Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Osim sto nisu, vec smo mi bili prvi favoriti sve do debakla protiv Spanije

Bili su .. sve vreme, osim perioda nakon njihove utakmice sa Turskom sve do završetka naše utakmice sa Španijom. U tom pomenutom periodu smo mi proglašavani prvim favoritom...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Azazelkg said:

Bili su .. sve vreme, osim perioda nakon njihove utakmice sa Turskom sve do završetka naše utakmice sa Španijom. U tom pomenutom periodu smo mi proglašavani prvim favoritom...

Ako cemo kao merilo da uzmemo svetske kladionice popit william hilla Amerikanci su bili prvi favoriti o pocetka prvenstva pa do eliminacije, mi drugi do eliminacije. Samo su se kvote menjale.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pero_Cameron said:

Grcka i Litvanija ce se prijaviti za organizovanje olimpijskog turnira, to su mozda i jedine dve reprezentacije koje bi svakako trebalo izbeci a pogotovo ako budu i domacini tog turnira. Sto se tice nas i kada bi se prijavili tesko da bi dobili 2 puta za redom organizaciju.

Ima i logike, da tesko jedna reprezentacija moze dva puta zaredom dobiti organizaciju kvalifikacija za OI.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pero_Cameron said:

Grcka i Litvanija ce se prijaviti za organizovanje olimpijskog turnira, to su mozda i jedine dve reprezentacije koje bi svakako trebalo izbeci a pogotovo ako budu i domacini tog turnira. Sto se tice nas i kada bi se prijavili tesko da bi dobili 2 puta za redom organizaciju.

 

Ma Grci imaju neku tradiciju, vole da dobiju po guzi kad igraju protiv nas u Atini. Bukvalno bolje da se igra kod njih nego kod nas 🙂

Link to comment
Share on other sites

ko Srbima ugodi svaka mu cast.Ako presjednik ponudi da organizujemo kvalifikacije onda kupuje lake poene,ako ne,to se i ocekivalo od nase lopovske vlasti😂.Pa rodjaci trece ne postoji,mozemo da pokusamo ili ne. Svi su za smenu Djordjevica al vec kukaju kako je pizda ako sad da otkaz i posveti se novom projektu. Ne postoji funkcija u Drzavi Srbiji koju bi ja prihvatio,dobri smo za izbegavanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Pistol Pete said:

ko Srbima ugodi svaka mu cast.Ako presjednik ponudi da organizujemo kvalifikacije onda kupuje lake poene,ako ne,to se i ocekivalo od nase lopovske vlasti😂.Pa rodjaci trece ne postoji,mozemo da pokusamo ili ne. Svi su za smenu Djordjevica al vec kukaju kako je pizda ako sad da otkaz i posveti se novom projektu. Ne postoji funkcija u Drzavi Srbiji koju bi ja prihvatio,dobri smo za izbegavanje.

Sve ti je jasno čitajući ovo ovde, a i apsolvirasmo to odavno 😉...

Link to comment
Share on other sites

Bice tu valjda nekih nosilaca za te turnire, ne verujem da cemo u grupe gde su Grcka, Litvanija.

Nasa realnost za te kvalifikacije je da igramo u nekoj Kini, Kanadi, Filipinima.

 

Ne znam da li treba da se prica o ovome ovako rano, ali Bogdanu istice ugovor sledece godine,

I ako turnir bude kao prosli put prve nedelje prelaznog roka,

igranje bi moglo kostati Bogdana ne samo potencijalne povrede u trenutku kad nije pod ugovorom,

nego I gomile kesha ako bude morao da potpisuje ugovor kasnije.

Svi znamo kako to ide u NBA. Prvo veci ugovori, onda manji pa sve ostalo.

 

Zato je da podsetim Bobi molio da mu se da tih nekoliko dana, ali srpska javnost tvrda srca bese.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako se nosioci budu pravili po Fiba rankingu, prve 4 ekipe su Srbija, Litva, Slovenija i Grcka. Ne znam da li ce se dozvoliti da svi nosioci budu iz Evrope...

 

Zajebana je Kanada pod br. 1, a i Brazil. Od evropskih, Hrvati i Letonci. 

 

Sumnjam da cemo 2 puta zaredom dobiti da organizujemo kvalifikacije za OI. Jedino ako ne pljunemo bas velike pare.

Link to comment
Share on other sites

Djordjevic bi za dobro kosarke trebao da napusti poziciju selektora, kao i Danilovic preCednika.

Za preCednika sam vec rekao da to bude neko normalan, bez tetovaza, kultura, recnik itd.

Vreme je da se i mesto selektora podmladi, neko sa 40+ taman, da uvede nove ideje, modernizuje reprezentaciju, eventualno da se pojave i novi mladi igraci. 

Svi poznati vrhunski strucnjaci su omatorili, ne bih da ih zamaram. Npr Boza Maljkovic sa 36 godina osvaja titulu prvaka Evrope sa Jugoplastikom.

Bogdan Tanjevic jos mladji sa 32 godine osvaja sa Bosnom prvu titulu prvaka Evrope u Jugoslaviji.

Ranko Zeravica sa 40 godina vodi reprezentaciju, poslije dolazi Mirko Novosel sa 36 godina na celo itd ali tada je postojao plan, mladji su se skolovali i pripremali da preuzmu ulogu selektora.

Trenutno ne verujem da je to moguce, drustvo jos nije spremno za to, igraci postoje, ali izuzetno lose i nestrucno vodjeni, sto je potpuno pokazalo ovo prvenstvo gde trener nema pojma koja mu je prva petorka. Ne zna ni koga da pozove, neki siri spisak kao dokaz diletantizma celog strucnog staba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, riviera said:

posmatras previse ovu situaciju jednostrano i preterano simplifikovano gledajuci je samo kroz brojke i sto je najgore uzimajuci u obzir samo jedan aspekt igre i to ti pise neko ko uzima dosta statistiku u obzir (naprednu i nazadnu 😀).

 

pokusacu jos jednom i tu zavrsavam na ovu temu sa moje strane.

 

argentinski sastav i njihovi igraci nisu neko sa kim bi srbija smela da bude u ozbiljnom rezultatskom deficitu u toku vaznog dela meca, napucavajuci se u ocekivanju ko ce da ima vrucu ruku taj dan (sto se nije ni na tom mecu desilo iako mozda neko tako vidi situaciju) po cistom parametru kvaliteta kojim nas sastav raspolaze a koji manjka argentinskom sto ce se nadqm se i potvrditi protiv selekcije trikolora sutra.

 

ne mislim da su oni los tim ali ne spadaju u repke sa top talentom i sam vrh svetskih selekcija a manjak kvaliteta su nadoknadili velikom borbenoscu (pogledati otvaranje meca kad su nas jednostavno od nemoci faulirali) i koristeci ogromne rupe koja im je otvarala nasa porozna ako se uopste i moze nazvati odbrana sa dvojicom teskih centara i sporim bekovima i krilima. dalje nije bitan samo krajni rezultat vec kada ih igraci postizu da li u aktivnom delu utakmice ili u garbage time-u kada je utalmica vec odlucena. gaucosi su taj mec u najvecem delu trajanja potpune neocekivano s obzirom na kvalitet igraca  u najvecem delu meca drzali pod kontrolom zahvaljuci pogresnoj koncepciji nase igre i poprilicno losoj mentalnoj pripremi nasih igraca sto su i sami priznali da im je bilo tesko da igraju pod bremenom favorita a na terenu smo i videli da smo klasicni frontrunner-i. kad smo u vodjstvu ili kad su takmicarski utakmice manje vaznosti igramo opusteno a pod pritiskom vaznih utakmica pogubljeno i preplaseno.

 

Šta bi tek bilo da su Argentinci kvalitetni, kad ovako nekvalitetni prskaju... Da imaju još i kvalitet, mogli bi da igraju samo u nastavku filma Space Jam, umesto Džordana, pošto ne bi imali ovozemaljsku konkurenciju 🙂

 

Šalu na stranu, ispali smo od ekipe koja je s punim pravom u finalu, koja od starta turnira drži najkonstantniju formu i koja je danas napravila polufinale nezanimljivim događajem, jer su rašili Francuze i okrenuli ih na postavu.

 

To je još jedan primer zašto se ne treba zaletati prerano sa paušalnim ocenama, a naročito ne davati ocene u kojima dezavuišemo naš nacionalni tim jer je, o sudbe li klete, bio u rezultatskom deficitu protiv tima koji dva dana kasnije unakazi još jednog favorita.

 

I time završavam, jer su Argentinci danas umesto mene zaokružili temu koju sam juče načeo.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

problem sa nasim mladim trenerima je u tome sto nemaju razvojni put koji su imali nasi matori.Niko ne zeli da bude pomocni trener nekom iskusnom,proverenom treneru,i tako nauci malo vise o taktici.Znam da je bilo i onih koji nisu prolazili taj dril, ali se kosarka mnogo promenila . Verujem da bi Djordjevic bio za klasu bolji trener da je po zavrsetku igracke karijere proveo par godina kao pomocni Dudi ili Zeljku.Ovako je samo dobar motivator. Mislim da je nasa kosarka malo zastarela i provaljena,ustvari,gledajuci ovu Argentinu sam siguran u to.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

Šta bi tek bilo da su Argentinci kvalitetni, kad ovako nekvalitetni prskaju... Da imaju još i kvalitet, mogli bi da igraju samo u nastavku filma Space Jam, umesto Džordana, pošto ne bi imali ovozemaljsku konkurenciju 🙂

 

Šalu na stranu, ispali smo od ekipe koja je s punim pravom u finalu, koja od starta turnira drži najkonstantniju formu i koja je danas napravila polufinale nezanimljivim događajem, jer su rašili Francuze i okrenuli ih na postavu.

 

To je još jedan primer zašto se ne treba zaletati prerano sa paušalnim ocenama, a naročito ne davati ocene u kojima dezavuišemo naš nacionalni tim jer je, o sudbe li klete, bio u rezultatskom deficitu protiv tima koji dva dana kasnije unakazi još jednog favorita.

 

I time završavam, jer su Argentinci danas umesto mene zaokružili temu koju sam juče načeo.

jbg meni je interesantnije kada pratim sportski dogadjaj da dam neku prognozu i najavu mogucih desavanja pre same utakmice i prvenstva. ovako posle meca svako moze da napise u ovoj utakmici taj i taj je bio bolji i pobedio zbog toga i toga. gde su bili svi ti sa naknadnom pamecu pre nase utakmice, ove danas ili pre samog prvenstva da nam objasne kako ce argentina ovo sve da dobije i dodje do finala? pa nigde jer argentina nije bila ni na sirem spisku favorita za finale upravo zbog manjka individualnok kvaliteta igraca. sport  je nepredvidiv, zato ga i volimo a moje misljenje je da su srbi i francuzi trebali da dobiju argentince po igrackom kvalitetu ali ako ne odigras pametno i kvalitetno i ne ulozis bar minimalno isto onoliko truda kao autsajder u utakmici dese se i iznenadjenja pogotovo u turnirskom takmicenju na jednu utakmicu. 

Edited by riviera
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

to sto mi mislimo da smo najbolji,to je nas problem.Kod Argentinaca se videlo daznaju da igraju i napad i odbranu.tako tecno i jednostavno.Za razliku od njih mi smo nastupili siledzijskim modelom,i cak i to sto mo uvek bili blizu govori o individualnom kvalitetu igraca,nikako o timskoj igri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pistol Pete said:

to sto mi mislimo da smo najbolji,to je nas problem.Kod Argentinaca se videlo daznaju da igraju i napad i odbranu.tako tecno i jednostavno.Za razliku od njih mi smo nastupili siledzijskim modelom,i cak i to sto mo uvek bili blizu govori o individualnom kvalitetu igraca,nikako o timskoj igri.

pa o tome i pricam ima li smo nakaradnu igru sa vise visokih teskih sporih centara i igracima koji su silom prilika igrali van prirodnih pozicija i gde izgledaju losije od individualnog kvaliteta koje poseduju.

Link to comment
Share on other sites

Argentinci imaju najbolji flow na SP, i to toliko izražen da je deplasirano uopšte ulaziti u polemike oko toga.

 

Kao kad bismo polemisali da li je danas petak ili ponedeljak, toliko lopta dobro kruži, toliko su im dobre kretnje i toliko dobro servisiraju rezultat u svakom trenutku utakmice. Još su danas gradili skor dobijajući svaku četvrtinu sa većom razlikom od prethodne, što je prava retkost u završnicama najjačih turnira...

 

Pri tome, trče u leđa i na plus 14 i u egalu, bacaju se sami sebi na glavu, imaju i vrelu krv i rutinu.

 

Odlična reprezentacija.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sergio Tavčar o utakmici Srbija-Argentina

 

Quote

 ...I stick to the pattern of the last piece, simply translating my two pieces released on Primorski Wednesday (defeat of Serbia) and Thursday (US collapse).

As you can see I didn't go down particularly light. Premise: in the prediction I had written that Serbia-Argentina would have been "nema problema" and that in USA-France the USA would have won, because in a match definitely fought the French boiled balls would still have found a way to lose .

First contribution:

"There was no problem. For Argentina, of course. When, during the match between Spain and Poland, I was still mulling over what I had just seen - and I saw things that never human had ever seen - I could finally understand what had left me so bewildered. I concluded that reality is still much worse than, even in my cosmic pessimism, in my heart (perhaps unconsciously) I thought. As I have said many times and today I only confirm it, the current NBA kills the basketball soul of the player who plays it. And it was precisely for this reason, I say softly, that I put aside my sympathies (jugo) slave and I, almost feeling a little ashamed, enjoyed the victory of the Argentines. Basketball has won, healthy, intelligent, combative, ultimately human basketball. The Argentines took the field with a formation that seemed to represent Lilliput as opposed to Gulliver giants. I must confess that the South Americans felt sorry for me, as they reminded me of my old Polet (the famous team with two plays, eight guards and a very small wing on the roster) . And next to all this they had in the center position a middle-aged man with graying hair who seemed to be there by mistake, out of a veteran tournament. And then the game began: the Lilliputians looked like a swarm of wasps ,   d if they were as fanatical as they were productive with perfect cooperation between the five of them in the field, and in attack they played in such an ancient way that the Serbs went out of their minds, as they did not expect anyone to think of attacking them in a way so much antediluvian. Hear, hear: they played with a real play that held all the strings in the game! And not only that, the escape from the veteran games dispensed basketball lessons to all the Serbian giants who never knew where he would arrive and what he would do. Evidently they had never been in front of the real basketball, as the middle-aged gentleman named Luis Scola played exactly according to all the rules, now ended in oblivion, which had taught me centuries ago about how a strong wing should move .   Really unheard of and revolutionary! On the other hand, the play Campazzo, which until recently was a "modern" guard, read casinista, after a couple of years of school in Madrid, finally understood what a play should do and now adheres to it beautifully. The Argentines all the time knew exactly what they wanted, they played in an extremely disciplined and concentrated way in defense, in an intelligent and reasoned way in attack, where everyone knew at every moment who drinks and who pays. In short they excited me.

At the same time, however, I must immediately say that I felt ashamed for the Serbs. Above all because the game that had the joy of the game itself as a trademark has completely betrayed their tradition of beautiful, intelligent, lively, even crafty gambling. I want to be deliberately cruel: at one moment it seemed that a surgeon who had turned them into eunuchs had visited them at night. I would never have believed that one day I saw such a listless, heavy, gloomy Serbia. The illuminating example of what I am saying is Nikola Joki ć, a star in Denver (can it be? - the NBA,  I don't watch it, because it revolts me). The boy has a beastly physique and is both loose and coordinated, has basketball talent and a fairy hand. But it is an incurable total pappamolla(namby-pamby). Instead of crushing the ball at the head of the poor Argentine dwarves at every action, he normally passed the ball out again with no help whatsoever. Still less in defense, where together with the companion Bjelica (also an NBA player) for the most part he looked at the elderly gentleman who filled their basket in every way. And the much vaunted Bogdanovi ć has also made his homework, but much more is expected from a true leader. For example, we could look at the images of Dejan Bodiroga's last quarter in the 2002 final against Argentina (which at the time was incomparably more powerful than the current one, if only because Scola was still young ) to finally understand what he wants say to be a true leader. In short: the cancer named NBA killed Serbia. Rest in peace."...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...