Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Francuzi imaju isti problem ko mi, sujetu. Ne mogu da gledaju da im selektor prica engleski i da ga svi razumeju ko da su rodjeni u sred Londona, pa trpe ovog dunstera vec 10 godina.

Spaniji i Argentini svaka cast, ali ovo je trebalo da bude repriza Istanbula 2001.

Ovo necu prezaliti.

Link to comment
Share on other sites

[emoji38]_2:
Toliko ti se svidja da si na 2 mesta okacio, a poenta koju pokusava da provuce je toliko jadna da ne mogu da se ne nasmejem na sve ovo.
Bio bi slovenački Duci Simonović da je bio sportista. Ovako, samo lik koji je pisao nešto kako bi izazvao pažnju. Odavno se zna, bilo koji stav da se promoviše naći će svoju publiku. Slažem se da je jadan pokušaj.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nek grmi jako said:

Argentinci imaju najbolji flow na SP, i to toliko izražen da je deplasirano uopšte ulaziti u polemike oko toga.

 

Kao kad bismo polemisali da li je danas petak ili ponedeljak, toliko lopta dobro kruži, toliko su im dobre kretnje i toliko dobro servisiraju rezultat u svakom trenutku utakmice. Još su danas gradili skor dobijajući svaku četvrtinu sa većom razlikom od prethodne, što je prava retkost u završnicama najjačih turnira...

 

Pri tome, trče u leđa i na plus 14 i u egalu, bacaju se sami sebi na glavu, imaju i vrelu krv i rutinu.

 

Odlična reprezentacija.

 

Gaučosi na 14 razlike igraju presing u dres ...strašne kretnje u odbrani, strana pomoći ne spava...Kampaco šutira trojku na isteku napada, promašuje ali je već krenuo na skok i skuplja loptu dok Gober gradi Skolu...i bez panike izlazi i organizuje pozicioni napad.

Skola izgubi loptu pod košem pred kraj kada je sve rešeno i dođe mu da se otvori na rebra. Preozbiljna ekipa na ozbiljnom zadatku.

Ono što je najveći kompliment ovoj selekciji je trenutak kada komentator čita imena timova u kojima igraju...vot da fak.

Udavili su ih kao anakonda...svaki put kada je francuzima pala koncentracija dobili su kaznu...

da su odigrali još dve četvrtine i te dve bi dobili sa po desetak razlike. 

 

 

Sirotinja on the mission from God.

Edited by Wingwalker
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Gospodin Tavcar je u svojoj knjizi o ex SFRJ kosarci napisao da je Radivoje Korac bio siledzija koji igra samo na snagu zbog cega mu je i karijera tako kratko trajala (nije cak ni napisao kako se zavrsila) . 

Nisam bas citirao vec parafrazirao, ali sto se mene tice ovo ga diskvalifikuje kao ozbiljnog sagovornika. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nek grmi jako said:

Argentinci imaju najbolji flow na SP, i to toliko izražen da je deplasirano uopšte ulaziti u polemike oko toga.

 

Kao kad bismo polemisali da li je danas petak ili ponedeljak, toliko lopta dobro kruži, toliko su im dobre kretnje i toliko dobro servisiraju rezultat u svakom trenutku utakmice. Još su danas gradili skor dobijajući svaku četvrtinu sa većom razlikom od prethodne, što je prava retkost u završnicama najjačih turnira...

 

Pri tome, trče u leđa i na plus 14 i u egalu, bacaju se sami sebi na glavu, imaju i vrelu krv i rutinu.

 

Odlična reprezentacija.

 

Da smo pokazali sličnu želju i volju, bili bi u finalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

 

Gaučosi na 14 razlike igraju presing u dres ...strašne kretnje u odbrani, strana pomoći ne spava...Kampaco šutira trojku na isteku napada, promašuje ali je već krenuo na skok i skuplja loptu dok Gober gradi Skolu...i bez panike izlazi i organizuje pozicioni napad.

Skola izgubi loptu pod košem pred kraj kada je sve rešeno i dođe mu da se otvori na rebra. Preozbiljna ekipa na ozbiljnom zadatku.

Ono što je najveći kompliment ovoj selekciji je trenutak kada komentator čita imena timova u kojima igraju...vot da fak.

Udavili su ih kao anakonda...svaki put kada je francuzima pala koncentracija dobili su kaznu...

da su odigrali još dve četvrtine i te dve bi dobili sa po desetak razlike. 

 

 

Sirotinja on the mission from God.

Bozanska pravda bi bila da osvoje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je realno da Đorđević bude selektor do kraja olimpijskog ciklusa, do Ep 2021. A onda bi bilo najbolje da dođe Kokoškov za novi ciklus do Ol 2024, Ep 2025. Valjda će ga naša četvroka u Sacramentu malo obraditi. I tu bi Jokić možda bio više voljan da nastupa, pošto je Kokoškov bio dobar sa Miličićem, možda poznaje i Jokićevu braću.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitajući ovaj tekst čovek bi stvarno pomislio da Argentina igra neki svemirski basket, dok je realnost bitno drugačija. Opasno me je sramota u ime naših igrača, Đorđevića i košarkaške tradicije i škole što je tako.

Ustvari me je najviše sramota što svaka neuka košarkaška šuša sada likuje i seiri nad našim neuspehom i tripuje bitnost, tj. što im naš potop iz dva uzastopna meča možda daje legitimitet. Agonija od prvenstva, zaista. Lakše bi mi bilo da možemo pouzdano reći da ima nekog materijala među nadolazećim generacijama, te da u perspektivi možemo brzo da se rehabilitujemo. U zbilji, verovatnije mi je da se sve raspadne, jer nemam nikakvo poverenje u PSD i ekipu koja vodi Savez. Negde najvlažniji san bi bio da Žoc odigra ulogu Dude iz 2008., ali cenim da će se pokušati još jedan drugarski o-ruk sa Đorđevićem kao selektorom i bitno drugačijim rosterom.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mmajstor said:

 

Kampaco. 

 

4 hours ago, Drakaris said:

Mhmm, ko li je najbolji plej na svetu. Kampaco ili Rubio... 

 

*na prvenstvu. 

 

I to po onome sto su odigrali. 

 

Argentinci su kao tim stigli do finala, po kvalitetu su treci red reprezentacija. Nesto kao Nemacka, Ceska... 

 

Ali svaka cast, protok, zelja, borba

... tako smo i mi stizali do finala sa 5x slabijim timom

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...