Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ražnatović je, s pozicije supermenadžera, u toj meri neraskidivo povezan sa domaćom košarkom, čije smernice projektuje čak i kada to ne želi, da čovek prosto ne zna da li je dobro kad je selektor deo supermenadžerskog portfolija, ili nije dobro. 

 

Jer, u Đorđevićevom slučaju videli smo da su konflikti pokazali svoju ružnu glavu još prve godine njegovog selektorskog staža, kada nije pozvao Micića, što mu Ražnatović nikada nije zaboravio. Naravno, uspeh reprezentacije i srebro sa SP (koje skoro niko nije očekivao) učinili su u startu Đorđevića pobednikom u tom sporu, pa je supermenadžer, kao inteligentan čovek, povukao ručnu sve do neke nove prilike...

 

A ta prilika desila se već u slučaju Bobija Marjanovića, da bi kolizija bila kompletirana Jokićevim neodazivanjem na reprezentativna okupljanja.

 

Supermenadžer je, što je sasvim i logično, u svakom od tih slučajeva totalno unižavao vlastitu ulogu do tačke u kojoj je, prema njegovim rečima, nije ni bilo. Prebacujući na taj način odluke samo i jedino na adrese igrača, iako zdrav razum sugeriše da se i te kako pitao za sve. I da je i te kako savetovao visokopozicionirane klijente vlastite agencije da li da se odazovu na poziv ili da se ne odazovu.

 

S druge strane, ako KSS izabere selektora koji je takođe Ražnatovićev klijent, ko bi, i sa kakvim argumentima (sem onoga - majke mi) mogao potpuno da odbaci pretpostavku da će sutra zajedno sastavljati reprezentativni spisak? Što bi značilo da bi selektorov autoritet već na prvoj stanici mogao da bude stavljen na težak ispit...

 

I sada se, normalno, postavlja pitanje zbog čega se supermenadžer uopšte oglašava povodom izbora novog selektora, budući da Ražnatović, iako je veoma zainteresovana strana, nema nikakve ingerencije u tom izboru? Ili bi barem tako trebalo da bude prema statutu Saveza.

 

Međutim, sva je prilika da se ipak pita.. I da smo, hteli mi to ili ne, došli u situaciju u kojoj je to neminovnost.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Kokoškov nije klubaški opredeljen, bio je i u Zvezdi i u Partizanu i to je samo bonus pored njegovog košarkaškog znanja.
Međutim, ako Miško kaže da 99% neće biti on treba mu verovati, ne važi za nekog ko se izleće sa neproverenim procenama.
Besmrtnost se stiče danas isključivo u klupskoj košarci, bilo u NBA ili EL, što se tiče reprezentativnih takmičenja pitanje je koliko će ona da postoje u ovom obliku i koliko dugo će ih uopšte i biti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

 

Udjeh da napisem utiske iz Kine vidim ovaj post i smuci mi se da udjem na ovu temu ponovo, a kamoli da napisem duzi post o mom boravku tamo. 

Evo neka ovo bude zvanican report iako ne mislim da ce moderacija ista uraditi.

 

Ukoliko dozvolite ovo, sve manje normalnih ljudi ce posecivati ovo mesto a dolazice samo patkometri sa obe strane ekstremnih stavova.

 

Ukiniti trolovanje u srzi, dok ne bude prekasno.

 

Ja izgleda nista nisam shvatila.

 

Jeste mu post ostriji, mada mi nije sasvim jasno sta te toliko uvredilo. Doduse ne znam istoriju predjasnjih upisa. No ti svakako znas sta ti je zasmetalo.

 

Meni je licno SDj drazi (od onih matorih sam pratim ih od kad su se pojavili) ali mislim da mu trenerski poziv ne lezi.

Videcemo hoce li vreme doneti neku promenu u tom smislu.

 

Mesto na celu saveza ili funkcionerski posao bi mu legao jos kako, ali pretpostavljam da nece da ga uvlace u politiku i zato se drzi na distanci. Kakav god da se cinio, Djordjevic nije ljiga od coveka i ne postaje se to preko noci. Uglavnom svi zadrze karaktere koji su ih krasili kao igrace (nakon prestanka aktivne karijere).

Imali smo i malo srece ‘90 tih. Zloba se bar drzao dalje od sporta, a i funkcioneri su bili respektabilni napolju. Zato je u onim losim godinama ipak bilo dobrih rezultata kako u kosarci, tako i u odbojci. Ovo sad, ajoj.

 

Pisi utiske iz Kine i sa terena.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Ma ni necu., nisam luda. Dosla da pokupim po koji novi sportski trac. Stare i prastare znam i pratila «prenose» utakmica sa SP,  jer nisam imala zivce za ostale portale. Nije gust samo live stream bez ikakvog komentara.

 

Inace kad sam vec tu ovo novo bgd klubastvo mi je onako bljak. Nekada je sve bilo zahebancija (ne racunajuici godine pred sam rat u SFRJ i utakmice srpskih i hrvatskih klubova), ovo sad ozbiljna patologija.

Link to comment
Share on other sites

    Covek ne moze da se otme utisku da je ovaj Raznatovic krajnje bezobrazan covek. Ko je on i zar su tolike njegove zasluge za nasu kosarku da daje takve izjave u medijima da je ovo najveci neuspeh u poslednjih 10-15 god. Neukusno je takođe da komentarise ko sigurno nece biti selektor s obzirom da svi znaju kakvim se poslom bavi i sta je sve u stanju da radi da bi dosao do licnog interesa.

      Da je Duda ostao selektor ili da je u trenutku njegovog odlaska dosao neko koga takođe zastupa Raznatovic pitanje dal bi videli ijednu medalju.

     Ali Đorđeviću se na prvom mestu pored medalja treba zahvaliti na strategiji da se prate Srpska deca i igrači Srpskog porekla van naših granica. To je patriotsko razmišljanje i racionalan potez koji može biti ključan za našu reprezentativnu košarku u budućnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Partizanovci su na proslom forumu uglavnom bili ostriji prema recimo VJ koji je dosao posle DV, dok je DV bio zasticen od svake vrste kritike. Naravno da je VJ u svakom smislu losiji trener i nije imao dobre rezultate, ali odnos prema jednom i drugom se lepo oslikavala samo u jednoj stvari, ne moramo da idemo dalje. Kada VJ uradi nesto sto nam nije odmah jasno, on je dunster, lazni trener, segrt i glupak, a kada DV tako nesto uradi onda ide "ko si ti da kazes bilo sta protiv toga" i "zna Dule zasto". Idolopoklonicki odnos ni prema kome nikada nisam gajio. Zao mi je sto mnogi i na ovom forumu ne mogu da naprave otklon od takvog razmisljanja.

 

Ako vam je ono sto pisem idiotski, to je skroz okej. Za mene je potpuno ispravno, ponovio sam svoj stav dovoljno puta i zaista to mislim - kao i mnogi drugi, ne mora tu da bude Sasa Djordjevic uopste niti da se govori o kosarci, spletom okolnosti i koriscenjem odredjenih kvaliteta koje sami imaju, dolazili su do objektivnog uspeha.

 

Razlika izmedju mene i vas je sto gledam i kako je do tog uspeha (i "uspeha") doslo, a ne samo puki rezultat, ako sam zbog toga kriv slobodno me cerecite po forumu.

 

Dalje, nisam ni neko ko ce da gleda prosle zasluge i da zbog toga budem blazi u kritikama sada - ja zapravo mogu da budem i gori  - on je zasluzio mnogo vise od ovoga sto ja pisem na ovom forumu za katastrofu u Kini. On je glavom i bradom jedini odgovoran sto su medjuljudski odnosi u reprezentaciji naruseni, sto se sada s pravom pitamo kako dalje i ko ce se odazvati sledecem selektoru i koliko su ozbiljni sukobi kojih evidentno ima. Znaci on, koji je u klubovima dokazao da je u najboljem slucaju rang Trife ili Dzikica po kvalitetu (verovatno sam mu dao i kompliment), ali je ikona nase kosarke i vazi za velikog smekera i motivatora, ili nije uspeo ili je i on sam narusio odnose medju igracima, po mom misljenju ne zasluzuje da se okrene bilo ko za njim sada kada odlazi. Imao je bolje igrace na raspolaganju od bilo koga u poslednjih 10 godina i tri srebrne medalje je samo prelazna ocena za citav mandat, imajuci u vidu koliko smo imali i srece sa zrebom, sto nikada nismo imali od sankcija na ovamo, uvek smo isli najtezim mogucim putem do medalja.

 

To je moje misljenje, mozete se slagati ili ne. Mozete me i vredjati, ne zanima me.


To sto je vecina vas emotivno vezano za njega, ili posmatrate stvari drugacije kada se radi o reprezentativnoj kosarci pa ste uzasno ostrasceni i subjektivni, kako da vam kazem, ne zanima me ich.

 

 

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, berti said:

Bas me zanima kako bi Zoc uklopio Jokica u reprezentaciju.

Pa Zelimir nije mogao da uklopi super timove 2004 i 2005 godine,   i njega je vreme pregazilo, barem kada je u pitanju reprezentacija.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Partizanovci su na proslom forumu uglavnom bili ostriji prema recimo VJ koji je dosao posle DV, dok je DV bio zasticen od svake vrste kritike. Naravno da je VJ u svakom smislu losiji trener i nije imao dobre rezultate, ali odnos prema jednom i drugom se lepo oslikavala samo u jednoj stvari, ne moramo da idemo dalje. Kada VJ uradi nesto sto nam nije odmah jasno, on je dunster, lazni trener, segrt i glupak, a kada DV tako nesto uradi onda ide "ko si ti da kazes bilo sta protiv toga" i "zna Dule zasto". Idolopoklonicki odnos ni prema kome nikada nisam gajio. Zao mi je sto mnogi i na ovom forumu ne mogu da naprave otklon od takvog razmisljanja.

 

Ako vam je ono sto pisem idiotski, to je skroz okej. Za mene je potpuno ispravno, ponovio sam svoj stav dovoljno puta i zaista to mislim - kao i mnogi drugi, ne mora tu da bude Sasa Djordjevic uopste niti da se govori o kosarci, spletom okolnosti i koriscenjem odredjenih kvaliteta koje sami imaju, dolazili su do objektivnog uspeha.

 

Razlika izmedju mene i vas je sto gledam i kako je do tog uspeha (i "uspeha") doslo, a ne samo puki rezultat, ako sam zbog toga kriv slobodno me cerecite po forumu.

 

Dalje, nisam ni neko ko ce da gleda prosle zasluge i da zbog toga budem blazi u kritikama sada - ja zapravo mogu da budem i gori  - on je zasluzio mnogo vise od ovoga sto ja pisem na ovom forumu za katastrofu u Kini. On je glavom i bradom jedini odgovoran sto su medjuljudski odnosi u reprezentaciji naruseni, sto se sada s pravom pitamo kako dalje i ko ce se odazvati sledecem selektoru i koliko su ozbiljni sukobi kojih evidentno ima. Znaci on, koji je u klubovima dokazao da je u najboljem slucaju rang Trife ili Dzikica po kvalitetu (verovatno sam mu dao i kompliment), ali je ikona nase kosarke i vazi za velikog smekera i motivatora, ili nije uspeo ili je i on sam narusio odnose medju igracima, po mom misljenju ne zasluzuje da se okrene bilo ko za njim sada kada odlazi. Imao je bolje igrace na raspolaganju od bilo koga u poslednjih 10 godina i tri srebrne medalje je samo prelazna ocena za citav mandat, imajuci u vidu koliko smo imali i srece sa zrebom, sto nikada nismo imali od sankcija na ovamo, uvek smo isli najtezim mogucim putem do medalja.

 

To je moje misljenje, mozete se slagati ili ne. Mozete me i vredjati, ne zanima me.


To sto je vecina vas emotivno vezano za njega, ili posmatrate stvari drugacije kada se radi o reprezentativnoj kosarci pa ste uzasno ostrasceni i subjektivni, kako da vam kazem, ne zanima me ich.

 

 

 

ok : D

Edited by notEscalade
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nek grmi jako said:

Đorđević je imao nekoliko problema koje nije mogao da reši, a koje možda neće biti u stanju da reše ni njegovi potencijalni naslednici.

Prvi problem tiče se hijerarhije u timu, što je zahvaljujući ogromnom iskustvu detektovao i javno pomenuo Vujošević nakon poraza od Španaca, rekavši kako je izostankom Teodosića nastao prazan prostor na mestu lidera tima. I, budući da dobro poznaje Bogdanovića, njegove afinitete i sposobnosti na tom planu, Vujošević je mogao da ustvrdi kako je upravo on logičan izbor za Teodosićevog naslednika, ali ipak nije to učinio...

 

Već je ostavio otvorenom tu hijerarhijsku dilemu jer je, kao i svi mi, video da je u tim stigla veća zvezda. Koja, za razliku od Bogdanovića, u svom NBA okruženju već ima status lidera franšize.

 

Međutim, liderska pozicicja ne zavisi jedino od jednostavnih činjenica koje determinišu veću i manju zvezdu, kao ni od trenutne forme, već igrač koji postaje lider za to mora da se izbori i vanterenskim aktivnostima, to jest sociološkim veštinama koje ga samom implementacijom stavljaju na čelo neke grupe.

Što u našem timu nije bio slučaj, pa je to mesto ostalo upražnjeno i za neke buduće reprezentativne akcije (ako Teodosić opet izostane). 

 

Pored toga, Đorđević nije uspeo ni da valorizuje igrački potencijal najveće zvezde svoga tima, budući da Jokić nije ni izbliza bio na vlastitom nivou. S tim u vezi, valja napomenuti da su samim dolaskom Jokića u reprezentaciju, arhitekte načina naše igre stavljeni u zanimljivu poziciju, budući da su dobili najboljeg NBA centra kojeg, jel te, valja iskoristiti u punom kapacitetu.

 

A taj pun kapacitet pretpostavlja transponovanje njegove igre iz Denvera, zbog koje i postao najbolji NBA centar, u igru reprezentacije Srbije, sa svim svojim posebnostima i nekonvencionalnim pristupima. Jer, ako se ne iskoristi njegov organizatorski dar i u neku ruku mu se ne podredi igra Srbije na način na koji mu se podređuje igra Nagetsa, onda to ni u kom slučaju ne može da bude iskorišćavanje njegovog potencijala...

 

Drugim rečima, Đorđević i njegovi saradnici imali su, s jedne strane, priliku da promene lice i naličje naše ofanzivne igre, akcije i kretnje, koristeći u inovaciji sve Jokićeve talente, naročito kada je postalo izvesno da smo zbog povrede Teodosića ostali bez prvog kreatora. A sa druge strane, vremena je bilo malo do početka Svetskog prvenstva, pa da su, hipotetički, uspeli da involviraju pun Jokićev potencijal, bila bi to nova snaga nacionalnog tima... Ali potšo su ga sveli ili na četvorku ili na klasičnu peticu, logično je da su podneli pritisak stručne javnosti, ne samo ovdašnje već i svetske, zbog činjenice po kojoj nisu uspeli da od prisustva naboljeg centra današnice stvore eksta dobit i naprave od Jokića - Jokića.

 

Taj detalj izgleda mi toliko intrigantno da nisam baš siguran da li je Jokićev pristanak da igra za nacionalni tim u stvari bio blagoslov za Đorđevića, ili lomača na kojoj je lako mogao da izgori u slučaju da ne uspe da iskoristi darove koje su mu ponudili bogovi košarke dajući mu mogućnost da u sastavu ima takvog igrača. Zato mi je bilo zanimljivo gledati kako Jokić nakon defanzivnog skoka mora da uruči loptu Miciću, što se ni u ludilu ne dešava u Nagetsima jer je Jokić kao kreator sa loptom kao ona centrifuga u veš mašini, koja vrti mozgove protivničkih igrača koji bi se u odbrani jedini put na turniru zatekli u takvim situacijama.

 

To je kao kad se ceo život suočavaš sa istom ili sličnom problematikom, a onda odjednom moraš da se suočiš sa nečim što nikada pre nisi video. I, normalno, treba ti vreme da se prilagodiš novonastaloj situaciji, a u turnirskom takmičenju je to prilagođavanje veoma, veoma otežano.

 

Zašto? Pa zato što bi i protivnički selektori morali ad hok da smisle odbranu od takve vanserijske pretnje, budući da se niko od njih nije u svom životu suočio sa igračem od 213 centimetara sa takvim kreatorskim sposobnostima, skilsetom i majndsetom.

 

Jednostavno rečeno, stavljanje Jokića u poziciju nekoga ko postavlja blokove i čeka ulazni pas leđima okrenut košu, skida ogroman teret s naših protivnika jer od njega pravi tek još jednog centra na šampionatu, oduzimajući mu svetski poznatu posebnost.

 

Naravno, Đorđevićev neuspeh u tom smislu nije, iskreno rečeno, ekskluzivno njegova krivica, budući da Jokić u reprezentaciji nema takav napadački kalibar u bekovskom arsenalu kakav ima u Denveru, a naročito nema atletski izraženu spoljnu liniju koja može kretnjama da otelotvori njegove kreatorske sposobnosti. Pa da je u ranijim akcijama bio deo nacionalnog tima, možda bi se i uspostavili neki automatizmi, ali to ipak nije bio sliučaj.

 

I sa tim će, izvesno je, morati da se suoči i Đorđevićev naslednik, ma ko to bio...

 

Kao što će imati problem i sa Marjanovićem, i to zbog onoga što je dosadašnji selektor nazivao "nedovoljno dobrim kretnjama kada protivnik nema adekvatnog igrača na petici".

 

Dakle, to znači da Đorđević nije uspeo da reši tu mozgalicu i sakrije Bobijeve mane u defanzivi, pa ako ni njegov naslednik ne bude hteo s tim da se bakće, najlakše je ne pozivati Bobija u reprezentaciju... Što bi isto bilo kao kad bi se neko odrekao odličnog zidara, koji ima probleme kada radi na visokim temperaturama, samo zato što mu nije palo na pamet da ga sakrije od jarkog sunca i koristi u danima kada su tempertute nešto niže, ili samo noću.

 

Marjanovićeva odbrana, istina je, skučava defanzivne mogućnosti tima i limitira ih, ali potencijalno svodi i napad protivnika na jednu dimenziju - midrejndž džampere i šut spolja. Jer, poučeni iskustvima svih trenera koji su radili sa Bobijem, jasno nam je da mora mahom da zonira u igri dva na dva budući da neretko ne može da isprati igrača s loptom, što je rizik koji bih preuzeo svakog dana u nedelji ako uzmemo u obzir minutažu koja nikada neće biti prevelika.

 

S druge strane, sa Bobijem imamo potencijalno strahovit ofanzivni učinak kombo varijante Jokić-Marjanović, budući da protivnička odbrana iz korena mora da promeni strategiju kada je na parketu jedan, pa drugi. Pojednostavljeno - kada igra Jokić, odbrana se širi, a kad je Marjanović dole, mora da se skuplja... Što je lako reći, ali svičovati ta dva načina odbrane u jednoj utakmici ne da nije lako, već bi često dolazilo do odbrana tipa - svako svoga, a neko i moga.

 

Takođe, napadačko prisustvo takvog gorostasa po prirodi tera protivnike da mu posvete posebnu pažnju, jer ne mogu da ga ostavljaju dole jedan na jedan, da se fiziološki olakšava protiv čuvara i rešava ih kao od šale. Ali, da bi dobio potrebno samopouzdanje, treba mu pronaći jasnu ulogu u timu i tako mu staviti do znanja da se na njega ipak ozbiljno računa.

 

I kada se sve to sabere i oduzme, čini mi se da samom promenom selektora pomenute stavke neće biti izbrisane gumicom. Naprotiv, sve to takođe čeka novog selektora, što bi moglo da determiniše i njegovu selektorsku ličnu kartu...

 

Bez razlike da li je reč o Kokoškovu, Obradoviću ili o nekom trećem. 

 

Prvo svaka čast za kvalitetan post 👍

 

Drugo, mislim da je nama u manjoj meri bio sporan napad, pošto smo i kada se 'zaglavimo' i nemamo rešenja dovoljni potentni da individualno to rešimo ili izmislimo nešto. Čak to i buđava statistika pokazuje.

 

Ono što sam ja video je nedostatak kominikacije u odbrani gde se prečesto dešavalo da odigramo odbranu pogledom i da nam brzi plejevi naprave haos. Moja zamerka Saletu je upravo tu, nije umeo da ih natera da bolje komuniciraju u odbrani i da shvate da tu mogu da dobiju važne utakmice. Naravno da u tome pomaže kad na raspolaganju imaš još dva beka pa mozeš više da rotiraš, ali šta je tu je.

 

Neko je ovde napisao i da je Joka došao dosta nespreman na prvenstvo, što se ispostavilo kao tačno (eye test) i to će biti najveći izazov narednom selektoru. Kako prvo naterati čoveka da uopšte dođe da igra, nakon toga kako da dođe spreman i treće kako ga naučiti da istovremeno igra slobodno ali da ima i odgovorniji pristup lopti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam 23. godine, Sale nikako nije idol moje mladosti i detinjstva jer sam počeo da pratim košarku nakon njegove igračke karijere. Al jebi ga odoh nekako u Saletove svedoke zbog nekih trojki koje nisam ni video i sad ne može da mi se objasni da je čovek imao loše rezultate sa reprezentacijom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ponasanje Jokica jeste nesto na sta se treba posebno osvrnuti. Jeste Sale brljao sa njegovom ulogoma ali to ne moze biti opravdanje. Jokicev stav na ovom prvenstvu je bio da svi treba da mu se klanjaju i ljube ga u dupe zato sto se smilovao da dodje. Dozvolilo mu se da dodje na.pripreme kad hoce, otisao je sa onog turnura zbog nekakvih privatnih obaveza. Neko je pominjao zbog konja, trka, sta vec, ako je to istina. Bio je vidno zapusten, delovao nespremno i preko kurca prisutan. Nije hteo da komunicira sa novinarima, vodao onog brata koji bi se najradije tukao sa svima. Cuj, ljut je na novinare i javnost jer ga ne vole i napadaju. Pa sta? Jednog Djokovica deo Srbije konstantno napada, pa covek najnormalnije komunicira sa novinarima.

Jokic jeste zvezda, ali ako hoce da se i dalje ponasa tako i sa svojim saigracima iz reprezentacije, onda neka nas zaobidje. Fora " ja sam mega star, imam vise para od svih vas zajedno" je bezobrazluk. Nema to veze sa time da li igra cetvorku ili peticu.

Ako se moze nekako iz njega izbaciti sve ovo negativno, idealno ce biti. Ako ne moze, bez njega.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 34Barkley said:

A da nije vreme pregazilo tvoj zaključak s obzirom na to da su se pomenuta takmičenja odigrala pre 15 godina a čovek je od tada redovan inventar F4 EL? 

 

Je l' se razmisli malo pre nego što se napiše nešto?

Realno jeste Zeljka pregazilo vreme, uzeo je 5 titula EL u 11 prvih sezona kao trener, 3 u prve 4, sto bi se reklo na prepad. Od tad mu upadne poneka titula, a i ja bi bio redovan na F4 sa onakvim ekipama.

  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Nije imao loše, ali nije imao ni izvanredne, drugoplasirani je samo prvi u dugom nizu gubitnika. Zanimljivo je da oni koji najviše insistiraju na tome da su njegovi rezultati fenomenalni su isti oni koji zastupaju stav da je Srbija legitimni naslednik sportskih rezultata koje je SFRJ/SRJ/SCG postigla. Ako je, po njima, to tako (lično se ne slažem sa tim ali da sledimo njihovu logiku) onda imamo itekako boljih selektora Žeravica, Tanjević, Duda, Kari, Robija. Lestvica je u slučaju košarkaške reprezentacije podignuta najviše moguće, oduvek je bilo tako i sve ispod toga je nedovoljno dobro.

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sale je kriv jer je svoju ličnu sujetu i ego stavio ispred interesa reprezentacije. Individua A.Đ. ima pravo na takav odnos sa drugim individuama. Selektor nema.
Ako je za uspeh reprezentacije potrebno da pojede ..vno i pozove igrača XY da bismo postigli rezultat - onda tu nema izbora. Ako to nije u stanju on nije dobar selektor. Mi nismo USA, pa da imamo 30 brutalnih košarkaša, pa da biraš kako ti volja. Imamo mali broj vrhunskih igrača i sa njima mora da se igra.

 

Sve ostalo je stvar o kojoj može da se raspravlja.

 

A da nas zajebavate sa nekim drugim glupostima dok je u timu jedan Birčević, a Kalinić i Nedović na bleje tviteru - nemojte molim vas.

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Del Piero said:

Realno jeste Zeljka pregazilo vreme, uzeo je 5 titula EL u 11 prvih sezona kao trener, 3 u prve 4, sto bi se reklo na prepad. Od tad mu upadne poneka titula, a i ja bi bio redovan na F4 sa onakvim ekipama.

Post je bio da ga je vreme pregazilo kao selektora. Zasnovan na nečemu što se dogodilo pre 15 godina.

Edited by 34Barkley
nepismen
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...