, blizi sam mishljenju da bi trebalo napraviti ustupak Jokicu.. Svestan sam potencijalnih problema koji bi zbog toga mogli nastati.. To bi se mozda moglo amortizovati razgovorom izmedju selektora i ljudi iz saveza sa jedne strane i ostalim reprezentativcima sa druge.. Ukoliko bi, pak, naknadni dolazak Jokica narushio atmosferu, onda sam za to da guramo bez njega..

Vremena se menjaju.. Ovo je situacija u kojoj je moguce napraviti neki kompromis, chini mi se.. Mozda je vec doshlo vreme (ili ce doci) kada rezultati zavise od nashe sposobnosti da se prilagodimo novonastaloj situaciji i novim vremenima.. (Imamo primer Nokie, jednog giganta, koji nije zeleo/umeo da se prilagodi, pa je tvrdoglavim guranjem Simbian operativnog sistema, godinama trpeo ozbiljne udarce)

Bilo bi lepo da konachno na neko takmichenje odemo kompletni.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...