Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

 Svjedok si mi da sam govorio da mi se ne sviđa igra Srbije u pripremnom periodu, iako je nizala pobjede. Jokić je bio sveden na običnog evropskog centra , koji je postao blok-majstor. A on je sve, samo to ne. Zahvaljujući njemu Denver je stigao do polufinala, prosječne igrače je tako razigravao da su svi sada napravili sjajne ugovore. Da sam bio na mjestu Đorđevića, pozvao bih Jokića, zamolio ga da donese dvadesetak utakmica Denvera, da ih zajedno pogledamo, i postavio igru onako kako njemu odgovara, da se sve vrti oko njega.

Nisam prorok, ne kažem da bi to sigurno donijelo rezultat, ali to je moje trenersko razmišljanje. I znala bi se prva petorka ili narodski rečeno „ko kosi, a ko vodu nosi“. Osim toga, Srbija se morala adaptirati na agresivnu, ponekad i prljavu igru Argentinaca, posebno poslije meča sa Špancima koji su bili obrazac za igru „gaučosa“ dva dana kasnije – zaključio je za sajt KK Mornar, Mihailo Pavićević, još jednom ponavljajući da ovo nije kritika kolega, nego njegovo trenersko razmišljanje. I da je nezahvalno sa pozicija struke govoriti o tome „šta bi bilo kad bi bilo“.

  • Like 11
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Milos 3.14 said:

Francuzi imaju isti problem ko mi, sujetu. Ne mogu da gledaju da im selektor prica engleski i da ga svi razumeju ko da su rodjeni u sred Londona, pa trpe ovog dunstera vec 10 godina.

Spaniji i Argentini svaka cast, ali ovo je trebalo da bude repriza Istanbula 2001.

Ovo necu prezaliti.

 

Francuzima su Fudbal i Ragbi na 1 i 2 mestu pa onda ide Biciklizam i tek onda mozda Kosarka

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dzistrou said:

Ustvari me je najviše sramota što svaka neuka košarkaška šuša sada likuje i seiri nad našim neuspehom i tripuje bitnost, tj. što im naš potop iz dva uzastopna meča možda daje legitimitet. Agonija od prvenstva, zaista. Lakše bi mi bilo da možemo pouzdano reći da ima nekog materijala među nadolazećim generacijama, te da u perspektivi možemo brzo da se rehabilitujemo. U zbilji, verovatnije mi je da se sve raspadne, jer nemam nikakvo poverenje u PSD i ekipu koja vodi Savez. Negde najvlažniji san bi bio da Žoc odigra ulogu Dude iz 2008., ali cenim da će se pokušati još jedan drugarski o-ruk sa Đorđevićem kao selektorom i bitno drugačijim rosterom.

 

Samo susa moze tako i da misli. Prilicno je jasno da mi i dalje pripadamo kosarkaskoj eliti, ali nam se desio neocekivani kiks. Znaju suse ko kosi, a ko vodu nosi. Zato, ostavi suse susama 🙂

I nema potrebe biti tako crn, kao sad smo se skupili i jurisali na zlato, a na sledecem prvenstvu ovi kosarkasi nece postojati pa cemo biti druga liga. U perspektivi, ako se ovaj tim samo malo ometla i tweakuje, eto ekipe za narednih 5 godina. Svi ostali ce u medjuvremenu biti slabiji za Gasola, De Koloa, Skolu. Sta ce biti posle tih 5 godina-pa ko moze toliko da planira, ali u najavi su Tanaskovic, Nakic, Pokusevski, Petrusev, Koprivica i ko zna ko jos. Nas kosarkaski gen je jaci od politikanstva. Nije ovo rukomet ili fudbal. Kosarka ovde uvek nadje nacin da prezivi.

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bilo je lepo dok je trajalo, na svakom cosku drzave samo se pricalo o svetskom prvenstvu, taj pritisak je igrace ocigledno i pojeo.

 

Da se ovo danas zavrsi i odradi kako treba pa u pohod na Olimpijadu sa novim selektorom, Sale ako ovako nastavi moci ce se napraviti roster od njegovih persona non grata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je ovo skola kako treba odjebati sva ta medijska attention whoreshit, susrete sa Sarencem i slicno. Mislim sve je to zabavno ali nepotrebno stvara pritisak i ometa fokus. Secam se kako je Tegeltija popizdeo kad ga je Kari odfikario sa snimanja treninga... mislim da mu to nikada nije zaboravio. A videli smo ga kako sat vremena pred utakmicu sa Spanijom gnjavi igrace koji se spremaju za utakmicu. 

 

btw. ako je Kokoskov spreman, transfer se moze obaviti. Ako je to samo bullshit onda sacrkati. Mada verujem da odluka o nasledniku nije doneta ishitreno i da je vec unapred isplanirana da bi se odrzao kontinuitet... pa nas nece iznenaditi neki kosarkaski Krstaja. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gandalff said:

Da ne prejudiciramo, josh uvek je Djordjevic selektor.. Ali..

Shta mislite o Radonjicu kao selektoru..?

Nije Radonja za tu ulogu, on je igrac na duze staze, jer je introvertan i treba mu vreme da implementira svoje ideje i razmisljanja.Nikako lik kojeg dovedes da za mesec i po dana, od gomile nespojivih karaktera napravi skladnu celinu. A i bolje funkcionise sa vojnicima krvavokolenasima, nego umetnicima. Prosto ne mogu njega da zamislim da postavlja Jokicu i Bogdanu igru npr...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nije i rukomet visoko kotiran s obzirom na uspehe koje imaju u tom sportu?

Cenim da smo mi dominirali na onakav način kao oni da bi se proglasili za "zemlju rukometa" [emoji3]
Razmisljao sam se da li da rukomet stavim ispred kosarke. Tu su negde otprilike na istom interesovanju.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Asterion said:

Radonjić je na nivoju Saleta što se tiče kvaliteta. Znači donja polovina Evrolige je njihov maksimum. 

 

 

Uf, niposto ne mogu Radonjic i Djordjevic u isti kos kao treneri. 

 

Sto ne znaci da bi Radonja bio dobar izbor za novog selektora. Covek zivi od sistema koji pazljivo pravi godinama i od igraca koje oblikuje po svojim potrebama kroz dugacak period treninga.

U prevodu, trener za ozbiljne klupske sisteme a ne reprezentacije.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

Nije Radonja za tu ulogu, on je igrac na duze staze, jer je introvertan i treba mu vreme da implementira svoje ideje i razmisljanja.Nikako lik kojeg dovedes da za mesec i po dana, od gomile nespojivih karaktera napravi skladnu celinu. A i bolje funkcionise sa vojnicima krvavokolenasima, nego umetnicima. Prosto ne mogu njega da zamislim da postavlja Jokicu i Bogdanu igru npr...

Iako je prva asocijacija na Radonjica sistem i jaka odbrana, imali smo mi igrache koji su iskakali iz kalupa i imali slobodu.. Markus i Kvinsi, npr..

I, zashto se Radonjicu ne bi moglo dati vreme...?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...