Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 hours ago, Poodle Care said:

Koja je fora sa Simaničem kad i u svom klubu ne veruju u njega i ima 3 opcije ispred sebe?

Fora je da smo deficitarni sa cetvorkama,a slozices se da je Simanic bolji igrac od Birce....

Da Covic ne veruje u Simanica ne bi ni bio vise u CZV,videcemo uostalom ove sezone i jednog i drugog i u ABA i u EL EC....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Pitanje je da li bi Kokoskov zeleo da se bakce sa ovim pritiscima i ocekivanjima od  i oko reprezentacije?

 

Ako ne moze da se nosi sa pritiskom, onda i nije dobar trener. Svakome bi trebalo da bude cast da vodi Srbiju, ima li veceg izazova od toga? Mozda je jedini veci izazov uleteti u saobracajnu svadju sa Kronosom i izvuci zivu glavu 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Ako ne moze da se nosi sa pritiskom, onda i nije dobar trener. Svakome bi trebalo da bude cast da vodi Srbiju, ima li veceg izazova od toga? Mozda je jedini veci izazov uleteti u saobracajnu svadju sa Kronosom i izvuci zivu glavu 🙂

Za saobracajnu svadju Kronos ima kameru koja snima i napred i pozadi tokom voznje, a ako dodje do rasprave - sirok repertoar batina za protivnivnicku stranu je tu.

PS. Primetio sam da i panduri ne zaustavljaju mene i sinka cim vide kameru. Zasto, majku mu?:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Južni said:

Sorry zbog politike, ali moram: vidim da je potpuno nezapaženo prošlo Saletovo "hvala Đilasu". Reći to u Srbiji danas kada se Đilas blati sa najviših položaja u zemlji a sa svih položaja čuje "hvala predsedniče" je jedan prilično velik gest. 

 

P. S. Nisam Đilasov fan. 

 

Zatvorio brat Kalina sagu sa obe strane. Ili mu je "sugerisano" da skloni Kalinu zbog Kosova (pa se sad zahvaljuje Djilasu jer ga je SNS sjebao), ili ga je sam on sklonio jer mu se ne svidja sta je pricao oko Kosova, posto je Nacionale :lol_2:

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Južni said:

Sorry zbog politike, ali moram: vidim da je potpuno nezapaženo prošlo Saletovo "hvala Đilasu". Reći to u Srbiji danas kada se Đilas blati sa najviših položaja u zemlji a sa svih položaja čuje "hvala predsedniče" je jedan prilično velik gest. 

 

P. S. Nisam Đilasov fan. 

 

Ne samo to... nego i ovo glupavo sns politicko podmetanje koje je trajalo od odluke za Kalinica pa kroz celo prvenstvo je konacno dozivelo potpuni fijasko, pa se nadam da vise nece trovati ove stranice. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

Zatvorio brat Kalina sagu sa obe strane. Ili mu je "sugerisano" da skloni Kalinu zbog Kosova (pa se sad zahvaljuje Djilasu jer ga je SNS sjebao), ili ga je sam on sklonio jer mu se ne svidja sta je pricao oko Kosova, posto je Nacionale :lol_2:

 

Sacekaj koji dan da se slegne pa probaj opet..... mozda ce neko i skontati. 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

OK. Na pet takmicenja Djordjevic ima skor 29-14. Protiv reprezentacija poput Grcke, Brazila, Francuske, Spanije, USA, Italije, Argentine, Australije, Litvanije, Rusije i Slovenije skor je  10-14. Preostalih 15 pobeda je zabelezeno protiv Irana, Egipta, Angole, Filipina, Portorika, Ceske, Venecuele, Kine, Hrvatske, Turske, Nemacke, Islanda, Finske, Velike Britanije, Belgije i Madjarske. Premalo pobeda u 24 sudara sa velikima. Na OI 2016, od velikih je pobedjena samo Australija, sto je uz ukupan skor 4-4, donelo srebro na turniru. I svetsko srebro 2014 je osvojeno uz prosecan skor 5-4. Velikom razlikom su porazi od Litvanije u SF 2015, ovo u Kini sada, oba poraza ubedljivo. Cinjenice, nista drugo...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, krzna said:

OK. Na pet takmicenja Djordjevic ima skor 29-14. Protiv reprezentacija poput Grcke, Brazila, Francuske, Spanije, USA, Italije, Argentine, Australije, Litvanije, Rusije i Slovenije skor je  10-14. Preostalih 15 pobeda je zabelezeno protiv Irana, Egipta, Angole, Filipina, Portorika, Ceske, Venecuele, Kine, Hrvatske, Turske, Nemacke, Islanda, Finske, Velike Britanije, Belgije i Madjarske. Premalo pobeda u 24 sudara sa velikima. Na OI 2016, od velikih je pobedjena samo Australija, sto je uz ukupan skor 4-4, donelo srebro na turniru. I svetsko srebro 2014 je osvojeno uz prosecan skor 5-4. Velikom razlikom su porazi od Litvanije u SF 2015, ovo u Kini sada, oba poraza ubedljivo. Cinjenice, nista drugo...

 

Samo bih prebacio Italiju u neozbiljne reprezentacije, posto ti je tu Hrvatska koja je svakako taj rang a igracki i jaca, Turci i Nemci su takodje taj rang.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Bogdanovic prosto nije lider i nikada to nece biti. On je dobar volume scorer, kada ga krene spasavaj se ko moze. Nije ni koriscen dovoljno dobro i nije dovoljno svez na kraju kada nam najvise treba da ubacuje svoje suteve (za to nije kriv).

 

Odigrao je vrhunski turnir, ali osecaj kao kad gledas Hardena protiv GSWa - znas da ce da natrpa i znas da ce da izgubi. Mi smo ovo mogli da osvojimo sa Jokicem Betmenom i Bogdanom Robinom, i uz giljacku rolu ostalih, mnogo stvari je nedostajalo, ovo peto mesto cak i maskira koliko smo mi zapravo bili daleko na mora se reci verovatno najslabijem Svetskom prvenstvu u kosarci po kvalitetu u 21. veku.

Čitam ovo već 16 puta i zaista ne mogu da pohvatam i shvatim. Dobar volumen scorer i nije lider. 

Neka bude da ja ne znam košarke, da sam ostrašćeni grobar, ali pričamo o Bogdanu Bogdanoviću koji je od DV dobio ključeve ekipe, vodio celu ekipu, otišao u Fener kod Željke gde je unapredio odbranu, glavu, bio lider ekipe koja je osvojila Evroligu, odlazi u NBA gde je neki vođa druge navale i tako dalje. Jebeš mi sve, ja ne razumem. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Referent said:

Čitam ovo već 16 puta i zaista ne mogu da pohvatam i shvatim. Dobar volumen scorer i nije lider. 

Neka bude da ja ne znam košarke, da sam ostrašćeni grobar, ali pričamo o Bogdanu Bogdanoviću koji je od DV dobio ključeve ekipe, vodio celu ekipu, otišao u Fener kod Željke gde je unapredio odbranu, glavu, bio lider ekipe koja je osvojila Evroligu, odlazi u NBA gde je neki vođa druge navale i tako dalje. Jebeš mi sve, ja ne razumem. 

 

 

Pa ne znam sta da ti kazem, Bogdanovic jeste bio lider u Partizanu, u Feneru svakako nije, a u Sakramentu je izgubio rolu i minutazu koja mu je namenjena. Lider u reprezentaciji ne moze da bude, ali ja ga ne krivim zbog toga, to je jednostavno tako. On je ovde bio ubedljivo nas najbolji igrac i svaka mu cast na odigranom turniru koji smo zavrsili na petom mestu.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Horium said:

 

Uf, niposto ne mogu Radonjic i Djordjevic u isti kos kao treneri. 

 

Sto ne znaci da bi Radonja bio dobar izbor za novog selektora. Covek zivi od sistema koji pazljivo pravi godinama i od igraca koje oblikuje po svojim potrebama kroz dugacak period treninga.

U prevodu, trener za ozbiljne klupske sisteme a ne reprezentacije.

 

 

 

Gotivim Radonju ali daleko je od evropskoh vrha

 

Isto je nesposoban da preokrene stvari tokom utakmice. Netalentovan trener koji je apsolutno posvecen poslu i usavrsava se koliko moze

 

Sale, nazalost, robuje sujeti i uopste nije napredovao za razliku od Radonje tako da je verovatno za lestvicu ispod, neki EC trener nivo

 

 

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Pa ne znam sta da ti kazem, Bogdanovic jeste bio lider u Partizanu, u Feneru svakako nije, a u Sakramentu je izgubio rolu i minutazu koja mu je namenjena. Lider u reprezentaciji ne moze da bude, ali ja ga ne krivim zbog toga, to je jednostavno tako. On je ovde bio ubedljivo nas najbolji igrac i svaka mu cast na odigranom turniru koji smo zavrsili na petom mestu.

A ko je bio lider u Feneru?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, krzna said:

OK. Na pet takmicenja Djordjevic ima skor 29-14. Protiv reprezentacija poput Grcke, Brazila, Francuske, Spanije, USA, Italije, Argentine, Australije, Litvanije, Rusije i Slovenije skor je  10-14. Preostalih 15 pobeda je zabelezeno protiv Irana, Egipta, Angole, Filipina, Portorika, Ceske, Venecuele, Kine, Hrvatske, Turske, Nemacke, Islanda, Finske, Velike Britanije, Belgije i Madjarske. Premalo pobeda u 24 sudara sa velikima. Na OI 2016, od velikih je pobedjena samo Australija, sto je uz ukupan skor 4-4, donelo srebro na turniru. I svetsko srebro 2014 je osvojeno uz prosecan skor 5-4. Velikom razlikom su porazi od Litvanije u SF 2015, ovo u Kini sada, oba poraza ubedljivo. Cinjenice, nista drugo...

 

Ajde sad uradi ponovo domaci zadatak, pa uradi statistiku pobeda i poraza od 1/8 finala pa do finala, pa to isto uradi za sve reprezentacije koje nesto znace u svetu (ispadanje u grupi ili nekvalifikovanje na takmicenje posebno prikazi) i da se uporedimo. 

 

Ovo sto si napravio je nista drugo nego mumbo jumbo statistika iz koje se ne moze nista smisleno zakljuciti. 

Edited by mmajstor
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je utisak nekako da smo najbolje igrali kad su ocekivanja bila manja zbog povreda i otkaza.

 

Sad je definitivno formiran nerealno velik hajp zbog Jokica, pobjeda na pripremama i nabijanja nejaci u grupi a nama je iz ovih i onih razloga falila jedna mocna petorka. Uz to smo igrali sa 4 beka, od kojih je jedan bio uzasno los a drugi opravdano psihicki odsutan sve vrijeme. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...