Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ako sam dobro našao, Skariolo je postao asistent u Torontu u julu i bio je na svim prozorima (septembar, novembar i februar ove godine) na klupi Španije tokom kvalifikacija.

Tako bar stoji na sajtu FIBA.

A koliko sam pročitao Miško je gostovao na rts ili je davao izjavu u vezi Kokoškova da neće moći zbog NBA i već danas izlazi ime Saše Obradovića.

Možda će za par dana doći i do VJ, ipak PSD ima konačnu reč :D

Šala mala.

Nije loš ni SO, ali ovo za NBA očigledno nije toliki problem ako ima želje za dogovorom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najjace je, ko god bude bio novi trener, kad ne pozove nekog za koga ovdasnji strucnjaci smatraju da treba, kako li ce se to sad objasniti, a ne Djordjevicevom sujetom... Ili ce naprasno odjednom da se ''veruje i pruza poverenje za odluke'' novom treneru...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, NMX said:

Sasa je (barem bio) trener iz Miskove ergele. Nije ni to toliko lose gledano iz perspektive da bi nekog reprezentativca trebalo pogurati da igra, pa gde bolje nego u tim kod svog trenera.

 

Uh... ovo mi se ne svidza. Sto dalje od Miska ako je to uopste moguce... 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Spanac iako radi u NBA ima bazu u Spaniji tj porodica mu. Kokoskov je ozenjen Amerikankom sa decom skolskog uzrasta. Njemu je zivot porodice u prakticnom smislu vezan za americki kontinent. To moze za neki ugovor kao sa Slovenijom gde je vec neke igrace znao. Za kontinuirani rad mora trener ciji je zivot, ne samo njega licno, vec i porodice vezan za Evropu.

 

Potpuno mi je nejasno kako se ljudi loze. Pa nije tu samo ugovor sa klubom i porodica se pita pobogu.

 

PS Hvala za “prenose” utakmica. Nije mi se dalo citati na drugim sajtovima. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, AgroUrban said:

Najjace je, ko god bude bio novi trener, kad ne pozove nekog za koga ovdasnji strucnjaci smatraju da treba, kako li ce se to sad objasniti, a ne Djordjevicevom sujetom... Ili ce naprasno odjednom da se ''veruje i pruza poverenje za odluke'' novom treneru...

 

Bar sto se mene tice, verujes mu dok se ne dokaze suprotno. Djordjevic je taj kredit istrosio pred drugo veliko takmicenje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Bar sto se mene tice, verujes mu dok se ne dokaze suprotno. Djordjevic je taj kredit istrosio pred drugo veliko takmicenje.

Ma Sale je kredit istrosio krajem 80-ih, kad je zaigrao za seniore Partizana, ali to je bilo jasno od pocetka :classic_tongue:.

 

Milo mi je sto ce sada Misko da vedri i oblaci u repki, ima da se namlatite medalja, nece moci volovska kola odvuci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Miska, znamo kako to rade fudbalski mesetari, ali u kosarci su stvari malo drugacije.

 

Misko je monopolista, nema ozbiljnu konkurenciju na domacem trzistu, nije kao pre nekih 5 godina kada je drzao maltene bas sve, ali i dalje je vecina igraca njegovo, a drzi i mnogo trenera.

Druga stvar, mislim da malo precenjujemo znacaj prvenstava za menadzere i tu previse paralela vucemo sa SP u fudbalu. Ovde su reprezentativna takmicenja stetna, a ne izlog za prodaju.

 

Kad je takva situacija, uvek je bolje imati Miska na svojoj strani nego protiv sebe.

Link to comment
Share on other sites

Jedan ogroman respekt za Bogdana u pogledu svega što je pokazao van i na terenu poslednjih godina.

 

Bukvalno zaokret od 180 stepeni u odnosu na ono derle iz KLS finala 2014g, gde je osim kosarkaskog talenta pokazao dosta toga negativnog u ponašanju.

 

U izjavama vrlo odmeren, u pristupu na terenu zaista 10tka, čak i na te neke prozivke se ne više ne peca i stvarno daje pozitivan primer deci.

 

U košarkaškom aspektu ostaje mu još da se dokaže u NBA-a, jer nije isto dati jedno veće 20 poena (to zaista u NBA može skoro svako), nego davati to u kontinuitetu.

 

Ako ćemo tražiti iglu u plastu sena, zaista ima nečega u tome da on svojom igrom ne čini ostale igrače boljim, ali na neki način to je i isto radio i Peja.

 

Ali je Peja imao Bodirogu u reprezentaciji. A Bogdan ima/nema Tea. Bjelica nije taj kalibar i tu se Đorđević prejebo.

 

Enihau dečko strpava lagano 20+ kome god, kad god. I tu se priča završava. Nadam se da će novi selektor umeti bolje da prilagodi ostatak rostera.

 

Ostaje žal za EP 2017 i SP 2019, gde smo lagano mogli da vežemo 2 zlata. Jbg.

 

Edited by Obi-Wan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Plavi Golub said:

Ovaj Spanac iako radi u NBA ima bazu u Spaniji tj porodica mu. Kokoskov je ozenjen Amerikankom sa decom skolskog uzrasta. Njemu je zivot porodice u prakticnom smislu vezan za americki kontinent. To moze za neki ugovor kao sa Slovenijom gde je vec neke igrace znao. Za kontinuirani rad mora trener ciji je zivot, ne samo njega licno, vec i porodice vezan za Evropu.

 

Nisam bas siguran u ovo. Ako je trener zaposlen i u klubu pored reprezentacije, svakako nece ici svakih mesec dana da gleda potencijalne kandidate, bez obzira da li radi u Evropi ili NBA. Za sve ostalo tu su skajp, viber itd.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pantelia24 said:

 

Nisam bas siguran u ovo. Ako je trener zaposlen i u klubu pored reprezentacije, svakako nece ici svakih mesec dana da gleda potencijalne kandidate, bez obzira da li radi u Evropi ili NBA. Za sve ostalo tu su skajp, viber itd.

 

 

 

Moguce da ja ne znam kako se sada radi, pa mi izgleda neizvodljivo. Mada, to bi moralo da padnu neke strasne pare i da on uzme u obziru nezdravu atmosferu i da li mu je sa tim mlatiti se.

 

citat komentara za b92. Kaze lik

 

Meni je prosto je neverovatno da neki uopšte i pominju Kokoškova ! Pa on je vodio tuđu selekciju u finalu i direktno nam uzeo zlato ! Čovek ima jednu otadžbinu,ma gde da se rodio...I ja radim u stranoj kompaniji ali mi nikada ne bi palo na pamet da predstavljam tuđu državu.Tako sam i decu vaspitao.Po meni Koškovu bih zabranio da uđe i u našu Kuću Košarke sem kada je neki seminar kada dolaze strani treneri. Ako ima imalo pameti Kokoškov NIKADA ne bi smeo da bude trener reprezentacije Srbije !
comment-android.gif (srđan16. septembar 2019 11:41)

 

 

Bi li se neko mlatio sa ovim, a da ne mora? On sa Slovenijom ovakvu publiku nije imao.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Moguce da ja ne znam kako se sada radi, pa mi izgleda neizvodljivo. Mada, to bi moralo da padnu neke strasne pare i da on uzme u obziru nezdravu atmosferu i da li mu je sa tim mlatiti se.

 

citat komentara za b92. Kaze lik

 

Meni je prosto je neverovatno da neki uopšte i pominju Kokoškova ! Pa on je vodio tuđu selekciju u finalu i direktno nam uzeo zlato ! Čovek ima jednu otadžbinu,ma gde da se rodio...I ja radim u stranoj kompaniji ali mi nikada ne bi palo na pamet da predstavljam tuđu državu.Tako sam i decu vaspitao.Po meni Koškovu bih zabranio da uđe i u našu Kuću Košarke sem kada je neki seminar kada dolaze strani treneri. Ako ima imalo pameti Kokoškov NIKADA ne bi smeo da bude trener reprezentacije Srbije !
comment-android.gif (srđan16. septembar 2019 11:41)

 

 

Bi li se neko mlatio sa ovim, a da ne mora? On sa Slovenijom ovakvu publiku nije imao.

U zamjenu za priliku da dosegne globalnu relevantnost nakon polu-faila sa Sunsima? Da, ogromna većina trenera koji imaju takve ambicije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E moj Saša..

Ja da sam na mestu Bogdana, Tea i Jokića ne bih igrao za reprezentaciju u ovom slučaju. Zaboleo bi me k u predelu pete pred pripreme.

Košarkaška reprezentacija nije putujući cirkus od fudbalske reprezentacije da bi je vodili prosečni treneri kad već imamo naše trenere u TOP10.

Kafanski patriota iz fotelje se preselio na kauč

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Za šta skeptična?

Dule je dukljanin, Radonja je lemur, Zeljko je Robija, Sasa je sujeta, Duda je izlapio, Bozo je izdajnik ....

 

Skeptican da pametan i odgovoran profesionalac ima potrebu da ga svaka susa valja po blatu kako mu padne na pamet.

Edited by mirko_pet
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...