Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, mmajstor said:

 

Daaaa.... sto ima veze sa temom reprezentacijom Srbije - kakvu? Igraci igraju po zaslugi funkcije u stranci? 

 

Ne, nego selektor ponekad mora i da odstrani nekog nepodobnog...ali samo ponekad...nije strasno...

No, da se tu zaustavim, to je moje misljenje, da ne skaces odmah kao oparen kad neko "pipne" Alelsandra velikog (mislim na ovog na klupi)...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

Npr,znao je Milosevic i SPS kakav stav Divac ima prema njima pa nikome od njih nije palo na pamet da ga odstrani iz reprezentacije zbog toga...

 

 

A sad je to kao slucaj?

Bez adekvatnih dokaza za ove tvrdnje, ja bih ovo tretirao kao trolovanje i trebalo bi moderacija da se oglasi za politicku podmetacinu koja je nista sem pukih nagadjanja mastovitih forumasa koja diskusiju odvodi u nekom drugom smeru. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZiS said:

 

Ne, nego selektor ponekad mora i da odstrani nekog nepodobnog...ali samo ponekad...nije strasno...

No, da se tu zaustavim, to je moje misljenje, da ne skaces odmah kao oparen kad neko "pipne" Alelsandra velikog (mislim na ovog na klupi)...

 

Jos jedna podmetacina... ne radi se ovde o Djordjevicu niti sam ga ja pomenuo, vec je stvar o bljuvotinama i politickim podmetacinama bez ijednog dokaza. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Green23 said:

Kakvi procenti Bogdana na ovom prvenstvu, nerealno :Hail: Nadam se da će ovakve igre preneti i u NBA za sledeću sezonu.

Pazi sad, na ovih pet utakmica protiv ozbiljnijih protivnika:

u proseku 33 minuta, 27,4 poena, 5,2 skoka, 4,4 asistencije, 1,6 osvojenih i 1,4 izgubljene lopte

šut iz igre 55% (45/82), od toga za dva 61% (20/33) a za tri 51% (25/49). Bacanja 75% (22/29)

 

MVP, MVP, MVP!!!

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Iako je Bogdan odigrao zaista vanserijski turnir u napadačkom smislu, meni se nikako nije svidelo ovo građenje ekipe oko njega kao da je Jordan. On je vrhunski strelac ali ne i igrač koji čini druge boljima, nešto otprilike što je Bojan Bogdanović radio za Hrvatsku. Nije uspostavljena inside out igra. I Francuzi su sa Fournierom imali istu koncepciju na ovom prvenstvu. Da me ne shvatite pogrešno, Bogdan je svoju ulogu izneo maksimalno pa i preko toga al moguće da su mnogi bili u podređenim i neugodnim ulogama. Ovakav koncept nam nije mogao doneti zlato. Individualno o igračima ću malo kasnije. Ostajem pri stavu da nam je najveći problem bio nedostatak drugog beka koji može da bude opasan napadački. Što se odbrane tiče, samo smo na 1 i na 5 isključivo sa Milutinovim mogli dobro da je odigramo. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 34Barkley said:

Pazi sad, na ovih pet utakmica protiv ozbiljnijih protivnika:

u proseku 33 minuta, 27,4 poena, 5,2 skoka, 4,4 asistencije, 1,6 osvojenih i 1,4 izgubljene lopte

šut iz igre 55% (45/82), od toga za dva 61% (20/33) a za tri 51% (25/49). Bacanja 75% (22/29)

 

MVP, MVP, MVP!!!

 

 

Apsolutni MVP prvenstva. 

 

Mada će verovatno dobiti Gasol ili Skola.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Iako je Bogdan odigrao zaista vanserijski turnir u napadačkom smislu, meni se nikako nije svidelo ovo građenje ekipe oko njega kao da je Jordan. On je vrhunski strelac ali ne i igrač koji čini druge boljima, nešto otprilike što je Bojan Bogdanović radio za Hrvatsku. Nije uspostavljena inside out igra. I Francuzi su sa Fournierom imali istu koncepciju na ovom prvenstvu. Da me ne shvatite pogrešno, Bogdan je svoju ulogu izneo maksimalno pa i preko toga al moguće da su mnogi bili u podređenim i neugodnim ulogama. Ovakav koncept nam nije mogao doneti zlato. Individualno o igračima ću malo kasnije. Ostajem pri stavu da nam je najveći problem bio nedostatak drugog beka koji može da bude opasan napadački. Što se odbrane tiče, samo smo na 1 i na 5 isključivo sa Milutinovim mogli dobro da je odigramo. 

Slazem se, samo sto je pitanje i koliko je to zamisao trenera, a koliko se igraci sami nametnu. Mi na spoljnim pozicijama nismo imali igraca koji se iole nametnuo (Jovic je odigrao korektno prvenstvo, ali je on vojnik, nije vodja), a Jokic nije pokazao da je on taj koji ce da povuce kad je frka, osim mozda u jednom periodu protiv Argentine. Uz to, Bjelica se potpuno raspao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jbg, pomešana osećanja,

 

S jedne strane jasno je da je glavni krivac za ovo SP, s druge strane osećanje da će biti veliki problem naći makar iole kvalitetnog naslednika. 

 

Da je ostao, kajali bi se, Sad kad je otišao, kukaćemo jer bojim se šta sledi. :classic_sad:

 

Hvala za sve, Sale!

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...