Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

 
Dao je 12 poena Breši i 11 Limožu... ako si me izdominirao... pušti me jači si.
Je l' moramo ovo da radimo? Ok, izgleda da moramo:
- i 17 poena Galatasaraju
- i 8 poena Partizanu
- i 10 poena Budućnosti
- i 9 poena Unikahi
Uz indekse sve veće od 10, sa all around partijama, gde je pored Faye-a ceo srednji deo sezone bio glavni skakač, sa izvanrednom zaštitom obruča. Pored toga što ima šut sa distance praktično sa bilo koje pozicije njemu fali samo malo bolji ball handling I prodor kao opcija u napadu, sve ostalo je tu.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dekkard said:

Je l' moramo ovo da radimo? Ok, izgleda da moramo:
- i 17 poena Galatasaraju
- i 8 poena Partizanu
- i 10 poena Budućnosti
- i 9 poena Unikahi
Uz indekse sve veće od 10, sa all around partijama, gde je pored Faye-a ceo srednji deo sezone bio glavni skakač, sa izvanrednom zaštitom obruča. Pored toga što ima šut sa distance praktično sa bilo koje pozicije njemu fali samo malo bolji ball handling I prodor kao opcija u napadu, sve ostalo je tu.

Toliko je dobar da ga naturalizovani Grk treer najcesce drzi na klupi. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Znaš kad ce Borisa da igra u reprezentaciji dok je u Zvezdi? Kad na vrbi zasvrbi.

 

On da bi upao u oko novom selektoru, pre svega mora da igra u kontinuitetu i da ima učinak vredan pažnje, u Zvezdi gde tri preiskusna Internacionalca imaju prednost ispred njega, neće da se desi.

 

Slučaj završen, usporiti priču na temu Borise reprezentativca zbog neke dve tekme u po Abe.

 

Dečko u Zvezdi nazalost samo propada jer ne igra, a njemu je to preko potrebno., ne na kašičicu nego da cepa full minutazu.

 

Mislio sam da će mu u klubu napraviti prostor, a umesto toga, Braun, Stratos, pa čak i Gist, znači truba.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poštovanje Simaniću i želju da bude reprezentativna četvorka dugo, dugo, utakmice sa KKP baš i nisu neki reper jer je na njima i Filip dominirao. :classic_biggrin:

 

Drugo, zaobiđi nas pokušajem učitavanja klubaštva širenjem neistina jer niko ovde nije izjavio da je Bogi bolji od Peje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Slobodan si da predlozis alternativu na poziciji centra, koji se bolje pokazao a ima manje od 30 godina. 

 

Voleo bih da pokusevski pokrije poziciju Porzingisa.... a koja je to pozicija pojma nemam. 🙂

 

 

Ne znam koga boljeg da predlozim, cetvrti centar Zvezde djeluje kao real deal. :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekkard said:
3 minutes ago, Kronostime said:
Toliko je dobar da ga naturalizovani Grk treer najcesce drzi na klupi. emoji38.png_2:

Slobodno iščitaj par mojih poslednjih postova koliko god puta bude trebalo. Uzmi vremena koliko god želiš.

Nema potrebe, pre ce u reprezentaciju uci Davidovac i Dobric, nego cekamodadokaze talenat Simanic.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites



Znaš kad ce Borisa da igra u reprezentaciji dok je u Zvezdi? Kad na vrbi zasvrbi.
 
On da bi upao u oko novom selektoru, pre svega mora da igra u kontinuitetu i da ima učinak vredan pažnje, u Zvezdi gde tri preiskusna Internacionalca imaju prednost ispred njega, neće da se desi.
 
Slučaj završen, usporiti priču na temu Borise reprezentativca zbog neke dve tekme u po Abe.
 
Dečko u Zvezdi nazalost samo propada jer ne igra, a njemu je to preko potrebno., ne na kašičicu nego da cepa full minutazu.
 
Mislio sam da će mu u klubu napraviti prostor, a umesto toga, Braun, Stratos, pa čak i Gist, znači truba.
 
 
 
 


Otkud ti to da ima tri opcije ispred njega? On će ove godine, u 21-oj godini igrati EL i biti druga opcija na 4. U svakom slučaju imaće i minutažu i pregršt jakih utakmica u kojima će dodatno da profiliše svoju igru. On je kod Tomića za jednu sezonu napredovao kao što nije za prethodne tri, s pravom očekujem nastavak njegovog razvoja i u ovoj sezoni.
S obzirom na nivo reprezentativne košarke (uopšte, ne samo naše) on već sada može da bude backup četvorka Bjelici.
Birčević i Simonović i nisu neka lestvica koju je nemoguće preskočiti.
Link to comment
Share on other sites

 Jedna od ključnih vrlina koje Smailagić ima u odnosu na Simanića je fizička sposobnost da preuzme peticu i ono što je najbitnije je da se dečko ne plaši. Apsolutno nema straha da napadne koš protiv bilo kog protivnika i probaće da mu zakuca loptu u lice, što mu je često polazilo za rukom ne samo u razvojnoj već i u letnjoj ligi gde je imao sigurno dva do tri kucanja po utakmici. 

     Ta agresivnost i odlučnost je ono što mi se najviše sviđa kod njega, jer mu te osobine omogućuju da u potpunosti iskoristi svoje veoma dobre fizičke predispozicije. Što nije slučaj recimo sa Borišom, previše je "stidljiv" i prava je šteta što ne koristi na utakmicama ono što mu je Bog podario. Sve više me podseća na Dangubića koga smo čekali takođe godinama, iako ne igraju na istoj poziciji, ali obojica imaju predispozicije kao super-atletski crnci i cini ti se da mogu kao od šale da prodru pod koš i zakucaju preko protivnika, ali to je retkost kod obojice što je prava šteta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekkard said:


 

 


Otkud ti to da ima tri opcije ispred njega? On će ove godine, u 21-oj godini igrati EL i biti druga opcija na 4. U svakom slučaju imaće i minutažu i pregršt jakih utakmica u kojima će dodatno da profiliše svoju igru. On je kod Tomića za jednu sezonu napredovao kao što nije za prethodne tri, s pravom očekujem nastavak njegovog razvoja i u ovoj sezoni.
S obzirom na nivo reprezentativne košarke (uopšte, ne samo naše) on već sada može da bude backup četvorka Bjelici.
Birčević i Simonović i nisu neka lestvica koju je nemoguće preskočiti.

On je dosao jos kod Radonjica - dje je, ba, zapelo sa tim iskazivanjem talenta?

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Ono što ti vidiš kao prednost ja vidim kao mane. Borišine nedvosmislene prednosti su brzina, eksplozivnost i šut za tri.

Smailagić je, iako igrajući poprilično neobaveznu košarku gde god da je igrao, uspeo da namakne baš bedne statse.

Rekao bih, glede trendova, da će on dok dođe do takmičarskog nivoa se isprofilisati u modernu peticu i sva ova rasprava će biti izlišna.

Dubsi su ga uzeli kao jeftin projekat po principu ako i bude bust neće biti velika šteta, a mogu s druge strane da naprave upotrebljivog igrača u rotaciji. Ako je mogao Jerebko što ne može i on.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dekkard said:

Ono što ti vidiš kao prednost ja vidim kao mane. Borišine nedvosmislene prednost su brzina, eksplozivnost i šut za tri.
Smailagić je, iako igrajući poprilično neobaveznu košarku gde god da je igrao, uspeo da namakne baš bedne statse.
Rekao bih, glede trendova, da će on dok dođe do takmičarskog nivoa se isprofilisati u modernu petocu i sva ova rasprava će biti izlišna.
Dubai su ga uzeli kao jeftin projekat po principu ako i bude bust neće biti velika šteta, a mogu s druge strane da naprave upotrebljivog igrača u rotaciji. Ako je mogao Jerebko što ne može i on.

Ono sto ti vidis kao Borisine prednosti ne vidi ni njegov trener, a kamoli skauti.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto je tolika jeres spomenuti Borišu u kontekstu reprezentacije. Naravno da u ovom trenutku nije među 12 najboljih igrača, ali mora se uzeti u obzir konkurencija na njegovoj poziciji, koja nije baš najozbiljnija. Bjelica je bez premca naša najbolja četvorka, ali nakon njega dolazi velika praznina u kvaliteti. Nadam se da se završilo sa Birčom, Mačvan izlazi iz 2 ozbiljne povrede i ne zna se kako će se vratiti i da li će biti na zadovoljavajućem nivou.

Ne znam ni ko je još tu. Jelovac? Po meni totalno nepotreban u dobro organizovanim ekipama. Ostalo su sve ovi mlađi bez seniorskih utakmica. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mmajstor said:

Ako uzmemo igrace mladje od 30 godina, sto znaci da ce biti u opticaju barem u naredne 4, sa ovim raspolazemo:

 

Jovic, Micic

Bogdan, Gudura, Nedovic, Marinkovic

Lucic, Todorovic, Dobric, Zagorac

Kalinic, Simanic

Jokic, Milutinov, Jovanovic

 

Znaci oslonac igre Jovic-Bogdan-Jokic. Kada se ova potonja dvojka iz nba ne odazove (a bice toga sigurno) bice problem. Pitanje je da li ce oni doci za kvalifikacioni turnir i da li cemo se uopste kvalifikovati. Za prozore od ovih niko sem Todorovica nece moci da igra ali tu ocekujemo verovatno i Teovu pomoc + Partizani i Avramovic.

Inace Teo i Bjelica mogu odigrati barem jos 2 naredne godine u zavisnosti od povreda... mozda i vise. Bobi mozda, za Gagija je pitanje. 

Zaboravio si Dangubica i, sto je bitnije - Davidovca i Smail-agu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...