Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 minutes ago, berti said:

Vidi, jedno je razvlacenje Jokica po medijima gde je bilo mnogo bezobrazluka. Tu donekle mogu da razumem, ne i pravdam, njegov stav prema novinarima.

Ali, meni ni u jednom trenutku Jokic nije delovao kao neko ko voli sto je sa saigracima, kao neko ko uziva igrajuci za drzavni tim. On je prakticno svoj stav prema medijima i javnosti preneo na teren.  A to nije posteno prema saogracima, jebes medije, forume, drustvene mreze...

 

Tu se slazem. Ili dodjes i odradis posteno kad si se vec cimao ili kazes odhebite i ne dolazis. E sad kako mi postujemo, postenu korpu to je drugi padez. 

 

Verovatno da se on pita ne bi ni dolazio, ali menadzer mu ima poslova tu, pa su verovatno zakljucili da bi bilo dobro da odstatira. Niko tu nije iskren do kraja.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ma da, one suze na kraju meca sa Argentinom pokazuju koliko mu nije bilo stalo. I za taj odnos prema saigracima lupas, posto iz prve ruke znam da je bio odlican ( ili druge, sad ne znam kako se to racuna, u svakom slucaju info je direktno iz svlacionice). Uostalom, kroz citavu karijeru nigde nisam nasao da je neki saigrac, trener, protivnik rekao nesto lose o njemu.

 

I nije preneo svoj stav o nasim medijima na teren, bio nam je u top 3 strelca, skakaca, asistenta. Bukvalo nije bilo razlike u pristupu u odnosu na Nba utakmice, samo sto je tamo okruzen kvalitetnijim saigracima na vecem terenu i igra je podredjena njemu, pa njegovi kvaliteti jos vise dolaze do izrazaja. Malo gledajte Nba, pa komentarisite razlike u pristupu, on je tamo imao mnogo vise utakmica na kojima mu se nije igralo, odbijao je da sutne...

 

To sto mi nismo bili u stanju da iskoristimo najboljeg centra NBA i najboljeg igraca na turniru ( Bogdan ) je krivica strucnog staba. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Možda sam ja ovde jedini koji nije video nikakav problem o kojima pričate kod Jokića. Nit je bio nezainteresovan (valjda i ona isključenja i reakcija protiv Hacketta pokazuju koliko mu je bilo stalo, a i ona faca suznih očiju protiv Argentine govori), nit je pokazivao da mu smeta što je sveden na postavljača blokova i tek povremeno kreatora, nit je pokazao da mu smeta što je Bogdan dobio Kobijevsku ulogu i porciju šuteva, nit je nešto gunđao s obzirom da je gro minuta odigrao van pozicije, čak je i na klupi delovao raspoloženo i zajebavao se sa ostalima. Došao je de facto sa kojim kilogramom viška što je verovatno na njegovu (masnu) genetiku sasvim normalno. On ima takav izraz lica kao da je nezainteresovan i u Denveru. Problem su izgubljene lopte. Koliko god je za Amerikance bio šok način na koji se sudi (što su svi redom isticali), verovatno je i Jokiću, koji nikad nije igrao u Evropi van ABA lige. Osim toga, mi smo jako spora ekipa, pa i naš daleko najbolji bek (Bogdan) je sporać, a kamo li ostali, dakle nije bilo onih osica iz Denvera koji cut-uju sve u 16, pa ga je i to verovatno poremetilo. Sa našim novinarima i ostalim tegeltijama ni ja ne bih nešto naročito razglabao, osim po nekim specijalnim emisijama, to mu je plus, a ne minus u mojoj knjizi.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Mislim da se videla velika razlika u pristupu jednog Gasola i Jokica. Gasol je takodje zvezda.

Naravno da im ne pise na celu sta zele i kakav im je stav, ali neke stvari ipak upadnu u oci.

Ja nisam video razliku, Jokic se trudio kad  god je bio na terenu, nije Jokic   kriv sto se selektor opredelio da  mu on bude rezervista i da na terenu providi u igri sa dva polu pokretna centra , plus  da mu  uglavnom coskari , sa minimum dodira sa loptom, od pocetka piprema  ga je koristio kako ne treba, kod Djordjevica bi isto prosao Gasol ,koji je mora se priznati   mnogo slabiji igrac od Jokica.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2019 at 1:15 PM, Beonegro said:

Nisi mislio da pomenes da se liku u neuspjehe ubrajaju jedno peto, jedno cetvto i jedno drugo mjesto? 😄 

A ko je pominjao uspehe/neuspehe?Ja sigurno nisam, ono je gola statistika. Neko ce iz toga izvuci nesto, neko ne. Ljudi koji ovde pisu o kosarci uglavnom blage veze sa istom nemaju. Zbog toga se retko odlucujem za analizu, ali statistika ne laze, zar ne? Ako, po tvom misljenju nisam dobro odredio koje su velike reprezentacije a koje ne,apsolutno nemam nista protiv da ti ili bilo ko drugi sve baci na jednu gomilu i kroz iste naocare gleda pobedu protiv USA i Madjarske.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Ma da, one suze na kraju meca sa Argentinom pokazuju koliko mu nije bilo stalo. I za taj odnos prema saigracima lupas, posto iz prve ruke znam da je bio odlican ( ili druge, sad ne znam kako se to racuna, u svakom slucaju info je direktno iz svlacionice). Uostalom, kroz citavu karijeru nigde nisam nasao da je neki saigrac, trener, protivnik rekao nesto lose o njemu.

 

I nije preneo svoj stav o nasim medijima na teren, bio nam je u top 3 strelca, skakaca, asistenta. Bukvalo nije bilo razlike u pristupu u odnosu na Nba utakmice, samo sto je tamo okruzen kvalitetnijim saigracima na vecem terenu i igra je podredjena njemu, pa njegovi kvaliteti jos vise dolaze do izrazaja. Malo gledajte Nba, pa komentarisite razlike u pristupu, on je tamo imao mnogo vise utakmica na kojima mu se nije igralo, odbijao je da sutne...

 

To sto mi nismo bili u stanju da iskoristimo najboljeg centra NBA i najboljeg igraca na turniru ( Bogdan ) je krivica strucnog staba. 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Teodoras said:

Mi mozemo doci u situaciju da imamo problem na poziciji kljucnog igraca u timu, pleja, i ovo prvenstvo je to donekle pokazalo. Ono sto pisete za dobru bek ap poziciju u vidu Jovića to stoji, ali Jović je realno prvi plej bio na ovom sampionatu. Videcemo sta mozemo da ocekujemo u buducnosti od Micica, ali trenutno ne racunajuci Teodosica mi nemamo vrhunskog pleja poput Rubia ili Kampaca koji su napravili razliku. 

      Imajuci u vidu da ni na vidiku nema nekog ko iole obecava na toj poziciji u mladjim kategorijama, stvar je dodatno zabrinjavajuca.

 

Kod Vase je to bilo zbrda-zdola, praktično je iznenada, sa 23 godine došao u poziciju da bude jedini plej osakaćenog tima u finalu PE. Sada se suočio sa još gorim problemom. Možda lupam ali mi se svidelo kako je odigrao protiv SAD, bio je mnogo opušteniji i sa više poverenja u sebe. Nagađam ali verovatno da ga je baš uništavala ta agonija oko majčinih poslednjih dana, zatim šok kada je umrla, a koji ga je opet oslobodio tog svakodnevnog proživljavanja njenog stanja. Kada se naspavao i suočio da je sve gotovo verovatno je i našao snage da odigra korektnu utakmicu. On tek ulazi u zrele košarkaške godine, a za njegovu poziciju je iskustvo jako bitno.

 

Još ako budemo uspelli da iščupamo nešto iz Tea, mada su šanse sve manje bićemo u ok poziciji sledećih par godina. Za kasnije se već ne bih usudio da prognoziram.

 

5 hours ago, Chaos Is Me said:

dva vanserijska igrača u Jokari i Bogdanu (btw, nisam nikako na parketu primetio neku netrpeljivost među njima, šteta je samo što nisu duže igrali i trenirali zajedno)

Da se nadovežem - njih dvojica baš dobro dođu jedan drugom. Da rasterete jedan drugog od kreacije i da se dopunjuju kad treba da se izmisli koš. Bogdan u ovakvoj formi je raj za Jokićeve pasove kada ga udvoje, a Jokić i ima više prostora kada jure Bogdana po celom terenu. 

 

edit: @jokićeva nezainteresovanost. Ne bih ni ja rekao da je bio ladovina, samo jednostavno nije bio dovoljno spreman, a tada je normalno da postaneš nervozan i van fokusa. Dodatni faktori su sigurno i te odluke o mestu na kom igra, drugačiji saigrači, dimenzije terena, kriterijum suđenja. Mislim da je upravo taj nedostatak fokusa bio glavni problem u njegovoj igri, ne neke druge stvari. 

Edited by 34Barkley
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Videcemo da li ce Jokic i dalje igrati za reprezentaciju. Uporedjujuci Bogdana i njega, Bogdan ostavlja utisak da ni puskom ne bi mogli da ga nateraju da ne igra za Srbiju, a Jokic kao neko koga puskom treba terati da igra. Nadam se da gresim.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Videcemo sledece leto sta ce biti sa Bogdanom i Bjelicom. Oni su FA, sto znaci da pre 5.7. nece moci da potpisu ugovore. Ne znam koji su termini kvalifikacija, ali ne bi me cudilo da igramo iste bez njih. Slicno kao 2016. bez Bobija. 

 

 

 

 

Ne, Bjelici ne isti ne ugovor, proveri hoopshype

Link to comment
Share on other sites

Nema me neko vreme na forumu, nisam zadovoljan ni ja razvojem situacije na istom, mada čitam. Ne bih da popujem i da se žalim: kada i ukoliko budem imao konkretan predlog za poboljšanje kvaliteta istog, kontaktiraću nadležne. Hajde sada da se i ja otovarim po reprezentaciji, koju sam neuobičajeno pažljivo pratio.

 

Đorđevića je teško i verovatno besmisleno braniti. Slabo razumljiv izbor igrača, da li su u pitanju stare zasluge, neka sigurnost koju mu u svlačionici uliva Birčević i Raduljica, ne znam. Ovde se jako često pominje odbrana - koja je zaista bila jako slaba i, čini se, zastarela, ali meni je još više ubadalo oči kako se igrao napad. Gledajući finale, uhvatio sam sebe kako mogu maltene bez gledanja da predvidim 80% akcija Španije: Rubio prenese, Mark mu pravi blok, prima loptu na trojci, Ljulj i Rudi se ukrštaju pod košem, Ribas ide u ćošak, Ernangomezi piče na skok ili prave jake blokove... Da me neko pita kako Srbija igra u napadu, ja ne bih umeo da dam iole razumljiv odgovor. Voleo bih da mi, na primer @Princeton pomogne, ali ja zasita ne znam koji je bio neki osnovni plan, osim nekoliko pokušaja guranja lopte pod koš - ali na Raduljicu (što je smirilo Italijane) i ponekad na Jokića (što nije njegova šolja čaja kada ima još jednog centra od 130kg na terenu). Sticajem okolnosti, odgledao sam i pripremne utakmice i stekao utisak da će pik sa Milutinovim biti jedna od osnovnih alatki - pre svega sa Jovićem, ali, onda u nekoj varijanti i sa Bogdanom. Ništa od toga ne videh na SP. Đorđevićevo vođenje utakmica, dinamika pored terena, ono malo tajmautova što su prikazali na TVu, sve mi je to delovalo kao rad jednog umornog, skoro depresivnog čoveka, bez energije i bez želje da uopšte bude tu. Imajući u vidu da Sale nije poznat kao veliki izučavač savremenih košarkaških tokova, ishod je nekako logičan. Glupo mi je da uopšte komentarišem igru pojedinih igrača poput Bobija, Simonovića, Birčevića, Raduljice i Gudurića. To su igrači koje ja najverovatnije ne bih ni vodio na SP, osim možda Gudurića da bude 12ti momak i da se ispucava protiv Angole i Bijafre. Ono što sam pisao i pre SP mi deluje kao i da se obistinilo: ekipa je pravljena za neku hipotetičku sporu tuču sa Amerikancima, sa izvinite me, ali jako staromodnim i nedovoljno kvalitetnim plejmejkerima. Ja sam svestan da mi nemamo bolje plejeve od Jovića i Micića, ali ovo što su oni odigrali, u ovoj konkurenciji i sa ovakvim kriterijumom, uopšte nije dovoljno za viši plasman. Mislim da je 2019 jednostavno samoubistvo imati ne jednog, nego dva pleja koji su svesni da im je šut apsolutno poslednje utočište u slučaju propasti ostalih varijanti napada. Anahrono je i vodi u propast. Ovo je doba Furnijea, Pati Milsova na struju - koji prevode loptu u sprintu i gledaju pre svega da li mogu da uhvate neku naznaku blokčića da opale trojku ili midrange, pa tek onda da vrte i pozivaju akcije. Čak je i fucking Briki Rubio postao midrange ubica koji zna da ukoliko ubacuje sve sa 5m i bliže onda tek imati prostora za sve one fine asistencije. Kampaco slično. Uz zastarele plejeve, tu su i zastareli 3-D Simon i Birča, zastareli Raduljica i Bobi. Knjiga nekako spade na mirijevskog Kobija, koji je zaista bio veličanstven i na nesrećnog Bjelicu, koji je pokazao opasne rupe u glavi, šta god da se desilo. Nemam, naravno, pojma da li je i šta se dešavalo, ali da sam menadžer ili direktor njegovog kluba i da sam gledao njegove poslednje 4 utakmice na prvenstvu, opsanso bih se zamislio.

 

Koga umesto pobrojanih? Kalinu i Nedovića svakako. Ali, a questo punto, verovatno i Davidovca, Marinkovića, Dobrića, Zagorca, nemam pojma, Đokovića... Ali to nije to, zar ne? Mislim da tek kad se pogleda ko bi trebalo da je eventualno bio pozvan umesto pobrojanih igrača, tek se onda stiče prava slika naše reprezentacije i shvata koliko je medalja, zapravo, celo vreme bila daleko. A bila je praktično nedostižna. Ja tripujem da su očekivana bila napumpana, pre svega, prisustvom Jokića, trećeg najboljeg ili četvrtog ajboljeg igrača NBA tj na Svetu. Nešto slično je doživela, kapiram, i Grčka sa Janisom. Nažalost, niti Jokić niti Janis nemaju ama baš nikakvog iskustva u igranju FIBA košarke, oni su postali to što jesu isključivo u SAD i isključivo uz masivne modifikacije igre koje su njihovi mudri treneri načinili: Janis je okružen sa 4 šutera na terenu koji je oko 50 kvadrata veći od fibinog, Nikola igra pleja koji skače, prevodi loptu i ima najviše pipanja lopte. Ali ima i Marija, Harisa i ostale munjevite utrčavače i pripaljivače koji imaju federe u nogama i nišan u glavi. Janisa su relativno lako neutralisali, Lopez je na prvenstvu pokazao da bi bio solidan bekap centar u Evroligi, a Nikolinu igru bi možda bilo najlakše transponovati u FIBU, ali sa kojim igračima? Sa 3 Jaramaza pre povreda? Sa nekim Jakama Blažičima? Sa Kampacima? Tužne su scene u kojima Nikoli vraćaju loptu nakon povratnog pasa po 2-3 puta u istom napadu. Tužno je njegovo pravljenje besmislenih blokova drugim igračima koji onda tu loptu vraćaju Joviću ili Miciću... Samo sa Jokićem 100%tno konvertovanim u fiba valutu bismo mi kao ekipa bili zaista favorit, a jasno je da je tako nešto bilo praktično neizvodljivo.

 

Pročitao sam ovu mučnu konferenciju za štampu nesrećnog Danilovića, ne bih ništa dodavao na to. Plašim se da će sledeći selektor biti mnogo gore rešenje od Đorđevića. Naši najbolji treneri su odavno u penziji, ili su prešli zenit, ili su prosvirali ili jednostavno ne žele više da se bakću sa Srbijicom i to je realnost. Sa druge strane, Skariolo je pokazao da je na ovom prvenstvu bio apsolutno bez konkurencije. Možda da pitamo Orengu?

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...