Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 hours ago, Stondisha said:

 

meni nije jasno šta se desilo u drugoj četvrtini protiv španaca... iz kanala smo izašli tek protiv Amerikanaca.  baš smo igrali  neki mlak basket umesto da se pošibamo makar, kad ne možemo da vežemo u napadu ništa. da smo bar okrvavili kolena bilo bi mi lakše...  al ni to, do utakmice a USA kad smo ih rašafili na proste činioce...

 

sa druge strane, gledajuci da smo posle poraza od SPA i ARG uspeli da dobijemo USA, koliko god oni ranjeni bili, meni licno govori da nije bilo nekih svadja izmedju igraca. Pre mi deluje da smo strateski nadigrani u ona dva meca, a i falili su nam Dragan i Teo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzgred, Smailagić djeluje kao ubjedljivo najbolji prospekt na 4, ako polazimo od pretpostavke da taj igrač treba da igra u paru sa Jokićem, momak je sa 18 godina već bio fizički i atletski na nivou razvojne lige i djeluje da bi mogao da odigra tekmu sve sa Simanićem na leđima, to nama najviše i treba, odbrana i rim protection uz Jokića, u zapadu dosta da ukuca po neki zicer. Takođe, u paru sa Milutinovim bi možda bilo problema u napadu, ali bi u odbrani imali dvojicu koji skidaju sve što leti.
To može samo tako da djeluje. Daj da ga vidimo na seniorskom nivou, bilo gde pre donošenja paušalnih ocena.
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dekkard said:
52 minutes ago, Beonegro said:
Uzgred, Smailagić djeluje kao ubjedljivo najbolji prospekt na 4, ako polazimo od pretpostavke da taj igrač treba da igra u paru sa Jokićem, momak je sa 18 godina već bio fizički i atletski na nivou razvojne lige i djeluje da bi mogao da odigra tekmu sve sa Simanićem na leđima, to nama najviše i treba, odbrana i rim protection uz Jokića, u zapadu dosta da ukuca po neki zicer. Takođe, u paru sa Milutinovim bi možda bilo problema u napadu, ali bi u odbrani imali dvojicu koji skidaju sve što leti.

To može samo tako da djeluje. Daj da ga vidimo na seniorskom nivou, bilo gde pre donošenja paušalnih ocena.

Eeeeehhhhhmmmmmm, uz sve mane koje joj možemo naći, razvojna liga je seniorsko takmičenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Sprema se max za Hielda i Foxa, hoce li Bobo pristati na 2nd unit kintu, ako odigra sezonu blizu Bojana recimo? Not a given thing, ako mene pitas.

Ma Kingsi su toliko ispod cap-a da će dobiti dobre pare i uprkos svemu tome

Link to comment
Share on other sites

Just now, dekkard said:
3 minutes ago, Beonegro said:
Eeeeehhhhhmmmmmm, uz sve mane koje joj možemo naći, razvojna liga je seniorsko takmičenje

Jeste seniorski nivo ali nedostaje takmičarski intenzitet i odnos prema igri je u skladu sa tom činjenicom. Nema pritiska, drugim rečima.

Bitno je da znamo da je fizički na nivou, jer se ne očekuje od njega da bude među glavnim igračima, treba nam da pokriva Jokića u odbrani, da skače i da kuca zicere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bitno je da znamo da je fizički na nivou, jer se ne očekuje od njega da bude među glavnim igračima, treba nam da pokriva Jokića u odbrani, da skače i da kuca zicere.
To već imamo kod Simanića, koji godinama igra seniorsku (i takmičarsku) košarku, i što ne reći, u svemu je ispred Smailagića u ovom trenutku.
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Død said:

Sad se popravio Simanic, prestao je da jede trave i cips, izgleda kao trokrilni sifonjer.

Ne treba se odricati ni Simanica ali on mora da dokaze da moze da odigra muski, da ne bezi od kontakta i da je konkretniji  i odlucniji u napadu, on je dugo u seniorskoj kosarci i osim  nekoliko bljeskova jos  nista konkretno nije pokazao.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Al zato je Jovanovic dokazao da je kadar. 😁

 

Ali Jovanovic I reprezentacija, trolovanje at his best.

 

Slobodan si da predlozis alternativu na poziciji centra, koji se bolje pokazao a ima manje od 30 godina. 

 

Voleo bih da pokusevski pokrije poziciju Porzingisa.... a koja je to pozicija pojma nemam. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekkard said:
5 minutes ago, Beonegro said:
Bitno je da znamo da je fizički na nivou, jer se ne očekuje od njega da bude među glavnim igračima, treba nam da pokriva Jokića u odbrani, da skače i da kuca zicere.

To već imamo kod Simanića, koji godinama igra seniorsku (i takmičarsku) košarku, i što ne reći, u svemu je ispred Smailagića u ovom trenutku.

Pa upravo zato je Simanić i dobio NBA ugovor na 4 godine... oh wait... 😁 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Slobodan si da predlozis alternativu na poziciji centra, koji se bolje pokazao a ima manje od 30 godina. 

 

Voleo bih da pokusevski pokrije poziciju Porzingisa.... a koja je to pozicija pojma nemam. 🙂

 

Petrusev bre, ubedljivo najtalentovaniji mladi centar kojeg  imamo, njega vec treba uvoditi u seniorski sistem bez obzira na nedostatak iskustva, ja sam uveren da on ide u NBA sledece godine.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dekkard said:
9 minutes ago, Beonegro said:
Bitno je da znamo da je fizički na nivou, jer se ne očekuje od njega da bude među glavnim igračima, treba nam da pokriva Jokića u odbrani, da skače i da kuca zicere.

To već imamo kod Simanića, koji godinama igra seniorsku (i takmičarsku) košarku, i što ne reći, u svemu je ispred Smailagića u ovom trenutku.

 

Daj nam jedno 5 utakmica Simanićevih the Best off za sve ove godine karijere, kad si se već upleo, da ti pomognem.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pavaroti said:

Jokic? 😁

Mi smo vec dobro pokriveni na centru sa Jokicem i Milutinovim , naravno ako se budu odazivali ali taj treci treba da bude talentovani igrac , zaista je nepotrebno da se vise vode Raduljica i Marjanovic ,mislim da je propustena velika prilika da se  u sistem uvede Petrusev na primer, nista gori plasman ne bi smo napravili sa njim u ekipi u Kini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Daj nam jedno 5 utakmica Simanićevih the Best off za sve ove godine karijere, kad si se već upleo, da ti pomognem.
Ne, bolje je 5 po sezoni ali i to je teško, izabrati samo pet utakmica. Ali, evo da pokušam:
- protiv Breše
- protiv Galatasaraja
- protiv Limoža
- protiv Partizana , druga utakmica PO
- protiv Future, poslednja utakmica finalne serije.
Mogu i za ostale sezone, ali i ovo je dovoljno za početak.
Hvala na pomoći, ništa manje nisam ni očekivao od tebe.
Da vidimo sada protiv koga je to Smailagić igrao, za šta i učinak.
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, dekkard said:

Ne, bolje je 5 po sezoni ali i to je teško, izabrati samo pet utakmica. Ali, evo da pokušam:
- protiv Breše
- protiv Galatasaraja
- protiv Limoža
- protiv Partizana , druga utakmica PO
- protiv Future, poslednja utakmica finalne serije.
Mogu i za ostale sezone, ali i ovo je dovoljno za početak.
Hvala na pomoći, ništa manje nisam ni očekivao od tebe.
Da vidimo sada protiv koga je to Smailagić igrao, za šta i učinak.

 

Imal li brojki kakvih il da ti verujemo na reč?

 

Ti nama predstavljaš Borišu kao da nismo gledali ABA ligu i prvenstvo pa da nam otvoriš oči. Boriša možda i jeste top prospekt, možda je dao Breši 12poena i sve pet, al ako treba neko novi iz domaće lige da bude, tu je moj pik Davidovac pre Boriše u pola dana/noći. Jedina prednost koju Boriša ima je što igra deficitarnu poziciju. Sa ovim dosadašnjim pruženim u karijeri, davno bi prestao da bude taalenat i dobio bi prefiks večiti. U njegovim godinama Luka Mirtović je bio brat bratu 3 koplja iznad pa se u pola  ovakav hajp dizao nije. Naravno pričamo pre povreda i svega, baš sam se nadao Luki. Šteta.

 

A batali da me gađaš Smail Agom za momka sam čuo ovde na forumu nit ga pomenuh nit išta tako da nemam.pojma şto me teraš da o istom ti nešto pričam. Znam da je iz Borče i da ga  je GSW jurio po draftu i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ma Kingsi su toliko ispod cap-a da će dobiti dobre pare i uprkos svemu tome

 

Ako ce Foxxy i Buddy Love dobiti maxeve (a sve ukazuje da hoce), to ce pojesti oko 50 milki capa. Falcon je vec na masnom pejceku. Sta ostaje za Boba? Jedan prilicno neimpresivan ugovor, tek neznatno veci od ovoga sto sada ima.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites



 
Imal li brojki kakvih il da ti verujemo na reč?
 
Ti nama predstavljaš Borišu kao da nismo gledali ABA ligu i prvenstvo pa da nam otvoriš oči. Boriša možda i jeste top prospekt, možda je dao Breši 12poena i sve pet, al ako treba neko novi iz domaće lige da bude, tu je moj pik Davidovac pre Boriše u pola dana/noći. Jedina prednost koju Boriša ima je što igra deficitarnu poziciju. Sa ovim dosadašnjim pruženim u karijeri, davno bi prestao da bude taalenat i dobio bi prefiks večiti. U njegovim godinama Luka Mirtović je bio brat bratu 3 koplja iznad pa se u pola  ovakav hajp dizao nije. Naravno pričamo pre povreda i svega, baš sam se nadao Luki. Šteta.
 
A batali da me gađaš Smail Agom za momka sam čuo ovde na forumu nit ga pomenuh nit išta tako da nemam.pojma şto me teraš da o istom ti nešto pričam. Znam da je iz Borče i da ga  je GSW jurio po draftu i to je to.


Otkud ja znam da li gledate ili ne gledate, znam za par forumaša koje znam i u RL da gledaju i uživo sa mnom. Postavio si pitanje, dao sam ti odgovor.
Brojke je lako naći na netu, u svim spomenutim utakmicama je pokidao, odnosno imao je odlične partije za jednog 21-godišnjeg igrača koji je igrao u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju i u odlučujućim utakmicama regionalnog takmičenja.
Sam si uleteo u raspravu, dobio si šta si tražio, a ja tražim isto tako da mi odgovore ovi koji misle da je Smailagić bolje rešenje od Simanića na osnovu čega temelje te tvrdnje. Ja sam svoju argumentaciju izneo, suprotnu nisam video i još uvek je čekam.
Mada, to je na istoj liniji da je Bogdan bolji igrač od Peđe, pa i ne čudi što nema argumenata.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dekkard said:


 

 


Otkud ja znam da li gledate ili ne gledate, znam za par forumaša koje znam i u RL da gledaju i uživo sa mnom. Postavio si pitanje, dao sam ti odgovor.
Brojke je lako naći na netu, u svim spomenutim utakmicama je pokidao, odnosno imao je odlične partije za jednog 21-godišnjeg igrača koji je igrao u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju i u odlučujućim utakmicama regionalnog takmičenja.
Sam si uleteo u raspravu, dobio si šta si tražio, a ja tražim isto tako da mi odgovore ovi koji misle da je Smailagić bolje rešenje od Simanića na osnovu čega temelje te tvrdnje. Ja sam svoju argumentaciju izneo, suprotnu nisam video i još uvek je čekam.
Mada, to je na istoj liniji da je Bogdan bolji igrač od Peđe, pa i ne čudi što nema argumenata.

 

 

Dao je 12 poena Breši i 11 Limožu... ako si me izdominirao... pušti me jači si.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...