Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Lista trenera koji će odgovarati svakom dripcu koji je umešan da otkuca post/komentar zvrji prazna.

 

Drugo, svakom od njih (uključujući i Kokoškova, verovatno mu je neki sličan bolid brojao krvna zrnca u Sloveniji, sve dok nije doneo tozla) je do sada jebana majka milosna milion puta sa tribina, po novinama i na portalima. Da bi dostigli nivo potencijalnog kandidata za klupu jedne od najuspešnijih svetskih reprezentacija morali su prilično da očvrsnu i ne dozvole da izliv budalaština svakog retarda koji malo zna ali je prvi kad treba da laje utiče na njih. Jednostavno je to.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nezdrava je atmosfera na retardiranim vestima na portalima, na komentarima ispod tih vesti koje ostavljaju random likovi koji ne prate košarku sem ako se ne brani neka nacionalna čast, nezdrav je dunsteraj na javnom servisu koji prenosi utakmice i nezdravo što pristojni ljudi koji ne prate košarku u velikoj meri budu bombardovani senzacijama od informacija pa i ne mogu da isprate dešavanja kako valja. Ovde je, srećom, atmosfera malko bolja a Kokoškov je ipak profesionalac koji dobro obavlja svoj posao pa ga svakako ne bi doticale svakave gluposti na koje može da se naleti.

Edited by stefan81888
Typos.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bojdo said:

 

odogovor Djordjevicu na konstataciju da je bilo puno individualizma i da ne osvajaju medalje timovi koji imaju najboljeg strijelca  u ekipi.

Sta god mislio o Djordjevicevom vodjenju ovog SP i spiska, naravno je da u pravu i da zlata vrlo retko osvajaju ekipe sa najboljim strelcem sampionata.

I cenim smekerski step back sa funkcije i vrlo svesno zahvaljivanje onima koji su ga doveli, pa makar to bio tajkun koji je ukrao...500 milki...i unistio grad sa 2 nova mosta. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, stefan81888 said:

Nezdrava je atmosfera na retardiranim vestima na portalima, na komentarima ispod tih vesti koje ostavljaju random likovi koji ne prate košarku sem ako se ne brani neka nacionalna čast, nezdrav je dunsteraj na javnom servisu koji prenosi utakmice i nezdravo što pristojni ljudi koji ne prate košarku u velikoj meri budu bombardovani senzacijama od informacija pa i ne mogu da isprate dešavanja kako valja. Ovde je, srećom, atmosfera malko bolja a Kokoškov je ipak profesionalac koji dobro obavlja svoj posao pa ga svakako ne bi doticale svakave gluposti na koje može da se naleti.

 

Jeste, bolje je. Zato sam i pratila rezultate uzivo ovde. 

Nazalost nisam vise u prilici da pratim nasu kosarku, a ni ostali nas sport kao pre. Jedna od onih stvari koje nedostaju. 

 

Mislim da je i Sasa Obradovic dobro resenje. Pametan je bio kao igrac i pristojna osoba, nije lozana i verujem ako mu naprave pristojne uslove i javnost se primiri bice dobro.

 

Zanimljivo da je cini mi se brat Kokoskova bio u sportskoj redakciji Treceg kanala krajem 80tih kada se pocinjalo sa makar snimcima NBA utakmica.

 

Saleta Dj. mi pomalo zao posle svega. Bolji je definitivno kao igrac, a reprezentaciji  bi vise pasovao kao funkcioner. 

 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Imamo izjavu Bogdana gdje se čudi da ga je Sale izmjenio protiv Aargentine kada ga je krenulo:

- Krivo mi je malo što nisam više igrao na kraju. Posebno u toj utakmici. Nešto sam osećao. Igrački je da reaguješ kada si izmenjen, a pre toga si pogrešio i hteo si da se ispraviš. Pomisliš: ,,Zašto sada izlazim, sad sam je imao"

 

 

Hocu reći, da se nadam da nije nesto puklo iznedju Saleta i Bogdana jer imamo par izjava koje se ne poklapaju.

 

Bilo bi steta da se to dogodilo na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Pored onih slika i ponasanja prilikom izmene protiv Argentine i sada ovih izjava, verovatno i jeste i tu nesto puklo.

 

Da volim da se nasladjujem kao sto mnogi ovde misle, sigurno bih zarko zeleo da vidim taj prljav ves, da vidim ciju bi stranu zauzeli dezurni cuvari vatre.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

 

Moguce da ja ne znam kako se sada radi, pa mi izgleda neizvodljivo. Mada, to bi moralo da padnu neke strasne pare i da on uzme u obziru nezdravu atmosferu i da li mu je sa tim mlatiti se.

 

citat komentara za b92. Kaze lik

 

Meni je prosto je neverovatno da neki uopšte i pominju Kokoškova ! Pa on je vodio tuđu selekciju u finalu i direktno nam uzeo zlato ! Čovek ima jednu otadžbinu,ma gde da se rodio...I ja radim u stranoj kompaniji ali mi nikada ne bi palo na pamet da predstavljam tuđu državu.Tako sam i decu vaspitao.Po meni Koškovu bih zabranio da uđe i u našu Kuću Košarke sem kada je neki seminar kada dolaze strani treneri. Ako ima imalo pameti Kokoškov NIKADA ne bi smeo da bude trener reprezentacije Srbije !
comment-android.gif (srđan16. septembar 2019 11:41)

 

 

Bi li se neko mlatio sa ovim, a da ne mora? On sa Slovenijom ovakvu publiku nije imao.

 

Tvoja zabrinutost po ovom pitanju je potpuno realna, ima ovih Srdjana kolko oces.

Medjutim, ono kako ga ja cenim prema njegovim intervjuima,

moguce je da bi se on 'mlatio s tim'

Kad je pricao skoro o reprezentaciji Srbije (mislim sa Sarencem u okviru neke emisije)

zvucao je kao bilo koji drugi umeren lozac sa foruma. 

 

Ali ne verujem da bi uskoro mogao da donese odluku. On verovatno nema dobru sliku

o odnosima medju igracima I njihovim pogledima na reprezentaciju.

 

Po meni, Kokoskov nam je neophodan samo ako cemo moci u borbi za OI da okupimo ovu ekipu,

on je neko kome vredi dati skupu igracku.

 

A ako cemo da idemo sa nekom krnjom ekipom na kvalifikacioni turnir, onda treba vec sad razmisljati o

nekoj novoj opciji, za narednih 5 godina.

 

+

U principu, lako je sad biti pametan I predloziti Kokoskova, ali to je vec ad naknadna pamet.

Ni Kokoskov e nosi dzek pot u dzepu pa da je zicer svaki put.

 

Mozda nam treba neki rizicniji potez, koji ce se kasnije pokazati kao genijalan, ili barem odlican.

 

Prepoznati neki potencijal, nekoga ko ima dobre moralne osobine I zeli da se unapredjuje.

Neko ko moze da postepeno gradi autoritet.

Sasa Obradovic mi ne izgleda kao dobro resenje, verujem da je blizu svog trenerskog plafona.

Ali je svakako sigurniji scenario od nekih potencijalno haoticnih resenja,

tipa neki trener koji lici na Acu tricu ( ili se tako zove.)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dosta je pokvario utisak Sale sad na kraju, realno jeste užasan rezultat za nas ispadanje u četvrtfinalu i ovo 5. mesto to ne može da prikrije. Ukupno gledano, 3 srebra na 5 takmičenja je sasvim dobar rezultat, polufinale je isto dobar rezultat i meni je tu samo krivo što nismo uzeli i bronzu, medalje se broje ali kao što rekoh, nije ni loše ući u polufinale. Nažalost, prilično se zaigrao pre i tokom ovog prvenstva i zbog toga mi je ok što je otišao, možda je precenio sebe, dosta je pleteo i onom izjavom o Amerima. Ok, jeste da su rezultati iza njega, na kraju dana, uzeo je više medalja nego Duda u mandatu pre njega, ali ovoga puta je izostalo i polufinale što sa ovim timom nije smelo da izostane. Još jednom mu hvala i sve najbolje u nastavku karijere, možda nekad opet sende na selektorsku stolicu reprezentacije,

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Takođe je bitno da prepoznamo da je ovo vrlo bitan trenutak za našu košarku, ne smemo da pogrešimo u odabiru novog trenera. Očekujem da reprezentaciju u narednim godinama vode Jokić, Bogdan, Vasa, Jovke, Kalina, Milutinov i Bjelica. Dobar je i izbor potencijalnih dodataka- Gudurić, Nedović, Gagi, Lučić i Bobi, možda nečeg još ima i u Teu. Ozbiljna količina talenta koju treba dati pravome čoveku da je pretače u medalje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Poodle Care said:

Ako sam dobro našao, Skariolo je postao asistent u Torontu u julu i bio je na svim prozorima (septembar, novembar i februar ove godine) na klupi Španije tokom kvalifikacija.

Tako bar stoji na sajtu FIBA.

A koliko sam pročitao Miško je gostovao na rts ili je davao izjavu u vezi Kokoškova da neće moći zbog NBA i već danas izlazi ime Saše Obradovića.

Možda će za par dana doći i do VJ, ipak PSD ima konačnu reč 😄

Šala mala.

Nije loš ni SO, ali ovo za NBA očigledno nije toliki problem ako ima želje za dogovorom.

 

Kokoskov je prvi pomocnik Voltona, Skariolo je manje vazan sraf u sistemu Toronta nego Igor u Kingsima, ima i do toga.

Link to comment
Share on other sites

Dobro rešenje sa Saletom Obradovićem, ne idealno ali obećava kontinuitet. E sad samo da Danilović pljune lovu za olimpijske kvalifikacije, mada su šanse da ih opet organizujemo ravne čudu. Grci i Litvanci će pljunuti lovu, jedne će ići van Evrope, ali nam nisi loše šanse. Nemci i Česi čuvaju pare sa evropsko, tako da ostaju Žabari.

Link to comment
Share on other sites

Što se trenera tiče jedino ispravno bi bilo da Robija okaje grehe. Sjebo nas je na dve Olimpijade i red bi bio da sada odvede reprezentaciju na OI i tamo uzme medalju. Kod svih ostalih kandidata tanko je i znanje i autoritet.

Samo Robija.

Da li postoji neka šansa da dobijemo divlju kartu?

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...