Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, Stondisha said:

Sve se slažem, al jel kontaš ti da su se nama dva beka povredila tipa 10 dana pred prvenstvo, kad su bukvalno sva precrtavanja završena

Npr. za to sluzi naknadno pozivanje ili kasno skracivanje spiska kao kod dosta selekcija ove sezone. Hajde da razumem za Milosavljevica koji se povredio na poslednjem turniru, ali Teo je vec pocetkom avgusta bio u autu. Niko normalan ne povede na pripreme tacno onoliko bekova koliko ce da vodi na prvenstvo, uvek povedes visak i das sebi i njima sansu da se izbore za to mesto u timu. Naravno, pod ovim mislim na ozbiljne igrace u ekipi, a ne na recimo Todorovica koji je imao tesku povredu godinu dana pre i oporavlja se. To nije bas previse ozbiljan pristup. Tako da su sva opravdanja tu skroz nepotrebna i neko ce morati da kaze neku o tome zasto je Bogdan odigrao koliko je odigrao i preforsirao protiv Angole i Filipina toliko da je, u utakmicama kad je marilo, jedva stajao na nogama u poslednjoj cetvrtini. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Govorio sam više o nekim rezervama sa šireg spiska (nama na istom bili igrači poput Mačvana i Todorovića za koje se znalo da nikako neće upasti u 12). Francuzima otpadne Ertel zbog povrede, upadne Albisi iz Zenita (ne upadne neki Birča iz Gravlena). Otpadne Moerman na krilnom centru, upadne Laberi iz Valensije (ne upadne neki Simon iz Nantera). Šta je falilo da na tom širem spisku umesto pomenutih rekonvalescenata, budu Marinković i Davidovac npr. i da prođu bazične pripreme sa ekipom, zlu ne trebalo? Govorim o malerima koji se Đorđeviću dešavaju od 2014. i uvek ista reakcija odnosno nesposobnost da se preventivno reaguje.

Link to comment
Share on other sites

  Sve se slažem, al jel kontaš ti da su se nama dva beka povredila tipa 10 dana pred prvenstvo, kad su bukvalno sva precrtavanja završena?  

Svozali smo na 14 što je maksimum maksimuma, i onda otpadoše Teo i Dragan i jbga. Da se nisu njih dva povredila, imaş situaciju da šalješ dvojicu kući iz Kine, a to bi bio Birča i još jedan u ovom slučaju kad smo se odrekli one dvojice.

 

To je tako i jbga.

 

 

Zato ne otpisuješ elitne igrače Kalinića i Nedovića, nego pokažeš veličinu, ne podlegneš ičijem uticaju i pobediš sopstvenu sujetu. Ali za to je potrebno da imaš drugačiji karakter i veću socijalnu inteligenciju.  

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, vepar said:

 

Raduljica, Bircevic i Simon su pozvani da budu motivatori. Posto igraci sugurno nisu

Mene iskreno Bircina faca motivise jedino da mu zvrknem samarcinu....

Nije da mi je lik nesto skrivio samo takvu facu ima... 🤔

Edited by mare80
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Konačan rezultat, ishod i uspeh na turnirskom takmičenju elitnog tipa zavisi od niza situacija, koje se kreću rasponom između povreda, međuljudskih odnosa i forme, pa čak  i sve do smrti bliskog člana porodice (kao što je kod nas, nažalost, bio slučaj), ali presudan faktor u eliminacijama ipak je stari, dobri šut.

 

Na našem primeru mogli smo da u svega dva dana vidimo kako to izgleda u praksi, pošto smo eliminisani iz borbe za medalju, dakle u trenutku nepovratne vode ispod mosta, pošto smo od Argentine primili 12 trojki, uz njihovu preciznost u šutu za tri poena od velikh 45 odsto. Što je do tog momenta bio drugi najbolji šut na turniru, budući da je bolji učinak za tri poena na jednoj utakmici imala samo Australija protiv Francuske.

 

To, prevedeno, znači da smo možda i u najgorem mogućem trenutku primili trojku iz maltene svakog drugog pokušaja, bez obzira da li je šut bio spot ap, iz driblinga, preko ruke ili iz otvorene pozicije, a sve to je statistički još drastičnije ako uzmemo u obzir činjenicu po kojoj su, pre utakmice sa nama, Argentinci bili u donjem domu trojkaša na turniru sa tek nekih 30 odsto.

 

Drugim rečima, namestili smo im se u nevreme...

 

Kao što su se Amerikanci namestili nama, samo dva dana kasnije. I to možda u još grđem obliku, pošto smo započeli meč šutirajući trojke šest od šest (Bogdanović četiri, Micić i Jović po jednu), plus dve konverzije za tri poena posle faula nad Lučićem... Što znači da smo sa čak osam vezanih uspešnih pokušaja iza linije za tri poena ušli meč, pa kad se na to nadoveže i lošija napadačka igra SAD, rezultat je bio logičan ishod sudara ekipe kojoj šuterski baš ide, i ekpe kojoj šuterski baš - ne ide.

 

I kasnije smo servisirali rezultat trojkama, a zanimljivo je to što su pogađali i igrači koji dotad nisu imali velikog uspeha u tom segmentu, Lučić i Micić. Naročito prvi, koji je do današnje utakmice šutirao trojke, čini mi se, 0-8... Ili nešto tako... A upravo je on stavio dva puta trojku kad je bilo bitno, i kad su Amerikanci pretili da okrenu rezultat.

 

Na kraju smo završili meč sa 15 trojki, uz 48 odsto preciznosti za tri ponea, čime smo mečovali pomenute Australijance u duelu sa Francuzima (takođe 48 odsto), a veoma je teško (čak i Amerikancima) pobediti nekoga sa takvim šutom spolja.

 

Što i jeste posledica globalne promene napadačkog majndseta, to jest dizanja broja pokušaja za tri poena kako u NBA ligi i Evroligi, tako i u svim relevantnim ligama sveta. Pa ko bolje šutira kad je gusto i kad ti šut najviše treba - taj ima veće šanse da uspešno okonča eliminacioni meč.  

Edited by Nek grmi jako
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Død said:

Tako da su sva opravdanja tu skroz nepotrebna i neko ce morati da kaze neku o tome zasto je Bogdan odigrao koliko je odigrao i preforsirao protiv Angole i Filipina toliko da je, u utakmicama kad je marilo, jedva stajao na nogama u poslednjoj cetvrtini. 

Ja znam da su danas popularne alternativne činjenice, ali sajt Fibe kaže da je Bogdan protiv Angole, Filipina i Portorika igrao 18-20 minuta. Dva puta plasiraš lako proverljivu neistinu i baziraš stav na tome. Upravo na takvu praksu su se neki forumaši žalili celo leto a pravdalo se pravom na drugačije mišljenje.

 

Inače, stigao sam da odgledam samo prvo poluvreme meča sa Arg. i na preskok čituckao forum. Želeo bih da dam svoje viđenje ali će morati da sačeka.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nek grmi jako said:

Drugim rečima, namestili smo im se u nevreme...

 

Prije bih rekao da smo im namestili na vreme (za njih). Nema skoka, nema odbrane, pa sarace trojke basketasi iz kraja, a kamoli neki likovi iz npr Reala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Konačan rezultat, ishod i uspeh na turnirskom takmičenju elitnog tipa zavisi od niza situacija, koje se kreću rasponom između povreda, međuljudskih odnosa i forme, pa čak  i sve do smrti bliskog člana porodice (kao što je kod nas, nažalost, bio slučaj), ali presudan faktor u eliminacijama ipak je stari, dobri šut.
 
Na našem primeru mogli smo da u svega dva dana vidimo kako to izgleda u praksi, pošto smo eliminisani iz borbe za medalju, dakle u trenutku nepovratne vode ispod mosta, pošto smo od Argentine primili 12 trojki, uz njihovu preciznost u šutu za tri poena od velikh 45 odsto. Što je do tog momenta bio drugi najbolji šut na turniru, budući da je bolji učinak za tri poena na jednoj utakmici imala samo Australija protiv Francuske.
 
To, prevedeno, znači da smo možda i u najgorem mogućem trenutku primili trojku iz maltene svakog drugog pokušaja, bez obzira da li je šut bio spot ap, iz driblinga, preko ruke ili iz otvorene pozicije, a sve to je statistički još drastičnije ako uzmemo u obzir činjenicu po kojoj su, pre utakmice sa nama, Argentinci bili u donjem domu trojkaša na turniru sa tek nekih 30 odsto.
 
Drugim rečima, namestili smo im se u nevreme...
 
Kao što su se Amerikanci namestili nama, samo dva dana kasnije. I to možda u još grđem obliku, pošto smo započeli meč šutirajući trojke šest od šest (Bogdanović četiri, Micić i Jović po jednu), plus dve konverzije za tri poena posle faula nad Lučićem... Što znači da smo sa čak osam vezanih uspešnih pokušaja iza linije za tri poena ušli meč, pa kad se na to nadoveže i lošija napadačka igra SAD, rezultat je bio logičan ishod sudara ekipe kojoj šuterski baš ide, i ekpe kojoj šuterski baš - ne ide.
 
I kasnije smo servisirali rezultat trojkama, a zanimljivo je to što su pogađali i igrači koji dotad nisu imali velikog uspeha u tom segmentu, Lučić i Micić. Naročito prvi, koji je do današnje utakmice šutirao trojke, čini mi se, 0-8... Ili nešto tako... A upravo je on stavio dva puta trojku kad je bilo bitno, i kad su Amerikanci pretili da okrenu rezultat.
 
Na kraju smo završili meč sa 15 trojki, uz 48 odsto preciznosti za tri ponea, čime smo mečovali pomenute Australijance u duelu sa Francuzima (takođe 48 odsto), a veoma je teško (čak i Amerikancima) pobediti nekoga sa takvim šutom spolja.
 
Što i jeste posledica globalne promene napadačkog majndseta, to jest dizanja broja pokušaja za tri poena kako u NBA ligi i Evroligi, tako i u svim relevantnim ligama sveta. Pa ko bolje šutira kad je gusto i kad ti šut najviše treba - taj ima veće šanse da uspešno okonča eliminacioni meč.  
Imam problem sa poređenjem ove dve utakmice. Jedna se igrala za medalju a druga ni za šta. I naravno da bi Amerikanci drugačije ušli u neki eliminacioni meč i da ne bismo imali 6/6. A naš je problem što smo tako ušli u meč sa Argentinom. To je možda i najveći problem. Naravno da kada nekome ulazi sve može svakoga da pobedi. Ali bar pola njihovih trojki su bili otvoreni sutevi a kada su dobili krila naravno da će da ulaze posle i sutevi preko ruke.
Argentina je igrala jedino kako može grubo i prljavo u odbrani bez lakih poena i hrabro u napadu bez ustrucavanja u šutu. Mi nismo imali odgovor.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Død said:

ali Teo je vec pocetkom avgusta bio u autu. Niko normalan ne povede na pripreme tacno onoliko bekova koliko ce da vodi na prvenstvo, uvek povedes visak i das sebi i njima sansu da se izbore za to mesto u timu. Naravno, pod ovim mislim na ozbiljne igrace u ekipi, a ne na recimo Todorovica koji je imao tesku povredu godinu dana pre i oporavlja se. To nije bas previse ozbiljan pristup. Tako da su sva opravdanja tu skroz nepotrebna i neko ce morati da kaze neku o tome zasto je Bogdan odigrao koliko je odigrao i preforsirao protiv Angole i Filipina toliko da je, u utakmicama kad je marilo, jedva stajao na nogama u poslednjoj cetvrtini

 

Sve ću da se složim osim za mrtvog Bogdanovića koji je onako mrtav i isceđen danas pocepao Amerikance kao svinja mastan džak. 

 

Kockao se Đorđević i za to treba da nam priča šta i kako. Pobeda nad amerima mu dođe kao čorbica na težak mamurlik, ali činjenica ostaje da se mi u subotu borimo za mesto broj 5, a ispali smo ruku na srce od lošije ekipe koja je jednostavno želela i htela pobedu više od nas. Da ne pominjem nošenje medalje peške na Kosovo i ostale pseudopatriotske stvari kojima smo se zabavljali celo leto.

Link to comment
Share on other sites

Jebeni pritisak i breme velikog favorita, 'sve sem finala i sibanja sa Amerima za zlato je neuspeh' i neverovatna medijska kampanja poslednjih nedelja.

Neko je dobro primetio da smo mi igrali dobre turnire kada nije bilo ove vrste presije. Ili je bila prisutna na nekom minimalnom nivou.

Apsolutno su se svi raspali pod ovom presijom, pocev od Nacionale-a preko manje vise svih igraca - sve do ekonoma. Jedino je Bogdan pokazivao zube tom psiholoskom demonu, i mozda uz njega poslovicno nezainteresovani Somborac karakteristicnog ravnodusnog izraza lica.

 

Vec danas, kada svega ovoga nije bilo u toj overwhelming kolicini, rucica je bila laksa, kas je bio laganiji i samopouzdanje je bilo vidljivo prisutnije.

 

Jebiga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, 34Barkley said:

Ja znam da su danas popularne alternativne činjenice, ali sajt Fibe kaže da je Bogdan protiv Angole, Filipina i Portorika igrao 18-20 minuta. Dva puta plasiraš lako proverljivu neistinu i baziraš stav na tome.

Covek je bio na terenu kad je bilo gotovo 50 razlike. To je i dalje 10 minuta previse za te utakmice. Razumes sta zelim da kazem? To su utakmice gde, bez obzira na intenzitet, jednostavno svog najboljeg igraca moras da ostavis na klupi da presedi ceo taj reseni deo. Imas jako tanku rotaciju i ne zelis nista da rizikujes na utakmici koju si vec dobio posle prvog poluvremena.

 

Nije to stvar koju sam izmislio, nego je to cinjenica. Najbolji igrac mora da se sacuva koliko god moze, jer sa ovoliko tankom bekovskom rotacijom moras da razigras rezerve i nacinis ih korisnim ili makar da drzis glavnog igraca svezim jer znas da ce morati da pici 30+ minuta ozbiljne kosarke kad bude moralo da se igra (kao sto je igrao tih 30+ vec protiv Italije).

Edited by Død
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Nek grmi jako said:

Konačan rezultat, ishod i uspeh na turnirskom takmičenju elitnog tipa zavisi od niza situacija, koje se kreću rasponom između povreda, međuljudskih odnosa i forme, pa čak  i sve do smrti bliskog člana porodice (kao što je kod nas, nažalost, bio slučaj), ali presudan faktor u eliminacijama ipak je stari, dobri šut.

 

Na našem primeru mogli smo da u svega dva dana vidimo kako to izgleda u praksi, pošto smo eliminisani iz borbe za medalju, dakle u trenutku nepovratne vode ispod mosta, pošto smo od Argentine primili 12 trojki. 

 

Nije stari dobri sut, nego stara dobra odbrana. Dzoku bi oni pogadjali te trojke da smo mi odigrali odbranu kako znamo da igramo, i kakvu smo poslednji put odigrali u polufinalu EP protiv Rusije a na OI protiv Australije. Zasto nismo, ne znam... ali u tom pravcu treba razmisljati. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Zasto nismo, ne znam...

 

Ja znam. Zato sto ovo nije ista reprezentacija koja je odigrala tu odbranu protiv Australije i Rusije. Zato sto i oni koji jesu solidni odbrambeni igraci i bili su tu ili su matori ili su nedovoljno spremni zbog povreda i drugih razloga, a neki drugi koji su mogli da budu tu - nisu.

 

A zasto nisu bili tu mozes da pitas tog na tvom avataru.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Død said:

Dakle, Bogdanovic nije bio na izdisaju protiv Argentine i ja verovatno izmisljam alternativne cinjenice. 

 

Jeste, al to ti je posledica Španije jer je i Španiju i Argentinu maltene igrao sam, ali bukvano sam. Jedino da kažeš da je isforsiran protiv Italije ovo sve ostalo je igrao po 20 minuta, al i protiv Italije je bilo povuci-potegni jednog trenutka.

 

Kao što rekoh u upisu ranije, kockao se Đorđević i treba da nam kaže zašto se kockao i zašto smo protiv Španije i Argentine izgledali kao da smo baš onako beskrvno i nikako...

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...